Soud usměrnil policii: Pokud chce občanku, musí mít důvod


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Soud usměrnil policii: Pokud chce občanku, musí mít důvo

Příspěvek od S474N » úte 02.2.2016, 20:42

beton: obavam se, ze nemas pravdu, protoze totoznost se da prokazat i pasem a v tom jak znamo zadna adresa neni. A ver tomu, ze jsou mezi nami taci, kteri maji jen ten pas a OP nikoliv *40* *49*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 63

Registrován: ned 31.1.2016, 13:56

Zbraň: Glock 17

Re: Soud usměrnil policii: Pokud chce občanku, musí mít důvo

Příspěvek od beton » úte 02.2.2016, 20:57

Je zbytečný se hádat. Viděl jsi jak si četník zapisuje KO do takového toho bločku? Vypisuje se tam i adresa.
Takže ano. Pas beru, ale následně musí pomocí operačního zjistit adrasu. Jinak je celá KO zbytečná.
Jinak OP mít musí. Nemusí ho mít u sebe. To je rozdíl.
A OT. Debata mi připoměla, že mi minulý týden propadla platnost :)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Soud usměrnil policii: Pokud chce občanku, musí mít důvo

Příspěvek od S474N » úte 02.2.2016, 22:34

beton: zklamu te, jsou situace, kdy OP proste mit nemuzes a nemas *40*

Dovzdelat se muzes trebas zde:
:arrow: http://www.weblog.rider.cz/articles/263 ... -a-proc-ne

Jo holt kamarade, seda je teorie a zeleny strom zivota *4* *88* *40* *47*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 144

Registrován: čtv 06.2.2014, 14:22

Zbraň: CZ83

Re: Soud usměrnil policii: Pokud chce občanku, musí mít důvo

Příspěvek od pelanj » stř 03.2.2016, 11:02

Mě se nejvíc líbí přístup: Chovejte se k policistům jako ovce, aby vám to náhodou neznepříjemnili (tomu se říká zneužití pravomoci veřejného činitele). Policista by se měl chovat striktně podle zákona a ne zbytečně buzerovat občany.

beton: takovou hlídku zaznamenat na kameru a oznámit na GIBS...něco najdou, i když flastr dát nechtěli...co to kwa je? A co třeba řešení domluvou? Pak ať se policisté diví, že je někdo nazve fízly...

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Soud usměrnil policii: Pokud chce občanku, musí mít důvo

Příspěvek od cmk » stř 03.2.2016, 11:54

Hele, to není tak "snadny"...
Podle zákona ma na spravní rozhodnutí 1 měsíc... Třeba na nákupku... Co na tom, že by to měl udělat bezodkladně a ten měsíc je tam jako maximum... Taky průkazy zbraní při registraci apod... Taky to lze vydat "na počkání" nebo "do měsíce"...

Takže já se snažím s nima mluvit slušně a asertivně, pokud jsme v rozporu, než abych na to šel "řečnickou silou/siláctvím".
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 63

Registrován: ned 31.1.2016, 13:56

Zbraň: Glock 17

Re: Soud usměrnil policii: Pokud chce občanku, musí mít důvo

Příspěvek od beton » stř 03.2.2016, 11:59

Neřekl jsem jako ovce, ale slušně. Já se tak chovám normálně. Chováš se ke mě jako debil, tak s tím počítej i z mojí strany. Navíc je super, jak jsou všichni chytrý od pc, ale rád bych je viděl v reálu. Každej je chytrej jak slon a s každým fízlem by udělal krátkej proces. No mysli na to až půjdeš vyřizovat třeba nákupko nebo PZ. Lhůta 30 dní pak bude akorád.
K tomu zastavení. On by tě opravdu třeba vyřešil domluvou, ale svou blbostí jsis to zavařil sám. A nikdo není tak blbej, aby ti říkal, že původně to chtěl řešit domluvou. Takže pro GIBS bys měl velký kulový.

Satan: pochopitelně, že jde ukončit tvalý pobyt. Ale to jsme tu myslím neřešili. Ovšem mám dojem, že takových bys napočítal opravdu hodně málo. Protože pořád převažují negativa a některé výhody, co popisuje v tom blogu ten pán v latexové masce koně jsou opravdu perly.
A navíc i takového i po tom co oznámí, že má na území ČR ukančem tvalý pobyt si to dotyčný četník ověří. A jsme zas u toho, jako na začátku.

Příspěvky: 144

Registrován: čtv 06.2.2014, 14:22

Zbraň: CZ83

Re: Soud usměrnil policii: Pokud chce občanku, musí mít důvo

Příspěvek od pelanj » stř 03.2.2016, 12:20

Motají se tu dvě věci dohromady. Nemám problém jednat s lidmi slušně, pokud se ke mě chovají slušně. S policisty ze "zbraní" až na občasnou zbytečnou poznámku z jejich strany problém nemám a vše probíhá korektně.

Nejdůležitější je požadovat správní řízení, nikdy neplatit pokutu na místě a nevypovídat.

Je rozdíl, když se někdo chová jako debil a když někdo využije svoje právo. S hlídkou jsem nikdy problém osobně neměl, doklady ukázal, fouknul, ale nadšením jsem z toho neskákal.

Ale policejní imbecilní chrániče a pomáhače typu: Přijedu (náhodou) k nehodě, kdy se nikomu nic nestalo (auto v pangejtu, nulová škoda), řidič jel sám. No a místo abych se třeba zeptal: Nepotřebujete někam odvézt nebo zavolat záchranku? Tak: pětikilo pokuty a zmizet. Tyhle lidské hyeny dělají ostudu těm pár policistům, co to myslí dobře. Bohužel, v obou případech si řidič nenechal poradit a pokutu zaplatil...

Takže s policisty jednám slušně a fízlové si nic jiného než krátký proces nezaslouží.

Příspěvky: 330

Registrován: pát 02.12.2005, 13:07

Re: Soud usměrnil policii: Pokud chce občanku, musí mít důvo

Příspěvek od Jarda K » čtv 04.2.2016, 11:01

Tos mi připomněl. Přítelkyně loni v zimě uviděla dodávku DHL napasovanou ve stromě. Silnice - nezivesnická šouska. Řidič seděl v pangejtu a divně se klepal. Tak ho lupla k sobě do auta. Koktal a byl mimo. Nakonec z něj dostala, že uhnul před srnou, že to už kolegové ve firmě vědí a řeší. A že PČR tam už byla. Opravdu lidský přístup. Fízlové (Rudý pse promiň) ho tam v šoku nechají... Kdyby ta hlídka aspoň počkala až si pro toho pilota přijedou, nebo na odtahovku ..... nic. Serem na tebe. Můžeš být v šoku? Tvůj problém! Nějak se s tím vypořádej. My jsme zde na kontrolu lekárniček a "mozkové myšlení". :roll:
Korty

"... jen z mých mrtvých rukou!"

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Soud usměrnil policii: Pokud chce občanku, musí mít důvo

Příspěvek od Carloss » čtv 04.2.2016, 20:03

A seš si jistej, že nejeli třeba k nehodě autobusu s dětma? Nebo honit nějakýho vrahouna? Tyhle unáhlený soudy bez znalosti okolností mě docela vaděj.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 63

Registrován: ned 31.1.2016, 13:56

Zbraň: Glock 17

Re: Soud usměrnil policii: Pokud chce občanku, musí mít důvo

Příspěvek od beton » čtv 04.2.2016, 22:08

Nechci nikoho hájit, ale šok se může dostavit třeba 2 hodiny po události. Takže přijeli, borec byl v pohodě, záchranku si nevyžádal. Tak to sepsali a jeli dál. Co tam jako měli dělat? Třeba 2 hodiny čekat, než to jeho firma nějak vymyslí? To pak další ty chudáci ve frontě, co čekají na nehodovku a pak řvou, že nepřijeli hned.
U nás je jedna nehodovka a maj pěkně velkej kus působnosti. Kdyby u každého čekali, než přijede odtah, tak se ty další taky ten den nemusí dočkat.

Příspěvky: 330

Registrován: pát 02.12.2005, 13:07

Re: Soud usměrnil policii: Pokud chce občanku, musí mít důvo

Příspěvek od Jarda K » pát 05.2.2016, 6:50

Ano, oba můžete mít pravdu.
Já na tu hlídku ale nejsem nasrán, mě to neskutečně mrzí, že se takhle zachovali. Kdyby jemu v šoku jeblo, upadl a zapadl mu jazyk..... To už jsou jen co kdyby.

Jeli chránit před vrahouny? Myslíš jako v U.Brodě? Nebo jako kde? Možná je ta potíž, že když se jim něco povede, tak se to málo medializuje. Pak si člověk pamatuje jen nezdary.

A když se jenoho PČRáka vedle naopak zastávám, tak se objeví zase spousta argumentů, proč činím špatně (a nemohu je šmahem odmítnout jako blbosti).

Býti šlapkou u PČR není jednoduché zaměstnání (občas jsem nucen s někým zevnitř pohovořit). Většina tam šla s nějakýma ideálama. Ale systém je šrotuje víc a víc. Kamery a GPS v autech + permanentní dozor, 50km na den, čárkovaná, ....
Já osobně se snažím jim jejich práci neztěžovat. Ale jako celku jim nevěřím ani "dobrý den".
Korty

"... jen z mých mrtvých rukou!"

Příspěvky: 144

Registrován: čtv 06.2.2014, 14:22

Zbraň: CZ83

Re: Soud usměrnil policii: Pokud chce občanku, musí mít důvo

Příspěvek od pelanj » pát 05.2.2016, 9:08

Tak minimálně v jednom ze dvou výše zmíněných případů to nebyli dopraváci, ale obyč hlídka, co se pak jela zase zašít na své oblíbené místo ke kruháči u Lidlu a tam až do rána vyšetřovali nehody autobusů s dětmi a honili vrahouny :mrgreen: Když jsem měl řidičku na telefonu a chtěl po nich, za co že vlastně ta pokuta je, tak jenom blekotali nesmysly. Bohužel, než jsem stihl dojet, tak řidičku, mladou holku, vydeptali tak, že jim to pětikilo dala.

V druhém případě byla na vině díra v silnici, která nebyla vidět - nehodu nahlásil někdo jedoucí okolo, řidič volal PČR chvíli potom, že není nic potřeba, že je všechno v pořádku. Asi po půl hodině volali, že tedy přijedou, dali pětikilo pokuty, že prý "musí" a odjeli.

Tohle jsou dva konkrétní případy uniformovaných dementů, to nikdo neokecá a neomluví. Kupodivu jsem při vlastních setkáních s PČR měl asi extrémní štěstí, protože kromě klasického "víte, co jste provedl?" a "pil jste před jízdou" (což se ptát bez poučení nesmí...) to probíhalo vždy korektně. Pokudu jsem dostal pouze jednou kilo za světla (když začínali) za jasného slunečného dne jsem prostě zapomněl rozsvítit cestou z benzínky cca 500 metrů od baráku. Z budky vyskočil policista a okamžitě pokutoval. Přitom tohle je typický příklad vhodný pro napomenutí - a když mě jinde chytli podruhé, tak mě opravdu jenom napomenuli a řekli, ať si dám pozor (tak by to mělo být).

Omlouvám se za trochu OT - ale vrátím se zpět k tématu - pokud chce mít PČR respekt, tak musí úzkostlivě dodržovat zákon, pomáhat a chránit, jak to má ve sloganu. Buzerací a výběrem pokut (kolikrát zbytečných) si respekt nezískají. No a pak vznikají články typu "Soud usměrnil policii". Přitom tu osobu prostě mohli nechat plavat, když hledali uprchlíky...ale to by asi utrpělo ego?

A ještě trochu k věci - jednou jsme někam jeli a byla zrovna nějaká demonstrace a ve vlaku kontrolovali doklady. Jeden kámoš doma zapomněl doklady. Stačilo jim říct, že je opravdu ten, kdo říká a ani ho nijak dál nelustrovali - čili je vidět, že je to hlavně o konkrétním člověku.

Příspěvky: 380

Registrován: pon 05.11.2012, 17:30

Zbraň: vícero

Re: Soud usměrnil policii: Pokud chce občanku, musí mít důvo

Příspěvek od Piggy » pát 05.2.2016, 10:38

(1) Prokázání totožnosti znamená prokázání jména a příjmení, data narození a trvalého, popř. přechodného pobytu osoby.
Z toho ovšem plyne, že pokud se ve věžáku na sídlišti sejdou dvě osoby jménem Jan Novák, narozené ve stejný den, jsou ze zákona totožné. :shock:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 63

Registrován: ned 31.1.2016, 13:56

Zbraň: Glock 17

Re: Soud usměrnil policii: Pokud chce občanku, musí mít důvo

Příspěvek od beton » pát 05.2.2016, 13:47

pelanj píše:Tak minimálně v jednom ze dvou výše zmíněných případů to nebyli dopraváci, ale obyč hlídka, co se pak jela zase zašít na své oblíbené místo ke kruháči u Lidlu a tam až do rána vyšetřovali nehody autobusů s dětmi a honili vrahouny :mrgreen: Když jsem měl řidičku na telefonu a chtěl po nich, za co že vlastně ta pokuta je, tak jenom blekotali nesmysly. Bohužel, než jsem stihl dojet, tak řidičku, mladou holku, vydeptali tak, že jim to pětikilo dala.
.
Asi bys měl vyjasnit, proč ti nějaká řidička volala. Protože nějak nechápu, co jsi tam jel jako dělat. Stejně tak s tím výmolem.
A ještě trochu k věci - jednou jsme někam jeli a byla zrovna nějaká demonstrace a ve vlaku kontrolovali doklady. Jeden kámoš doma zapomněl doklady. Stačilo jim říct, že je opravdu ten, kdo říká a ani ho nijak dál nelustrovali - čili je vidět, že je to hlavně o konkrétním člověku.
No a jak k tomu kámoš přistpupil? Na vyzvání je poslal do hajzlu nebo jim zcela normálně bez emocí řekl, že jsi nechla doklady doma?
Sázím na druhou možnost. A to je přesně to oč jsem tady pár postů nahoru mluvil.

P.S. Dej bacha i na silnici vykonávají dohled četníci z oddělaní zbraní a střeliva. :wink:

Příspěvky: 144

Registrován: čtv 06.2.2014, 14:22

Zbraň: CZ83

Re: Soud usměrnil policii: Pokud chce občanku, musí mít důvo

Příspěvek od pelanj » pát 05.2.2016, 15:14

OK, vysvětlím. Za tmy je potřeba auto v pangejtu buď vytáhnout, nebo vhodně označit a zabezpečit a vytáhnout později, dle možností. A když je někdo několik kilometrů od nejbližší vesnice a ještě víc kilometrů od domova, tak si zavolá někoho, kdo mu pomůže. Nejlépe někoho příbuzného nebo známého. Protože hlídka PČR zavolaná náhodným okolojedoucím občanem nepomohla, zkasírovala a zmizela. Samozřejmě se dýchalo s výsledkem nula.

Výmol byl u kraje silnice na rovince, rozhodil řízení tak blbě, že šlo auto na střechu v malé rychlosti (cca 60). Jediný výsledek byl naštestí rozbitá mlhovka...a pětikilo pokuty...proboha za co? Člověk auto na kola sám nepostaví, proto si zavolá pomoc.

Neposlal je do háje. Ona nejspíš ze začátku taky ne a vyhrotilo se to jako vždycky když se potkají dva tvrďáci (ale tam jsem nebyl).

S policií obecně nemám problém, pouze s namachrovanými idioty - a takové, musíš uznat, ve svých řadách máte v míře větší než malé.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Soud usměrnil policii: Pokud chce občanku, musí mít důvo

Příspěvek od reddog » pát 05.2.2016, 15:36

Pelanj:
Takze ty jsi ten "pribuzneho nebo znameho"?? Ne ze by na tom zalezelo, to jen tak k upresneni.

Příspěvky: 144

Registrován: čtv 06.2.2014, 14:22

Zbraň: CZ83

Re: Soud usměrnil policii: Pokud chce občanku, musí mít důvo

Příspěvek od pelanj » pát 05.2.2016, 17:03

Jo. Prostě když mě někdo zavolá, že potřebuje po nehodě pomoct a že u něj stojí dva orgáni a chtějí pětikilo pokuty, tak radím nic neplatit, nic neříkat a jedu pomoct.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 63

Registrován: ned 31.1.2016, 13:56

Zbraň: Glock 17

Re: Soud usměrnil policii: Pokud chce občanku, musí mít důvo

Příspěvek od beton » pát 05.2.2016, 20:05

Jó, tak už vím Batman :D
Ne v pohodě, vtip. Mám nějak veselou náladu. Ď za upřesnění. Naprosto souhlasím, že idioti jseou všade. Doktoři, učitelé, úředníci, ovšem i tací jako pekaři nebo třeba prodejci v obchodě.
Ono si vem. Četníků je kolik? Cca 39 000. To prostě nejde, aby každej byl pohodář nad věcí. A ono upřímně, když už tě za jednu šichtu chce desátej "odborník" na zákony poučovat a dělat ramena, tak je prostě hranice, kdy to každého přestane bavit. Je to všade stejný. Vem si já do práce často jezdím vlakem. A některému ajznboňákovi byl dal s chutí pár facek a jiní jsou naprosto v pohodě se 100% profi přístupem. A jestli nežiješ ve vakuu, tak se s tím musíš potkávat každý den a všade.
Takže jak jsem tu psal Satanovi. Že se chovám tak jak ten druhý ke mě. Aneb podle přísloví: jak se do lesa volá, tak se z lesa bagr. :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Soud usměrnil policii: Pokud chce občanku, musí mít důvo

Příspěvek od Int1m1thy » pát 05.2.2016, 20:07

My mame cetnictvo ? opravdu dmntnejsi nazev si nemohl vymyslet ?...
G17gen4
Uživatelský avatar

Příspěvky: 63

Registrován: ned 31.1.2016, 13:56

Zbraň: Glock 17

Re: Soud usměrnil policii: Pokud chce občanku, musí mít důvo

Příspěvek od beton » pát 05.2.2016, 20:16

Ne nemohl, protože nejsem dement. *4161* Asi jsi mladšího data výroby. Navíc léta zažitého oslovení se těžce mění a narovinu, ani kůli tobě to měnit nehodlám.

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz