Souhlas vlastníka nemovitosti s držením zbraně


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Příspěvky: 630

Registrován: úte 15.11.2011, 12:54

Bydliště: Praha

Re: Souhlas vlastníka nemovitosti s držením zbraně

Příspěvek od E-Ryc » úte 10.1.2012, 9:31

Ad vnaseni proti nesouhlasu: http://aplikace.mvcr.cz/archiv2008/bezp ... dp038.html

Pokud vlastník nebo nájemce provozních prostor zcela jasně pro držitele střelné zbraně omezí nebo zakáže vstup se střelnou zbraní do provozních prostor nebo střelnou zbraní, je třeba toto omezení nebo zákaz plně respektovat. Držitel střelné zbraně se nemůže vstupu se střelnou zbraní do provozních prostor domáhat na základě oprávnění k držení a nošení střelné zbraně uvedeného v ustanovení § 28, pokud dal jejich vlastník nebo nájemce zcela jasně najevo, že se vstupem se střelnou zbraní nesouhlasí.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Souhlas vlastníka nemovitosti s držením zbraně

Příspěvek od S474N » úte 10.1.2012, 9:32

kolaCZek: ano, to tak udelat muzes. Nevim jestli ses s tim nesetkal, ale ve spouste prodejen zbrani normalne prodavaci nosi neskryte.

E-Ryc: je to pouze jeden z pravnich nazoru. Navic kdyz nosis skryte, tak to nema nikdo jak zjistit. Nehlede na fakt, ze se to uz resilo v souvislosti se zamestnanim, kde zbran nosit muzes, ale nesmis si ji dat do supliku treba (tak, kde si zamestnavatel nepreje zbrane).
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Souhlas vlastníka nemovitosti s držením zbraně

Příspěvek od kolaCZek » úte 10.1.2012, 9:37

E-Ryc: Kdyz se nezeptam, tak nemuze nesouhlasit. Otazkou je, jak to vlastnik nebo najemce chce kontrolovat..? Na otazku "Mate u sebe zbran?" muzu s klidem odpovedet "Dnes je venku krasne." a zadnou jinou moznost, jak si overit zda mam ci nemam zbran u sebe nema.
A jaky je postih v pripade vnaseni proti nesouhlasu?

EDIT: S474N: Pravda, ze treba u Brymovy jsem provadace bez jeho nalesteny 1911 u pasu jeste nevidel. :lol: Ale tam to tolik nemlati do oci, jako ve stanku na Staromaku, kde te najednou vidi 1000 lidi, kteri nemaji ahnung o tom, ze se to smi.
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.

Příspěvky: 630

Registrován: úte 15.11.2011, 12:54

Bydliště: Praha

Re: Souhlas vlastníka nemovitosti s držením zbraně

Příspěvek od E-Ryc » úte 10.1.2012, 9:43

Predpokladam, ze "zcela jasně ... omezí nebo zakáže vstup" znamena neco jako ze na kazdem vchodu je napsano "Zakaz vstupu se zbrani. Dekujeme. Vase sprava budovy".

Dokazatelnost a vymahatelnost je samozrejme neco jineho.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Souhlas vlastníka nemovitosti s držením zbraně

Příspěvek od kolaCZek » úte 10.1.2012, 9:46

Napsat si to tam muze... Ale treba ja jsem nechodil do skoly a neumim cist. :wink: A co ted? Neznalost neomlouva? To tu nefunguje, ne...? A pak dokazatelnost a vymahatelnost taky hraje pro me. :wink:
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Souhlas vlastníka nemovitosti s držením zbraně

Příspěvek od S474N » úte 10.1.2012, 9:50

kolaCZek: ja bych neresil ani tak vymahatelnost a dokazatelnost, ale spise sankci. A ta je proste nulova. *4*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Souhlas vlastníka nemovitosti s držením zbraně

Příspěvek od Starosta » úte 10.1.2012, 9:52

kolaCZek: Stánek není tak úplně nemovitost, vzhledem ke své možnosti se movovat :D
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Souhlas vlastníka nemovitosti s držením zbraně

Příspěvek od kolaCZek » úte 10.1.2012, 10:28

S474N: V praci stejne nikdo nic nevi. Takze ani nemuze zakazat. A kdyz na me budou chtit vymahat nejaky narizeni pro zamestnance, tak se jim jenom zasmeju, jelikoz jsem OSVC. :lol:

Starosta: Tak je jasne, ze v katastru nemovitosti ho budu hledat marne. Ale v tom pripade na tom bude stejne i maringotka a podobny prestehovatelny obydli.
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Souhlas vlastníka nemovitosti s držením zbraně

Příspěvek od Starosta » úte 10.1.2012, 12:00

kolaCZek: To sedí.
Nemovitost - pozemek nebo stavba, spojená se zemí pevným základem.

EDIT: Tím pádem spíš než o stánku je to o pronájmu místa na stánek (část pozemku, tj. nemovitosti, kterou si pronajímáš se stánkem).
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: sob 27.6.2009, 15:27

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Kvérov

Re: souhlas vlastníka nemovitosti s držením zbraně

Příspěvek od Slim » úte 10.1.2012, 12:14

cmk píše:kolaCZek > i kdyby byl Franta 58. podnajemnik v poradi v to panelaku...
Ma-li podnajemni smlouvu, jedna se o prostory, ktere je opravnen uzivat - je najemcem (na zaklade podnajmeni smlouvy) prostor a SAM si dava povoleni !!!
Ještě jednou - s tímhle nesouhlasím. Podle mého názoru se na základě PODNÁJEMNÍ smlouvy staneš PODNÁJEMCEM a nikoli nájemcem.
Nemo contra deum nisi deus ipse
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Souhlas vlastníka nemovitosti s držením zbraně

Příspěvek od kolaCZek » úte 10.1.2012, 12:29

Slim: A kdyz podnajemce necha nekoho v podnajmu, tak ten je podnajemce podnajemce?
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: sob 27.6.2009, 15:27

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Kvérov

Re: Souhlas vlastníka nemovitosti s držením zbraně

Příspěvek od Slim » úte 10.1.2012, 12:36

Podnájemce nikoho do podnájmu už vzít nemůže. Z komentáře k §719 občanského zákoníku: "Aktivně legitimován k uzavření podnájemní smlouvy je výlučně nájemce, vlastník bytu nemůže uzavřít podnájemní smlouvu - v případě, že vlastník bytu přenechá třetí osobě byt do užívání za úplatu, jedná se o nájem". U nás už žádný "podpodnájem" a podobné věci nejsou - tzn vlastník může byt dát do nájmu někomu a ten jej pak může dát někomu jinému do podnájmu. Další řetězení co jste tu uvedli už nejde :-)

edit - zkuste si vygooglit "podpodnájem" - pár odkazů tam je, nicméně takový termín podle mě (i podle aspi :-) ) české právo ani česká judikatura nezná. Ale pokud mě někdo vyvede z omylu, budu jen rád.
Nemo contra deum nisi deus ipse

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Souhlas vlastníka nemovitosti s držením zbraně

Příspěvek od cmk » úte 10.1.2012, 12:42

kolaCZek píše:Tudiz... Pronajmu si na Vanocnich trzich na Staromaku stanek. Budu tam najemce, takze si muzu klidanko dat souhlas, ze budu nosit neskryte - tedy drzet. Budu si tam v klidecku prodavat peceny kastany s nasteknutou G19 u pasu a kosou na zadech. A kluci z PCR, ac budou mit kecy, tak s tim nemuze nic udelat..? :lol:
Jsi si jisty je stanek je "ohranicena nemovitost" ?
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Souhlas vlastníka nemovitosti s držením zbraně

Příspěvek od kolaCZek » úte 10.1.2012, 13:29

cmk: Podle me je nemovitost pozemek pod stankem. A stanek ho zcela jasne vymezuje a ohranicuje. :wink:
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Souhlas vlastníka nemovitosti s držením zbraně

Příspěvek od panvrabec » úte 10.1.2012, 15:35

Myslím, že je to tedy na mrtvém bodě. Posle Slima je potřeba souhlas nájemce, nebo vlastníka, když jsem např. podnájemce v jednom pokoji.
Neco jiného ale tvrdí CMK:
cmk píše:...Ma-li podnajemni smlouvu, jedna se o prostory, ktere je opravnen uzivat - je najemcem (na zaklade podnajmeni smlouvy) prostor a SAM si dava povoleni !!!...
Takže jak to teda je ? :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: sob 27.6.2009, 15:27

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Kvérov

Re: Souhlas vlastníka nemovitosti s držením zbraně

Příspěvek od Slim » úte 10.1.2012, 15:42

Já právě čekám jestli se k tomu cmk ještě nějak vyjádří. Ale zkus si třeba otevřít google a najít si podnájemní smlouvu a dva nebo tři vzory si otevři a mrkni se kdo je tam jako nájemce/pronajímatel a kdo jako podnájemce. Myslím, že to z toho bude zřejmé. Prostě když si pronajmu byt tak jsem nájemce a můžu ho dál dát někomu do podnájmu a ten bude podnájemce. A ty konstrukce jako že "v pokoji co mám v podnájmu jsem nájemce a v ostatních pokojích jsem podnájemce" jsou podle mě chybné :-)
Nemo contra deum nisi deus ipse

Příspěvky: 119

Registrován: pát 10.8.2007, 12:44

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Plzeň

Re: souhlas vlastníka nemovitosti s držením zbraně

Příspěvek od Bobby_S_Lugerem » úte 10.1.2012, 16:21

Steiner píše:E-ryc: v místnostech které máš v podnájmu jsi nájemcem.
V místnostech, kde mám podnájem, jsem podnájemníkem:-)).
Mrtví nemluví...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: sob 27.6.2009, 15:27

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Kvérov

Re: Souhlas vlastníka nemovitosti s držením zbraně

Příspěvek od Slim » úte 10.1.2012, 16:26

Přesně tak.
Nemo contra deum nisi deus ipse

Příspěvky: 114

Registrován: sob 30.4.2011, 0:21

Bydliště: Plzeň

Re: Souhlas vlastníka nemovitosti s držením zbraně

Příspěvek od Jindrich » úte 10.1.2012, 20:30

Nedávno jsem po delší době zašel do Globusu, resp. obchodního centra Géčko v jednom krajském městě. Na dvěřích byla kromě samolepek přeškrtuté zmrzliny apod. přeškrtnutá pistole.

Je to (zcela jasný) zákaz vstupu se zbraní nebo jen zákaz držení? *1* Může to taky znamenat "zákaz hraní si s pistolkama, děti". Nebo existuje norma, která vykládá význam takového obrázku? A vztahuje se toto omezení i na revolvery či dlouhé zbraně? *2* :lol:
Bez Glocka ani ránu
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Souhlas vlastníka nemovitosti s držením zbraně

Příspěvek od S474N » úte 10.1.2012, 20:37

Jindrich: uz se to tu resilo x-krat. Tak jako preskrtnuta zmrzlina znamena nepozivat zmrzlinu (ale v tasce ji mit muzes), stejne jak u preskrtnuteho mobilu to znamena nepouzivat (ale v kapse ho mit muzes), tak pistole znamena nepouzivat pistoli (ale na opasku ji mit muzes).
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz