Soused udeřil činkou opilce, který se dobýval k exmanželce.


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Soused udeřil činkou opilce, který se dobýval k exmanžel

Příspěvek od Nikdo » pon 24.9.2012, 21:11

„Když však muž zaklepal na sousedovy dveře potřetí a po otevření ho dokonce vyzval, aby s ním šel ven, kde si to rozdají, a dožadoval se agresivně i vstupu do bytu, soused ho poté, co na něj výtečník napřáhl ruku, udeřil činkou o váze 1,5 kg do hlavy, “ informovala mluvčí policie Ludmila Světláková.
Možná si jen každý tu situaci představujeme jinak. OK, už jsem se smířil, že tu konsenzu nedojdeme.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: sob 27.6.2009, 15:27

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Kvérov

Re: Soused udeřil činkou opilce, který se dobýval k exmanžel

Příspěvek od Slim » pon 24.9.2012, 21:29

Konsenzu v právních věcech se tu nedojde nikdy :-)
Podle mě prostě není NO když na mě ožralec napřáhne ruku a já ho praštím kusem železa po hlavě. Ale to už je o pochopení pojmu "zcela zjevně nepřiměřená obrana."
Nemo contra deum nisi deus ipse
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Soused udeřil činkou opilce, který se dobýval k exmanžel

Příspěvek od Starosta » úte 25.9.2012, 0:38

Slim: ...a o skutečné události, která se skrývá pod pojmem "napřáhne ruku".
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Soused udeřil činkou opilce, který se dobýval k exmanžel

Příspěvek od john.hawk » úte 25.9.2012, 10:01

vše se pak bude posuzovat, skuste se vžít do pozice OČTŘ, posuzuje se věk, pohlaví, tělesná hmotnost, hladina promile v krvi, (zda-li je borec trénovaný pijan) pohnutka k činu - jeho motivace, trestní minulost, stupeň ohrožení majektu nebo života apod. Je tedy otázkou zda li se jednalo o pouhé kopání do dveří nebo zda již byl ohrožen zájem - domovní svoboda.

Pokud někdo kopá do dveří za 40 tisíc ( nepředpokládám že by je tímto zcela zdemoloval) tak je to furt přestupek.. leda by škodu na majektu způsobil ve víši 5000 a více, pokud je pachatel znám, není potřeba se do toho nějak vostřeji vnořovat, svědectví, stopy obuvy na dveřích a dostane to přišité.. , pokud otevřete, a on se sápe dovnitř, mohlo by jít o porušovačku domovní svobody, tedy trestný čin ( přečin) a pak je zde na místě bránit své.. činkou bych ho udeřil v NO až v případě kdy ho verbální výzva a odstrčení rukou nezastavilo, toto musí být též ve výslechu..
ale určitě ne do hlavy, do ramene, do hrudníku, protože při útoku na hlavu to má závažnější účinek než způsob útoku ten který hrozil..( kopání do dveří a pak vpadnutí do bytu) mohl ho klepnout do koulí..
ps: taky už mohli být oba na zemi a obránce ho klepnul do havy činkou v rámci NO, kde se snažil vymanit ze škrcení v leže..jde to to co řekne do výslechu..

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz