Soustředění při manipulaci se zbraní


Debata o pistolích GLOCK

Příspěvky: 71

Registrován: sob 20.6.2009, 22:49

Re: Soustředění při manipulaci se zbraní

Příspěvek od Frogy » čtv 30.9.2010, 22:15

2pitt: nemám na adama moc komentaru, asi dva, ale clovek kterej se tu verejne vysmeje bezpecne manipulaci, neustale se pta na veci ktere jsou skoro v kazdem vlaknu :roll:
Taky sem naprostej zacatecnik, ale jestli si na neco davam fakt pozor tak na bezpecnou manipulaci se zbrani (ani v posteli s mladou se tak nehlidam a to nebere prasky)
Proste jednou je to zbran, da se s ni zabit, a tak k tomu pristupuju sakra zodpovedne....
Radsi kouknu petkrat jesti jsem ji vybil nez abych se jednou nekouk.
Adama uz neresim, je to proste kapitola sama pro sebe....
Timto za sebe uzaviram kapitolu Adam...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 187

Registrován: pon 11.8.2008, 21:39

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Praha 8

Re: Soustředění při manipulaci se zbraní

Příspěvek od Pancho Kid » sob 16.10.2010, 21:08

A co kdybys Adame, zkusil najít nějakýho člověka/trenéra, který ti tyhle pitomosti vytluče z hlavy?
Měl jsem mnohokrát chuť se tě i v jiných vláknech zastat, když se do tebe různí chytrolíni plameně naváželi - každej jsme nějak začínali. Ale to s tou nekontrolou je fakt už hodně přes čáru...na to prostě není omluva.
Sám jsem měl "trenéra" (a vlastě mám doteď) a i když to nebylo zadarmo, pořád to vidím jako velmi dobře investované peníze.
Zavrkat na vlastní blbost ve spojení s vlastním kvérem mi přijde fakt dost škoda...to, že by na tvojí blbost dojel někdo jiný, už raději nedomýšlím...
Myslím to vážně, ten učitel tě naučí spousty důležitých věcí a ušetří i spoustu střeliva vypráskanýho pánu bohu do oken.
Glock 17, CZ 75B, Remington 870, 858 Tactical, Drulov 75, manželka 152
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: Soustředění při manipulaci se zbraní

Příspěvek od Jasik » ned 17.10.2010, 9:15

Pancho: No, pokud myslíš toho samého trenéra co já ,tak toho bych Adamovi raději nedoporučoval. Ono by to s ním mohlo seknout a kdo by pak trénoval nás, chystal závody atd. :P
Uživatelský avatar

Příspěvky: 187

Registrován: pon 11.8.2008, 21:39

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Praha 8

Re: Soustředění při manipulaci se zbraní

Příspěvek od Pancho Kid » ned 17.10.2010, 14:17

Myslím, myslím...ale on má ještě jednotoho takovýho statnýho pomocníka s klackem. A to by bylo aby to ve dvou nedali :D
Glock 17, CZ 75B, Remington 870, 858 Tactical, Drulov 75, manželka 152

Příspěvky: 149

Registrován: pát 25.6.2010, 11:55

Zbraň: žádná

Bydliště: Ostravsko

Re: Soustředění při manipulaci se zbraní

Příspěvek od nogi » pon 01.11.2010, 13:21

Adam: Já tě nechcu kritizovat ani ti radit, nejsem žádný exprt. Stás se to samozřejmně může, sme jen lidi, ale když máš papíry a pud sebezáchovy....no je to síla :lol: Bud rád, že si vcelku

.
Příště bacha Peace :wink:
Glock 19 ; 858 Tactical 4p

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Soustředění při manipulaci se zbraní

Příspěvek od cmk » pon 01.11.2010, 13:47

Adame:

a) Glocku se nic nestane. Predpokladam, ze drel udernik o zasobnik - udelnik je tak pevnej, ze bys ho rovnou zlomil, kdybys ho mel nejak prervat velkym nasilim.

b) ber to jako varovani "shora" - vysmivani se zakladum bezpecnosti se ti na vlastni kuzi neosvedcilo a mozna opravdu ted uznas, ze nasobna bezpecnost pri manipulaci ma svuj vyznam.

c) snad nejakou sebereflexi prijdes na par dalsich veci :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 69

Registrován: úte 20.1.2015, 11:44

Zbraň: Glock 17 (3.g)

Re: Soustředění při manipulaci se zbraní

Příspěvek od MikTek » úte 20.1.2015, 15:09

Frogy napsal:
Taky sem naprostej zacatecnik, ale jestli si na neco davam fakt pozor tak na bezpecnou manipulaci se zbrani (ani v posteli s mladou se tak nehlidam a to nebere prasky)
2 Frogy: Rozdíl je v tom, že ty přinejhorším život stvoříš (možná, že pokud nejsi ready tak svůj "zkazíš"), ale při zanedbání bezpečnosti on může v pohodě život sebrat...

2 Adam: Jsem sice taky jěště celkem začátečník, ale o to víc se přeci soustředím především na vše co se týče bezpečnosti...to, že jsi to vědomě zanedbal podle mě svědčí jen o tom, že jsi nezodpovědný vůči sobě (rozborka bez BM) a jak se potom budeš chovat k okolí?

Možná, že jsem trochu psycho, ale radši si vše kontroluju 2x-3x než abych byl v lepším případě bez prstu...ale neplést si zodpovědnost a respekt ke zbraním se strachem ze zbraní :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Soustředění při manipulaci se zbraní

Příspěvek od pitt » úte 20.1.2015, 15:21

a co jako zanedbal? Jen to že nevytáhl prázdnej zásobník.
Sám psal že věděl že zásobník je prázdnej. Spoušť v zadní poloze je taky dostatečný ukazatel toho že kvér je vybitej.
Prostě jen nevytáhl zásobník. žádný extra porušení bezpečnosti nevidím.

nehledě na to že jsi "vykopal 4 roky starou mrtvolu"

spm

Příspěvky: 67

Registrován: čtv 20.2.2014, 0:11

Zbraň: SIG Sauer SP2022

Re: Soustředění při manipulaci se zbraní

Příspěvek od spm » úte 20.1.2015, 17:28

... a hned jako první příspěvek :))

Příspěvky: 69

Registrován: úte 20.1.2015, 11:44

Zbraň: Glock 17 (3.g)

Re: Soustředění při manipulaci se zbraní

Příspěvek od MikTek » stř 21.1.2015, 13:57

No jo vážně už je to staršího data, sypu si popel sorry :D

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Soustředění při manipulaci se zbraní

Příspěvek od Carloss » stř 21.1.2015, 14:10

Jsem o tý automatizaci návyků už jednou psal.. V případě bezpečnosti je asi lepší ne všechno dělat jak stroj... Něco se změní a stroj pak selže... Osobně jsem přesvědčen, že určité úkony je třeba dělat vědomě a s kontrolou.... Ne jen čistě automaticky... Nějak by mě nenapadlo nezkontrolovat zbraň před rozborkou. I prázdný zásobník by mi zachytl závěr a nemělo by pak dojít k takové podivné manipulaci. O případném náboji v komoře už ani nemluvím.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz