Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 17.7.2018, 16:32Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
 Soutěže LOS a LOSík v Brně v roce 2012 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: 02/2011
Příspěvky: 526
Bydliště: Brno
Příspěvek Soutěže LOS a LOSík v Brně v roce 2012
http://www.gunlex.cz/2012/02/07/souteze ... roce-2012/

Soutěže LOS a LOSík v Brně v roce 2012

Od stále většího počtu střelců zaznamenáváme ohlasy a zvyšující se zájem o obrannou akční střelbu podle pravidel LOS. V Brně a nejbližším okolí se bohužel nenachází žádná střelnice, která by svými prostorovými podmínkami a zázemím umožňovala pořádání pohárových závodů LOS, což znamená postavit minimálně 4 stage a garantovat kapacitu minimálně 45 střelců tak, aby závod zároveň nebyl pro střelce neúměrně časově náročný. Kvůli polovině krabičky vystřelených nábojů není každý ochotný strávit den na střelnici od rána až do večera.

Po krátké úvaze jsme se rozhodli uspořádat pilotní klubový závod LOS pro začátečníky, který by organizačně vyhovoval našim podmínkám. Bude to vícedenní závod „Zimní LOS Brno“, který se bude celý odehrávat na kombatové střelnici „B“ střelnice TRIGGER Service Brno. Jedná se o podzemní krytou střelnici s šířkou 5 m a délkou 18 m. Připraveny budou malé „obranné“ stage max. na 3 terče a několik neterčů. Nákres situací včetně postavení terčů, legenda a správný postup řešení situací bude předem zveřejněn nejpozději 2 týdny před konáním závodu v propozicích, aby začátečníci věděli o co se jedná a co je tam čeká.

První část tohoto závodu se bude konat v neděli 11.3.2012. Střelci se budou registrovat do 3 squadů po maximálně 15 střelcích, přičemž každý squad bude mít svůj pevný time-slot. První squad začíná prezentací v 10:00 hod, briefing v 10:15 hod a střelba 10:30-13:30 hod, přičemž celý squad postupně odstřílí 4 situace za sebou (po odstřílení první stage se jim postaví druhá, atd.) a jdou domů. Druhý squad 13:00 hod registrace, 13:15 hod briefing a střelba 13:30-16:30 hod. Třetí squad 16:00 hod prezentace, 16:15 hod briefing a střelba 16:30-19:30 hod. Pak úklid, kafe, pokec a konec. Střelci by neměli strávit na střelnici víc než 3,5 hodiny. Další termín pro čtvrtý squad bude vypsán na některý všední den v dalším týdnu v čase od 17:30-21:00 hod a další termín bude následující víkend pro další 3 squady. Protože zatím nevíme, jak velký bude skutečný zájem střelců, takže podmínkou pokračování závodu v těchto dalších termínech je, aby se do prvního squadu v termínu přihlásilo minimálně 10 střelců. Konečné vyhodnocení závodu a výsledky budou zveřejněny až po odstřílení posledního squadu.

Protože se budou střílet malé stage maximálně na 3 terče a stage budou postaveny tak, aby se střílelo na opravdu „obranné“ vzdálenosti (max. 8 m), rozhodli jsme se nerozdělovat závodníky podle kategorií zbraní. V hodnocení podle pravidel LOS v jedné společné kategorii tedy zvítězí jen 3 „nejrychlejší“ střelci a ti budou odměněni diplomem a medailí.

Abychom aspoň částečně uspokojili i ostatní střelce a závod pro ně udělali o něco atraktivnější, rozhodli jsme se zavést ještě druhé paralelní hodnocení (pracovně zatím nazvané OSB). Spočívá v tom, že pro každou stage bude stanovený minimální časový limit a celkový limit pro bodový zisk na terčích (hodnocení A=5b, C=2b, D=1b, NeT=-10b, Proc=-10b, Napom=-10b). Limity všech situací budou taktéž zveřejněny před závodem v popisu situací. Ze závodníků, kteří všechny stage odstřílí v jejich časovém limitu a dosáhnou na nich předepsaného počtu bodů, budou na závěr vylosováni výherci drobných věcných cen dle možností pořadatele. Medaile, diplomy a věcné ceny budou poté kdykoli k vyzvednutí na střelnici. Tento závod je koncipován zejména pro zájemce z Brna a nejbližšího okolí, kteří by si chtěli vyzkoušet soutěž podle pravidel LOS, ale zatím se necítí cestovat přes půl republiky na pohárové závody. Doufáme, že se aspoň některým z nich tento závod bude líbit a že se s nimi později při pohárových závodech opravdu setkáme.

Uspořádat jeden závod za čtvrt roku se nám ale zdálo trochu málo. Abychom se po zbytek roku nenudili, rozhodli jsme se začít pořádat pravidelné LOSíky, což jsou hodnocená standardní střelecká cvičení. Účelem těchto cvičení je získat nebo ověřit základní návyky pro bezpečnou manipulaci se zbraní a seznámit se s pokyny a povely rozhodčích, které jsou používány na soutěžích podle pravidel LOS (lidová obranná střelba).

Procvičují se též základní prvky střeleckých dovedností, jako je nabití zbraně, uložení zbraně do pouzdra, tasení zbraně ze skrytého nošení, střelba z místa obouruč, jednoruč silnou a slabou rukou, střelba za pohybu vpřed i vzad, vynucené přebití zbraně, taktické přebití zbraně, střelba v krytu ve stoje i v kleče, vybití a kontrola zbraně, rána jistoty a uložení zbraně do pouzdra.

Čtěte: Pravidla LOSík
Sledujte termíny plánovaných akcí: Kalendář závodů

Jiří Šimek
LEX Brno
los.osb@gunlex.cz

_________________
člen LEX z.s. - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní | www.facebook.com/gunlex


úte 07.2.2012, 22:44
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 02/2011
Příspěvky: 526
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Soutěže LOS a LOSík v Brně v roce 2012
Upozorňuji na aktualizaci článku: http://www.gunlex.cz/2012/02/25/souteze-los-a-losik-v-brne-v-roce-2012/.

Je doplněn popis stages a seznam docela zajímavých cen ( popis + foto).

_________________
člen LEX z.s. - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní | www.facebook.com/gunlex


sob 25.2.2012, 18:24
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 2 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  Powered by phpBB © phpBB Group, designed by STSoftware, český překlad – phpBB.cz

Doporučujeme: XBMC KODI