spoust 1,5kg


Úpravy zbraní, příslušenství a jiné vychytávky

Uživatelský avatar

Příspěvky: 485

Registrován: ned 01.10.2006, 19:36

Bydliště: Sev. Morava

Příspěvek od daveG17 » úte 12.8.2008, 16:34

Austine, já mám takto upravenou spoušť už dávno, nosím s nábojem v komoře (ale přiznávám, že sporadicky-na pravidelné nošení mám Kevina), ale nikdy mě nenapadlo uvažovat o tom, že ta "pojistka" na spoušti je opravdu pojistkou - vždyť je pro srandu králíkům.
Pokud budeš dávat do pouzdra nadrcnutou pistoli, tak se asi budeš dívat, jak ji tam strkáš. Pokud máš slušné pouzdro (Fobus, BT, UM...-a to Ty máš), absolutně nehrozí stisk spouště pri nošení. Zbývá nám tedy při vkládání do pouzdra pouze nebezpečí zmáčknutí spouště nějakým předmětem v okolí hrany pouzdra. Opravdu si myslíš, že by Ti zachránila zadek "pojistka" na spoušti? Jakože by ten překáženící předmět byl tak šikovně situovaný, že by se dotkl pouze těch 2mm spouště na kterých ještě nezmáčkne jazýček pojistky-a tím by tahle "pojistka" zafungovala? To se raději podívám, co s kvérem dělám, dokud spolehlivě necvakne do pouzdra.
No a pokud Ti to při nošení vadí, není přece problém po natažení spoušť zezadu šťouchnout prstem do krajní přední polohy - jazýček pojistky zaskočí na místo a máš glocka ve stavu, v jakém to Gaston chtěl ;)
STI Edge, Kimber Gold Match II, K100, Ruger LCP, Remington 870 Action Express, Vostok SM2 - pacifista od kosti!

Příspěvky: 9

Registrován: ned 10.8.2008, 11:22

to DAve

Příspěvek od austin » úte 12.8.2008, 20:47

vicemene sdilim tvuj nazor, ale stejne mam radeji jistotu..nefunkcni pojistku bych mozna snesl u spouste 2,5 kg, ale ne u teto.
navic takova malikost - pri rucnim natazeni zaveru se spoust vrati do uplne predni polohy, problem nastava, pokud spoustu trochu rucne namakcnu, asi tak 0,5 cm - pak uz se nevraci. samozrejme ji mohu docvaknout zpet prstem, ale ja si koupil celkem drahou zbran pro to, abych u ni narozdil od CZ 70 nemusel hlidat jestli je kohout natezeny, pojistka odjistena,atd.. glocka jsem si opatril jako kompromis (nebot preferuji SA/DA), abych mohl mit zbran ve stavu "nabij a zapomen" asi se vratim k 2,5kg a budu doufat, ze tu moji pruzinu nekdo casem koupi
PS: jinak si troufam tvrdit, ze "jazyckova" spoust mozna ma smysl i pri padu zbrane (samozrejme ze primarni je blokace uderniku)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 485

Registrován: ned 01.10.2006, 19:36

Bydliště: Sev. Morava

Příspěvek od daveG17 » stř 13.8.2008, 1:30

No já bych polemizoval s tím, že "jazýčková" pojistka má při pádu valný smysl - když už by se do prostoru lučíku dostal při pádu nějaký předmět, zmáčkne celkem jistě tu spoušť i s "rádobypojistkou". Nebo to myslíš tak, že by energie pádu mohla pohnout spouští dostatečnou silou na odpálení? (doufám, že ne, dokážeš si spočítat, jak rychle by musela ta pistole dopadnout?)
A co se týče namáčknutí - kdy to vlastně děláš? Buď zbraň natáhnu a dám ji do pouzdra, protože budu nosit, nebo střílím a potom mám stejně prst na spoušti, pouštím zpět jen do resetu a pojistku bych vyřadil prstem při originální i lehčené spoušti. Cvičně jsem nabitou zbraň nikdy nenamačkával.
Vždy je něco za něco, ale podle mého je 1,5 kg spoušť (teda já mám 1,37) natolik fajnová a zmiňované nevýhody natolik zanedbatelné, že bych to zpátky nikdy nevracel. To možná jen pro ty, kteří nad podobnou úpravou uvažují - aby je tahle diskuze zbytečně neodradila ;)
STI Edge, Kimber Gold Match II, K100, Ruger LCP, Remington 870 Action Express, Vostok SM2 - pacifista od kosti!
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 13.8.2008, 8:50

austin: nerozumim necemu - chces 100% a na druhou stranu namackavas spoust? Na to mohu pouze opacit - a jsi normalni? *71**24*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 9

Registrován: ned 10.8.2008, 11:22

Příspěvek od austin » stř 13.8.2008, 10:06

to s474n - nenamackavam spoust pokud je naboj v komore, vlastne to vicemene vubec nedelam, pouze jsem na to prisel pri zkoumani, zda tato uprava nezmenila doraz spouste...zkratka nahodou...
to all - nejde jen o jazycek, ale pri namackuti se spoust posune o cca 3 mm a uz v te poloze zustane. hlavne si myslim ze to neni o "namackavani" ani "jazycku" ale o tom, ze na zbrani neco zmenite a uz to zkratka neni echt to same, co driv - vlastne to je "jen" pocit
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 13.8.2008, 12:26

austin: no tak kdyz ji nenamackavas, tak neres nejake 3mm. To je jako se divit, ze kdyz stisknu spoust, tak ze vyjde rana a zbran vystreli. Logicky pusobenim na neco vyvolas naslednou reakci.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 664

Registrován: čtv 29.5.2008, 20:57

Bydliště: Praha

Příspěvek od cityshark » stř 13.8.2008, 13:39

No Sejtne, ja jestli jsem to dobre pochopil, tak mu vadi / divi se / pra se, ze se po vyladeni uplne nezmacknuta spoust nevraci do puvodni polohy.

Coz bych se taky divil a divim...
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 13.8.2008, 15:25

cityshark: jenze nevraci kdy? Prece po namacknuti. A proc namackavat? Bud chci strilet a mackam nebo nechci strilet a prst mam mimo spoust.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

tom

Uživatelský avatar

Příspěvky: 843

Registrován: čtv 26.1.2006, 21:46

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10

Příspěvek od tom » stř 13.8.2008, 18:43

Pánové Vy tady ale řešíte krávoviny. Jinej za to platí, aby se mu spoušť nevracela tolik dopředu, a někomu to spadne do klína samo, a jako naschvál se mu to nelíbí. Můj názor je, že pojistka na spoušti je stejně k ho..nu, protože pokud nemačkám, tak to samo nestřílí.
Nikdy není tak blbě, aby nemohlo bejt hůř.

Příspěvky: 664

Registrován: čtv 29.5.2008, 20:57

Bydliště: Praha

Příspěvek od cityshark » stř 13.8.2008, 20:55

Hele certovskej, to je demagogie. Kdyz budu u auta resit, ze mi pri couvani prestanou svitit dalkovy svetla, ty mi reknes, ze pri couvani nemam co svitit dalkama ;)

Jasne, ze na spoust se saha az kdyz se strili, ale ze je nevraceni divny, to mi teda prijde. Pokud reknes, ze je to vlastnost ladeny spouste, pak OK a dalsi flame je k nicemu, ale normalni to teda neni.

Příspěvky: 105

Registrován: pon 11.8.2008, 0:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: severní Čechy

Příspěvek od Golem » čtv 14.8.2008, 1:12

Jinej platí za to, že se mu spoušť nevrací tolik dopředu, ale zůstává ve výhodnější, jasně dané poloze. Celkem pochybuju, že by někdo platil za to, že spoušť zůstane, kde chce. Já mít tenhle problém, tak další náboj přijde do komory až po návratu originálních součástek bicího a spoušťového ústrojí. Nabít něco tak nedůvěryhodného bych se bál.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 14.8.2008, 12:18

Golem + ostatni: proboha panove, co nabit neduveryhodne? Vzdyt on zadny problem s nabijenim nema. On ma az problem s tim, ze kdyz si namackne spoust, tak se mu potom nevraci. Ja nejak porad nechapu, proc by si tu spoust mel dobrovolne namackavat. A hlavne si ani nedovedu predstavit situaci, ve ktere by to mel clovek delat. *1469*

cityshark: ano, dalkovejma pri couvani nemas co svitit a taky je to vlastnost upravy. Stejne jako vlastnost upravy, kterou si on udelal. Respektive muzes mi vysvetlit, proc to vubec delat - namackavat spoust/svitit dalkama? *71*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 179

Registrován: ned 06.5.2007, 22:26

Příspěvek od Fobus » čtv 14.8.2008, 12:35

Nějak tu debatu nechápu. Pominu-li oficiální bezpečnostní poučky a řeči o tom, že je to neoriginální úprava ...bla bla bla..... tak spoušti se dá před uložením do pouzdra pomoct dopředu prstem, pojistka zaskočí a funguje (nebo ne?). Při střelbě je jedno, jestli se mezi 2 výstřely vrátí až dopředu nebo ne...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 485

Registrován: ned 01.10.2006, 19:36

Bydliště: Sev. Morava

Příspěvek od daveG17 » čtv 14.8.2008, 14:37

Fobus: ona navíc po natažení kvéru sama zaskočí do správné zajištěné polohy, takže do pouzdra ukládáš ve stavu "zabezpečeno". Prostě si musíš spoušť namáčknout a pak se do té úplně krajní přední polohy sama v odlehčené verzi nevrátí. A to je celý "obrovský problém" :roll: fakt jak u blbých - tak buď to natáhnu a nedělám s tím kraviny (= pojistka funguje) nebo blbnu s namačkáváním, potom si nakonec holt šťouchnu do spouště a vrátím ji dopředu.
STI Edge, Kimber Gold Match II, K100, Ruger LCP, Remington 870 Action Express, Vostok SM2 - pacifista od kosti!

Příspěvky: 664

Registrován: čtv 29.5.2008, 20:57

Bydliště: Praha

Příspěvek od cityshark » čtv 14.8.2008, 20:34

Fobus, Dave i dabel - samozrejme mate pravdu.

Jen proste cekal bych od upravy odporu spouste cekal, ze to bude upravovat jenom odpor spouste, nic vic...

Příspěvky: 9

Registrován: ned 10.8.2008, 11:22

Příspěvek od austin » čtv 14.8.2008, 21:36

Naprosto souhlasim se zralokem.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 485

Registrován: ned 01.10.2006, 19:36

Bydliště: Sev. Morava

Příspěvek od daveG17 » pát 15.8.2008, 11:52

Austine, nech si upravit pojistku tak, aby "zapadala" dřív, než v krajní poloze. Budeš mít klidnější spaní :)
STI Edge, Kimber Gold Match II, K100, Ruger LCP, Remington 870 Action Express, Vostok SM2 - pacifista od kosti!

Zpět na „Tuning“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz