Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pon 06.4.2020, 15:32Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 Správná cesta ? 
Autor Zpráva

Registrován: 09/2012
Příspěvky: 279
Příspěvek Správná cesta ?
Ono to tady už je od g-relaxe, ale je to jaksi dost zapadlé.

http://gunlex.cz/clanky/hlavni-clanky/1 ... kych-utoku


Jak dlouho by dokázali džihádisté v Charlie Hebdo, Westage nebo Bombaji (a při mnoha budoucích teroristických útocích) zabíjet, kdyby byli obklopeni ozbrojenými občany? Interpol prohlásil, že jediný způsob, jak zastavit podobné útoky, je umožnit občanům nosit zbraně (jedinou alternativou je „výjimečně přísná ostraha“ na všech místech, kde se schází mnoho lidí – což je samozřejmě naprosto nerealistické). Když jsou zbraně v ilegalitě, pak je mají jen násilní kriminálníci, fanatičtí džihádisté a přepracovaná, málo početná policie.
Pokud se Vám nezdá, že by bylo dobré, aby občané legálně drželi zbraně: Švýcarsko má velmi liberální zbraňové zákony a zároveň jeden z nejnižších počtů vražd na světě. Další zajímavé statistiky ohledně zbraní, vražd a nehod se zbraněmi ve Spojených státech jsou zde.
Článek od abcNews z 21. října 2013:
Generální tajemník Interpolu Ronald Noble prohlásil, že v současné době jsou Spojené státy a zbytek demokratického světa na rozcestí, co se týká jejich bezpečnosti. Pronesl to v návaznosti na útoky skupiny al-Shabab v nákupním centru v Nairobi, Keňa, minulý měsíc. Navrhované řešení by mohlo být ozbrojení civilistů.
V exkluzivním rozhovoru pro ABC News řekl, že existují jen dvě možnosti, jak bránit otevřené společnosti od útoků, jako byl ten ve Westgatském nákupním centru, kde se útočí na takzvané „měkké cíle“: buďto vytvořit bezpečností zóny okolo podobných míst nebo dovolit civilistům nosit své vlastní zbraně k obraně.
„Společnosti musí promyslet, jak se k problému postaví,“ řekl Noble. „Jednak lze říci, že chceme ozbrojené občany; k tomu je důvod zřejmý. Nebo naopak můžeme utvořit uzavřené prostory, které by musely být tak bezpečné, aby nebylo možné se vyhnout přísným bezpečnostním kontrolám, abyste se dostali k těm měkkým cílům uvnitř.“…
Noble citoval nynější výzvu Al-Káidy, aby „bratři útočili na měkké cíle v malých skupinkách,“ a dodal, že policejní sbory nyní stojí před velice těžkým úkolem.
„Jak bránit tyto měkké cíle? To je ta výzva. Nemůžeme mít ozbrojené policisty úplně všude,“ řekl reportérům. „Názor interpolu je, že jedním ze způsobů, jak chránit tyto cíle, je znesnadnit teroristům mezinárodní cestování. Takže se snažíme vytvořit způsob, jakým by státy mohly provádět screening pasů, které jsou mimochodem nejlepšími kamarády teroristů. Snažit se omezit pohyb teroristů mezi zeměmi. A také, abychom mohli sdílet své informace o podezřelých teroristech.“
Ve svém interview pro ABC News byl Noble ještě více přímočarý a své výroky namířil na svoji vlast.
„Zeptejte se sami sebe: kdyby se ten Westgateský teroristický útok stal v Denveru, Coloradu…kdyby se stal v Texasu, dokázali by ti chlápci strávit celé hodiny a dny náhodným střílením lidí?“ Takto Noble narážel na státy, které jsou již tradičně držení zbraní nakloněny. „Co chci říct je, že tohle nutí policejní sbory po celém světě přehodnotit svůj pohled na zbraňovou legislativu. Musíte se sami ptát: „Nejsou ozbrojení občané nyní s rostoucí hrozbou terorismu ještě důležitější, než byli v minulosti?“, to je to, o čem je nutné diskutovat.“


pon 19.1.2015, 20:36
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 09/2014
Příspěvky: 136
Příspěvek Re: Správná cesta ?
Ozbrojit ano , ale pořádně , full auto a střelivo s ocelovým jádrem , občan nebude zdarma suplovat práci poldů s nějakou druhořadou výzbroji. :mrgreen:


Přílohy:
polina_with_minigun__2_by_ohlopkov-d58k168.jpg
polina_with_minigun__2_by_ohlopkov-d58k168.jpg [ 148.64 KiB | Zobrazeno 1866 krát ]
pon 19.1.2015, 21:58
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 06/2005
Příspěvky: 524
Příspěvek Re: Správná cesta ?
Žížale, já nechci nějak výrazně podceňovat naši policii, ale myslím, že každý druhý občan se ZP má doma daleko lepší výzbroj a vybavení než má obyčejný četník. To slovo obyčejný zdůrazňuji. Nemyslím kluky ze specializovaných útvarů a jejich hračky, ale obyčejnýho poldu či strážníka kterého potkáte na ulici.

_________________
Meč a kříž tělo jedno jest.
Moje zbraně: GLOCK 17 3.gen. osazený TLR-1 HL, CZ 75, SA vz.58


pon 19.1.2015, 22:36
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 08/2005
Příspěvky: 2450
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Správná cesta ?
myslíš strážníka co míří na psa a trefí do hlavy chlapa?
no tak to běžná držitel ZP má mimo lepší výbavy i mozek


pon 19.1.2015, 22:53
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: 06/2005
Příspěvky: 524
Příspěvek Re: Správná cesta ?
Myslím úplně normálního strážníka nebo policajta. Nejsem tak jednoduchej, abych soudil podle jednoho případu (navíc neuzavřeného) všechny strážníky. To bych pak mohl soudit všechny vojáky podle veterána, kterej si doma služební zbraní zastřelil holčičku nebo všechny hasiče podle chlapa, co jel opilej cisternou k zásahu a naboural. O tomhle to přeci není. Znám spoustu vojáků a mezi nimi špičkové specialisty. Znám dost strážníků a policistů, kteří umí se zbraní zacházet velmi dobře a mají to v hlavě srovnané. Hasiče znám jen dva, ale jsou to super kluci, kteří by takovou hovadinu nikdy neudělali. Bavíme se tu ale o něčem jiném. O tom, že výzbroj naší policie jako těch, kteří nás mají chránit je dost žalostná. Za to ty kluci na ulici ale nemohou. Tohle by měli vyřešit ty zlatý hvězdy nahoře. Jenže ty zlatý hvězdy s tím pak někde na ulici nikde bojovat nebudou, takže je jim to fuk.

_________________
Meč a kříž tělo jedno jest.
Moje zbraně: GLOCK 17 3.gen. osazený TLR-1 HL, CZ 75, SA vz.58


úte 20.1.2015, 19:14
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 01/2010
Příspěvky: 225
Příspěvek Re: Správná cesta ?
Glockmaniac
V com je vyzbroj a vystroj policie zalostna? Ako by mal byt podla teba bezny policajt, pochodzkar vyzbrojeny a vystrojeny? Policia ktoreho statu zodpoveda tvojej predstave?


úte 20.1.2015, 23:27
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 06/2005
Příspěvky: 524
Příspěvek Re: Správná cesta ?
MRBLUE: Původně jsem reagoval na příspěvek od Žížala, který zněl, cituji: "Ozbrojit ano , ale pořádně , full auto a střelivo s ocelovým jádrem , občan nebude zdarma suplovat práci poldů s nějakou druhořadou výzbroji.". Chtěl jsem tím říct, že kolikrát má běžný občan doma kvalitnější a lepší zbraně, než četník. Je mi jasné, že okrskář nemůže chodit po ulici s kosou a v balistice. Nejsme ve válce :-D. Ale když už třeba narážíme na to, co bych u policie změnil plošně tak ráži a to na .45 ACP. Néé nejsem žádný poblázněnec americkými policajty, to vůbec ne, ale měl jsem možnost být svědkem docela zajímavého dne, kdy byly porovnávány ráže 9 mm Luger a .45 ACP a jejich účinek v cíli. Líbí se mi zastavovací účinek této ráže.

_________________
Meč a kříž tělo jedno jest.
Moje zbraně: GLOCK 17 3.gen. osazený TLR-1 HL, CZ 75, SA vz.58


stř 21.1.2015, 9:42
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 03/2006
Příspěvky: 2977
Bydliště: Praha Západ
Příspěvek Re: Správná cesta ?
Glockmaniak: Bavíme se o FMJ, nebo nějaké povolené deformaci (tedy mimo ČR)?
Protože podle Marshallova indexu není .45 ACP oproti 9mm Luger nijak zvlášť napřed (63% oproti 62%)...
Nebo máš z toho dne jiné závěry? Poděl se.

Vzhledem k ceně a menší kapacitě si nemyslím, že by přezbrojení na tuto ráži mělo pozitivní dopad na ozbrojené složky.

_________________
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --


stř 21.1.2015, 10:39
Profil

Registrován: 11/2011
Příspěvky: 630
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Správná cesta ?
Spis nez prezbrojit, tak nahnat na strelnici. Pokud "bezny prostredek na nadobi" nastrili v ramci treningu za rok to, co amater za mesic (a sportovec za den), tak je neco sakra spatne...


stř 21.1.2015, 11:00
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 08/2005
Příspěvky: 2450
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Správná cesta ?
Prezbrojeni na razi 45 bych videl stejne smysluplne jako vznasedlo pro MP Praha


stř 21.1.2015, 11:59
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: 06/2005
Příspěvky: 524
Příspěvek Re: Správná cesta ?
Starosta: Bavíme se o FMJ, klasický ogivál. Marshallův index znám a vím, že tam rozdíl není nějak veliký, ale třeba podle TKO (Taylorovo číslo) je ten rozdíl už dost patrný. TKO bere do úvahy hybnost a průměr střely. Tenkrát jsem byl svědkem toho, jak se střílelo na takové kyvadlo na kloubu. Byl to klasický gong na tyči a nahoře byl kloub, který zajišťoval, že se kyvadlo mohlo houpat pouze dopředu a dozadu, nikoli do stran nebo se po zásahu otáčet. Z boku byla kamera a zaznamenávala pohyb kyvadla po zásahu z různých ráží. Od pistolových a revolverových až po velké lovecké puškové náboje. Pak se to převedlo do počítače a měřil se ten výkyv gongu po zásahu. Jasně, nebylo to žádné laboratorní prostředí ani vědecký pokus, jen parta normálních lidí co mají zbraň pro obranu, nějací policajti, vojáci, myslivci... Je to už hodně let, ale pamatuji si, že po té .45 se ten gong pěkně zhoupnul. Střílelo se i na dřevěné špalky nařezané z kmene stromu a sledoval se jejich pohyb po zásahu. Ten den jsem si měl také poprvé možnost zastřílet z pětačtyřicítky a vím, že se mi z ní velmi příjemně střílelo. Možná i kvůli tomu jsem pak dost dlouho uvažoval o nákupu klonu 1911 v této ráži, ale nakonec jsem si ji hlavně z finančních důvodů nepořídil. Každopádně mne tam ale okouzlila. Samozřejmě argument ohledně vyšší ceny střeliva a malé kapacitě nábojů v zásobníku je silný a nedá se proti němu nic říct.
E-Ryc: Tohle je pravda a není na to co dodat. Střelecká příprava tutěch složek by měla být určitě prováděna ve větším rozsahu. Znám lidi, kteří by jako řadoví poldové na střelnici moc rádi, ale vedení je proti výcviku a tak ho ty složky plní v nejmenší možné míře kterou zákon připouští. Tak holt ty kluci chodí střílet ve svém volnu sami, svojí zbraní a svojí municí a ze služební zbraně si vystřelí jednou za čas když to vrchnost povolí.

_________________
Meč a kříž tělo jedno jest.
Moje zbraně: GLOCK 17 3.gen. osazený TLR-1 HL, CZ 75, SA vz.58


stř 21.1.2015, 13:50
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 01/2010
Příspěvky: 225
Příspěvek Re: Správná cesta ?
Asi najdolezitejsia je v praci bezpecnostnych zloziek kvalita cloveka. To znamena ze bezny straznik by mal mat pri primani do sluzby dostatocne telesne a dusevne schopnosti. A nasledne sa dalej zdokonalovat. A to nie len strelecke schopnosti ci fyzicku a sebaobranne zrucnosti, ale aj taktiku zakrokov, komunikacne schopnosti s obcanom, obetou, pachatelom...
Bohuzial je dost strazcov zakona, co si pracou u policie riesi neschopnost alebo neochotu sa uzivit inak, ludi co si takouto pracou chcu nieco dokazovat alebo si liecia komplexy.
Druha strana mince je, ze stat ci obce nemaju ani prostriedky na zabezpecenie narocnejsich poziadavkov a ani dostatok uchadzacov, co by vysokym narokom zodpovedali.
Ked sa zoberie fakt ze v sucastnosti byt policajt neni ziadna spolocensky prestizna vec a ani financne to nieje nejaky nadstandard tak ani vykonnejsie zbrane ani lepsia vystroj nic nevyriesi.
Tym nechcem urazit chalanov co svoju pracu "zeru" a robia na sebe. Tu poukazujem na to mnozstvo tych, co chodia do sluzby len "prezit".
Glockmaniac, takze jedine zmena systemu a nie zmena raze by nieco vyriesili.


stř 21.1.2015, 14:02
Profil

Registrován: 03/2012
Příspěvky: 1596
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Správná cesta ?
Problém je, že u služebního střeliva nejde jen o předání energie měkkému cíli, ale rovněž o průbojnost určitých typů překážek. Zde mají menší průměry spíše navrch, oproti takové .45 ACP. Tuto kombinaci řeší střelivo, jako jsou HS od SB, nebo action 4 a 5 od ruagu. Přitom u menšího střeliva je pro služební účely rovněž nezanedbatelnáá kapacita zásobníků.

_________________
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9


stř 21.1.2015, 14:05
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 09/2014
Příspěvky: 136
Příspěvek Re: Správná cesta ?
Sáákra už jsem zde i citován jako odborná kapacita :mrgreen: :mrgreen: , tak je to správne chlapi.
Myšlenka byla taková: nemá cenu ozbrojit plošně všechny, když stejně např. teroristi v Paříži ,měli neprůstřelné vesty a kdyby na ně někdo vystřelil s 9 para nebo s .45 tak by akorát ukázal svoji pozici, terorista ( arabský partyzán) by se otřepal a poslal ti dávku z Ak.
A stejně je to s naší policii, dostali expanzní střelivo , ale až bude potřeba prostřelit opanceřovaného šmejda, bude se čekat minimalně 30 min. na Urnu nebo na nějakého velkorážního myslivce, ti jsou taky dobří . :mrgreen:


stř 21.1.2015, 15:46
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 06/2005
Příspěvky: 524
Příspěvek Re: Správná cesta ?
Žížale, jsem rád, že jsem Ti s tou citací udělal radost :-).

_________________
Meč a kříž tělo jedno jest.
Moje zbraně: GLOCK 17 3.gen. osazený TLR-1 HL, CZ 75, SA vz.58


stř 21.1.2015, 16:19
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 01/2010
Příspěvky: 225
Příspěvek Re: Správná cesta ?
No, taky pozdrav s 30-06 od francuzkeho polovnika by zobral tym utocnikom usmev na tvari aj ked mali vesty. :-)


stř 21.1.2015, 19:33
Profil

Registrován: 02/2007
Příspěvky: 20
Bydliště: Vysočina
Příspěvek Re: Správná cesta ?
9 Luger je pro policistu, který to umí, zcela dostatečný,
ale některé by bylo lepší vyzbrojit 6mm Flobertem redukovaným na 7,5 j. :wink:


stř 21.1.2015, 20:18
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 06/2006
Příspěvky: 470
Bydliště: Západ
Příspěvek Re: Správná cesta ?
No, ono dostat jich pár do vesty 9mm také nic moc. To není o otřepání, ale třeba o zlomených žebrech a dalších zraněních, která jsou schopná minimálně otřást, takže nějaké oklepání a okamžitá reakce je výplod filmařů. Nehledě na to, že vesta není skafandr a pořád zůstává dost velká část těla pro vyřazení z boje.

_________________
Nejhorší je smrt z vyplašení.


stř 21.1.2015, 20:52
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 08/2005
Příspěvky: 2450
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Správná cesta ?
určitě to láme žebra a způsobuje další zranění? Já ti nevím, ale myslím že vesty pokročili....


stř 21.1.2015, 21:45
Profil ICQ
VIP člen
Uživatelský avatar

Registrován: 03/2005
Příspěvky: 13262
Bydliště: mám
Příspěvek Re: Správná cesta ?
Pitt: opravdu? Podel se, zajima me to!

_________________
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek


stř 21.1.2015, 22:23
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  Powered by phpBB © phpBB Group, designed by STSoftware, český překlad – phpBB.cz

Doporučujeme: XBMC KODI