STEPAN - Co znamená zákon?


Různé existence vyskytující se (nejenom) na našem fóru

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

STEPAN - Co znamená zákon?

Příspěvek od Stepan » pon 10.4.2006, 22:03

Zdravím příznivce plastových zbraní!

Když mi bude někdo brát něco co je moje a já se naštvu a zastřelím ho (a navíc mi ho vůbec nebude líto), tak se mi nic nestane, protože jsem chránil svůj majetek a to je přece v tom zákoně napsaný, ne?

Nebo ne?

Štěpán
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 16.3.2006, 21:42

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od coffee » pon 10.4.2006, 22:27

Štěpán: Nevím, co mají příznivci plastových zbraní společného s nějakým zákonem, ale Tvé tvrzení je velice odvážné a nebezpečné. Pokud se hodláš opatřit zbraň z tohoto důvodu, tak to nedělej. Zákonů je v tomto státě celá řada, bylo by tedy vhodné upřesnit, který zákon myslíš.
Pro začátek bych Ti doporučil Listinu základních práv a svobod, občanský zákoník, zákon o zbraních a trestní zákon. Pak se přijď zeptat znovu. *87*

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Příspěvek od Stepan » pon 10.4.2006, 22:33

Zajímá mě zákon o zbraních... ochrana života, zdraví a majetku. Jestli to má nějaký skutečný význam nebo jestli to jsou jenom slova.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Příspěvek od MarK » pon 10.4.2006, 23:46

Spis trestni zakon... A zalezi bohuzel vic na soudech nez na zakonech... :(
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: pát 17.2.2006, 7:10

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha/Kladno

Příspěvek od M a r c e l » pon 10.4.2006, 23:50

samozrejme ze to nejakou vahu ma a mas i urcitou oporu diky tomuto zakonu, ale neznamena to, ze kdyz ti soused krade tresne pres plot, ze vezmes plastovou, nebo jinou zbran a skrtnes ho ze seznamu volicu, takze klidek, pro to jestli se stat drzitelem a potazmo nositelem zbrane je potreba se rozhodovat s klidnou hlavou ...
M a r c e l

nejdůležitější je stát na správné straně hlavně B-)))

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Příspěvek od Stepan » úte 11.4.2006, 7:51

Ten soused není dobrý příklad.

Kdyby mi třeba třeba někdo začal ujíždět s autem, tak ho snad můžu zastavit? Jestli nemůžu tak co by potom ta ochrana majetku znamenala?

Nebo jinej příklad, někdo mi na ulici vytrhne mobil... chápu, že život za mobil je poněkud drsný, ale v tý chvíli je to útok na osobu a ani nezáleží, jestli mi někdo ubližuje tím, že mi porušuje mojí tělesnou schránku nebo mi něco bere. Mám přece právo se bránit!

V tom zákoně přece není napsané, že se ta zbraň nesmí při ochraně majetku použít. Není tam napsané, že jí člověk může jenom zajištěnou vytáhnout a křičet: Stůj stůj! Mám zbraň! Podle zákona .. paragrafu .. odstavce .. jí nemůžu použít, tak buď kámoš a vrať mi to!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 287

Registrován: stř 06.4.2005, 14:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od Jonny » úte 11.4.2006, 8:36

Zaprvé bych si být tebou odpustil tu formulaci "naštvu". Nejsi žádný pistolník a toto není divoký západ!

V zákoně máš jasně napsáno, že zbraň můžeš použít v nutné obraně a v krajní nouzi (jsou tam i definice). Ty !přiměřeným! použitím střelné zbraně odvracíš útok na zájem chráněný zákonem.

Vyloženo to znamená, že odvracíš útok a ne se mstíš po útoku! Pokud tě někdo napadne, tak je to útok. Pokud tě zmlátí a ty ho střelíš do zad, když bude odcházet, tak je to msta = útok z tvé strany.

Pokud ti někdo ukradne mobil a ty ho na útěku zastřelíš, tak tě odsoudí a zavřou. Ani bych se jim nedivil, protože to by udělal jen blázen a ten nemá mít žádnou zbraň!
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 11.4.2006, 8:53

Stepan: bohuzel formulace o ochrane majetku je sice v nasem zakone, nicmene v realite soudy berou zivot pripadneho "hajzla" na vetsi vahu. Tj. v idealnim pripade je potreba ochranu majetku prevest na ochranu zivota. Reknu konkretni priklad - nekdo ti krade vozidlo, ty se jej pokousis zastavit a on na tebe zacne najizdet a nebo vytahne nuz a chce utocit. Proste se zmeni status na ochranu zivota a potom ho "muzes" smaznout. Nicmene nic neni jednoduche a uz vubec ne jednoznacne ci cernobile.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Příspěvek od Stepan » úte 11.4.2006, 19:56

Jonny: když mi někdo něco odnáší tak je to TRVAJÍCÍ útok na můj majetek, potažmo na mě.

S474N: Takže žádná ochrana majetku vlastně neexistuje?
A co ochrana zdraví? Jednou do tramvaje vtrhnul narkoman a vyřvával tam že je na dojezdu a že nutně potřebuje prachy, kdyby přiběhl ke mně a já měl zbraň, tak bych ho zastřelil, aby na mě nemohl prskat a já od něj nedostal třeba žloutenku. To by bylo OK?

Ještě mě napadlo, jak se dá člověk zastřelit, aby to nenadělalo moc krve? Protože v tomhletom konkrétním případě by byla stříkající krev to nejhorší ze všeho...

Já nechci vidět co se bude dít jestli si pořídim zbraň...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 804

Registrován: pon 20.3.2006, 13:09

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » úte 11.4.2006, 20:01

to Stepan
co se bude dít je nasnadě, s Tvým úhlem pohledu na legislativu si ji asi dlouho neužiješ,
zato si zřejmě záhy detailně prostuduješ vybavení vazební věznice.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 11.4.2006, 20:19

Stepan: no jestli se takto vyjadrujes i normalne, tak ver, ze se nedostanes ani k zbrojnimu prukazu, protoze az to uslysi obvodak, tak si das za par tisic odchod rovnou k psychologovi a ten ti to taky zatrhne *47*.

PS. proti poprskani se inspiruj u M. Jacksona a v nejblizsim kramku si zakup rousku pres usta *40*.

PS2. jednou argumentujes krazedi vozidla, podruhe uz jezdis MHD. Tak jak to vubec je *88**49*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Příspěvek od Stepan » úte 11.4.2006, 20:24

To vozidlo byl jenom takovej příklad...

S rouškou bych vypadal jako debil!!!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Příspěvek od MarK » úte 11.4.2006, 20:39

Stepan píše:S rouškou bych vypadal jako debil!!!
Ale zdravej :lol:

Příspěvky: 345

Registrován: stř 06.4.2005, 22:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od Ivoshek » stř 12.4.2006, 10:44

Stepan: Ježíš sice dokázal chodit po vodě, ale Chuck Norris dokáže chodit po Ježíšovi. Chuck Norris nespí s pistolí pod polštářem, ale s polštářem pod pistolí. Chuck Norris hrál ruskou ruletu s plně nabitou zbraní a vyhrál. Chuck Norris napočítal donekonečna. Dvakrát. Chuck Norris zná poslední desetinné číslo čísla pí. Když Chuck Norris spadne do vody, nebude morký, ale voda bude Chuck Norris. Chuck Norris dokáže dělit nulou. A Ty se moc díváš na jeho filmy. Kup si místo zbraně raději Total Gym. :thumbsup:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Příspěvek od MarK » stř 12.4.2006, 10:47

Ty ses asi velkej drsnak, vid? - Jo, ten nejvetsi! :lol:
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » stř 12.4.2006, 10:55

Ale no tak pánové.. Buďme více objektivní a snažme se rozumně argumentovat místo osobního napadání člověka, kterého svými znalostmi a zkušenostmi můžete trochu "usměrnit" a pomoci mu stát se dalším z řady svéprávných a zodpovědných majitelů a nositelů palné zbraně (podobně jako jimi jste i Vy) :wink:

Stepane, některé tvé názory skutečně vedou k pousmání nebo k zamyšlení se, že opravdu možná nejsi správný typ na nošení zbraně, ale nikdo z nás tady Tě asi nezná osobně, tak Ti nezbyde nic jiného, než nás přesvědčit o tom, že jsi vcelku normální a že nehodláš zbraň použít ke mstě či ničemu podobnému, co by Tě dohnalo jako pachatele trestního činu až před soud.
Každý z lidí co tu na foru jsou a nosí zbraň na ochranu zdraví, života a majetku by měl být připraven na to ji použít. Zároveň ale musí být připraven i nést postih za to, když ji použije neoprávněně, případně s ní způsobí újmu někomu jinému.
Naposledy upravil(a) Jasik dne stř 12.4.2006, 22:16, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 804

Registrován: pon 20.3.2006, 13:09

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » stř 12.4.2006, 11:54

to Stepan
až se tě nějakej týpek bude snažit s kudlou v ruce připravit o obsah kapes, tak to bude zřejmě ta správná ochrana majetku jež měli zákonodárci na mysli a těžko někdo bude pochybovat o oprávnění použít palnou zbraň.

Příspěvky: 345

Registrován: stř 06.4.2005, 22:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od Ivoshek » stř 12.4.2006, 11:56

Měl jsem pocit, že se jedná o humor, ale jestli je to myšleno vážně, tak to potěš vysavač. Nemám potřebnou aprobaci, abych mohl pomoci, tak už raději :unsure: mizím.

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Příspěvek od Stepan » stř 12.4.2006, 19:44

Ivošku, Total Gym nechci, protože jsem příliš líný. Sílu svalů chci nahradit silou střelného prachu.

Jásiku (tak to máš rád?), já nejsem normální, ale někdy dovedu velice dobře předstírat, že jsem! Jsem strašně nebezpečnej. Navíc mám vypjatý smysl pro spravedlnost, a když zrovna nepomýšlím na sebevraždu, poněvač existence v tomto světě jeví se mi nesnesitelná, myslím na to, jak se stát údem spravedlnosti, protože spravedlnost, Jásiku, to je něco, co u nás neexistuje. Vrah dítěte má být usmrcen mučenlivým způsobem, tak jak tomu bylo ve středověku. Protože svým strašlivým nevyslovitelně ohavným činem zbavil se všech svých práv... S vrahy jednáme v rukavičkách, přestože jediné co zaslouží je bídná smrt a věčné zatracení!!! Vraha odsoudíme na 10 let. To není správné! NENÍ!

Fór Mike: já nevim, ale když bude mít kudlu, tak se to zase sveze na tu ochranu zdraví, a ochrana majetku zase ostrouhá!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1190

Registrován: pát 05.8.2005, 15:16

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od cybernetic » stř 12.4.2006, 19:53

ty kokso,sa to tu zvrháva..... :? :!:
Glock 17 3rd., sa.24, sa.58V,sa.58P, sa.61

Zpět na „Exoti na fóru“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz