Steyr Aug-Z


Samonabíjecí a vojenské pušky

Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Steyr Aug-Z

Příspěvek od VEIKO » stř 31.8.2011, 13:46

1.Skvělá ergonomie
2.Vyvážená (držíte ji uprostřed) střelba jednou rukou v poho
3.Silná pružina takže jde těžko natáhnout
4.Tvrdá spoušť (2,5kg)
5.Super rozborka sborka, vleze se rozložená do batohu. Z dlouhých v podobné kategorii je jedna z nejvhodnější pro skryté nošení.
6.Moc dobrá ergonomie
7.Na to jak má dlouhou hlaven je malá
8.Na 100 metrů se střelivem SB (69 grs.) se zásahy dotýkají.
9.Na plynovém regulátoru je možnost GR což je funkce granátomet a udělá z auga opakovačku.
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Re: Steyr Aug-Z

Příspěvek od VEIKO » stř 31.8.2011, 13:49

V tomto stavu jde nosit v batůžku, montáž je otázkou pár vteřin.
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Steyr Aug-Z

Příspěvek od AREYOU » stř 31.8.2011, 17:07

AUGéčko je jedna z tak zvaných "hnusný" zbraní až jsou krásné, ale k těm já řadím i Glocka :D .

Jedna otázečka, nevadí ti to vyhazování nábojnic v blízkosti obličeje a kolik ta sranda stojí?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Re: Steyr Aug-Z

Příspěvek od VEIKO » stř 31.8.2011, 18:40

Stojí něco málo přes padesát tisíc.

Vyhazování nábojnic v blízkosti obličeje je v pohodě. Střílím bez brýlí a nic. Dlouho jsem se rozhodoval co koupit. A chvíli jsem si myslel že jsem udělal chybu ale neudělal. Maximální spokojenost se vším.

Na netu jsem se díval na názory vojáků a našel jsem takovou zajímavost, že když v hlavni z nějakého důvodu uvízne projektil lze ho dostat ven tím způsobem že se za ním pošle další a to bez jakéhokoliv nebezpečí nebo ztráty přesnosti pušky. Druhá věc je že zásobníky steyr aug jdou použít do G36 (mám civilní verzi) ale naopak ne. Jde to akurát je třeba pušku o tento zásobník opřít nebo mírně tlačit zespodu na zásobník jinak nenabírá ale funguje spolehlivě.

Musel jsem na to dát řemen z vz.58 protože můj tříbodák mi začala propalovat. Vyústění plynů je tenké a docela rychle a agresivně unikají. V noci není problém poznat v jakém stavu je puška. Zajištěno odjištěno. V pažbě je komůrka asi na čištění já tam nemám nic.

Co se týče hnusoty tak mě se líbí od doby kdy jsem viděl původní film brutální nikita.
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Steyr Aug-Z

Příspěvek od S474N » stř 31.8.2011, 19:17

Designove je to docela povedena zalezitost, taky si ji dovedu predstavit ve svem trezoru, ale z ceny 50k se mi chce teda zvracet.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Steyr Aug-Z

Příspěvek od AREYOU » stř 31.8.2011, 21:02

50.000,- ty jo, tak to není úplně málo, ale zase AUGéčko není AR-15 nebo Vz. 58, prostě AUG není běžná zbraň kterou denně člověk potká na střelnici...určitě si užiješ na střelnici hodně čumilů (no já osobně bych si to taky rád vzal do ruky nebo střeli si z AUGa :P ). Vídím, že jsi vůbec zásoben užasnýma zbraněma SL-8 je taky moooc zajimavá puška!

Nejsi náhodou někde od Brna?

Ještě jsem se chtěl zeptat na spoušť AUGéčka...jak moc je to jemné střílení s tou tlačící spouští?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Re: Steyr Aug-Z

Příspěvek od VEIKO » stř 31.8.2011, 21:17

Nejsem z Brna ale ze severní moravy. Spoušt je tvrdá ale chod takový v pohodě. Ale nevadilo by mi odlehčení. Většinou lidi nemají odvahu se zeptat ale nevadí mi to at si klidně střelí kdo chce. Do Brna ale nemám ani cestu. SL-8 je úúúžasná puška s neuvěřitelnou přesností bez nadsázky chirurgickou. Na sto se zásahy víc než dotýkají. Obě jsou spolehlivé, jinak bych je nechtěl :-) Systému AR15 moc nevěřím a chtěl jsem 20palcovou hlaven a aby zbran byla co nejkompaktnější a to je aug. Vz.58 je jistě dobrá zbran ale 7,62x39 přesnost nic moc.
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact

Příspěvky: 393

Registrován: pát 09.12.2005, 18:09

Zbraň: GLOCK

Re: Steyr Aug-Z

Příspěvek od Sobull » čtv 01.9.2011, 19:39

Tak dlouho sem se rozhodoval mezi zcivilněným SIGem a AUGem až sem si koupil byt a mám na dlouho po ptákách :(
Je to nádherná zbraň, závidím (v dobrém samozřejmě).
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Steyr Aug-Z

Příspěvek od S474N » čtv 01.9.2011, 19:42

Sobull: ja zase tak dlouho vyhlizel nejakou pekne upravenou CZH2003/CZ858, az jsem nakonec koupil AR-15 *40*. Nicmene tech 50 litru bych za holej kver urcite nedal.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Re: Steyr Aug-Z

Příspěvek od VEIKO » pát 02.9.2011, 8:56

Vše co k tomu bylo je 1x 9ranný zásobník a kostrbatý návod bez obrázků. To je na ARku super že se prodává milion kravin a vylepšení v různých barvách a cenách. Obyč zásobník za pár korun. Čekal jsem že v té krabici bude nějaký něco zaměřovač, alespon iron sight. Nic nic nic. V krabici byl jen ten jeden zásobník a místo pro dalších asi 5 zásobníků bylo prázdných. Rakousky návod nikde. Heckleři dávají k pušce za pade optiku i ironssighty, montážní klíče, a všelijaké blbosti.
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact

Příspěvky: 26

Registrován: stř 22.10.2008, 1:04

Zbraň: GLOCK

Re: Steyr Aug-Z

Příspěvek od zeagle » pon 05.9.2011, 11:56

Ahoj.

A co pro leváka, neměl bych otlučenej nos nábojnicema? :)

H.



>Vyhazování nábojnic v blízkosti obličeje je v pohodě. Střílím bez brýlí a nic. Dlouho jsem se rozhodoval >co koupit. A chvíli jsem si myslel že jsem udělal chybu ale neudělal. Maximální spokojenost se vším.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Steyr Aug-Z

Příspěvek od AREYOU » úte 06.9.2011, 18:34

Nechci dělat chytrýho, ale myslím, že u AUGá lze přehodit stranu na kterou se má vyhazovat prázdná hylzna. Takže i levák Bob si příjde na své :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Re: Steyr Aug-Z

Příspěvek od VEIKO » ned 11.9.2011, 12:37

U normálního auga to jde ale u civilního chybí na závěru jeden ozub a místo něj je u nábojové komory kolík takže už při koupi si musíš říct jestli nalevo nebo napravo. Jinak v místě kde je zaslepené výhozní okénko opírám obličej. Možná kdyby byla nouze a by by eotech tak by se střílet dalo nějak ale asi nic příjemného by to nebylo.
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Steyr Aug-Z

Příspěvek od AREYOU » ned 11.9.2011, 15:33

To nechápu, takže civilní je ve dvojím provedení pro leváka nebo praváka...nebo ti to teprve doladí na tvojí stranu?

Hele nešlo by se někdy domluvit na nějakou střelnicu, že bych si osahal toho tvého krasavca (myslím tím AUGa :) pochopitelně!).

Co třeba Olomouc nebo tak nějak na půl cesty Brno severní morava?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Re: Steyr Aug-Z

Příspěvek od VEIKO » pon 12.9.2011, 12:04

Už si třetí v pořadí... Ted ve čtvrtek ho jdu vyvenčit do Staré Bělé... AUGa
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact

Příspěvky: 181

Registrován: úte 31.7.2007, 11:37

Re: Steyr Aug-Z

Příspěvek od Georgus » sob 11.1.2014, 15:55

Uvažuji o koupi detex je nabízí, ale nechci z-tko, ale ten ten co vypadá originálněji když kouknete na jejich stránky tak pochopíte, má tenčí hlaveň a chci si ho koupit i s origo optikou. Je to můj velký sen už od 15 let a teď jsem splatil auto tak našetřit a koupit. Jen se chci zeptat kupoval jsi k tomu 30 ranné zásobníky a pokud ano kolik stály? Moc se těším až bude je to zbraň která je moc krásná a já ji vždy moc chtěl.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Re: Steyr Aug-Z

Příspěvek od VEIKO » pon 13.1.2014, 19:57

Vrele doporucuji, chybu neudelas. Je to da se rict dokonala zbran fungujici i pri hodne silnem znecisteni. Zasobniky jsem koupil na egun.de jeden za 30€ 30ranny jinak 42€ za 42 ranny. Bezne ceny za zasobniky aug u nas jsou predrazene. Jedina vec je ze z augu se po nejake dobe zacne loupat barva ale je to i tim ze zbran nesetrim, zazila blato, prach, snih proste podminky kde M4 se nechyta. Dobre veci si delaji reklamu sami, mam ji par let a nadseny jsem porad stejne. Jsem z okoli Ostravy a Pardubic tak kdybys chtel neky srovnat neni problem.
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact

Příspěvky: 181

Registrován: úte 31.7.2007, 11:37

Re: Steyr Aug-Z

Příspěvek od Georgus » pon 13.1.2014, 23:27

Veiko to je skvělé, já jsem kousek od ostravy, chodím do corrada. Nevím co je se starou bělou, takže moc míst kde si zastřílet není. Když bude možnost moc rád bych se s tebou domluvil a možná měl ještě otázky ohledně steyru. Každopádně už teď díky.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Re: Steyr Aug-Z

Příspěvek od VEIKO » úte 14.1.2014, 10:16

Dam vědět. Vic pres sz
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact

Zpět na „Samonabíjecí“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz