Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 19.1.2020, 3:49Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
 Strážník na benzinové stanici v Karviné smrtelně postřelil.. 
Autor Zpráva
STD člen
Uživatelský avatar

Registrován: 01/2008
Příspěvky: 215
Bydliště: Praha
Příspěvek Strážník na benzinové stanici v Karviné smrtelně postřelil..
Strážník na benzinové stanici v Karviné smrtelně postřelil lupiče

Dva výstřely ukončily v úterý v noci přepadení benzinové stanice v Karviné-Ráji. Dvaatřicetiletý lupič nožem ohrožoval čerpadláře, na místo velmi rychle přijela hlídka městské policie. Když bylo vyjednávání neúspěšné, strážník asi dvakrát vystřelil a muže zasáhl. Ten těžkým zraněním podlehl.

Podle dostupných informací byl lupič v době příjezdu strážníků ještě uvnitř čerpací stanice. Strážník ho vyzvali, aby odhodil zbraň, muž ale údajně začal naopak ohrožovat obsluhu. Strážník proto vystřelil a asi dvakrát lupiče zasáhl. Těžce zraněnému strážníci hned poskytli první pomoc a přivolali záchranáře. Ti mu však už nemohli pomoct.

Záchranka se o postřeleném muži dozvěděla od městské policie zhruba ve 22:15 hodin. "Za čtyři minuty byla posádka na místě. Muž nejevil známky života, měl střelné poranění. Lékař už jen konstatoval jeho smrt," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

S dotazem, kolik měl muž střelných poranění a v jakých místech, mluvčí odkázal na policii, která případ vyšetřuje.

K osobě zastřeleného lupiče není dosud nic známo, policie zatím neuvedla žádné podrobnosti zásahu. Karvinská policejní mluvčí Zlatuše Viačková jen potvrdila, že se událost stala. Vyšetřování střelby na benzince si převezmou krajští kriminalisté.

Vedení karvinské městské policie odmítlo cokoliv sdělit. "Vzhledem k čerstvosti případu a k tomu, že ho vyšetřuje Policie ČR, nebudeme nic komentovat, a to ani obecně," uvedl zástupce ředitele strážníků Václav Ožana na dotaz, kolik let strážník u městské policie sloužil.

Mluvčí karvinské radnice Šárka Swiderová ČTK řekla, že není oprávněna ke střelbě podávat jakékoliv informace. "Vše je v kompetenci policie. Té jsme vše předali a nyní čekáme na výsledek," uvedla. Naznačila ale, že magistrát stojí za strážníkem, který střílel. "Předpokládáme, že podle informací, které máme, byl zásah oprávněný," řekla.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/karvinsky-strazn ... zpravy_jog


Komu čest, tomu čest. Jsem rád, že se takový článek, korektně napsaný, v médiích objevil.

_________________
G19; GP K100
- Zkušenost je jméno, které dáváme svým chybám a omylům.
- Život je jako rozkvetlá louka. Ohneš se pro kytičku a hned tě někdo kopne do prdele.


stř 16.1.2013, 9:13
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 12/2011
Příspěvky: 146
Bydliště: Tam kde vidíš co dýcháš
Příspěvek Strážník v Karviné zastřeli lupiče
Tak jsem zvědav jak dlouho se budou v nebohém Strážníkovi rýpat :(

http://www.novinky.cz/krimi/290370-straznik-v-karvine-zastrelil-lupice.html

Já bych ho vyznamenal, za příkladnou službu a nemalou úsporu peněz daňových poplatníků.

_________________
----------------------------------------
Hrdý občan České Banánové Republiky. Vote AVATAR for Prezident
GP K100 Mk.7


stř 16.1.2013, 12:12
Profil
STD člen
Uživatelský avatar

Registrován: 01/2008
Příspěvky: 215
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Strážník na benzinové stanici v Karviné smrtelně postřel
Nové poměrně zajímavé informace...Policie zjišťuje, zda lupič na pumpě nechtěl, aby ho zastřelili
17. ledna 2013 11:38
Policie prověřuje, zda muž, který v úterý v noci přepadl benzinovou pumpu v Karviné, nechtěl tímto způsobem spáchat sebevraždu. Po čerpadláři žádal, aby zavolal policii, zasahující strážník ho pak zastřelil. O možnosti sebevraždy hovořil i taxikář, který celou dramatickou scénu pozoroval zpovzdálí.

Ani možnost loupežného přepadení vyšetřovatelé dosud nezavrhli. "V úvahu nyní připadá jak násilný motiv, tak potenciální sebevražedné jednání. Původní protiprávní jednání 32letého muže je prověřováno jako zločin vydírání," konstatovala policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Taxikář Aleš Brzoska, který na čerpací stanici volal strážníky, se od obsluhy pumpy dozvěděl, že muži vůbec nešlo o peníze, jen po čerpadláři chtěl, aby zavolal policisty, kteří ho zastřelí. Prý měl doma nějaké vážné problémy.

Sebevražednému jednání by odpovídal i další popis děje.

"Jeden ze strážníků na muže mířil a chtěl, ať nůž položí. Opakoval to několikrát, útočník ale místo toho mezitím bodl obsluhu do levé ruky. Strážník asi dvakrát nebo třikrát vystřelil, zasáhl muže do břicha - a útočník šel k zemi," připomněl dramatické chvíle svědek, který je přesvědčen o tom, že strážníci jednali správně.

Podle informací iDNES.cz muž po každé výzvě k odložení nože svůj tlak na čerpadláře zesiloval a hrozilo, že mu opravdu vážně ublíží.

Strážník tak nakonec vlastně nevědomky udělal to, čeho možná chtěl útočník docílit. Krajští kriminalisté na objasnění případu dál pracují, zabývají se i tím, jestli městský policista nepochybil. "Dosud nebyly zjištěny informace, které by nasvědčovaly užití střelné zbraně strážníkem v rozporu s legislativou, nicméně kvůli řádnému objasnění věci a vyloučení jakýchkoliv pochybností byly ve věci zahájeny úkony trestního řízení pro přečin zneužití pravomoci úřední osoby a těžké ublížení na zdraví," uvedla policejní mluvčí.

Zdroj: http://ostrava.idnes.cz/policie-zjistuj ... zpravy_jog

_________________
G19; GP K100
- Zkušenost je jméno, které dáváme svým chybám a omylům.
- Život je jako rozkvetlá louka. Ohneš se pro kytičku a hned tě někdo kopne do prdele.


čtv 17.1.2013, 12:52
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Registrován: 08/2011
Příspěvky: 13
Příspěvek Re: Strážník na benzinové stanici v Karviné smrtelně postřel
... pokud vyšetřovatelé zahájili úkony trestního řízení vůči strážníkovi (vůči komu jinému?), tak to nechápu. Neměli by toto učinit až po vyloučení nutné obrany, to jest ve chvíli, kdy je teprve trestní řízení na místě? Nemůžu si pomoct, ale tohle stahování kalhot při vzdáleném brodu mi nepřijde moc profi a košer, zvláště uváží-li se, jak se po dobu takového "džouku" PČR může jedinci převrátit život vzhůru nohama. Mám pocit, že v Ústavě se píše cosi o tom, že ČR je i právní stát, tak kde je chyba?


pát 18.1.2013, 21:47
Profil
VIP člen
Uživatelský avatar

Registrován: 03/2005
Příspěvky: 13254
Bydliště: mám
Příspěvek Re: Strážník na benzinové stanici v Karviné smrtelně postřel
Prasoid: a jak myslis, ze to ma asi v realu fungovat? Jak maji zahajit ukony vysetrovani, respektive jak to maji klasifikovat jako NO predem?

_________________
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek


pát 18.1.2013, 21:55
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Registrován: 12/2012
Příspěvky: 2199
Příspěvek Re: Strážník na benzinové stanici v Karviné smrtelně postřel
Prasoid:jde o to,že se vrámci vyšeřování buď potvrdí,nebo vyloučí NO/KN.Bez vyšetření zjistit nelze,lze to pouze tipnout...


pát 18.1.2013, 22:16
Profil

Registrován: 05/2007
Příspěvky: 355
Bydliště: Ostrava
Příspěvek Re: Strážník na benzinové stanici v Karviné smrtelně postřel
zůčastnění i svědci byli vyslechnuti, stopy zajištěny, situace jednoznečně zhodnocena. Nevidím důvod proč by dozorující státní zástupce tuto věc neukončil jelikož neshledal důvody pro exces z okolností vylučujících protiprávnost.

_________________
Kolik Glocků máš, tolikrát jsi člověkem.


pát 18.1.2013, 23:35
Profil

Registrován: 01/2012
Příspěvky: 44
Příspěvek Re: Strážník na benzinové stanici v Karviné smrtelně postřel
Asi hodně záleží, kdo dostane ten případ na starosti. V jednom nejmenovaném odborném časopise jsem četl případ, kdy byla muži přiznána NO již vyšetřovateli od Policie- bránil se flobertkovým revolverem a jednoho z útočníků připravil o oko (btw byli to mladíci cca 18 let, nešli do školy, místo toho po kombinaci tráva+ 2 litry vína každý šli vykrádat chaty). Policie konala tak, jak měla- tj. zajištění všech důkazů, výslechy a rekonstrukce. Co mě dostalo byla poznámka recenzenta- člena redakční rady (a nejspíše i dlouholetého policisty), že posuzování NO podle něj VŽDY náleží soudu.

_________________
člen LEX o. s. - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní


sob 19.1.2013, 11:04
Profil

Registrován: 08/2012
Příspěvky: 54
Příspěvek Re: Strážník na benzinové stanici v Karviné smrtelně postřel
Ze vsech hledisek je logictejsi, ze je zahajeno trestni stihani pro nejaky skutek, jelikoz toto stihani dava pravomoce jak vysetrovatelum, tak i obvinenemu ke sve obrane. Pripadne zastaveni tohoto stihani, zjisti-li se okolnost vylucujici protipravnost (NO), znamena ze vec je jiz jednou rozhodnuta a tudiz je to skonceno. Nikdo ho za to uz nemuze popotahovat.


sob 19.1.2013, 11:31
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 02/2011
Příspěvky: 589
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Strážník na benzinové stanici v Karviné smrtelně postřel
Jenom technická:

To, že byly zahájeny úkony trestního řízení, neznamená, že byl někdo obviněn. A již v této fázi přípravného (trestního) řízení může být věc odložena.

Od okamžiku, kdy je pravděpodobnému pachateli sděleno obvinění, začíná trestní stíhání, které může být zastaveno dozorovým státním zástupcem.

§ 12 odst. 10 trestního řádu:

"Trestním řízením se rozumí řízení podle tohoto zákona, trestním stíháním pak úsek řízení od zahájení trestního stíhání až do právní moci rozsudku, případně jiného rozhodnutí orgánu činného v trestním řízení ve věci samé a přípravným řízením úsek řízení podle tohoto zákona od sepsání záznamu o zahájení úkonů trestního řízení nebo provedení neodkladných a neopakovatelných úkonů, které mu bezprostředně předcházejí, a nebyly-li tyto úkony provedeny, od zahájení trestního stíhání do podání obžaloby, návrhu na schválení dohody o vině a trestu, postoupení věci jinému orgánu, zastavení trestního stíhání, nebo do rozhodnutí či vzniku jiné skutečnosti, jež mají účinky zastavení trestního stíhání před podáním obžaloby, anebo do jiného rozhodnutí ukončujícího přípravné řízení, zahrnující objasňování a prověřování skutečností nasvědčujících tomu, že byl spáchán trestný čin, a vyšetřování."


Kupodivu pravomocné usnesení státního zástupce o zastavení trestního stíhání, může být do tří měsíců zrušeno nejvyšším státním zástupcem.

§ 174a - Oprávnění nejvyššího státního zástupce

(1) Nejvyšší státní zástupce může do tří měsíců od právní moci rušit nezákonná usnesení nižších státních zástupců o zastavení trestního stíhaní nebo o postoupení věci.
(2) Za tím účelem může státní zástupce Nejvyššího státního zastupitelství vyžadovat od nižších státních zastupitelství spisy, dokumenty, materiály a zprávy a provádět prověrky.
(3) Zruší-li nejvyšší státní zástupce usnesení podle odstavce 1, pokračuje v řízení státní zástupce, který ve věci rozhodoval v prvním stupni. Přitom je vázán právním názorem, který vyslovil ve svém rozhodnutí nejvyšší státní zástupce, a je povinen provést úkony a doplnění, jejichž provedení Nejvyšší státní zástupce nařídil.

_________________
člen LEX z.s. - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní | www.facebook.com/gunlex


sob 19.1.2013, 12:36
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: 05/2007
Příspěvky: 355
Bydliště: Ostrava
Příspěvek Re: Strážník na benzinové stanici v Karviné smrtelně postřel
ano, přípravné řízení trvá až do podání obžaloby- tato být podána nemusí a tím nedojde ani k hlavnímu líčení. Ovšem už musí být značně nepříjemné když je proti strážníkovi (podezřelému) zahájeno trestní stíhání a tím se z něj automaticky stává obviněný tzn. nemůže vykonávat svou práci. Pokud bude k soudu podána obžaloba a nařízeno hlavní líčení aby doslo k "řádnému projednání bez pochybnosti" odbude si chudák ještě předběžné projednání obžaloby a hlavní líčení a pokud ho osvobodí může být rozsudek napadnut opravným prostředkem řádným/mimořádným a to už pár let uteče....

_________________
Kolik Glocků máš, tolikrát jsi člověkem.


sob 19.1.2013, 22:01
Profil
VIP člen
Uživatelský avatar

Registrován: 03/2005
Příspěvky: 13254
Bydliště: mám
Příspěvek Re: Strážník na benzinové stanici v Karviné smrtelně postřel
Strážník, který zastřelil útočníka, podle policie nechyboval

Strážník, který v lednu v Karviné na čerpací stanici zastřelil muže, nepochybil. Podle policie postupoval správně a služební zbraň použil v souladu se zákonem. Kriminalisté proto případ odložili. Zastřelený před smrtí přepadl obsluhu benzinky a ohrožoval ji nožem. Pravděpodobně chtěl spáchat sebevraždu.

"Neprokázalo se, že by strážník pochybil. Postupoval v souladu se zákonem," uvedla mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková. Karvinskému strážníkovi hrozilo obvinění ze zneužití pravomoci úřední osoby a těžkého ublížení na zdraví. "V kritické a velmi krátké chvíli musel strážník zakročit tak, aby ochránil zaměstnance čerpací stanice. Dvaatřicetiletý muž, který následně zemřel, byl pod vlivem alkoholu a drog," doplnila.

Verzi o sebevraždě, jejímž motivem měly být rodinné problémy, potvrzují i další dostupné informace. Podle dobře informovaného policejního zdroje nechtěl muž po čerpadláři peníze. Naopak požadoval, aby přivolal policii. Vyhrožoval mu nožem. Pracovník benzinky to udělal. Nezávisle na tom však svědek, který venku tankoval do svého auta, přivolal strážníky, kteří na místo dorazili jako první.

Ani po jejich příjezdu a vytáhnutí služební zbraně mladý muž nepřestal čerpadláře ohrožovat. Naopak svou agresivitu stupňoval. Právě proto strážník několikrát vystřelil.

Násilník na místě zemřel. Jeho jednání policisté kvalifikovali jako vydírání. "Pod pohrůžkou použití nože donutil obsluhu čerpací stanice přivolat policii. Případ jsme 19. března odložili, protože pachatel je mrtev," řekla mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková. Podle ní je verze sebevraždy pravděpodobná.


Čerpací stanice, kde se střelba odehrála, podobnou událost už pamatuje. V roce 2001 ji přepadl se zbraní v ruce sedmadvacetiletý policista z Karviné. Toho při zákroku zastřelil kolega, který byl náhodou uvnitř. Vystřelil čtyřikrát. Krátce před tím policista přepadl prodejnu tabáku v Petřvaldě. Zastřelený policista byl na nemocenské kvůli zraněnému kolenu. Osobně se s členy hlídky a čerpadlářem neznal. Při vyšetřování se zjistilo, že neodevzdal asi čtyři tisíce korun, které vybral na pokutách.

Případy, kdy strážník při zásahu služební zbraní usmrtil pachatele, jsou výjimečné. Předseda Asociace strážníků obecních a městských policií Miroslav Stejskal si vzpomněl jen na jeden případ z roku 1999. V Praze 8 se tehdy hlídka městské policie snažila zastavit auto, jeho řidič však na strážníky najížděl a pak na ně i střílel. Strážníci palbu opětovali a jedna ze střel útočníka zabila. "Celkově ty případy mohou být za posledních 20 let dva nebo tři, ale centrální statistika se u nich nevede," řekl Stejskal.

Puvodni zdroj:
:arrow: http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/krim ... 69969.html

_________________
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek


pon 13.5.2013, 16:28
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 12 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  Powered by phpBB © phpBB Group, designed by STSoftware, český překlad – phpBB.cz

Doporučujeme: XBMC KODI