Střelba dlouhou zbraní


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Příspěvky: 323

Registrován: pon 24.4.2006, 19:45

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od adis » úte 22.8.2006, 17:47

Smith píše:Leze z toho kategorií jak nas...o. *51*
Místo maior a minor by se dala dělit puška/karabina (tedy u kulových) podle toho, jestli se náboj standardně používá v pistolích nebo ne.
Potom by připadalo rozumě v úvahu ještě dělení manuál/semiauto (čímž se dostáváme na 4 možné kategorie jako u krátkých) a pak už bych na to kašlal. Protože předpokládme použití jako při obraně, asi těžko budeme střílet na 400m, takže bych omezil vzdálenosti terčů na 50m. To by se dalo zvládat i s brokovnicí (slugem) ta by nevžadovala zvláštní kategorii. Pro brokovnice by pak bylo možné pouze v pravidlech zvláště upravit hodnocení pro případ, že by se střílelo buckshotem. Volba střeliva by ale byla na střelci. Pokud budeme hodnotit brokovnici zvlášť, jsme rázem na šesti kategoriích (lze dělit také na manuál/semiauto). :roll:
Možná bych to střílel "nadrsno" všechny dlouhé v jedné, ať si každý vyžere, s čím střílí a vyhodit malorážky. :wink:
hm.předpokládám,že ty máš nějakou m16 já mám brokovnici-pumpu,myslíš,že je to stejná kategorie?
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » úte 22.8.2006, 17:49

Nakonec bude víc kategorií, něž střelců. :?
Stejná kategorie to ze sportovního hlediska není, ale jsme zase u toho: kdo se tě na to bude v obraně ptát?
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 22.8.2006, 17:51

Smith: asi tak, podle me se to zbytecne rozsekava, nechal bych jednu, max. dve. Osobne se me to stejne tykat nebude *40*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » úte 22.8.2006, 17:59

Já právě delší čas o dlouhé uvažuju, tak proto do toho kecám. *40*

Příspěvky: 323

Registrován: pon 24.4.2006, 19:45

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od adis » úte 22.8.2006, 18:01

Smith píše:Nakonec bude víc kategorií, něž střelců. :?
Stejná kategorie to ze sportovního hlediska není, ale jsme zase u toho: kdo se tě na to bude v obraně ptát?
v obraně na 50m? :P možná by stálo udělat popery třeba z překližky,aby se mohli střílet i puškou(do spadnutí)nebyl by problém vyměnit kov.terč na brok za puškový-jen by se jeden z nich nechal ležet.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » úte 22.8.2006, 18:08

Na 50m ještě poznáš, že je to na tebe. :lol: Jinak samozřejmě obrana puškou... mno to je otázka. Tady bude výhodou spíše výkon a účinek střeliva nebo jistota ovládání, než teoretická použitelnost pušky na delší vzdálenost, oproti poistoli :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » úte 22.8.2006, 18:41

No já nevím jestli obranu puškou střílet,ale pokud by se to zahrnulo pod LOS tak je jasný že je to jen kvůli vzrůstajícímu nadšení z dlouhých zbraní a proto LOS um ožní se s danou puškou seznámit a vlastně provozovat takovej závod té kategorie jen proto aby se lidé naučili bezpečné manipulace s puškou nebo brokovnicí.
A proto jsem pro udělat nějaké zkupiny které to budou moci střílet právě proto že se stím naučí bezpečně zacházet a to je hlavní cíl LOSu.sten.

Příspěvky: 323

Registrován: pon 24.4.2006, 19:45

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od adis » úte 22.8.2006, 18:42

Smith píše:Na 50m ještě poznáš, že je to na tebe. :lol: Jinak samozřejmě obrana puškou... mno to je otázka. Tady bude výhodou spíše výkon a účinek střeliva nebo jistota ovládání, než teoretická použitelnost pušky na delší vzdálenost, oproti poistoli :wink:
nebral bych to úplně jako obranu,ale jako sport a to závody LEXu jsou.a neni na škodu s tím umět zacházet...jinak napište další návrhy,třeba z toho něco půjde použít.např.jestli by na dlouhé zbraně měla být bezpečnostní zkouška,nebo stav zbraně,nábojové opasky,počty terčů,atd...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 804

Registrován: pon 20.3.2006, 13:09

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » úte 22.8.2006, 18:46

Smith
když Ti vrazím flintu do ruky tak si to neodstřílíš ?
(jak se říká pro lepší prdění) :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 579

Registrován: úte 19.4.2005, 12:50

Zbraň: ruzne

Bydliště: Praha

Příspěvek od Scout » úte 22.8.2006, 22:01

Dobre, tak co ted 2 kategorie:
BROKOVNICE a PUSKA
V pusce bodove odlisit pusky na pistolove naboje (znevyhodnit)
U obou kategorii zvyhodnit manualy tim ze staci jedna rana na terc.

Co vy na to?

Co se tyce startu, zacinal bych stejne jako na IPSC, takze dle situace bud s nabitou zajistenou puskou u boku s pazbou oprenou o kycel, nebo vybitou puskou bez zasobniku, zaver muze byt vzdadu, zbran muze byt odjistena. Zasobiky samozrejme kazdy muze mit po kapsach nebo za paskem kolik chce. O skryte noseni bych se prinejmensi z pocatku z bezpecnostnich duvodu vubec nepokousel.

Příspěvky: 302

Registrován: ned 19.3.2006, 11:12

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od Willy » úte 22.8.2006, 22:20

Já vás nějak nechápu. Tak jak to tady popisujete to vypadá že chcete udělat nové IPSC. Ale třeba bude lepší :P .
Dobrý úsudek pramení ze zkušeností. Zkušenosti bohužel pramení ze špatného úsudku.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » úte 22.8.2006, 22:27

Scout,adis,willy,tom: nechcete si radeji k tomu sednout nekdě na kafe či pivko a pokecat otom jak to doladit aby to nepřipomínalo IPSC a byla to ryze LOS záležitost???sten.

tom

Uživatelský avatar

Příspěvky: 843

Registrován: čtv 26.1.2006, 21:46

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10

Příspěvek od tom » úte 22.8.2006, 22:27

Willy: Proč? Jen si chcem to střílení více užít. :D

Příspěvky: 302

Registrován: ned 19.3.2006, 11:12

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od Willy » úte 22.8.2006, 22:36

tom: no jasně to chápu :)

Stengan: Klidně si na to půjdu sednout a pokecat, ale ať přemýšlím jak přemýšlím tak mi prostě puška do LOSu nějak nezapadá. Možná mám malou fantazii ale jediný kdy si umím představit situaci kdy budu používat pušku k obraně je když budu sedět doma a někdo se mi bude vloupávat do domu (v tuto chvíli radějí sáhnu po brokovnici než po pistoli). Nic jiného mne nenapadá. Tudíž pokud bych chtěl řešit nějaké závody podobné LOSu s dlouhou zbraní, tak bych na to udělal úplně jiná pravidla a jiné situace a vůbec už by to nebyl LOS, ale jiná soutěž ...
Dobrý úsudek pramení ze zkušeností. Zkušenosti bohužel pramení ze špatného úsudku.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » úte 22.8.2006, 22:48

jj a otom to je je velká poptávka po pušce a brokovnici je to ted takoví kýč tak proto jsme se začali bavit proč tu zbran neumět pořádně ovládat a ktomu je určen los a hlavně si zastřílíš i ztoho co ti jínak leží doma aspon můj názor.sten.
Uživatelský avatar

Ředitel LOS

Příspěvky: 266

Registrován: úte 28.3.2006, 10:08

Příspěvek od TraTom » stř 23.8.2006, 9:59

A co ty kategorie udělat takhle:

kulovnice
brokovnice
karabina

No a pokud někdo půjde závodit s Winchesterovkou vedle ramba s CZHčkem? Jeho problém. Jestliže Winchesterovka stojí minimálně dvojnásobek co CZH, pak si tu zbraň koupil dobrovolně.
A samonabíjecí brokovnice stojí cca stejně jako opakovací.

Tady totiž nelze uplatnit 100% paritu jako u krátkých.
To by pak totiž ke každé divizi musely být ještě tři nebo čtyři poddivize (jedno- a vícehlavňové, opakovací a samonabíjecí). Pak by těch divizí bylo víc než závodníků.

Ale nechci vám do toho kecat, mě jsou flinty celkem šumák.
Nejsou rozdíly mezi bílými, černými, velkými a malými, tlustými a hubenými.
Lidé se dělí jen na dvě kategorie. Na blbce a idioty.
gen. G. Patton
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » stř 23.8.2006, 17:43

TRATOM: Odříkaného chleba, největší krajíc! Nebo též: už máš konečně doma G21?

ALL: Tak jo, co třeba dělení jen brokovnice/kulovnice páč tam asi budou největší rozdíly z hlediska organizačního (kulovnice třeba prakticky nemůžou střílet popry). Systém zbraně - každého věc. Závody by nemusely být rovnou pro všechny dlouhé nejdenou, lze si lépe představit závod postavený jen pro brokovnice...
Pokud jde o start, tak jak psal Willy: nejpředstavitelnější je použití dlouhé při nemilém překvapení doma, takže maximálně asi s plným zásobníkem ve zbrani, ale prázdnou komorou. Takhle má nakonec většina lidí doma i pistole. Nabito a zajištěno bych v baráku nechtěl...
Když bude všeobecné touha dostatčně silná, nebylo by od věci uspořádat experimentální setkání (těžko to bude regulérní závod) se střelbou podle jakýchkoli pravidel. Na základě zkušeností se pak stejně celá překopají :wink:
Uživatelský avatar

Ředitel LOS

Příspěvky: 266

Registrován: úte 28.3.2006, 10:08

Příspěvek od TraTom » čtv 24.8.2006, 10:13

Ještě ne, zatím mám malou zásobu plastových kelimků nutných k výrobě G. :twisted:
Nejsou rozdíly mezi bílými, černými, velkými a malými, tlustými a hubenými.
Lidé se dělí jen na dvě kategorie. Na blbce a idioty.
gen. G. Patton
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » čtv 24.8.2006, 10:16

Není problém dodat na to se nevimluvíš :lol: :lol: sten.
Uživatelský avatar

Ředitel LOS

Příspěvky: 266

Registrován: úte 28.3.2006, 10:08

Příspěvek od TraTom » čtv 24.8.2006, 10:25

Nemůžou ten rám (p. Balcar promine, samozřejmě tělo) pistole dělat s příměsí oceli?
Takhle mi to furt připomíná ty nouzový bakelitový pouzdra na MP40.
Nejsou rozdíly mezi bílými, černými, velkými a malými, tlustými a hubenými.
Lidé se dělí jen na dvě kategorie. Na blbce a idioty.
gen. G. Patton

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz