Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 23.1.2018, 8:48

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 138 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
 Střelba v Havířově - útok nebo obrana? 
Autor Zpráva

Příspěvek Re: Střelba v Havířově - útok nebo obrana?
Ano, máš pravdu... Problém stejně nastvává, zejména tehdy, kdy někdo zpochybní některý z důkazů včetně odůvodnění. A soud se s tím může vyrovnat zcela po svém, např. zamítnutím a hotovo... Prostě důkaz o pochybnostech jiného důkazu může zcela svévolně nepřipustit.

čtv 08.1.2015, 9:15

Hatikva píše:
To je méně "přísný" požadavek, než jaký byste chtěli klást. A ono by ani nebylo mnohdy dosažitelné rozhodovat pouze bez jakýchkoliv pochybností. Vždy se v dílčí otázce může nějaká pochybnost vyskytnout.
Pokud nějaké pochybnosti jsou a soudce stojí před dilematem, jestli pustit vraha, nebo zavřít nevinného - tak já jako občan jsem jednoznačně pro to, aby pustil vraha. Protože když bude (pro jistotu) zavírat ty nevinný a ničit životy jim a jejich rodinám, tak v občanech převáží pocit, že ty OČTŘ a soudy jsou vlastně úplně naho.no nejenom v tom, že nedokážou sjednat spravedlnost, ale hlavně i proto, že navíc ještě šikanují ty slušný a zodpovědný občany, kteří se snaží bránit "zájem chráněný zákonem", tedy postarat se sami o bezpečnost svoji a svých nejbližších v situacích, kdy jim bezprostředně hrozí nebezpečí. To že S474N píše o "nade vší pochybnost" tak to by mělo platit v situacích které mají znaky NO/KN (motivem činu je ochrana chráněného zájmu a zkoumají se okolnosti činu) tak by mělo platit, že tady musí být NADE VŠÍ POCHYBNOST PROKÁZÁNO, že se nejednalo o zákonem dovolené jednání (KN/NO) a pak teprve by mohly přijít úvahy a rozhodnutí o trestu.

čtv 08.1.2015, 10:13

steiner: spíš než pustit vraha, tak zavřít nevinného, ale s tím, že když se prokáže nevina, tak dostane (po)řádné odškodnění.

čtv 08.1.2015, 22:05

Phil: zásadně musí platit, že než odsoudit nevinného, tak to raději neodsoudit vinného.

čtv 08.1.2015, 22:52

Hatikva: díky, jsem rád že aspoň v něčem jedeme na stejné notě :wink: a že máš odvahu sem psát i názory, který rozhodně v tvém prostředí nejsou většinové a z kterých některým tvým kolegům asi naskakují pupínky :thumbsup:

čtv 08.1.2015, 23:01

@Hatikva; Steiner
Tak by to být mělo, ale zdá se, že tomu tak není. A pak je odškodnění nízké/směšné. Viz zmiňované taxativní náhrady za vazbu.

pát 09.1.2015, 18:33

Pokračování kauzy s Českou televizí se blíží. Připojuji ukázku vyjádření ČT.

úte 03.2.2015, 19:33

Docela zírám, jak si dovolují diametrálně odlišný obsah nazývat "nedoslovným přepisem"...

úte 03.2.2015, 20:02

Jsem si plně vědom, že pro mnohé se jevím jako Don Quijote de la Mancha, ale přesto mi dovolte se na všechny obrátit s prosbou o pomoc v této věci. Vítám každý tip, podnět příspěvek pro argumentaci u soudu. Ať už prostřednictvím tohoto fóra, nebo formou soukromé zprávy. Stále přetrvává i problém, že žádný z advokátu mne nechce zastupovat v této kauze.

stř 04.2.2015, 9:24
VIP člen

tak čas se opět posunul. Posunula se něco i u tebe? Je možno sem něco nového doplnit?

úte 05.1.2016, 19:55

to reddog: Ano, čas se posunul a získal jsem nové poznatky. Můj případ dosud nebyl policejně dořešen. Zkoušel jsem stížnosti na všechny možné strany včetně ministrů spravedlnosti a vnitra, nejvyššího státního zástupce, GIBS. Naprostý nezájem. A tak si čtu a studuji zákony. Momentálně jsem před zatím neřešitelným problémem. Při vyšetřování mého případu došlo k porušení zákona ze strany státního zástupce. Na tuto skutečnost jsem si stěžoval a dozorující státní zástupce podpořil porušení zákona ze strany státního zástupce. Toto jsem se pokoušel řešit přes vrchního státního zástupce, ale ten věc přehodil na krajského, čili dozorujícího státního zástupce, jenž mně již jednou poslal někam. A tak nevím, kam podat trestní oznámení na SZ, dozorujícího SZ a snad i na vrchního SZ, neboť zákon porušen byl a oni jsou dle zákona se zabývat každým podezřením na porušení zákona. V jiné kauze potřebuji podat trestní oznámení na skupinu soudců (v tom jsou 3 z nejvyššího soudu a 3 z ústavního soudu). Také mazec.
Jinak nedbal jsem dobrých rad z pléna - např. Pařez to viděl celkem reálně - a zažaloval jsem všechny tři TV. Za pomoci členů tohoto fóra se mi nakonec doslova za 5 minut 12 podařilo najít právníka, jenž mně v těchto žalobách zastupuje. Jim každopádně patří můj dík. Momentální stav je takový, že první soud s ČT jsem prohrál a podal jsem odvolání. Soud s TV Nova začal a byl odročen na 02.02.2016. Tento čtvrtek, 07.01.2016 se konalo odvolací řízení s ČT a to jsem opět prohrál. Nyní čekám na písemné zdůvodnění rozsudku. Soud sice uznal, že ač jsem na obrazovce ČT nebyl vidět, vzhledem k paralelním vysílacím kanálům, na kterých jsem vidět byl, jsem mohl být identifikován. Ale soud to uzavřel, že mi v podstatě žádná zvláštní újma nevznikla a tudíž na žádné odškodné tedy nárok nemám. Skutečnost, že existuje nějaký zákon o ČT, jenž určuje co a jak má ČT vysílat, se pro soud nezdal býti nějaký podstatný, taktéž jak i jeho porušení. Opět klasické: tady se to tak nebere. No a nyní se dostáváme k jádru věci. Stejně jako soudruh Leonid Iljič Brežněv někde snad koncem 70 let teprve v knize Malá země odhalil podstatu občanské války, tak i já jsem odhalil podstatu mého neúspěchu u soudních kauz proti TV. Já totiž nemám občanská práva. Zda jsem je kdykoliv měl a někde jsem o ně přišel, nebo mi je někdo zcizil - nevím. Prostě je nemám. Takže pokud někdo ví, kde se dají koupit občanská práva, dejte prosím echo. Budu Vám velice zavázán. Pokud bych měl ona občanská práva, vztahovala by se na mně listina základních práv a svobod o kterou se opírá i ústava ČR a vztahuje se k ní i nález Ústavního soudu I ÚS 1586/09, jenž přímo řeší, jak mají soudy postupovat v případech dehonestace a jakou funkci i v jaké výši má být vyčíslena satisfakce pro poškozeného. No ale jak jsem již uvedl, vše je vázáno na lidská práva, kterých se mi nějak nedostává.
Pokud jde o soud s TV Prima, tak ten ještě nezačal. Poplatky pobrali, ale nic nedělají.

ned 10.1.2016, 13:11
VIP člen

Na me to spis pusobi tak, ze vestina mist je obsazena diletanty a ti se pochopitelne snazi sva pochybeni prikryt sami, pripadne s pomoci dalsich diletantu. Vsichni tak nejak doufaji, ze se to zamete pod koberec, ze to vysumi. Na tohle funguje pouze jedina poradna vec - pripravit to na stribrnem podnose a se vsim vsudy to zverejnit.

Obrázek

ned 10.1.2016, 14:58
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
VIP člen

Díky za doplnění. Držím palec.

ned 10.1.2016, 15:04

chces prava sezen si syrskej pas to je jisto... dneska uz ani namazat ksicht od uhli nestaci ;)
Ale pro zacatek doporucuju vstoupit do naky prazsky kavarny a postavat s napisem refugees welcome nekde na nadrazi...

Potom i kdyz te budou chtit polisi legitimovat z toho neco vytriskas... ;)

ned 10.1.2016, 15:24

Tož čas pomalu ale jistě běží a já byl zase u soudu. Tentokráte i ve věci bytu. Mám totiž byt RPG (pro ty co nevědí=největší polistopadový tunel, ve kterém hraje jednu z hlavních rolí nějaký Sobotka, tehdy i za asistence nějakého Zemana). A tak jsem byl u odvolacího soudu, kdy mne společnost RPG žalovala z titulu bezdůvodného obohacení, neboť jsem v létech 2010-2011 nepodepsal dobrovolné navýšení nájmu a platím jim stále dle poslední podepsané dohody snad z roku 2011. Po smrti posledního z rodičů - otce - jsem požadoval přepsání bytu na sebe. Tehdy mi ale bylo sděleno, že to nelze a je nutno sepsat novou smlouvu - jednoroční s automatickým prodlužováním. Táto smlouva pak byla později rozhodnutím NS snad někdy kolem roku 2006 prohlášena za neplatnou. Za situace, kdy mi bylo tvrzeno, že jiná možnost neexistuje, smlouvu jsem podepsal. Jelikož, jak jsem již uvedl, jsem dobrovolné navýšení nepodepsal, RPG se pokoušelo bez smlouvy mi peníze prostřednictvím SIPO stáhnout z účtu. Naštěstí jsem měl nastavený "ochranný" limit a tak k tomu nedošlo. A tak se vzala žaloba na mne, že se bezdůvodně obohacuji. Jen pro vysvětlení - probíhala i jednání o ceně, ale ve stylu: podepiš a drž hubu. Moje návrhy nebyli ochotni akceptovat. U okresního soudu jsem argumentoval přechodem nájmu z titulu dědictví (na toto existují minimálně dva judikáty NS), tvrzením, že mnou podepsána smlouva byla podepsána v tísni a za nápadně nevýhodných podmínek (původně rodiče měli dekret na byt z roku 1967 bez žádných klauzulí o inflaci, automatickém navyšování nájmu apod. s dobou neurčitou, zatím co nová smlouva byla na dobu určitou jednoroční s automatickým prodlužováním a s inflačními a dalšími doložkami) a také novým, platným od 01.01.2014 občanským zákoníkem, dle kterého bydlíte-li bez smlouvy v dobré víře déle než tři roky, máte smlouvu ze zákona, prostě že bydlím po právu. Mé argumenty soud neuznal a následovalo odvolání. Odvolací soud, aniž by se seznámil se spisem a bez ohledu na zákonná ustanovení, tj. přechod nájmu z titulu dědictví (tak zvaný právně vynucený nájem), který navíc ze zákona neumožňuje děděný byt pronajmout novou smlouvou dědící osobě (čili mnou podepsaná smlouva je ze zákona neplatná) a nový zákoník, jenž mi ze zákona poskytuje smlouvu na byt, rozhodl, že bydlím bez právního důvodu a soud jsem prohrál, bez možnosti podat dovolání. Tímto jsem chtěl pouze doložit jaká je skutečna realita u soudů, které takzvaně "spravedlivě a nezaujatě" rozhodují o osudech obyčejných lidí. Samozřejmě to vše má návaznost na další žalobu na mou osobu ze strany RPG a tou je žaloba o vyklizení bytu. Velice rád bych za této situace zde na fóru si přečetl názor některého z pracovníků justičního systému o tom, jak jsme zde všichni omezení a hloupí, neboť oni jsou ti jediní, kteří dostoupili cti býti obdaření čistotou a rozumem.

stř 03.2.2016, 19:35
VIP člen

Ja mel za to, ze Joshua uz sem nechodi *3* *40* *47*

Obrázek

stř 03.2.2016, 21:59
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Aspirant na exota
Aspirant na exota

Strelec: kdyz bydlis v cizim, tak se nediv, trvalo 24 let, nez se vlastnici domohli alespon nejake ochrany proti najemnikum...

To, jak proslo RPG k bytum nehodnotim...

sob 03.9.2016, 15:24

Takovehle svinarny se deji vsude a ne jen s RPG. Mam podobny problem v Praze.

pon 05.9.2016, 10:29
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 138 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7