Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, její ma


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od pitt » pon 11.11.2013, 19:15

Pařez píše:pitt: proč tedy umírá na silnicích tolik lidí,když prošli důkladnějším mnohahodinovým kursem?
to už tady bylo.....ještě zkus bazény
jajirka píše:Pitt: když se tak oháníš tou autoškolou, já si myslím, že základní manipulace se zbraní a používání zbraně, je mnohem jednodušší než jízda autem v provozu. Poprvé jsem střílel z pětasedmy když mi bylo jedenáct a ty díry do papíru jsem dělal bez problémů a nikoho sem ani neohrozil. Rozborku sem zvlád za minutu a bylo. Na řízení jsem potřeboval několik hodin v autoškole. Mám takový dojem, že to bude ten důvod proč to tak je... Na řízení si každý musí osvojit spoustu dovedností a hlavně získat odhad na spoustu rozměrů atd...
to je fakt super, že jsi u zkoušek trefil terč, rozebral kvér a nikoho neohrozil.
Ale kde máš tasení, zapichování atd.
Já ti řeknu jen to že spousta lidí, kteří i když chodí pravidelně střílet a pak na ně "hukneš" nebo do nich žduchneš,tak jim padá prst na spoušť. a to už průser je.
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne pon 11.11.2013, 21:40, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky! Porušení bodu 6 pravidel!

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od Steiner » pon 11.11.2013, 19:26

Už musím jít dělat něco užitečnějšího, než kecat na fórech - tak jen poslední dovětek. Čas od času se opakovaně ozývá určitá skupinka lidí spojená s byznysem kolem zbraní, resp. z určitých typů střelnic a přesvědčuje tam a tuhle, že je potřeba žadatelům nařídit povinné kurzy v rozsahu minimálně xx hodin (jako jsou povinné jízdy v autoškole). Vycházejí k tomu jejich PR články v "odborných" časopisech, vyjadřují se k tomu určití právníci (resp. jeden konkrétní JUDr.) s reputací odborníka na zbraňovou legislativu atd. Těmto lidem zcela jistě nejde o veřejné blaho :wink: , jejich motiv je mnohem přízemnější. Nicméně semínka jsou již zaseta a je potřeba je pravidelně zalévat, třeba se někdy chytnou a bude se sklízet...

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od Pařez » pon 11.11.2013, 19:31

pitt píše:to už tady bylo.....ještě zkus bazény
Myslíš plavecké kursy? :lol:

A ten střelec měl problém s tasením a zapíchnutím?Nezlob se na mě,možná to myslíš dobře,ale jdeš na to úplně ze špatné strany a s případy kdy někomu z náhlého popudu rupne v bedně opravdu nic nezmůžeš.Myšleno tak,že jim opravdu nijak nepředejdeš,zvlášť nějakými delšími kursy (možná by jim i spíše pomohly v efektivitě "aktivní" střelby)..

Opakuji se asi po sté,že jediný lék je,aby i ten druhý měl zbraň a mohl se adekvátně bránit.

Steiner:přesně,business je business
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od S474N » pon 11.11.2013, 19:32

pitt píše:...jenže se tohoto chytili zdejší střelečtí panicové a začali si léčit ego....naštěstí bez kvéru
A ted, co je horsi, strelecky panic nebo naopak vykonny nabijec, ovsem stradajici? *88* *3*

Steiner: dekuji za konkretni cisla, ktera naprosto koresponduji s tim, co tu porad tvrdim, ze "problem" neni zadnym problemem a pokud jej tak nekdo citi, tak by nemel vahat se sam nechat vysetrit.

Pitt: a ti "joudove" delaji stovky nebo aspon desitky pripadu rocne, ze ti to tak trha zily?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od pitt » pon 11.11.2013, 19:33

Steiner: průser je v tom,až tento držitel jouda bude mít potřebu zastoupit Čaka Norise v nějakým problému a nešťastnou náhodou postřílí 5 dalších nevinejch..........ale je mě jasný, že to nebude systémová chyba,ale selhání jedince
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od jry2000 » pon 11.11.2013, 19:39

No ehm ... kdyz uz se nad tim zamyslime .... ty chces, aby kdyz uz nekomu rupne v kebuli a vyda se se zbrani v ruce sirit sve poselstvi, aby to delal rychleji, efektivneji a takticky lepe?
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

Příspěvky: 12

Registrován: úte 07.2.2012, 18:30

Bydliště: Praha-Vršovice

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od UZI-TAZI » pon 11.11.2013, 19:42

Když někdo bude chtít zastoupit Norise,tak má problém s psychikou,a ne s ovládáním zbraně.Ale jsme zas u toho.Nic se neděje,statisticky to nikdo nedělá,ale Pitt má pocit,že by se to stát mohlo,a tak huráááá,uthnout šrouby všem.Všechny vycvičit,a nebude se už stávat to,co se v podstatě ani nestává.

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od Pařez » pon 11.11.2013, 19:48

jry2000: Pokud rupne v bedně nějakému mistrovi v IPSC,tak oběti nebudou tři,ale bude jich třicet.
Co sakra uděláme s IPSC? :shock:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 12

Registrován: úte 07.2.2012, 18:30

Bydliště: Praha-Vršovice

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od UZI-TAZI » pon 11.11.2013, 19:49

Pitte,nic proti tobě,myslíš to dobře,a myslím-doufám-že ti rozumím.Ale nediv se,když lidé zde nechtějí nic zpřísňovat,ani já ne,protože výsledek bude nulový-bez ohledu na jakýkoliv výcvik se najdou nezodpovědní joudové.Ale všichni ostatní tím budou jen navíc buzerovaný.Tvůj nzor je dobrý,a dává smysl,ale nemůže relně fungovat.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od reddog » pon 11.11.2013, 20:10

Steiner píše:
reddog píše:ZP ano, na drzeni pak kurz/vyuka viz treba autoskola? Jakoze chybi prakticke cviceni se zaverecnou zkouskou? Tato by obsahovala i pravni minimum a pripadne neco v duchu BS?
A k čemu by to všechno bylo? Co tím chcete vlastně vyřešit?
.
Ja se snazil najit vodici nit. Mmch, jak si to tak zpetne prochazim, ty reakce mne utvrdili v jedne veci. I kdyz ne se vsim souhlasim (tedy s vetsinou), presto si jiny nazor poslechnu. Tim spise, kdyz se "protistrana" vytrvale "brani". Evidentne to totiz nektere mistni zasahlo hloubeji, nez chteji priznat. Emoce jsou dobrou znamkou hloubky problemu. At uz je jakykoli, at uz je jakykoli.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 12

Registrován: úte 07.2.2012, 18:30

Bydliště: Praha-Vršovice

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od UZI-TAZI » pon 11.11.2013, 20:10

Bavíme se o nevycvičených a nezodpovědných civilních držitelích ZP,ale (Johny mi dá jistě za pravdu) existuje skupina lidí...cca 40.000,kteří mají určitý výcvik,prošli psychotestama,...a najde se mezi nimi dost potenciálních průserářů.U nás v baráku je tzv. Úřad dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu (ÚDV),a když mají povinné střelby,... Ale platí to i u jiných útvarů.A co se týče Městských a Obecních strážníků,tam je situace ještě horší.Tím chci jen říct...Žádný výcvik zcela neeliminuje maléry se zbraněma.Bohužel.

Příspěvky: 33

Registrován: stř 14.8.2013, 5:07

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od jajirka » pon 11.11.2013, 20:22

Pitt: to už je ale podle mého názoru nadstandardní a není to nutné k získání ZP. Když se vrátím ke srovnání s řízením, tak by měla být povinná škola smyku s výsledkem, že úspěšné složení zkoušky předpokládá plynulý průjezd zatáčky řízeným smykem. Jsem přesvědčen, že minimálně třetina řidičů to nedá. Ale to je právě ten důvod proč se to nevyžaduje, přestože by to zachránilo mnohem víc životů.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 169

Registrován: pát 08.6.2012, 19:21

Zbraň: Alfa 641

Bydliště: Brno-venkov

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od Beaver » pon 11.11.2013, 21:00

S474N píše:Pitt: a ti "joudove" delaji stovky nebo aspon desitky pripadu rocne, ze ti to tak trha zily?
Kdyby to zachránilo byť jediný život ! :lol:
Almighty 6mm

Příspěvky: 380

Registrován: pon 05.11.2012, 17:30

Zbraň: vícero

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od Piggy » pon 11.11.2013, 21:18

pitt píše:Já se nebavil o tom jak zachránit co nejvíc lidí. Já se bavil o tom, jak minimalizovat možnost, kdy držitel legální zbraně zcvokne,nebo provede ultrapíčovinu
Přidám se k dlouhé řadě tvých oponentů dotazem: ty máš nějaký jiný dobrý důvod, proč tu možnost minimalizovat, než zachraňování lidí?
Navíc s vědomím skutečnosti, že minimalizovat výskyt velmi řídkých jevů je mnohem náročnější než snižovat výskyt jevů častých?
jajirka píše:Když se vrátím ke srovnání s řízením, tak by měla být povinná škola smyku s výsledkem, že úspěšné složení zkoušky předpokládá plynulý průjezd zatáčky řízeným smykem.
Nevím, jestli už to je povinné, ale v kurzu na B v autoškole by se mělo jezdit i s teréňákem, dodávkou, vlekem - po velkoměstě, dálnici, v serpentinách apod.
Nikdy se to nedělalo a asi ani nedělá, a očividně zrovna tohle v příčinách nehod není hlavní problém.
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne pon 11.11.2013, 21:43, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky! Porušení bodu 6 pravidel!

Příspěvky: 33

Registrován: stř 14.8.2013, 5:07

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od jajirka » pon 11.11.2013, 21:47

Piggi: Samozřejmě, psal jsem to jako nesmyslný příklad. Toto nejde po lidech vyžadovat a nemá to smysl. I když já sám to umím a pomáhá mi to, není to důvod vyžadovat to po ostatních. Doufám, že je to srozumitelnější.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od pitt » pon 11.11.2013, 21:55

Přidám se k dlouhé řadě tvých oponentů dotazem: ty máš nějaký jiný dobrý důvod, proč tu možnost minimalizovat, než zachraňování lidí?
Navíc s vědomím skutečnosti, že minimalizovat výskyt velmi řídkých jevů je mnohem náročnější než snižovat výskyt jevů častých?
......a podobné názory......

pánové, s tímto přístupem....."proč by měl majitel ZP projít cvičením,když zatím to nezbůsobilo nějaké náramné škody" by jsme nemuseli mít armádu,protože za posledních cca 70 let v ČR nebyla válka a nevím kolik desítek let navíc armáda ČR neválčila,nemuseli by jsme utrácet prachy za léčení a výzkum AIDS,protože nakažených je minimum,nechápu proč integrovaný záchanný systém provádí cvičení při teroristickým útoku, když u nás nikdy žádnej pořádnej útok nebyl...........................jo a pánové....kdyby něco z toho nastalo, tak si uvědomte,že to nebylo selhání systému,ale jedince
UZI-TAZI píše:Žádný výcvik zcela neeliminuje maléry se zbraněma
to nikdo netvrdí že zcela,ale minimalizuje to.......................starší generace říká že té mladší chybí vojna..........a říkají to i přesto že byli na vojně a neválčili......tak k čemu jim ta vojna byla?(dle vaší teorie)

E: A dle vaší statistické argumentace....kolik se ročně spáchá trestných činů/ kolika trestným činům se podaří zabránit legálně drženou zbraní....procento bude patrně velmi nízké, takže dle vašich počtů by se dalo říci že zanedbatelné, tudíž zbraně k ochraně mezi civilisty nejsou potřebné, protože agenda na vedení zbraní a ZP je dražší,než hodnota které dosahují trestné činy,kterým bylo zabráněno
E2: ale jak říká Beaver....kdyby to zachránilo jediný lidský život, že?!:............. :lol: :lol: :lol:
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne pon 11.11.2013, 22:07, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky! Porušení bodu 6 pravidel!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od jry2000 » pon 11.11.2013, 22:17

Pitt - prosim podpor statistikami a cisly sve tvrzeni o vyvraceni statistik. At pak nevyvracis pojmy dojmy.
by jsme nemuseli mít armádu,protože za posledních cca 70 let v ČR nebyla válka
- no 40 let se brojilo proti Zapadu
- Vyjimecny stav tu mame s kazdymi povodnemi
- krom toho 35k vojaku jakekoliv invazi opravdu nezabrani, takze se zkus zamyslet proc tomu asi je ....
Odpovedi ohledne armady najdes zde : http://www.mocr.army.cz/ministr-a-minis ... kazy-46088
proč integrovaný záchanný systém provádí cvičení při teroristickým útoku

IZS resi rozsahle incidenty/katastrofy, kde hrozi ujma na zdravi. A tech tady mame taky docela pozehnane - hromadne havarie, prirodni katastrofy, vybuchy ... Jsme na tom "dikybohu" lip nez jine narody .... Nemame tu more, nemame tu sopky, nemame tu poust a zas tolik vody tady neprotece. Tady je katastrofa, kdyz tu nejde 2 dny proud.
starší generace říká že té mladší chybí vojna..........a říkají to i přesto že byli na vojně a neválčili......tak k čemu jim ta vojna byla?(dle vaší teorie)
A nejaky argument by nebyl?
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

Příspěvky: 169

Registrován: pát 08.6.2012, 19:21

Zbraň: Alfa 641

Bydliště: Brno-venkov

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od Beaver » pon 11.11.2013, 22:23

pitte sorry, ale nějak moc to mixuješ - držet si armádu a léčit AIDS nijak nezpůsobí, že budeš prudit lidi a omezovat je na jejich právech. Podobně u terorismu - přijatelnou mírou buzerace je třeba prohledávání lidí na letišti, aby neunesli letadlo nebo ho nevyhodili do vzduchu apod. U zbraní tu máme taky přijatelnou míru buzerace - ZP dostane ten, kdo splní zákonné podmínky. Stačí to. Nezabrání to absolutně všem excesům, ale to se ti nepovede nikdy. Celou dobu to tu tvrdí několik lidí. Co je na tom tak divnýho...
Almighty 6mm
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od pitt » pon 11.11.2013, 22:24

jry....zkusím se radši bavit s lidma co se střílením mají společnýho víc než profil na střeleckým foru....sorry

Beaver: najednou já něco míchám?...ale notak...já se doteď bavil jen o zbraních a vy do toho motali bejzbolky,bazény,auta,bylbordy a možná i nějakej papoušek tam byl...a když zaargumentuju stejně, tak něco motám?
Naposledy upravil(a) pitt dne pon 11.11.2013, 22:27, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od jry2000 » pon 11.11.2013, 22:27

No ja se musim zeptat, mne to neda. Aspon nejsem za nekomunikativniho morouse :).
jry....zkusím se radši bavit s lidma co se střílením mají společnýho víc než profil na střeleckým foru....sorry
Opet dekuji za zaskatulkovani. Pobavils, nezklamals :)

Prosim podpor statistikami a cisly sve tvrzeni o vyvraceni statistik. At pak nevyvracis pojmy dojmy. Rad se poucim od starsich, protrelejsich a chytrejsich, precijen jsem trouba co ma pouze profil na streleckem foru.
Naposledy upravil(a) jry2000 dne pon 11.11.2013, 22:30, celkem upraveno 1 x.
Lajte mi lhu-li

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz