Strelec v CB


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 294

Registrován: úte 06.12.2005, 12:20

Bydliště: WEST

Příspěvek od veselka » čtv 27.7.2006, 11:24

stengan: ...dyk né, to si špatně pochópil, ta hodná paní mi ten důchod sama dala (sem přece bez práce né, mam hodně dětí a do to ma živit?)

PS. (tímto příspěvek se nijak nechci dotknout šedivé reality okradené babičky); stengan : čin ušlechtilý tvůj jest
Pacifismus je NEMOC modEUrni doby.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » čtv 27.7.2006, 11:44

To je max v pohodě ale je dost škoda že ta divnohuba to neskusí třeba na mě já bych mu pomohl jak od pěnez rtak do hrobu a měl by pokoj :lol: stengan
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Příspěvek od MarK » pát 28.7.2006, 23:25

Sídliště ostřelované ze vzduchovky ovládl strach
Neznámý střelec zasáhl v minulých dnech vzduchovkou na největším českobudějovickém sídlišti Máj čtyři Romy. Dva z nich museli vyhledat lékařské ošetření. Policisté viníka zatím marně hledají. Lidé se na sídlišti bojí. Kdo může, stěhuje se pryč.

Mezi paneláky se rozléhá dunění míče. Děti na plácku hrají fotbal či dovádějí na pískovišti. Dospělí v odeznívajícím horku posedávají na lavičkách i dekách rozprostřených na trávě. Volfova ulice v Českých Budějovicích zažívá všední podvečer.

Jenže právě tady, na největším sídlišti ve městě, už čtyři týdny kdosi střílí po lidech ze vzduchovky. Zranil už čtyři lidi, z toho dvě děti. Všichni byli romské národnosti.

Čtrnáctiletá Lucie Bugošová je jednou z obětí neznámého útočníka. Zasáhl ji, když šla Volfovou ulicí nakoupit. "Myslela jsem si, že na mě někdo hodil kámen, ale někdo mě střelil do zad a začalo mě to pálit," popisuje dívka. Kromě ní neznámý střelec zranil další tři Romy: dva dospělé a jedno dítě.

Volfova ulice má pověst nejhorší ulice ve městě. A celé sídliště Máj připomíná ghetto – z centra se tam během 90. let přestěhovala řada romských rodin. Policisté a strážníci tu často řeší slovní i fyzické konflikty.

"Zkuste tady žít a uvidíte, přijdu z práce a oni střílí míčem do oken s mřížemi, jsou to hrozný rány. Je to čím dál horší, objevilo se tu plno nových Romů ze Slovenska. Večer řvou, nedá se tu spát, okna mám pořád zavřený," popisuje devětapadesátiletý Jan Lohonka, který na sídlišti žije deset let.

Kvůli hluku se z Máje odstěhoval i pětadvacetiletý Emil Rolník. "Oni tady řvou, do dvou v noci tu kopou do míčů, to se rozléhá. Asi na ně střílel nějaký zpruzený občan, který se nemůže vyspat a prostě mu ruply nervy," míní Rolník.

"Naše děti jsou hlučnější. Ale nechápu,proč ten člověk střílel, je duševně nemocný?" diví se Darina Vasilová, matka dalšího postřeleného.

Obyvatelé Máje teď mají strach. Postřelená čtrnáctiletá dívka se na místo střelby bojí chodit. Jiní lidé, se dokonce obávají vycházet ven – třeba právě Darina Vasilová: "Kluk šel na chvilku ven a během pěti minut přišel s tím, že má střelu v hlavě. Já napřed myslela, že si dělá srandu, ale když jsem to viděla, myslela jsem, že omdlím. Bylo to úplně šílený, zakrvácené, ta diabolka mu koukala ven."

Lidé se ze sídliště stěhují pryč. Strach mají i rodiče čtrnáctileté Terezy Vyskočilové. Nechtějí ji pouštět ven. "Zajímalo by mě, kterej cvok tu střílí, je to hrozný. Romové nám nevadí, ale když chceme o půlnoci spát, je tu docela rámus. Rodiče se bojí, aby nás nepřepadli. Bratranec se odsud odstěhoval, jeho kamaráda tady zbili," říká dívka.

Všichni se však shodují, že střílet na děti je zvěrstvo. "Nevím, jestli má něco proti Cikánům, je to děsný! Když zraní dítě, co si na něm kdo vezme? Kdyby trefil mé dítě, vlítnu na něj a rozbiju mu hubu, že by ho nikdo nepoznal," hrozí pětačtyřicetiletá Romka Helena Markovičová.

Policie tvrdí, že posílila hlídky
Policie i strážníci sice tvrdí, že v místě posílili hlídky, ale ve středu večer, kdy tam reportéři MF DNES strávili téměř tři hodiny, neviděli ani jednu. "

Jde o obchůzkovou službu, tento výraz zobecňuje všechna přijatá opatření, která nelze v zájmu šetření zveřejnit. Proč tam nebyli, na to nejsem schopen odpovědět. Hlídky plánuje obvodní oddělení, za to neodpovídám a blíž to nebudu komentovat,"
uvedl okresní policejní ředitel Stanislav Svoboda.

Oficiálně nechce policie nic říci, ale podle důstojníka, který je s vyšetřováním seznámen, už vyslechla několik lidí, pracuje s několika verzemi, ale pachatele zatím nezná.

Město sice rozmístí po sídlišti do konce roku několik kamer, ale na to, aby zvýšilo počet strážníků, nemá peníze.

Ve středu před devátou večer už byl na sídlišti celkem klid. Jenže po půlnoci se odtamtud zase ozývaly údery míče o beton.

iHeute
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od pitt » sob 29.7.2006, 8:25

Starosta píše:stengan: Jsem absolutne pro. Ma to jedinej hacek.
Jak poznas skrz puskohled ty spatny? Podle Tvyho podpisu to proste resit nejde.
To by takhle nekdo mohl krome jinych "vyresit" i Tebe, protoze mas holou hlavu a nevi, zes dal petikilo okradeny babce.
to je jednoduchý ne? Zajdi do gheta a kdo bude v 10hod dopoledne doma je jasnej.Normální lidi jsou tuto dobu nastoprdů v práci. :P
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » sob 29.7.2006, 11:58

pitt: Prehanis, samozrejme to beru s rezervou :wink:
Ale muze se najit i takovej, kterej zije docasne z podpory, pac ho nikdo nechce zamestnat a opravdu to nema lehky. A taky je v deset doma :)
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » sob 29.7.2006, 14:06

Starosta: Já mylslel, že *66* nebydlí v Budějicích...
*47* *47* *47*
"No jo, dvě dávky..." Vražkov, 6.9.2008, stage 5

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz