střelivo do G17-poradíte mi, prosím?


Doporučení, ceny, zkušenosti, přebíjení

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 23.3.2006, 12:58

Koukam, ze se tady dostavame do debaty stylu, jestli je lepsi nafta nebo benzin, intel vs. amd, linux vs. windows apod. *24**71*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 345

Registrován: stř 06.4.2005, 22:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od Ivoshek » čtv 23.3.2006, 13:11

CMK: VITO na strelectvi.cz napsal: "...opravdu pozor u těchto lehkých revolverů na povylézání střel nábojů sousedních komor při střelbě. Mám velmi nepříjemnou zkušenost s náboji 38 Spl od firmy GECCO. Měly okolo Eo 500J a při střelbě z Taurusu 85UL mi v sousedních komorách povylezly střely a zablokovaly válec. Proto u těchto lehkých revolverů každé střelivo vyzkoušet."
Já osobně jsem vytloukal z hlavně 6-ti palce střelu 3x :-) (nutno podotknout, že střelivo bylo přebíjené - lehká střela, málo prachu a nízká teplota; i u továrního střeliva se může vyskytnout zmetek). Známému selhal náboj v Coltu .45LC a zablokoval válec. Se zpožděnou iniciací jsem se osobně nikdy nesetkal...

Příspěvky: 345

Registrován: stř 06.4.2005, 22:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od Ivoshek » čtv 23.3.2006, 13:24

A mimochodem, v GC na předváděčce Taurů, jsem rozmáčkl (nebo na něj byly náboje SaB příliš silné) ultralight, takže se totálně zablokoval a Tracker v .45ACP mi asi 3x nevystřelil kvůli špatnému časování při rychlopalbě. Ten den revolvery prostě prohrály :-).
Uživatelský avatar

Příspěvky: 287

Registrován: stř 06.4.2005, 14:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od Jonny » čtv 23.3.2006, 13:28

Osobní zkušenost s pozdním odpálením náboje nemám. Kolegovi se to povedlo na IPSC, když u CS 75 vyhazoval nevyšlou nábojnici a blafla mu při vyhození.

Stane se, ale je to šance jedna ku hvězdnejm válkám.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 287

Registrován: stř 06.4.2005, 14:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od Jonny » čtv 23.3.2006, 13:32

Ivoshek:
Trackera v .45 ACP jsem si zkoušel v Leiku (zbraně zapůjčené MPI) a po 45 ranách jsem byl nadšený. Zbraň neměla jedinou závadu a chovala se velice kultivovaně.

Příspěvky: 303

Registrován: úte 07.3.2006, 13:25

Zbraň: GLOCK

Bydliště: poblíž Prahy

Střelivo do G 17 - poraďte mi, prosím

Příspěvek od vito » čtv 23.3.2006, 13:53

To o tom povylézání střel z vedlejších komor jsem psal já, byly to ovšem velmi výkonné náboje /nikoliv +P/, okolo 500 J. 85UL podle mých zkušeností snáší občasně i velmi výkonné laborace. Na používání +P nábojů jsem se ptal písemně přímo v Porto Alegre a mám písemné vyjádření, že se mohou používat. V Miami už nebyli tak jednoznační, nedoporučují +P používat dlouhodobě. Na nošení k obraně bez problém§ů. Je to sice mimo téma a mimo Glocky, ale mám i G 19.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 23.3.2006, 15:16

Ivoshek píše:CMK: VITO na strelectvi.cz napsal: "...opravdu pozor u těchto lehkých revolverů na povylézání střel nábojů sousedních komor při střelbě. Mám velmi nepříjemnou zkušenost s náboji 38 Spl od firmy GECCO. Měly okolo Eo 500J a při střelbě z Taurusu 85UL mi v sousedních komorách povylezly střely a zablokovaly válec. Proto u těchto lehkých revolverů každé střelivo vyzkoušet."
Já osobně jsem vytloukal z hlavně 6-ti palce střelu 3x :-) (nutno podotknout, že střelivo bylo přebíjené - lehká střela, málo prachu a nízká teplota; i u továrního střeliva se může vyskytnout zmetek). Známému selhal náboj v Coltu .45LC a zablokoval válec. Se zpožděnou iniciací jsem se osobně nikdy nesetkal...
No, nevim, strilel jsem ze svyho Rugera i 1kJ .357magnum a nikde nic nelezlo - krome plamene z hlavne :-)
Hold - Taurus nejsou spatny zbrane, ale porad to jeste neni "to uplny". Nicmene - pomer cena/vykon je u nich vybornej.

Ja mel s revolverem jedinej problem, kterej by v realu dokazal zpusobit "neschopnost strelby" a to nebyl problem revolveru, ale naboju od S&B. Proste ten konec u zapalky byl tlustsi a Ruger, pac je delanej s malejma tolerancema so s tim neporadil a naboj se sekl o telo - ale to byla chyba naboje... Od ty doby - naboje, ktery mam na noseni mam 2x zkontrolovany, ze tuhle zavadu nemaj a jde je notmalne protocit v bubnu ramem.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » čtv 23.3.2006, 18:33

Měk King Cobra nebyla schopná odpálit nikdy válec bez problémů a po více (20) ranách se musel otáčet ručně.:evil:
Pár let jsem si dal s revolverem pokoj.
Loni jsem koupil tauruse 85UL. Tak hrozný nebyl - občas sice zapoměl otočit válcem, ale jen asi tak u jedné z deseti ran. *39*
I když je o mě známo, že se mi do roka po...e skoro každá zbraň,
revolver je u mě sprosté slovo! *69* *69* *69*
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: pát 17.2.2006, 7:10

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha/Kladno

Příspěvek od M a r c e l » čtv 23.3.2006, 19:03

S474N píše:Koukam, ze se tady dostavame do debaty stylu, jestli je lepsi nafta nebo benzin, intel vs. amd, linux vs. windows apod. *24**71*
jednoznacne benzin B-)))
M a r c e l

nejdůležitější je stát na správné straně hlavně B-)))

tom

Uživatelský avatar

Příspěvky: 843

Registrován: čtv 26.1.2006, 21:46

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10

Příspěvek od tom » pát 24.3.2006, 0:52

Pozor, pozor! Je Taurus a Taurus. Vlastním Tauruse 6palec 357mag. (kopie smita), stáří asi 10let, a NIKDY neměl jedinou závadu, a to s ním střílím ty nejkrutější laborace s No.9 prachem. Má špičkový spracování, perfektní chod, prostě max. spokojenost.
Pak jsem koupil asi před dvouma rokama Taurus Ragig bull 44mag. a už to není ono. Kejve se muška, vakl na válci, pořád se povoluje osa válce, prostě nahovno. A když mi tam ukazovali jinou 44mag. od Tauruse, tak jsem nevěřil vlastním očím. Místo červeného plastového plátku co mám u starýho na mušce, byla jen červená samolepka. Takže to vypadá, že to tam jde od deseti k pěti.

Příspěvky: 303

Registrován: úte 07.3.2006, 13:25

Zbraň: GLOCK

Bydliště: poblíž Prahy

Střelivo do G 17 - poraďte mi prosím

Příspěvek od vito » pát 24.3.2006, 7:55

Pro cmk: Já si myslím, že tenhle problém není v tom, je-li to Taurus nebo SW. Jedná se o to, že je to lehká zbraň. Já jsem s King Cobrou taky střílel speciálně na objednávku vyrobené 357 Mg s Eo 1150 J a bylo to, mimo velké rány, taky bez problémů. Jde v zásadě a velmi zjednodušeně o poměr váhy střely a zbraně. Fyzici, nenapadejte mě, já vím, že je to složitější. A znovu zdůrazňuji, mohlo to být pouze tou jednou partií střeliva. /GECCO, 38 Spl, Eo cca 500 J./

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pát 24.3.2006, 9:20

M a r c e l píše:
S474N píše:Koukam, ze se tady dostavame do debaty stylu, jestli je lepsi nafta nebo benzin, intel vs. amd, linux vs. windows apod. *24**71*
jednoznacne benzin B-)))
Prdlajs... LPG rulezzz :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pát 24.3.2006, 9:22

Smith píše: I když je o mě známo, že se mi do roka po...e skoro každá zbraň,
To je pravda - znicit SIGa jestli si dobre vzpominam... A co to bylo pred tim? :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 303

Registrován: úte 07.3.2006, 13:25

Zbraň: GLOCK

Bydliště: poblíž Prahy

Střelivo do G 17 - poradíte mi, prosím

Příspěvek od vito » pát 24.3.2006, 10:12

Zpátky k původnímu tématu. Glock gunner na začátku nasal: Jedině Federal EFMJ. Nemohu si odpustit námitku, kterou už jsem uplatňoval a diskutoval na jiných forech: A proč ne Lapua CEPP Super? Mám s nimi ty nejlepší zkušenosti.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pát 24.3.2006, 10:57

To se zpetne vratime k debate, co uz tu byla :-)
Pokud vezmeme vhodnost pouziti naboju (v razi 9mm Luger) pro osobni ochranu a jako 0% vhodne oznacime nejobycejnejsi nejlevnejsi a nenespolehlivejsi FMJ a jako 100% oznacime Federaly EFMJ (jasne, na vice jak 100% uz jsou ruzne megashocky, rtute apod..), tak Lapua Cepp super je na nejakejch 95% a jsou proste lidi, kteri proste chtej mit 100%. Nema cenu se tu uz hadat, do jaky miry to je ci neni vhodny, proste je to jejich vec, jejich pristup a jejich volba (a taky ne spatna).
Ja osobne jsem taky vic zastancem LCS (Lapua Cepp super), kterezto maji alespon nejaky glejt (dovolene vyrobni provedeni) - i kdyz to zdaleka jeste neni glejt, ze to neni strelivo bez vyssiho raniveho ucinku... Oproti EFMJ, o kterych se kdosi z CUSSZ vyjadril, ze maji vyssi ranivy ucinek, i kdyz tento vyrok taky nema v zakone zadnou oporu (jelikoz to nikdo nikdy nedefinoval).
Pruser je, ze i ja, jako zastance LCS asi nakonec budu muset prejit na EFMJ, jelikoz LCS tu ted asi nikdo neprodava. Meli je v ceniku u Brymovy a v BVS a ani v jednom krame je nemaj :-( EFMJ aspon cas od casu nekde maji. Nebo na subsoniky s komolym kuzelem - sice zadna velka vyhra, ale o dost mensi sance, ze to proleti... A ve finale - neni dulezity (ohledne zastaveni utocnika), jestli strilim tim ci onim, jsou tu mnohem podstatnejsi faktory, a to, kam a kolik ran trefim.

Polozil jsem napriklad otazku na www.obecnipolicie.cz ... Tam mi odpovedeli, ze jedinej legalni naboj pro sebeobranu je "celoplast"... Nicmene - EFMJ je taky celoplast a je rozhodne ranivejsi, nez kdejaky olovo.

Proste dokud nebude v zakone nebo vyhlasce jasne stanoveno, co je a co neni "sebeobranny naboj", nema cenu to resit... Zdaleka neplati "co neni zakaznao je dovoleno", ani "co neni dovoleno je zakazano"... Pravda je nekde mezi a zalezi na stesti, jaky soudni znalec a jaky soudce se bude vyjadrovat a jak dobreho (draheho) obhajce budeme mit.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 302

Registrován: ned 19.3.2006, 11:12

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od Willy » pát 24.3.2006, 12:21

cmk: LCS jsem naposledy kupoval v HQH na Koněvce v Praze. Nevypadalo to že by jich měli málo nebo je vůbec neměli mít. Mají tam slušnej výběr.

Příspěvky: 303

Registrován: úte 07.3.2006, 13:25

Zbraň: GLOCK

Bydliště: poblíž Prahy

Střelivo do G 17 - poraďte mi, prosím

Příspěvek od vito » pát 24.3.2006, 12:44

Pro cmk: Skutečně jsem se nechtěl vracet k mnohokrát omílané diskuzi. Já jsem svoji porci LCS koupil před lety na výstavě Sportovních zbraní a střeliva na Výstavišti v Praze, celou padesátku a za nekřesťanské peníze. Tenkrát to byla dost novinka a doufám, že mi chvíli vydrží. K té další polemice. Může mi někdo vysvětlit, co to je dovolené výrobní provedení? Pro koho je dovolené? Na co je dovolené? Zákon určité střely taxativně zakazuje a odkazuje na prováděcí předpis, který stanoví dovolené výrobní provedení. Já tomu nutně rozumím tak, že dovolené výrobní provedení mohu používat bez dalšího omezení na cokoliv. Ale asi jsem optimista. Ono obecně řečeno, zákon, který nefunguje sám o sobě a musí mít prováděcí předpisy je na prd. Pardon.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pát 24.3.2006, 14:30

Ale jo, tak to je, zakon stanovi, ze strelivo s vyssim ranivym ucinkem je vlastne zbran kategorie A.
Dale zakon stanovi prave jakesi dovolene vyrobni provedeni - ktere i tak nepresne specifikuje (naboje musi mit meke jadro - olovo, guma... ale nepise, jestli se ty 2 materialy mohou pouzit soucanse...)...
Proste v tomto velice pdstatnem bode vlastne zakon nerika nic...
Tudiz: ZAKON TO NECHAVA NA POSOUZENI SOUDCE, KTERY VYCHAZI Z POSUDKU SOUDNIHO ZNALCE. No a pak uz jdeme zase dokolecna, soudni znalec - bejvalej prislusnik VB, soudce, co se zrovna blbe vyspal a problem je na svete :-)
Jasne, ze jsou protiargumenty, ze jsem naboje koupil normalne bez vyjimky a tudiz to nemohou byt zbrane kat. A, jasne, ze jsou protiargumenty, ze "zvyseny ranivy efekt" nikdo nedefinoval, jasne, ze nikdo nedefinoval, k cemu je dobrej pojem "povolene vyrobni provedni", ... ... ... Ale to uz jsou jen slova obhajce proti zalobci... A zalobce ma za sebou toho soudniho znalce :-(
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pát 24.3.2006, 14:35

Nicmene navrhuji toto tema fakt stopnout se zaverem:
"zakon tohle resi uplne na ho*no, jsou v nem nepresnosti ktere se daji pochopit nekolika zpusoby a kazdy, podle toho, jak si zakon vysvetluje a jaky typ rizika je schopen a ochoten podstoupit, plni do zasobniku bud EFMJ, LCS, SP, FMJ, Subsonic nebo neco uplne jineho".
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 24.3.2006, 15:22

Povolene vyrobni provedeni neni napriklad expanzni s dutinou, proto toto vyrobce Federal vyresil prave tim silikonem a tudiz se jedna o povolene vyrobni provedeni.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Zpět na „Střelivo“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz