střelivo do G17-poradíte mi, prosím?


Doporučení, ceny, zkušenosti, přebíjení

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 28.3.2006, 8:10

S474N píše:Pekna debata, jen co je pravda. Libi se me, jak se tady kazdej dohaduje a stejne vsichni mame "svoji" hlavu, kterou potom neseme na pripadny spalek. A to, jake strelivo kdo pouzil bude naprosto sekundarni, ne-li tercialni problem, ktery je stejne v kazdem pripade pouze prestupek na useku zbrani a streliva. A pokud je mi znamo, tak v ramci jednoho projednavani se muze resit vzdy vyssi prestupek, ci trestny cin - coz je v tomto pripade nutna obrana.
Jenze to je to - nase soudy nefungujou jaksi explicitne: "to je a to neni nutna obrana", prihliyi se naprosto ke vsemu a kdyz bude mit statni zastupce v kapse argument, zes mel nabito hodne drsny strelivo, bude na tebe soudce koukat jinak, nez kdybys me nabito neco, co jednoznacne dle zakona NEMA VRU a hned se ta nutna obrana bude prokazovat trochu hur, pac te v tu chvili zacnou brat jako toho "okverovanyho vrahouna, co chodil po ulici az se dockal a mohl si vystrelit"
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 339

Registrován: úte 21.3.2006, 6:51

Bydliště: stredni Cechy

Příspěvek od WALT » stř 29.3.2006, 20:46

Za noseni Federal EFMJ jdu na prestupkovou komisi, tam to predala policie
napisu jak jednani dopadlo
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Příspěvek od MarK » stř 29.3.2006, 21:57

Fakt? Jen za noseni nebo nejake pouziti?
Komise to ted asi musi vrazit CUZZS, sama to asi rozhodnout nemuze, ne?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 339

Registrován: úte 21.3.2006, 6:51

Bydliště: stredni Cechy

Příspěvek od WALT » stř 29.3.2006, 23:43

Jen za munici napaskovanou v pistoli
Balistik PCR ji vyhodnotil jako zakazanou munici
Jenze, na jeji nakup bych musel mit vyjimku vydanou policii
Nekde jsem zalozil paragon, koupil jsem si dalsich 20 kusu abych dokazal, ze je volne prodejna
Prodejce musi doklady o prodeji archivovat, pokud se budou pidit odkud ji mam...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Příspěvek od MarK » čtv 30.3.2006, 0:19

Este vyfasujes neco za opakovane porusovani zakona :lol:
A jak ti na to prisli, jestli to neni tajne?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 339

Registrován: úte 21.3.2006, 6:51

Bydliště: stredni Cechy

Příspěvek od WALT » čtv 30.3.2006, 3:20

Ztrata zbrane
Tyden byla pod snehem, nalezce odevzdal policii, balistikovi se nelibila napaskovana munice...
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » čtv 30.3.2006, 12:53

O kategorizaci zbraně/munice rozhoduje ČÚZZS, nikoli policejní balistik!
I k přestupku je třeba zavinění alespoň z nedbalosti, ale munici ti "volně" prodal autorizovaný prodejce a ČUZZS ji jako munici kategorie A nevede... :mad:

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 30.3.2006, 17:41

Jenze CUZZS ji nevede ani jako B+C.
Tohle je zajimavej pripad a jsem fakt sam zvedavej, jak to dopadne.
Resp. at to dopadne jakkoli, aspon nam to ukaze postoj statnich organu k tomuto strelivu a bude z toho zajimavej precedens :-)

I kdyz je to proti tomu, co jsem tady hlasal (ze EFMJ je pravne problemovy strelivo), tak samozrejme preju WALTovi, at to dopadne co nejlepe.

PS: kdy se ma ta prestupkova komise konat?
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Příspěvek od MarK » čtv 30.3.2006, 17:56

U nas bohuzel precedens v soudnictvi tak jako v zamori nefunguje... :?

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 30.3.2006, 18:00

Ja myslel hlavne jako precedens pro nas, abychom vedeli, jaka je tendence statni moci vuci EFMJ :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Příspěvek od MarK » čtv 30.3.2006, 19:25

Jo, ackoli u soudnictvi to tak nefunguje, tak co jednou rekne CUZZS by melo platit...

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 30.3.2006, 19:30

CUZZS se k EFMJ ale nikdy nevyjadril :-( Aspon ne oficialne... Neoficialne pry existuje papir, ze EFMJ maji VUR, ale dokud ho neuvidim, neresim :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: pát 17.2.2006, 7:10

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha/Kladno

Příspěvek od M a r c e l » čtv 30.3.2006, 20:33

vzdyt to resis vzdycky kdyz na EFMJ prijde rec, pokazdy nezapomenes rict ze nekde existuje neco kde nekdo rika neco o EFMJ, ale jeste nikdo nikdy ten papir nevidel B-)))

uvidime jak to ted dopadne, to by vzhledem k tomu ze asi na ty naboje budou delat posudek u CUZZS konecne mohlo neco realne byt ...

a nejake udajne neoficialni vyjadreni ma asi tak stejnou vahu jako bych to rekl ja B-)))
M a r c e l

nejdůležitější je stát na správné straně hlavně B-)))

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pát 31.3.2006, 11:50

Acho jo... Ja nechci slovickarit, ale mam pocit, ze jsem chytanej za slovou a snad uz schvalne se to prekrucuje :-)
Vzdyt tam jasne rikam, ze je udajne, ale ze dokud ho neuvidim, ze ho proste budu brat jen jako "udajnej"...

Ale asi se blbe vyjadruju ja, kdyz se to fakt opakuje :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 302

Registrován: ned 19.3.2006, 11:12

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od Willy » pát 31.3.2006, 11:54

M a r c e l: cmk: s váma už je to jak s paní Kolombovou - taky o ní každej mluví ale ještě jí nikdy nikdo neviděl... :lol:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » pát 31.3.2006, 15:08

Podstatné ovšem je, že žádné řádné rozhodnutí ČÚZZS až dosud není, tudíž WALTovi nelze klást za vinu, že by mohl a měl vědět, že jde o střelivo kategorie A.
Podle mě je Federal EFMJ prostě střelivo s omezenou průbojností - dokud ČÚZZS nerozhodne jinak.
Já jsem přesvědčen, že zkrátka nedokáže víc, než poloplášťová nebo olověná střela za příznivých okolností, jenom takto funguje spolehlivěji... :twisted:

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pát 31.3.2006, 15:47

To mas na jednu stranu pravdu - dokaze to co obycejna strela za jistejch okolnosti. Prave proto bych z EFMJ takovy terno nedelal, zvlast kdyz uz jen pri jeho noseni vznikaj problemy ve forme pozvani na prestupkovou komisi :-)

Nicmene - nektere jsem jiz informoval, pokud vas nekoho zajima nejake to neoficialni info o EFMJ, napiste mi.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 6

Registrován: pát 31.3.2006, 18:19

Příspěvek od Mirek » pát 31.3.2006, 18:27

Takze je mozny, ze to nekoho bude zajimat, tak to sem napisu. Mel jsem dotaz primo na cuzzs, jestli kdyz jsou naboje 9mm Lapua se strelou CEPP SUPER schvaleny pro zbrane kategorie B a C, je mozne je bez obav pouzit pro sebeobranu. Z odpovedi mi vyplyva, ze tyhle naboje lze pouzit pro sebeobranu, ale napriklad s klasickym poloplastem asi budou problemy:
Vážený pane,

střelivo LAPUA v ráži 9 mm Luger se střelou CEPP SUPER nevykazuje zvýšený ranivý účinek, a proto bylo zařazeno do zbraní kategorií B a C. Uvedené střelivo lze použít k sebeobraně. Při nákupu střeliva pro sebeobranu se zajímejte pouze o střelivo se střelou celoplášťovou bez viditelných vrypů či rysek na špičce střely pro řízený rozklad pláště střely. Tím budete mít jistotu, že nepoužijete střelivo s možným zvýšeným ranivým účinkem střely. Zároveň je to o ceně náboje, neboť střelivo se zvýšeným ranivým účinkem je dražší než střelivo s celoplášťovou střelou.



S pozdravem

Ing. Jan Palounek, vedoucí referátu správních činností
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: pát 17.2.2006, 7:10

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha/Kladno

Příspěvek od M a r c e l » pát 31.3.2006, 18:55

ten konec o tech cenach naboju se ZRU je docela slusnej blabol, nemuzes delit naboje podle toho kolik stoji. ja mam napriklad i Fedrel FMJ, ne EFMJ !!!, ty maji pouze komolou strelu, zadne vrypy, nic a stoji 19,-, tak to jsou asi podle pana Palounka strely se ZRU ...
ale takovej S.B FMJ, za 3,50, ten te nezrani skoro vubec B-)))

ostatne je otazka co je pro koho vyssi cena B-))) pro nekoho muze byt dost 3,50 za FMJ S.B a pro nekoho nemusi bejt moc treba 430,- za .470 NITRO EXPRES B-)))
M a r c e l

nejdůležitější je stát na správné straně hlavně B-)))
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Příspěvek od MarK » pát 31.3.2006, 19:14

M a r c e l píše:ostatne je otazka co je pro koho vyssi cena B-))) pro nekoho muze byt dost 3,50 za FMJ S.B a pro nekoho nemusi bejt moc treba 430,- za .470 NITRO EXPRES B-)))
Patrim spis k prvni skupine :P

Jinak eFMJ nema zvenky vyrazne viditelne vrypy, ne?

Zpět na „Střelivo“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz