střelivo do G17-poradíte mi, prosím?


Doporučení, ceny, zkušenosti, přebíjení

Uživatelský avatar

Příspěvky: 89

Registrován: čtv 26.5.2005, 21:39

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Boskovice

Příspěvek od Iren » pon 30.5.2005, 22:57

S474N píše:No ono treba pri IDPA se tasi ze skryteho noseni, tj. tak jak bezne na ulici - nektere stage treba mohou mit v propozicich, ze musis mit zapnutou i bundu apod.

No a vyhrnovat nic nemusis, treba prave v tom "manualu" je to zmineno take, staci levou rukou zatahnout za levej cip dopredu a tim padem se ti zkrati napravo a muzes pohodlne tasit. *4*

PS. predtim si psala, ze tvuj znamej na Glock, ted zase revolver, tak jak to teda je? *88**40*
Hmmm, koukala jsem na tu knížku, postuduju manuál, vypadá to celkem dobře napsaný. Dík, že se mnou ztrácíte čas a radíte, fakt dík.


IPSC střílí Glockem a spává s revolverem :-), hezky dáváš pozor, jako učitelka mám z tebe opravdu radost :lol:
Iren
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 30.5.2005, 23:21

Iren píše: IPSC střílí Glockem a spává s revolverem :-), hezky dáváš pozor, jako učitelka mám z tebe opravdu radost :lol:
Takze to spava v bunde nebo saku jo *88**40**3*

Ne vazne - na jednu stranu zase neni moc dobre takto stridat pistole. Lepsi je si zvyknout na jednu a s tou se dokonale szit.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 287

Registrován: stř 06.4.2005, 14:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od Jonny » úte 31.5.2005, 9:46

Pouzdra s křížovým tasením, zádová nebo podpáždní jsou na závodech IPDA zakázaná! Důvod? Bezpečnost! Důležité jsou úhly, kudy zbraň tasím a kam s ní při tasení mířím. Nemohu si dovolit mířit za sebe, na sebe,...

Při nošení každý preferuje něco jiného. Když budu nucen tasit v sedě v automobilu, tak bude křížové tasení ideální, ale ve stoje nedám dopustit na přímé. Je rychlejší a při samotném tasení již jdu v ose s cílem, tudíž pouze dorovnávám výšku a domiřuji.

Zase známý nedá dopustit na pouzdro USMC z druhé války. Zbraň je umístěna na přední levé straně hrudníku pod srdcem. Dá se tasit v sedě ve stoje, dokonce i s batohem na zádech, jen se hůř schovává.

Docela mě překvapuje, že někdo střílející IPSC preferuje křížové tasení. Musí být zvyklí na přímé. Já bych osobně křížem zbraň nedával, jsem zvyklí ji mít na pravém boku a nerad bych jí hledal jinde, než opravdu bude.

Příspěvky: 345

Registrován: stř 06.4.2005, 22:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od Ivoshek » úte 31.5.2005, 10:38

ovsem pokud ma ten revolver 8 nebo 12prstu, tak mu asi nezbyva nic jinyho nez nosit krizem :-)
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » úte 31.5.2005, 12:02

Člověk sem chvíli nekouká a tady je taková přínosná diskuze.
Děkuji svému tiskovému mluvčímu S474Novi a přikláním se skoro ke všem jeho názorům :wink:
To Iren: Taky jsem přemýšlel o tom, proč IPSC, když IDPA by ve tvém případě bylo lepší. Je to méně sportovní a blíže k "reálnému" životu. Jen drobnosti, možná již zmíněné - IPSC nemá skryté nošení, pokud chceš uspět, chce to vyladěnou zbraň, příslušenství a X desítek tisíc vystřílených nábojů ročně. A jelikož nám zákon přikazuje nosit zbraň skrytě, tak třeba právě proto je lepší pro běžného smrtelníka trénovat IDPA (a jiné formy obranné střelby).
Určitě se ve tvém okolí najde i někdo, kdo střílí IDPA... No a když ne, tak budeš alespoň první a máš šanci IDPA ve Vašem regionu trochu zpopularizovat :lol:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 01.6.2005, 10:20

Presne jak pise Jasik, IPSC je bych rekl tezce sportovne zalozene a od toho se odviji vsechno. Kdo chce uspet, musi hodne moc trenovat, tj. spotreba naboju. Dalsim dulezitym bodem je ladeni pistole, specialni pouzdra, prislusenstvi. Dle meho nazoru uz moc umele.

IDPA naproti tomu je s beznou zbrani, tak jak chodis oblekana ve skrytem noseni a rekl bych, ze te vice priblizi realne situaci, nez IPSC. Zjednodusene (hodne zjednodusene) receno, je IPSC o behani a kropeni tercu, IDPA i o premysleni a kryti. *4*
Uživatelský avatar

Příspěvky: 89

Registrován: čtv 26.5.2005, 21:39

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Boskovice

Příspěvek od Iren » stř 01.6.2005, 11:43

S474N píše:Zjednodusene (hodne zjednodusene) receno, je IPSC o behani a kropeni tercu, IDPA i o premysleni a kryti. *4*
Nechci odporovat, ani obhajovat IPSC (o kterým vím zatím velkej prd), ale IPSC je podle mě o přemýšlení taky. To krytí se mi na IDPA líbí i když o jeho využití pro mě v reálném životě docela pochybuju. Možná si jen ale neumím představit situaci, kterých vy trénujete mraky, a jsou reálný. Nevim.

Jinak jsem si koupila ten manuál obranné střelby, takže je dost velká naděje, že přestanu klást ty debilní dotazy :-).

Ale teď mě napadá ještě jeden: jak máte zbraň opatřenou doma (v šuplíku, trezoru, pod polštářem, ....) ???
Iren
Uživatelský avatar

Příspěvky: 287

Registrován: stř 06.4.2005, 14:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od Jonny » stř 01.6.2005, 12:12

Můj názor je pouze takový, že člověk by měl začínat postupně. Nejdříve se naučit zacházet se zbraní a střílet např. SVZ, poté přejít na IPSC. Tam se naučí střílet za pohybu, přebíjet za pohybu a bezpečnost. Jako zpestření je tu IPDA, kde se k tomu pohybu ještě přidá krytí a skryté nošení. Jinak IDPA se v západních Čechách moc nestřílí (je jen pár závodů do roka) a jezdit do Brna nebo Hradce Králové je opruz. Chci-li si zastřílet, tak nemohu zůstat jen u IDPA.

Není pravdou, že pro IPSC musíš mít těžce upravené zbraně. Jsou zde divize, které kategorizují zbraně. Například v Production budeš střílet proti daleko méně upraveným zbraním než v IDPA, kam každý jede střílet s tím, čím je zvyklý (ať už je to sportovní úprava nebo standardní neupravený model).

Úschova zbraní je složitá věc. V tvém případě, když máš děti, bych nic neriskoval a pořídil si rovnou trezor. Sice nebude zbraň ihned k použití, ale nestane se, že by si s ní hrálo tvé dítě.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 89

Registrován: čtv 26.5.2005, 21:39

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Boskovice

Příspěvek od Iren » stř 01.6.2005, 12:33

Jonny píše:Můj názor je pouze takový, že člověk by měl začínat postupně. Nejdříve se naučit zacházet se zbraní a střílet např. SVZ, poté přejít na IPSC.
Úschova zbraní je složitá věc. V tvém případě, když máš děti, bych nic neriskoval a pořídil si rovnou trezor. Sice nebude zbraň ihned k použití, ale nestane se, že by si s ní hrálo tvé dítě.
Nevím co je SVZ, já se z těch vašich zkratek oježím :lol: . Jasně, že postupně, cítím to taky tak.

Upravená zbraň-no to mi taky není moc jasný, co všechno do toho patří. Já tam chci světlovodnou mušku a prej asi po 1000 výstřelech si můžu dát seštelovat spoušť. Tomu se ale asi upravená zbraň neříká-nebo jo?

Trezor jsme koupili, přesto, že mi ho bezdětní (a tím pádem naivní :-)) vymlouvali. Takovej prťavej "v akci", protože jinak je to drahý jako blázen. Asi to pude otevřít kladivem, ale to moje děti ještě nějakej rok nezvládnou. Doufám, že je nepodceňuju.
Iren
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 01.6.2005, 13:10

Jonny: samozrejme, ze i IPSC je o premysleni, proto jsem tam napsal do zavorky to hodne zjednodusene. Samozrejme tam resis situace, jako v IDPA, jenze v IDPA jeste musis premyslet prave nad tim krytim apod.

Iren: SVZ = Svaz vojaku v zaloze, strili se obvykle ze stavu z postoje s tim, ze mas cas treba na zamireni atd. Idealni vec pro stare pupkate dedky, kterych je na takovychto zavodech vetsina. *40*

Doma mam "opatrenou" zbran dle situace. Pokud jsem doma, tak volne lozenou, pokud odchazim, tak si ji bud beru s sebou a nebo pripadne zamykam lucik a davam do suplete a nebo kdyz jedu na delsi dobu pryc a neberu ji, tak ji jeste navic davam do trezoru.
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » stř 01.6.2005, 14:21

Jonny: V IPSC přemýšlíš o tom, který z 12-ti terčů jsi zapoměl trefit, co? :wink: Ne, nechci provokovat. Tam, kde se nestřílí IDPA je IPSC jasná volba, protože proti "mířenkám" jako EPP, PPC, KVZ, SVZ apod. to k něčemu opravdu je a naučí Tě to užitečné návyky. Víc nevím, ještě jsem IPSC nestřílel 8)
Iren: Podobně jak píše čertík a ještě nšco navíc, protože mám taky prcka (teda jako malé děcko). Doma většinou v trezorku, jinak na pásku v pouzdře nebo když jsem sám a bojím se, tak i pod polštářem :wink:
Naposledy upravil(a) Jasik dne stř 01.6.2005, 15:39, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 01.6.2005, 14:43

Tak ja jeste s pistoli pod polstarem nikdy nespal a nevim, jestli to i nekdy zkusim - prece jenom clovek ve spanku muze udelat nejakou blbost a ani o tom nemusi vedet, takze radeji ne *41**51*
Uživatelský avatar

Příspěvky: 287

Registrován: stř 06.4.2005, 14:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od Jonny » stř 01.6.2005, 16:06

SVZ a SBTS je o míření. Střílí se od 20 m do 50 m, podle disciplíny. Je to o základních návykách střelby. Umět namířit, nestrhnout při spouštění a trefit se. Není to jen pro pupkaté dědky, některé disciplíny jsou i na rychlost. Je to jiný druh střílení, ale základy střelci dá. Osobně je ni jedno dají-li terč na 10 nebo 50 m. Trefím je obojí, jen jinou rychlostí. Nestane se mi to, abych vystřílel zásobník a všechno strhnul. To je ten základ. Když pak vidím střelce, kteří strhávají na 15 m takovým způsobem, že netrefí poppera, tak se mi chce brečet hrůzou.

IPSC je stejně o přemýšlení jako IPDA, rozdíl v tom nevidím, pokud jsou to otevřené stage. Něco jiného jsou tajné, kdy nevím do čeho jdu. Jinak je to jen o naplánování střelecké situace. Nic víc, nic míň.

Definice upravené zbraně (dle IPSC) spočívá v tom, že zbraň musí být pouze ve výrobním provedení (tak jak jí standardně výrobce dodává na trh). Tudíž můžeš mít je mířidla, pažbičky, zásobníky, vyhazování zásobníku,… vše přímo od výrobce zbraně. Dále spoušť musí na 1. odpálení unést závaží 2,25 kg. Tj. nebude podladěná apod.

Světlovodná muška, pokud jí výrobce zbraně nedodává, není standardní vybavení. Toto si zjisti, pokud chceš střílet IPSC, protože je zbytečné, abys střílela Standard místo Productionu jen díky mířidlům nebo jiné stojně na spoušti. Ve Standardu už se dělí faktor a s 9 mm budeš v nevýhodě.

Dále u G je jen pár druhů ladění váhy spouště:
1. výměna stojny (malá investice, jednoduché a vratné)
2. výměna pružiny u spoušťového táhla a zápalníkové (dražší, ale pořád vratná, při použití origo dílů stále bezpečná)
3. broušení zápalníku (nedoporučuji, je to zásah do konstrukce zbraně, snížení bezpečnosti, nevratná úprava – oprava vyměněním zápalníku)

Pod polštářem bych zbraň neměl, určitě by to tlačilo. Jednou jsem měl Glocka ve spacáku, člověk venku nikdy neví. Ostatně záleží na zvyku, přístupnosti nepovolaných a velikosti zbraně. Glock OK, ale nesmíš mít na obranu brokovnici, ta se špatně schovává pod polštář. :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 52

Registrován: ned 03.4.2005, 18:07

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Adalbertus » stř 01.6.2005, 22:11

Iren, žádná střelecká disciplína, kterou si vybereš, není na škodu. Docela dobrej nápad je, až se se zbraní trochu skamarádíš, začít rychlejšíma mířenkama jako jsou různé parkury (EPP, PPC) nebo závody Svazu vojáků v záloze či jak se to jmenuje. Natrénuje se tak potřebná přesnost.
Ale do IPSC/IDPA můžeš taky skočit rovnýma nohama. Zatím jsem neviděl, že by se na závodech někdo někomu smál, protože je začátečník. Když jsem na svém prvním závodě, kde jsem předváděl mimořádně tragikomická čísla, měl problémy se zbraní (ne, nebyl to Glock ;)), několik lidí za mnou přišlo, že se na ni mrknou.

Že je IPSC jenom běhání a kropení, to je takové oblíbené klišé, a čertík to moc dobře ví ;). Nechci se pouštět do srovnávání IPSC vs. IDPA, ale u obojeho je úspěch o tom, že člověk má nastříleno, je se zbraní sžitý, "vyzávoděný" (ve smyslu zvládání určité dávky stresu), má se zbraní nasušeno apod.
Oproti běžným představám IPSC nevyžaduje ve srovnání s jinými disciplínami ani žádné výrazné investice do vybavení. Konkurenceschopný je člověk i s dobrým pouzdrem a kapsičkama na zásobníky, co používá na skryté nošení - možná bude potřebovat další zásobník a kapsičku.

K té úpravě zbraně: pokud bys dávala světlovodnou mouchu, už tě to místo divize Production, kam G17 jinak patří a kde docela vládne, hodí do divize Standard, kde budeš závodit proti "upravenějším" zbraním, z nichž většina bude díky ráži navíc bodově zvýhodněna.
Ale to se projeví jen na výsledku - neubere to nic na potěšení/frustraci z předvedeného výkonu. Dost lidí takhle ráží 9mm střílí a nevypadají, že trpí :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 89

Registrován: čtv 26.5.2005, 21:39

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Boskovice

Příspěvek od Iren » čtv 02.6.2005, 9:13

Kluci, dík moc za milé instrukce a povídání. Adalbertus mě fakt pobavil. Nechci strašit, ale některé věci se mi už malinko spojují 8) .
Dnes si jdu pro toho svého nového miláčka a moc se těším. Vyzbrojena vašimi radami snad nebudu v obchodě za blba :-). Když jsem tam ninule naběhla s kočárkem a ještě jedním kouskem za ruku pánové nevěřili vlastním očím :lol: .

Začala jsem číst ten Manuál a fakt se to moc dobře čte, ještě jednou dík za tip.
Iren
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 02.6.2005, 9:19

Iren píše:Kluci, dík moc za milé instrukce a povídání. Adalbertus mě fakt pobavil. Nechci strašit, ale některé věci se mi už malinko spojují 8) .
Dnes si jdu pro toho svého nového miláčka a moc se těším. Vyzbrojena vašimi radami snad nebudu v obchodě za blba :-). Když jsem tam ninule naběhla s kočárkem a ještě jedním kouskem za ruku pánové nevěřili vlastním očím :lol: .

Začala jsem číst ten Manuál a fakt se to moc dobře čte, ještě jednou dík za tip.
A uz mas nakupni povoleni? Kde to vubec budes kupovat a za kolik?

Jo rovnou se jich tam zeptej na Federal EFMJ a kup si jich tam tak 20 kousku, na obranu jsou opravdu bezkonkurencni *4*

Příspěvky: 50

Registrován: pát 01.4.2005, 16:31

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Trenčín

Příspěvek od glock gunner » čtv 02.6.2005, 9:26

Iren gratulujem Ti ku dnesnemu dnu a ku rozhodnutiu kupit GLOCK. Nech ti dobre sluzi, nech sa zabavis ale hlavne nech ho nemusis nikdy v zivote "naozaj" pouzit. Lebo ta krasna vec dokaze aj strasne veci.
Podla toho manualu sa da vcelku dobre aj trenovat, tak sa snaz :-) je to len a len pre teba. :P
Uživatelský avatar

Příspěvky: 89

Registrován: čtv 26.5.2005, 21:39

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Boskovice

Příspěvek od Iren » čtv 02.6.2005, 9:44

Povolení mám, kupuju v Boskovicích u Hlaváčka 17.390,- což je podle info na netu velmi slušná cena.
Sluchátka jsem si vybrala skládací Peltory.
Pouzdro zkusím nejdřív origoš Glock, ale chci mrknout i na ty "pádla".
S těma nábojema je to těžký, zkusím vzít různý druhy co jste mi tady postupně radili a třeba se mi časem rozjasní. Střílela jsem s S a B, 7,5 g Luger a když se mi to podařilo chvilkama nestrhávat :-), tak nebyl problém. Ale to se na padesáti ranách asi nepozná, no bude to průzkum bojem :roll: .

Dík, že to se mnou sdílíte *31*
Iren
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 02.6.2005, 9:49

Iren: jeste lepsi cenu najdes tady, ale asi to mas trosicku z ruky, nicmene to dela skoro tisic korun:

:arrow: http://www.volny.cz/zbrane-olbert/nove/index.html

Na bezne strileni si kup standardni tovarni Selliery FMJ a na "noseni" si kup ty EFMJ. Jina cesta neni *40**49*.

Ke sluchatkum - mel jsem doma uz dvoje skladaci od Peltoru. Prvni (mensi), ale nedalo se to s nima vydrzet na jakekoliv kryte strelnici - dost velke rany do usi a koupil jsem si skladaci, ale ty vetsi. Jinak jsem si docela zvyknul i na spunty do usi, jsou prekvapive moc dobre. Rozhodne ale radim ty mensi nebrat.

Jinak kdybys mela doma fotacek a mela chut a naladu, tak bys mohla udelat par fotecek sve nove hracky, co rikas *88*.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 89

Registrován: čtv 26.5.2005, 21:39

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Boskovice

Příspěvek od Iren » čtv 02.6.2005, 10:02

S474N píše:Iren: jeste lepsi cenu najdes tady, ale asi to mas trosicku z ruky, nicmene to dela skoro tisic korun:

:arrow: http://www.volny.cz/zbrane-olbert/nove/index.html

Na bezne strileni si kup standardni tovarni Selliery FMJ a na "noseni" si kup ty EFMJ. Jina cesta neni *40**49*

Jinak kdybys mela doma fotacek a mela chut a naladu, tak bys mohla udelat par fotecek sve nove hracky, co rikas *88*.
Aha, no škoda, že jsem se nesvěřila dřív; na webu jsem našla nejlevnější za 17,250,-, tak jsem tu jeho cenu akceptovala. On už mi to objednal, tak se nepo......ale doma to zapřu :-)

Náboje koupím dle návodu, dík :-)

A ještě dotaz. Zblbla jsem toho svýho chlapa natolik, že by chtěl k významnému životnímu dnu dárek. Zbraň. Ale chce revolver - prej ňákej pořádnej, ne takovou srandu pro ženský co mám já :lol: .
Jestli tomu někdo trochu rozumíte - já vím, že to není Glock, poraďte mi - vybral si koukám SMITH a WESSON 317 KIT GUN .22 LR. Není to blbost?
Iren

Zpět na „Střelivo“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz