střelivo do G17-poradíte mi, prosím?


Doporučení, ceny, zkušenosti, přebíjení

Uživatelský avatar

Příspěvky: 89

Registrován: čtv 26.5.2005, 21:39

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Boskovice

Příspěvek od Iren » čtv 02.6.2005, 21:56

Kluci, pomoc!!! Tak si teď prohlížím doma tu svoji novu G17 a s hrůzou zjišťuji, že při natahování výrazně skřípe pružina u hlavně. Ví někdo proč??? V kšeftě byl asi hluk, že jsem to nepostřehla, nebo nevim.....
Iren

Příspěvky: 50

Registrován: pát 01.4.2005, 16:31

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Trenčín

Příspěvek od glock gunner » čtv 02.6.2005, 22:01

Iren:to je v poho to sa casom vychodi ;-) :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 89

Registrován: čtv 26.5.2005, 21:39

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Boskovice

Příspěvek od Iren » čtv 02.6.2005, 22:04

glock gunner píše:Iren:to je v poho to sa casom vychodi ;-) :lol:
Slibuješ? Ne vážně, nedělej si srandu já se zamilovala a teď tohle :-). Už se strašně těším až to prubnu. Jsem jak malá, já vím :oops:
Iren

Příspěvky: 50

Registrován: pát 01.4.2005, 16:31

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Trenčín

Příspěvek od glock gunner » čtv 02.6.2005, 23:14

fakt sa to rozchudi, mozes tam kvapnut aj kvapku oleja-teda na tu strunu. a este tam objavis take male supinky striebornej farby to je tiez od struny a to tiez nie je vada. inac cistim kartacom hlaven-vacsinou len tym plastovym zaver cistim v lavory s jarou a horucou vodou-vyhoda teniferu ten nehrdzavie. inac jedina hrdzavejuca cast na GLOCKU je ten kolicek na spusti co drzi poistku spuste :-)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 03.6.2005, 7:42

To jsme ti mozna zapomeli rict, ale jestli se nechces s odpustenim drbat s cistenim hlavne po strileni, tak sis mela koupit tzv. BoreSnake, tim protahnes 2x lauf a blejska se jako psi kulky.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 287

Registrován: stř 06.4.2005, 14:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od Jonny » pát 03.6.2005, 9:25

Sakra lidi, co to tu řešíte za „bejkoviny“.
1. střílím toho dost za měsíc a na zbrani čistím pouze – uzamykací díly (na hlavni a na závěru), lyžiny (v závěru a v rámu). Stačí mít hadr s troškou čistícího a konzervačního oleje a na závěr tam dám tekutou vazelínu, která to vše utěsní a zajistí hladký chod.
2. přečtěte si návod. Hlavně nechoďte s hláškou, že Glock se nemá mazat, to jsem slýchával docela často. V návodu máte přesně popsané místa mazání - část hlavně, která běhá v Okroužku (u Glocka spíše výřezu) závěru, uzamykací díly, lyžiny a místo, kde dosedá již zmiňovaná pružina (ve předu i v zadu).
Pak přijďte, pokud tam bude něco vrzat. :wink:
Pokud budeš střílet plášti, tak téměř nebudeš muset čistit. Jednou za dlouhou dobu to vezmi jen nyloňákem, protože nic jiného než zplodiny se ti tam nemůže usadit. Každopádně počítej, že plný soustřel se ti vrátí až tak po 30-40 ranách po vyčištění vnitřku hlavně. Takže já čistím vnitřek hlavně opravdu až ve chvíli, kdy přestávám mít dobrý soustřel, což je cca po 3.000 ranách a to střílím přebíjené olověné střely, které špiní daleko více než jakékoliv pláště. Také nechápu proč bys měla brát jakékoliv přípravky Bore nebo drátěné kartáče,… na hlaveň kudy běhá pouze plášť. Proč? V hlavni se usazují ponejvíce zplodiny, které po nanesení čistícího oleje vytáhneš i nyloňákem. Pak to vytěrákem vezmi dosucha. Stačí, hotovo a hlaveň je čistá jako dříve. Zbytečně věci neřešte a nekomplikujte to.
8)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 89

Registrován: čtv 26.5.2005, 21:39

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Boskovice

Příspěvek od Iren » pát 03.6.2005, 9:56

Koupila jsem si olej ve spreji KONKOR 101. Tím mám teda nastříkat tu pružinu, jo? Nebo se teda na to mám vybodnout?
Hoši, už pochopte, že já potřebuju jednoznačné instrukce, ně nějaké alternativy. Prostě jasně, stručně, výstižně. Prosím :lol:
Iren
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » pát 03.6.2005, 10:05

Jonny: Je fakt, že sem tam taky kápnu nějakou tu kapku olejíčku do Gločka (dle schématu) a pak to utřu hezky do sucha. Nechal jsem si tam dát i na dalších X set ran zase tu originál červenou pastu (měděnou nebo jakou),ale už je zase pomalu ojetá, tak možná zajdu do MPI pro další dávku (nebo, že by mi ji věnovat čertík? ;-) )
S tím soustřelem po vyčištění máš pravdu, proto, když střílím méně jak 100 ran, hlaveň nečistím a pak se divím, jak mi to najednou střílí přesnějí :-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 287

Registrován: stř 06.4.2005, 14:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od Jonny » pát 03.6.2005, 10:06

101 je čistící a konzervační olej. Je dobrý.

Lepší by byla tekutá vazelína, ale nedá se nic dělat (zase tou se nedá zbraň čistit).

Nanes trochu na vnější povrch hlavně (po celé délce kudy běhá ve výřezu závěru), na hranu uzamykání hlavně (přední hranu směrem k ústí), na přední a zadní část pružiny, do lyžin. Nic víc, nic míň. 8)

Když říkám trochu, myslím trochu, nesmí ti ze zbraně cákat olej. Nicméně kolik je trocha zjistíš zkušeností. :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 287

Registrován: stř 06.4.2005, 14:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od Jonny » pát 03.6.2005, 10:14

jasik: Tomu origo se říká tekutá měď. V podstatě to není nic jiného než měděný prášek v rozpouštědle to celé ve spreji. Je to dobré, ale když chci častěji čistit lyžiny, tak mi to vadí, protože to nejde rychle a jednoduše odstranit. Radši mám tu tekutou vazelínu (vazelína s rozpouštědlem ve spreji).

Obojí je jednoduché. Nastříkne se to na určené místo, rozpouštědlo se odpaří a zbude pouze mazadlo.

Časté čistění je chyba většiny začátečníků, kteří se pak diví, jak málo jsou jejich zbraně přesné. :roll:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 89

Registrován: čtv 26.5.2005, 21:39

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Boskovice

Příspěvek od Iren » pát 03.6.2005, 10:16

Dík moc, večer to máznu. Třeba to pomůže. I když ten zmatenej maník v kšeftu, kterej neuměl zbraň ani málem rozdělat, mi říkal, že namazaný to je. Asi bych příště šla kupovat Glocka do Glockovýho obchodu, tady prodávaj hlavně Berettu a bylo to znát. No, taky zkušenost. A malý město :-).
Iren
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 03.6.2005, 10:21

No jestli je tam ta med, tak to prosimte nemaz a nech to "zabehat". Mazni jenom tu pruzinu a na zbytek se zatim vykasli.

BoreSnake neni zadnej pripravek, ale normalni "snura", ktera se protahne laufem.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 287

Registrován: stř 06.4.2005, 14:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od Jonny » pát 03.6.2005, 12:04

Já vím jak vypadá Bore, ale nechápu, proč to někdo radí používat na G, při používání plášťů. :?

Zbytečná práce, zbytečně vyhozené peníze. :wink:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 03.6.2005, 12:32

Jonny píše:Já vím jak vypadá Bore, ale nechápu, proč to někdo radí používat na G, při používání plášťů. :?

Zbytečná práce, zbytečně vyhozené peníze. :wink:
Prace? Vzdyt to protahnes za par sekund a 550 neni zas tak moc. Muzu ti rict, ze znam minimalne 3 lidi, co na nej plivali a kdyz si ho koupili, tak ted chrochtaji blahem *4*

Příspěvky: 50

Registrován: pát 01.4.2005, 16:31

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Trenčín

Příspěvek od glock gunner » pát 03.6.2005, 12:46

http://www.mojezbran.cz/download/glockuam_cz.pdf
Iren-precitaj si toto.
Odporucam ale vycistit dutinu v ktorej sa pohybuje udernik, ja som tam mal riadny sajrajt, ale potom pozor-vytriet dosucha a nemazat dostanes sa ku nej po odstraneni zadnej krytky, postup je v tom .pdf :-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 287

Registrován: stř 06.4.2005, 14:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od Jonny » pát 03.6.2005, 13:32

S474N: Ty nechceš pochopit jednu věc, že je to pro ni zbytečná investice. Pokud bude střílet hlavně pláště, tak nepotřebuje investovat do Boru. Navíc Glock s jeho polygonálním vývrtem se stejně moc nezanáší. Viděl bych spíš uplatnění u zbraní se standardním drážkováním než tady. Pokud bude chtít, tak si občas vyčisti pouze komoru, ale čištění hlavně nemusí řešit. Kolega střílel z G 17 pouze pláště a čistil jí hlaveň 1 x ročně a to spíš kvůli pocitu než pro nutnost. Proč to bude čistit a pak znovu nastřelovat? Zbytečná práce, když nemusí.

Na ZÁPALNÍK si dávejte pozor. Musí běhat nasucho a neměl by se na něj dostat olej (hlavně do zápalníkové šachty v bloku závěru), jinak se snižuje účinnost a nalepují se tam usazeniny ze střelného prachu. Pokud budete odsouvat zadní destičku na závěru, tak si dejte pozor, aby vám nevyskočila pružina od vyhazovače nábojnic. Je velká, tak se dá kdykoliv najít, ale musíte jí správně instalovat (neotočte jí). Takže pomalu odsunovat a bude to OK.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 03.6.2005, 13:41

Jonny: samozrejme, ale tady jde i o "jednoduchost" a "efektivitu". Timto to protahnu jednou, max. dvakrat a je to vyresene zaa par sekund. Kdezto se standardnim vyterakem se tam smrdolis kdovi jak dlouho *4*.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 03.6.2005, 13:42

glock gunner píše:http://www.mojezbran.cz/download/glockuam_cz.pdf
Iren-precitaj si toto.
Odporucam ale vycistit dutinu v ktorej sa pohybuje udernik, ja som tam mal riadny sajrajt, ale potom pozor-vytriet dosucha a nemazat dostanes sa ku nej po odstraneni zadnej krytky, postup je v tom .pdf :-)
Stejny manual zbrojire ze i na webu:
:arrow: http://www.mujglock.com/manualzbrojire.php
Uživatelský avatar

Příspěvky: 89

Registrován: čtv 26.5.2005, 21:39

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Boskovice

Příspěvek od Iren » pát 03.6.2005, 15:21

Dík, dík - už je tu zase takovejch informací, že mi z toho de hlava kolem :-). Než to všechno naastuduju budu v důchodu :?
Jinak všem krásný a střílecí víkend.
Iren
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 03.6.2005, 15:59

Diky za poprani na vikend, chci jenom pripomenout, ze v Celakovicich je tuto sobotu zavod LEX + LKOS, vice info na :

:arrow: viewtopic.php?t=61

Zpět na „Střelivo“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz