střelivo do G17-poradíte mi, prosím?


Doporučení, ceny, zkušenosti, přebíjení

Uživatelský avatar

Příspěvky: 89

Registrován: čtv 26.5.2005, 21:39

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Boskovice

střelivo do G17-poradíte mi, prosím?

Příspěvek od Iren » čtv 26.5.2005, 21:53

Ahoj ,doufám, že už velmi brzy se stanu majitelkou G17 a ráda bych slyšela vaše názory na to:
1/ jaké orig. střelivo mám používat
2/ zda je přebíjené střelivo bezpečné a má-li i nějaké jiné výhody než nižší cenu
Jsem úplný začátečník (a holka k tomu :-)), tak prosím o velmi polopatistické instrukce. Dík moc
Iren

Příspěvky: 50

Registrován: pát 01.4.2005, 16:31

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Trenčín

Příspěvek od glock gunner » pát 27.5.2005, 7:22

na nosenie jednoznacne EFMJ a prebijane mozes pouzival len na sportove strielanie a vyhoda prebijaneho streliva je aj taka ze si zvolis taku laboraciu typ strely aby ti "sadla" do zbrane a aj ruky
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » pát 27.5.2005, 9:48

To Iren: Jsi z Prahy? Pokud ano, můžeme si o tom promluvit osobně třeba v průběhu testování Gločků, které budeme mít s Gobiusem někdy příští týden (nebo ten další - po 6.6.) na střelnici AVIM v Sokolovské ulici. Určitě tam budeme minimálně 2, kteří střílí různé druhy střeliva a máme s nimi různé zkušenosti.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 89

Registrován: čtv 26.5.2005, 21:39

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Boskovice

střelivo do G17

Příspěvek od Iren » pát 27.5.2005, 11:15

glock gunner: dík

Jasik: kdepak Praha - Morava, Boskovice :-). Budu ráda, když upustíš nějaké moudro alespoň virtuálně, dík Iren
Iren

Příspěvky: 50

Registrován: pát 01.4.2005, 16:31

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Trenčín

Příspěvek od glock gunner » pát 27.5.2005, 12:22

tak to ja som blyzsie som z Trencina ale behat so zbranou (pistolou:-) cez hranice sa mi moc nechce
inac zakon ti moc moznosti na vyber ohladne nosenia streliva nedava jedine celoplast :-((

Příspěvky: 50

Registrován: pát 01.4.2005, 16:31

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Trenčín

Příspěvek od glock gunner » pát 27.5.2005, 12:24

ale davam niekedy tym yi :-)
Jasik:ty si ale lovec :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 89

Registrován: čtv 26.5.2005, 21:39

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Boskovice

střelivo na trening

Příspěvek od Iren » pát 27.5.2005, 12:35

glock gunner: můj problém je spíš v tom, že nevím s čím mám trénovat abych se nezruinovala a přitom to bylo bezpečné. Slyšela jsem názor, že při střelbě na železa je přebíjené střelivo nebezpečné. Ale zas 4,- za ránu mi přijde dost drsné

"]ale davam niekedy tym yi :-) - ovšem to bude asi jen pro kluky, protože tomu nerozumím :shock:
Iren

Příspěvky: 50

Registrován: pát 01.4.2005, 16:31

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Trenčín

Příspěvek od glock gunner » pát 27.5.2005, 12:42

nie to bolo ohladne gramatiky :-)
olovo a zelezne terce: tazko povedat co je nebezpecnejsie, odrazi alebo rozprskne sa aj ta aj ta
hlavne treba dodrzat bezpecnu vzdialenost tusim min. 12m od toho terca, nestrielat na krive,ohnute alebo inac poskodene terce, lebo to sa potom odraza vsade, mam s tym skusenosti :(
a ked mas moznost strielat trebars na plastove flase naplnene vodou tak je to pohoda akurat treba po sebe upratat pouzivam tie 3-5dcl a litrove, tak isto krabica od mlieka je super :)
a pouzivat OKULIARE stale aj ked nestrielas ale sa len pozeras!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 89

Registrován: čtv 26.5.2005, 21:39

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Boskovice

Příspěvek od Iren » pát 27.5.2005, 12:57

dík moc za tipy, trénovat budu sice asi na papír a ta železa (chci zkusit IPSC, abych to dostala do ruky), ale jeden nikdy neví... Brýle koupím, ještě mě napadá-poradíš sluchátka?
Iren
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » pát 27.5.2005, 13:05

glock gunner píše:ale davam niekedy tym yi :-)
Jasik:ty si ale lovec :lol:
No taky jsem to nějak s tím i y Y nepobral, ale taky vím, že si to občas pokud jde o gramatiku pletu.
Jo a lovec, to už dávno nejsem - mám na to papír, kterému se říká "Oddací list" :wink:
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » pát 27.5.2005, 13:17

To Iren: Takže čistě virtuálně amatérsky (nejsem žádný exprt a střílím jen tak občas :wink: ):
Střílím celopláště a to jak S&B 7.5g (zdroj za 3.30,-Kč) , tak občas Subsonicy od S&B a zkoušel jsem i Magtech 8 a něco g (3.60,-Kč). Na mířenku (EPP, PPC) mi Magtechy sedly, ale tím, že jsou těžší než S&B, musíš se na ně "nastřelit" (většinou chodí trochu níž). Pokud jde Subsonicy, dávám si je vždycky na prvních pár ran (i na IDPA závodech), než si ruka zvykne na zpětný ráz, který je u nich menší. Přesnost je na běžné praktické střílení dostačující a dělají hezké dírky do papíru :wink: Ale bacha na kvalitu, už mám dva případy asi z 500ks, kdy jsem v kabičce našel náboj buď se strženou nábojnicí nebo prasklou nábojnicí (viz jinde v této diskuzi).
Pokud jde o přebíjené, přebíjí spousta lidí a různě. Praktickou zkušennost nemám, ale někdo si chválí P.Marcínka - www.limit.cz. Je tam od Vás z Moravy, tak ho můžeš zkusit.
O olovou se říkalo, že z polygonu s ním nelze střílet, ale je spousta lidí, kteří s ním střílí bez problému. Zkus se podívat i na www.mojezbran.cz, tam najdeš taky spoustu užitečných informací.
Sluchátka - záleží na citlivosti a odolnosti tvého sluchu. Já mám ty největší od Peltoru (H10 myslím). Při pravidelném střílení si nakonec stejně koupíš elektronická a zase naopak na venkovní střelnici Ti stačí třeba jen špuntíky (doporučuji od 3M). Howk, domluvil jsem...

Příspěvky: 50

Registrován: pát 01.4.2005, 16:31

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Trenčín

Příspěvek od glock gunner » pát 27.5.2005, 13:33

mam od peltoru ale tie mensie skladacie su super najlepsie je vyskusat zo stuplami som nebol spokojny stale ich vytahovat a ....
elektronicke-drahe a dobre su ked nefuka vietor inac ak fuka tak by som ich asi po chvilke rozdupal
vyskusaj a uvidis-to je asi naj rada peltor odporucam cena+kvalita super
Jasik:to nie je telesna vada :-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 89

Registrován: čtv 26.5.2005, 21:39

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Boskovice

Příspěvek od Iren » pát 27.5.2005, 13:34

To Jasik: Senzace, dík za info. Tak jsem si to nějak představovala :-). Mám ještě dlouhou cestu před sebou, uf!
Iren
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » pát 27.5.2005, 14:23

glock gunner píše: Jasik:to nie je telesna vada :-)
To ne, ale psychická jo. To máš stejný jako záznam v rejstříku trestů, i když je fakt, že některý baby ženatý chlapi víc přitahujou. Tak to IREN, kdy se uvidíme? :lol:
Jinak navrhuji pro případné pokračování podobných úvah vytvořit novou diskuzi třeba v "Ostatní". :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 89

Registrován: čtv 26.5.2005, 21:39

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Boskovice

Příspěvek od Iren » pát 27.5.2005, 14:28

Až si budem chtít někoho nabrnknout, pudem asi na jinej server, že jo :-). Ale jinak já jsem se třema dětma fakt skvělá partie :-) :-).

Dík za tipy ohledně sluchátek.

Ještě teda využiju vašich znalostí, pánové, a přeptám se na nějaké fajn pouzdro pro běžné nošení na G17.
Iren
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » pát 27.5.2005, 14:30

To Iren:Hele osobo, vraťme se na začátek. Docela by mne zajímalo, co vede ženskou k tomu pořídit si G17? Proč ne třeba G19?
Doufám, že jsi si zbraň již vyzkoušela a víš, jak Ti sedí v ruce = máš velký ruce, co?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 89

Registrován: čtv 26.5.2005, 21:39

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Boskovice

Příspěvek od Iren » pát 27.5.2005, 14:37

19 je mi "malá", máš správné tušení, 17 mi sedla

Chci mít zbraň pro obranu, bydlíme docela v polích, chlap je často pryč a co já tady sama se třema děckama... Dost mě taky štvou ti volně puštění psi všude kolem, bojím se o děcka...

Střílení mě baví a prej nejsem úplný kopyto :-)
Iren
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » pát 27.5.2005, 14:38

To Iren: Add pouzdro: Zase záleží na tvých preferencích a i trochu tělesných proporcích. Někomu stačí originál pouzdro GLOCK (někdo si u něj ohýbá v horké vodě ty očka na pásek), mně a pár dalším lidem co znám je příjemný FOBUS s "pádlem" (není tak u těla), někdo má vnitřní pouzdro od Dasty (i já jsem si v tento týden pořídil a budu se s ním učit, protože na léto to asi bude dobrá volba), další volí kožená poudra od KM Sadlery, jiní kydexová puzdra Findesign apod. (viz. Aegisteam). Osobně bych doporučil plast nebo kydex a jestli pádlo nebo průvlekové - to si fakt raději zkus sama.
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » pát 27.5.2005, 14:40

Iren píše:19 je mi "malá", máš správné tušení, 17 mi sedla

Chci mít zbraň pro obranu, bydlíme docela v polích, chlap je často pryč a co já tady sama se třema děckama... Dost mě taky štvou ti volně puštění psi všude kolem, bojím se o děcka...

Střílení mě baví a prej nejsem úplný kopyto :-)
No a neuvažovala jsi spíš o brokovnici - na obranu domu a zahrady ideální.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 89

Registrován: čtv 26.5.2005, 21:39

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Boskovice

Příspěvek od Iren » pát 27.5.2005, 14:55

No a neuvažovala jsi spíš o brokovnici - na obranu domu a zahrady ideální.[/quote]


s děckama do lesa, teda nic moc :-), původně jsem myslela na revolver, nějakej malej, ale naštěstí jsem potkala správného člověka, který mi vysvětlil a dokázal, že je to k ničemu. Taky mě začal lanařit na IPSC a tak po mnoha zkoušeních to vyhrál Glock. Kromě nošení zbraně si chci fakt chodit zastřílet a odejít ze střelnice s pocitem, že s tou zbraní trefím a to nejen klasicky z klidu na terč.
Iren

Zpět na „Střelivo“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz