STŘELIVO NA TAKTICKOU MALORÁŽKU - galerie, zkušenosti


Vše o Taktické malorážce, aneb o novém směru v malorážné střelbě u nás

Moderátor: Grinch

Uživatelský avatar

Příspěvky: 61

Registrován: stř 02.3.2011, 18:17

Zbraň: ZKM 452 Style

STŘELIVO NA TAKTICKOU MALORÁŽKU - galerie, zkušenosti

Příspěvek od kitcarcup » pon 20.6.2011, 23:50

Prostor pro vše co se týká střeliva do našich pušek v boji o medaile s logem Taktické Malorážky.
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

ZKM 452 Style + Leapers AccuShot 8-32x56 MilDot EZ-Tap + bipod Harris style 6-9"
Uživatelský avatar

Pořadatel "TM"

Příspěvky: 983

Registrován: pát 06.11.2009, 8:17

Zbraň: Sako TRG 22 .308Win

Re: STŘELIVO NA TAKTICKOU MALORÁŽKU - galerie, zkušenosti

Příspěvek od Grinch » úte 21.6.2011, 0:22

Sice starší, ale stále platné :mrgreen:

Takovéhle výsledky sem neměl ani s R-50 od RWS :crazy: a to jsou tohle patrony 2,5x - 3x levnější...

Střelivo: Lapua Standard+ a Rifle Match
Puška: Anschutz 1907Rep

ObrázekObrázekObrázekObrázek
Obrázek
STŘELECKÉ KURZY - Puška s optikou - GTac - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar

Příspěvky: 226

Registrován: ned 27.2.2011, 20:35

Zbraň: Suhl 150,CZ SP-01

Re: STŘELIVO NA TAKTICKOU MALORÁŽKU - galerie, zkušenosti

Příspěvek od Haness » úte 21.6.2011, 10:23

Ty nalevo nahoře od plechovky sypaček nelítají moc dobře :D

Za sebe můžu říct že nejlépe ze Suhlky chodily rozhodně Eley Match EPS (staré, černá krabička). Nové Eley Match (také černá krabička) jsem ještě nezkoušel takže nemůžu moc soudit. Zkoušel jsem i modré Eley Team, ale ty byly nic moc. Ačkoliv Mac s nima se Suhlkou střílí a jak mu chodí si uděláte obrázek sami, pohledem na výsledky v lize. U těch Suhlek je to nejspíš co lauf to jinej apetit :D :mad:

Ještě když jsem měl SM-2 tak té zase chutnaly oranžové Eley Club, to byla krása, ty byly pěkně konzistentní a neměly takové množství nábojů které uletěly, jako mají třeba Lapua SK Rifle Match.

Co napsat k Lapuám? Střídavě oblačno. Povede se pěkný soustřel (viz. fotka) ale častokrát se také povede hrozný rozptyl (netřeba dokládat), což je dáno tím že je relativní počet nábojů v krabičkách které uletí.

Přebírám je na Gauge .22LR což trošku pomáhá, ale ani to nedokáže úplně eliminovat flyery. Ačkoliv na některých položkách pak jeden takový náboj dokáže zmařit skóre (rukojmí, timer, Blackjack atd. atd.) tak stále postačují.

Na TM náboje za 2,20 (Lapua SK Rifle Match) bohatě postačují (mé osobě :D ), jinde by nejspíš byly zdrojem nas*ání (neříkám že na TM nejsou :D ), ale jako vždy a všechno - je to o financích.
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Uživatelský avatar

Příspěvky: 80

Registrován: pát 02.11.2007, 0:00

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Re: STŘELIVO NA TAKTICKOU MALORÁŽKU - galerie, zkušenosti

Příspěvek od jancz3rt » ned 26.6.2011, 14:27

Ahoj,

tak asi je poměrně brzo soudit co a jak mi lítá, ale myslím, že i náboje nyní hráli roli při mých lepších výsledcích.

Do své Suhlky jsem zkoušel červená Gecka, a musím říci, že to nelítalo dobře. Poté jsem zkoušel Lapua Rifle Match a výsledky hned lepší a soustřel dobrý. Sypačky Lapua SK Magazine byly taky dobré, ale jak říká Haness, taky mají tendenci některé kousky uletět. Většinou je to spojeno i s náplní, tedy tím, že akusticky zní úplně jinak.

Nakonec jsem zkoušel Lapua Center-X a ty musím říci létají z těch co jsem zkoušel zatím nejlépe. Jedna dobrá věc je to, že člověk nemusí moc nastřelovat při změně ze sypaček, SK Rifle Match na Center-X. Nástřel na soutěž jsem dělal na sypačkách a závod odstřílel práve s Center-X.

Příště nastřelím a nafotím.

Honza :-D
:: Glock 17 :: Hammerli X-Esse Long :: Suhl-150 :: ZKM 456-4 :: CZUB 858 ::
Uživatelský avatar

Příspěvky: 226

Registrován: ned 27.2.2011, 20:35

Zbraň: Suhl 150,CZ SP-01

Re: STŘELIVO NA TAKTICKOU MALORÁŽKU - galerie, zkušenosti

Příspěvek od Haness » ned 26.6.2011, 17:48

Zdar,

zrovna jsem se včera o tom bavil Martinem a přímo o těch Center-X s tvým kámošem co mě střídal na postu.
Na závodu mě RM od naštvaly protože mi celkem dost pokazili Blackjack, ale to už je pasé, takže chci přejít taky na Center-X. Nejhorší je když máš střelivo kterému nemůžeš věřit, protože nevíš kdy ti která uletí. Mělo být to být podobně jako to má Mac, ten střílí Eleykama které jsou konzistentní a ví že jim může věřit což prokazuje jak vlize, tak výsledkama na Know your limit.
Takže jsem rád za tohle info, to je přesně to co jsem potřeboval slyšet :D
Uživatelský avatar

Pořadatel "TM"

Příspěvky: 983

Registrován: pát 06.11.2009, 8:17

Zbraň: Sako TRG 22 .308Win

Re: STŘELIVO NA TAKTICKOU MALORÁŽKU - galerie, zkušenosti

Příspěvek od Grinch » ned 26.6.2011, 20:04

Jinak zkuste mi prosím dát všichni do zítřka odpoledne vědět kdo chce jaký náboje, objednávám u pana Vargy a další dodávka bude někdy na podzim!!!

Takže zatím vím o Radovanovi, Karel, Haness, já, Petr, ... kdo další?

Co Praha, Žďár, Brno???
STŘELECKÉ KURZY - Puška s optikou - GTac - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: STŘELIVO NA TAKTICKOU MALORÁŽKU - galerie, zkušenosti

Příspěvek od Starosta » čtv 14.7.2011, 20:09

A Center-X neulítávají? Vlastní zkušenost nemám, ale někde jsem četl, že nové série s modrou krabičkou jsou o něco horší, než staré s černou.
Zkušenosti teda veskrze dobré, v té cenovce?
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 226

Registrován: ned 27.2.2011, 20:35

Zbraň: Suhl 150,CZ SP-01

Re: STŘELIVO NA TAKTICKOU MALORÁŽKU - galerie, zkušenosti

Příspěvek od Haness » čtv 14.7.2011, 22:26

No zatím jsem jich vystřílel 201 a musím říct že mám smíšené pocity, ale nechci je soudit protože to může být tím, že mám jednak dosti povolený kloub na harriskách a náklon pokaždé jiný a taky proto že jsem zbraň vyčistil na mokro. Uvidím jak budou lítat z anči a pak snad budu schopný podat pravdivé "svědectví" :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: STŘELIVO NA TAKTICKOU MALORÁŽKU - galerie, zkušenosti

Příspěvek od Starosta » čtv 14.7.2011, 23:05

Hasness: Nevím, ale nemělo by to být už cca po stovce kousků od mokrého čištění OK? :shock:
Samozřejmě to může být specifickou (ne)chutí laufu, ale zajímá mě to obecně:

Chtěl bych totiž koupit po 100ks různých značek krmiva pro svou nově nabytou "rusandu" Vostok, abych zhruba zjistil, jak tomu chutnají, a nakoupil větší množství jedné munice na trénink.
Předpokládal jsem, že po mokrém vyčištění nastřelím a proženu postupně 100ks jednoho druhu laufem (s mezičištěním nasucho).
Pak vyčistím opět na mokro a zkusím další munici...

Je reálné dostat na konci těch cyklů odpovídající nástřely, nebo by bylo třeba toho vysmažit víc? :huh:
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 226

Registrován: ned 27.2.2011, 20:35

Zbraň: Suhl 150,CZ SP-01

Re: STŘELIVO NA TAKTICKOU MALORÁŽKU - galerie, zkušenosti

Příspěvek od Haness » čtv 14.7.2011, 23:18

No popravdě nevím,ale už by to asi mělo být zajeté po stovce. Je pravda, že minulý rok sem po čištění na mokro neměl čas si zajít na trénink a šel sem s na mokro vyčištěným laufem na závody a podařilo se mi ho vyhrát - střelivo Eley EPS Match. Ono to možná bude tím že se nechci vzdát té vize že by by ty Centry chodily špatně. Ale je pravda že hodně vsázím na ten kloub, protože nemám libelu a sám cítím že tím volným kloubem je to pokaždé mírně jinak nahnuté a to se pak může projevit.

Já chci jen tak ze srandy provést podobný cyklus jako ty s novou Ančou, nicméně chci jít ještě níž - jednu krabičku od každého typu (Eley Club, Match, Tenex; Lapua Center-X, Midas, SK rifle Match; RWS RIfle Match, R-50). Je mi jasné že mi hodně lidí napíše že je to neprůkazné, ale jednak na to nemám ty finance a taky jde o to že budu brát jako předpoklad, že všechny typy střeliva budou mít stejné počáteční podmínky - na mokro vyčištěný lauf. Myslím že hodně o tomto "zajíždění hlavně" by ti řekl někdo kdo střílí ultra přesné závody, takže třeba Rimfire BR.

Takže já si myslím že tvůj základ 100 nábojů od každého by měl být dost průkazný. Toť můj názor, možná někdo napíše něco jiného.

Ono pokud budeš střílet pěti ranové položky a pokud odečteš některé extrémní rozptyly hned na začátku jak si to začne sedat tak si myslím že dokážeš už samotným pohledem zjistit jestli ti to vyhovuje nebo ne.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 79

Registrován: pon 21.3.2011, 16:09

Zbraň: suhl150

Re: STŘELIVO NA TAKTICKOU MALORÁŽKU - galerie, zkušenosti

Příspěvek od mac13 » pát 15.7.2011, 8:11

Kamos ted takhle testuje naboje pro novou URALKU. Na mokro vycistil leadremoverem od shooterschoice a zacal zelenyma Eleykama:
prvni krabicka mu vylitala jednou dirou (totalni nadseni)
druha krabicka uz mela ulety (rozcarovani)
treti krabicka uz litala tak jak bezne zeleny Eleyky litaly z jeho Suhlky pretim (a ted babo rad)

treba se to zase po 500 nabojich dostane do jedny diry, ale cuceli jsme na to jak dva puci :D
tady to zkouseni streliva je laborace jako blazen - na to by to fakt chtelo upnou zelezo do sveraku ;)

ja treba jeden den prijdu na strelnici a chodi to jednou dirou a pak prijdu druhej den - pocasi, strelnice, puska i naboje jsou stejny a lita to po celym papire. asi je to rukama, hlavou, nohama, fazi mesice a ja nevim cim jeste - nevim jestli jsem takova lama jenom ja, ale predstava, ze jeden den si reknu super strelivo u toho zustanu a druhej den bych ho celou varku nejradsi vyhodil me vytaci :lookround:
Uživatelský avatar

Pořadatel "TM"

Příspěvky: 983

Registrován: pát 06.11.2009, 8:17

Zbraň: Sako TRG 22 .308Win

Re: STŘELIVO NA TAKTICKOU MALORÁŽKU - galerie, zkušenosti

Příspěvek od Grinch » pát 15.7.2011, 8:25

Když nejhorší na tom je, že u 22LR střeliva si NIKDY nebudeš jistý, jak to bude lítat...

Když si zpětně vezmu, že mi bylo tlačeno do hlavy, že patrona levnější jak R50 je blbost a že jedině R50 a výše... :twisted:

Tak se mlátím do hlavy, protože na rozdíl od MaO kde mě závod vyšel i s treninkem třeba na 1800,-, tak u nás na TM si ještě s lepšíma soustřelama a patronou za 2,- vystačím s 200,- :crazy:

Vše to je o hlavě...
STŘELECKÉ KURZY - Puška s optikou - GTac - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar

Příspěvky: 79

Registrován: pon 21.3.2011, 16:09

Zbraň: suhl150

Re: STŘELIVO NA TAKTICKOU MALORÁŽKU - galerie, zkušenosti

Příspěvek od mac13 » pát 15.7.2011, 8:35

taky si myslim, ze v tom psychika dela strasne moc. ja to proste beru tak, ze mam urcitou pusku a urcity strelivo a misto laborovani co by kdyby se snazim z toho co mam vymacknout max.
je pravda, ze kdybych se stal lepsim nez nejlepsi a zacalo muj vykon limitovat strelivo tak bych asi zacal taky laborovat - ale zatim mam k tomuhe stavu hoooodne daleko. :mrgreen:
Uživatelský avatar

Pořadatel "TM"

Příspěvky: 983

Registrován: pát 06.11.2009, 8:17

Zbraň: Sako TRG 22 .308Win

Re: STŘELIVO NA TAKTICKOU MALORÁŽKU - galerie, zkušenosti

Příspěvek od Grinch » pát 15.7.2011, 8:49

Tak to bylo hnusný *257*
STŘELECKÉ KURZY - Puška s optikou - GTac - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar

Příspěvky: 79

Registrován: pon 21.3.2011, 16:09

Zbraň: suhl150

Re: STŘELIVO NA TAKTICKOU MALORÁŽKU - galerie, zkušenosti

Příspěvek od mac13 » pát 15.7.2011, 9:13

nerozbij si hlavu :shock:
ja mluvil vo sobe :P
Uživatelský avatar

Příspěvky: 226

Registrován: ned 27.2.2011, 20:35

Zbraň: Suhl 150,CZ SP-01

Re: STŘELIVO NA TAKTICKOU MALORÁŽKU - galerie, zkušenosti

Příspěvek od Haness » pon 25.7.2011, 13:54

Tak první "recenze" nábojů Lapua Center-X. Když jsem si pro ně byl týden před závodem TM v Třebíči a rovnou je ozkoušel na střelnici tak jsem k nim byl takový skeptický. Suhlku jsem pořádně na mokro vyčistil aby se byla hlaveň pořádně ready :)

Po prvních 200 ranách byl rozptyl stále dost velký ale posledníma ranama se dost srovnal a výsledek byl ten na fotce. Nástřelný terčík pro studenou ránu jsem využil jakožto "test rozptylu" a výsledek 5-ti ran je celkem dobrý. Rukojmí se taky celkem povedli až na tu jednu 5-ku kdy jsem záměrně mířil více nahoru abych trošku zmenšil pravděpodobnost že trefím rukojmího.

Jaké jsou náboje se nicméně pořádně projevilo na závodech kde byla změna oproti Lapua SK Rifle Match dost patrná, hlavně na položce K-Y-L, kde chodily krásně na čísla.

Co se týká rozdílu oproti RM tak ten je podle mě dost velký hlavně u studené rány, kdy u RM chodí zhruba 1 MIl nahoru a 0,5 MIL vlevo, ale tyto Center-X chodi jen kousek od nástřelu odhadem snad 0,1 - 0,2 MIL dole a o stejnou hodnotu vpravo.

Takže závěr je takový že tyto náboje jsou dost dobré a hlavně nemají tolik úletů jako mají RM.
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Uživatelský avatar

Pořadatel "TM"

Příspěvky: 983

Registrován: pát 06.11.2009, 8:17

Zbraň: Sako TRG 22 .308Win

Re: STŘELIVO NA TAKTICKOU MALORÁŽKU - galerie, zkušenosti

Příspěvek od Grinch » pon 25.7.2011, 14:32

Taky jsem teď v neděli zkoušel test jedné Vargovy poslední krabičky Center-X co měl...

Chatrný to vzorek, nicméně některé závěry byly relevantní...

Z Rifle Match byla změna nástřelu na první ránu cca o 1,5cm mimo vlevo, ale po 5ti ranách začaly chodit na střed...

Osobně si myslím, že mám RM co chutnají ančičákovi na 1ku, ale je znát počet flyerů... u RM jsem schopen dávat centr, ale zhruba každá 10-15 rána jde mimo do 1cm nestabilně kolem středního bodu zásahu...

Na většinu položek je to naprosto zanedbatelná, ale osobně mne jedna jediná rána teď o závodě stála na KYL 3tí místo *257* , zas na druhou stranu sem si tou ranou nebyl jistý a v posledním okamžiku sem zapudil, já pitomec, myšlenku na to ji neodpálit...

V porovnání s RM chodí o chlup přesněji (s RM jsem schopen střílet 5tiranné položky v rozmezí 7-13mm) a to sice do hodnoty do 10mm ops, ale i zde jsou flyeři, sice méně, ale jsou avšak odlétávaly zhruba do 5mm + - chlup

Ale byla to poslední výběhová serie, jedna krabka a momentálně polemizuji o tom zakoupit z nově dovezených po 500ks z pár serií a dát se na testy...

Zas druhá strana je, že vzhledem k mé spotřebě na rok (cca 7000ks munice) je finanční rozdíl mezi RM a cX asi 7000kč... což není zanedbatelné :idea:

Osobně preferuji jedno střelivo na vše, včetně treninku, nemám dobrou zkušenost se střídáním "levného" a "přesného" střeliva - ono totiž to většinou dopadne tak, že přestřelení flinty na závod "přesnou" municí Vás vyjde na to, co jste ušetřili třeba na Gecách :crazy:

BTW Haness tímhle se chlubíš jo? :mrgreen: Tohle nastřílím i na 10m se svou paralaxou :banana:

Je to k ďasu - kdyby si to tak člověk mohl přebíjet sám, to by věděl co má v laufu...
STŘELECKÉ KURZY - Puška s optikou - GTac - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: STŘELIVO NA TAKTICKOU MALORÁŽKU - galerie, zkušenosti

Příspěvek od Starosta » pát 05.8.2011, 9:48

Tak včera jsem byl konečně prvně provětrat Vostoka a musím říct, že jsem nadšenej :D
Dostřílel jsem zbytek GECO Pistol, na který byla hlaveň "naučená".
Vše je na 50m, bylo to moje první střílení dlouhou malorážkou (krom nákupu), takže tam jsou ještě velký rezervy.

Nebýt toho, že jednou za čas střela nesmyslně uletí (nebo to urvu), je vidět, že ta flinta samotná je schopná super výsledků :P
Viz 4. nástřelný terčík, 5 ran. (Ta jedna "mimo díru" byla myslím úlet, byl jsem si jist zásahem - první rána z pěti.)

Střílel jsem postupně ve směru hodinových ručiček počínaje studenou "dvojránou" na horní "studeňák" a poslední ranou na spodní "studeňák" konče. Záměrné jsem označil křížky.

KYL jsem se rozmýšlel už jestli střílet na 25, protože "čára nehraje" a nevěděl jsem, co udělá střelivo, ale dal jsem to tam - tam bych normálně skončil.
Jenže mi zbýval náboj, tak jsem si řekl, že ji pošlu na tu 30ku "nazdařbůh" a spokojím se s tečí kružnice - pročež se předpoklad naplnil a letěla mimo :lol:

(obrázek je odkaz)
Obrázek

Ukázalo se, že to chce:
- prubnout lepší munici - nachystány po 100ks: RWS Rifle Match, Eley Club, Lapua Rifle Match; zkusím zachovat metodiku terčů (studená rána nebude možná, prvních 50 ran budu jen zajíždět lauf)
- trénovat polohy, ty jsou úplně tragikomický
- vyměnit volšový ruce :D
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Pořadatel "TM"

Příspěvky: 983

Registrován: pát 06.11.2009, 8:17

Zbraň: Sako TRG 22 .308Win

Re: STŘELIVO NA TAKTICKOU MALORÁŽKU - galerie, zkušenosti

Příspěvek od Grinch » čtv 11.8.2011, 19:58

Taky jsem si teď od pondělí do dneška střílel pro radost a trénoval na TM :mrgreen: ...

Tohle jsou dnešní moje včelky na jednu zaprávku - 200ks 12,7mm BZT

Obrázek

Obrázek
STŘELECKÉ KURZY - Puška s optikou - GTac - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar

Příspěvky: 226

Registrován: ned 27.2.2011, 20:35

Zbraň: Suhl 150,CZ SP-01

Re: STŘELIVO NA TAKTICKOU MALORÁŽKU - galerie, zkušenosti

Příspěvek od Haness » čtv 11.8.2011, 20:40

Vem mi pls dvě krabičky, taky je zkusím :inlove:

Zpět na „Taktická malorážka“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz