Střílet nebo odejít?


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Střílet nebo odejít?

Příspěvek od cipis » pon 13.1.2014, 8:17

Ale to, co popisuješ, udělal on. Akorát ne s ledovým klidem, což se ani nedivím.
Myslím, že se stalo vůbec to nejhorší, co se může stát - neměl žádný respekt před zbraní a to dokonce ani po výstřelu. Takže takové rady, aby si lehl na zem atd. jsou trošku k ničemu, v tom konkrétním případě by to nefungovalo ...

Jo a když to vezmeme podle názvu vlákna, tak jsou na výběr jen dvě možnosti ;-)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Střílet nebo odejít?

Příspěvek od S474N » pon 13.1.2014, 8:19

Jeste tak zvazuju vytocit 158/112 predtim, nez se do toho clovek pusti. Zaznam na lince by taky mohl byt pripadne k dobru. Nebo ze by aspon nahravani na mobilu a potom se rozhodnout?

ciois: dovolim si nesouhlasit. Kdyz na nej takto nastoupis hned, tak mu proste nedas prostor premyslet a konat, jeho mozek je zamestnanej prikazy. Pokud neveris, domluv se s kamosema a udelejte si to v realu. Uvidis sam, ze i kdyz budes sam predem vedet, co bude, ze ti to v tu chvilku stejne nebude myslet.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Střílet nebo odejít?

Příspěvek od cipis » pon 13.1.2014, 8:29

No ale v tom popisu situace jsi napsal, že ten "Honza" na něj hned v úvodu zařval ...
Takže jeho chyba byla, že řval špatně a nepokračoval v tomto duchu dále? Tedy měl pokračovat v příkazech v okamžiku, kdy se ten borec oblékal?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Střílet nebo odejít?

Příspěvek od kolaCZek » pon 13.1.2014, 8:31

cipis: ano... Nedas mu tim prostor na premejsleni, protoze musi srotovat nad tim, co na nej hulakas a jestli to myslis vazne. ;-)
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Střílet nebo odejít?

Příspěvek od pitt » pon 13.1.2014, 8:54

nebo bude reagovat překvapivě,tzn. nic si z toho dělat nebude a půjde si to vyřídit s kazišukem.........chceš tohle riskovat?
to S4...... to s přivoláním policie jsem taky navrhoval,ale tím se dostáváš do situace, kdy to s policií MUSÍŠ následně řešit.
je to na zvážení každého soudruha.
to co popisuješ ty.......fotit, neb o nahrávat na mobil.......už vidím jak v noci potmě,držíš v jedné ruce kvér a v druhé telefon a nahráváš.....nehledě na to že když si to sám budeš nahrávat, tak si mobilem budeš svítit do xicht - hůř uvidíš a logicky se budeš snažit mít to nahraný, takže místo na chlapa budeš čučet do mobilu, aby jsi měl správnej záběr - ztrácíš přehled......takže to je to nejhorší co by jsi mohl udělat
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Střílet nebo odejít?

Příspěvek od S474N » pon 13.1.2014, 8:55

cipis: ale to neni o jednom zahulakani, to je o neustalym rvani a udileni pokynu (ruce, ruce, lehni na zem, na zem, ruce od sebe,....).

Pitt: neresit takovou situaci muze pouze blb. Co kdyz borec druhej den vykrvaci? Co kdyz strela sejme nezucastnenou babku se psem? Ja proste tvrdim, ze v takovych situacich je nutno tisnovou linku volat okamzite a idealne byt prvni oznamovatel.

Nikde jsem netvrdil tocit video, zapnu nahravani, dam do kapsy a vic neresim. I to audio muze leccos pomoci vysvetlit.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Střílet nebo odejít?

Příspěvek od pitt » pon 13.1.2014, 9:00

nepochopil jsi.......zavoláš na policii, oznámíš co se děje.......půjdeš to řešit, vyřešíš bez střílení.......jen zařváním a hrozbou.....útočník uteče,baba uteče ale ty to už budeš MUSET řešit s fízlama....případně pak zjistíš že si manželé šli jen zpestřit sex a opět budeš muset to řešit s fízlama.

neřešil jsem situaci kdy došlo ke střelbě...kapiš to?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Střílet nebo odejít?

Příspěvek od Nikdo » pon 13.1.2014, 9:02

kolaCZek píše:... Kdyz ani to nezabere a prestane se mi libit, jak je daleko, tak presunu na oblast panve/podbrisku (pane soudce ja miril na nohy) a dve rany.
...
Poté, co si to tu prokurvátor přečte a předloží to soudci, už ti to nikdy žádný soud neuvěří.
:idea:

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Střílet nebo odejít?

Příspěvek od cipis » pon 13.1.2014, 9:04

Nikdo: To by tu pozavírali nejmíň půlku lidí napříč tématy :D

Pitt: No a to je takový problém? Ty se bojíš řešit cokoliv s cajtama? Nejen pokutu? Jasně, asi ti v duchu nepoděkují, ale co se ti může stát?
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne pon 13.1.2014, 9:16, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky! Porušení bodu 6 pravidel!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Střílet nebo odejít?

Příspěvek od kolaCZek » pon 13.1.2014, 9:05

Ale az pujde do tuheho, tak budu opravdu mirit na nohy. Copak ja muzu za to, ze jsem tak spatnej strelec a trefim ho do palice? :-P
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Střílet nebo odejít?

Příspěvek od S474N » pon 13.1.2014, 9:13

Pitt: a co je na tom spatneho? Sam jsem resil X veci, od nahlasovacek nalezenych kradenych aut, kde jsem musel absolvovat defakto dvojnasobnou cestu ci casove zdrzeni, az po fetaka a svedectvi u soudu. Nemyslim si, ze by me to nejak poznamenalo, dokonce jsem nikdy nepozadoval ani nahradu nakladu. Takze to asi bude o pristupu.

EDIT: tady cipis to napsal dobre. Co s tema policajtama mas? To se jich tak bojis? Mimochodem, to ze to nahlasis treba muze vyznamne zamezit tomu, ze treba nekoho znasilni priste, pripadne, ze mu to prictou k dobru.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Střílet nebo odejít?

Příspěvek od jry2000 » pon 13.1.2014, 9:41

Nedokazu rict, jak bych to resil, nebyl jsem tam ....

Nicmene muj pohled (z klidu domova, cista teorie)-
-1) Nepanikarit
0) Jde se pomahat, nikoliv zabijet ....
1) Zavolat 158, ohlasit kde se co deje a nezavesovat (at se deje co se deje)
2) Prerusit utok
3) Nabidnout utocnikovi cestu pryc ('vypadni odsud')
4) Zabranit napadeni pani (dostat se mezi utocnika a pani)
5) Zabranit dalsimu utoku
6) Pokud dojde ke strelbe, tak hlasit .... nevi nikdo, kde by se ta strela mohla objevit pozdeji, darebak pujde na pohotovost a neco si vymysli (a to teprv bude onanie s organy)
7) Zeptat se, jestli pani potrebuje pomoc, Privolat pani pomoc
8) Presun do bezpeci (i s pani .... co kocarek?), pripadne kontrolovat prostor kolem
9) Kdyz prijizdi PcR (za dvacet vterin ;), zejo kluci ), tak uz nemit zbran v ruce ....
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Střílet nebo odejít?

Příspěvek od reddog » pon 13.1.2014, 10:24

Ja si dovolim pridat jen tak malou pripominku. V dobe incidentu je kousek od vas dite v kocarku! Samo. "Honza" si asi daval pozor na smer strelby, ale o tom nepadlo ani slovo. Proste to praskne smerem "kde tusil utocnika" a rovnou dvakrat a po strelbe jde (sice roztreseny, ale vedome) pryc??
Za mne telefon uz jen v tu chvili, kdy vidim dite samotne v kocarku a na "Halo halo" nikde nikdo. I kdyby se to pak vysvetlilo treba tim, ze maminka si odskocila na potrebu do krovi a dite mela na dohled (uz to je absurdni az az).

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Střílet nebo odejít?

Příspěvek od cipis » pon 13.1.2014, 10:36

Jestlipak to nakonec nebude jedna z urban legend ...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Střílet nebo odejít?

Příspěvek od kolaCZek » pon 13.1.2014, 10:46

Taky me to napadlo. Zenska s kocarkem se prece jen tak nevypari. ;-)
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 751

Registrován: stř 14.9.2011, 18:56

Bydliště: Praha

Re: Střílet nebo odejít?

Příspěvek od maja » pon 13.1.2014, 10:49

Vezmeš-li si na útočníka M-61 Vulcan pak ano :D
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Střílet nebo odejít?

Příspěvek od S474N » pon 13.1.2014, 11:08

Tak ono je uplne jedno, jestli to je ci neni urban legenda. Naopak si nemyslim, ze by ten pribeh byl neco extremne nesmyslneho a pekne se da na nem rozebrat x zpusobu reseni.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Střílet nebo odejít?

Příspěvek od Nikdo » pon 13.1.2014, 11:09

Na DF? Tam jsou vše jen vymyšlené příběhy, jejichž podoba s případnými reálnými událostmi je vždy čistě náhodná :mrgreen:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Střílet nebo odejít?

Příspěvek od reddog » pon 13.1.2014, 12:45

Neodejít. Volat 158 ještě před střelbou a neodejít. A spíše neodejít už od dítěte a volat. Ono ztratit dva je horší, než možná zachránit jednoho a případně i sebe (s bludičkou na mobilu, ve tmavém křoví, v noci).

To, že se v křoví jednalo o nedobrovolný akt, si vyhodnotil "Honza". V noci, s bludičkou na mobilu, po sejmutí sluchátek z uší, v noci, v temném zákoutí keřů, po zjištění, že dítě spí v kočárku osamoceno. Hluk zápasu (nějak neumím posoudit, zda se dá hluk zápasu poznat od jiných hluků dvou lidí na sobě) a ještě k tomu tlumený - žádný křik o pomoc (jasně, ona kudla pod krkem není příjemná). Přesto ze zvuků "poznal", že napadeným člověkem je žena a "domníval" se, že matka od kočárku. Takže "Honza" vlastně nic neví, ale vidí dva na zemi a muž má nůž.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Střílet nebo odejít?

Příspěvek od john.hawk » pon 13.1.2014, 12:45

for Nikdo : to je sice možné, ale určitá šablona by měla být a sedět a pružně se přizpůsobovat situaci.
Souhlasím s Satanem, někdy ta situace je 50 na 50 ( pachatel vs obět) a někdy se stane že je to 50 na 50 ( pachatel vs obránce ) a to je primárně špatně..neriskovat, jet na jistotu..
pokud tu ženskou třeba šmikne a pak by šel po obránci, holt je to takhle rozdaný a smahnu ho a tahám Izraelák a vybavuji si matné vzpomínky na Jardu jak to motal..
Určitě je fajn, když tam padají povely a výzvy, vyšetřování - respektivě prověřování ze strany PČR bych se já osobně nebál..je to otázka zkušeností..a prchlá mamka s kočárkem se dá taky dohledat.. jako ten šoustalista s kudlou.. :lookround:

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz