Stůl pod lis


Přebíjení nábojů (postupy, rady), přebíjecí lisy a vše okolo

Příspěvky: 20

Registrován: čtv 23.1.2014, 16:31

Zbraň: HK P30L

Bydliště: Plzeň

Stůl pod lis

Příspěvek od vomicz » čtv 23.1.2014, 18:28

Zdravím,
rozhodl jsem se, že začnu s přebíjením, prošel jsem literaturu, zkouknul nějaká ta videa a došel k názoru, že si pro začátek pořídím Lee Classic Turret (budu přebíjet 9mmL), co ale řeším je, jaký stůl pod lis pořídit - nějak jsem zjistil, že až budu mít lis, nebudu mít kam ho přišroubovat. Jak moc velkou silou působí lis na podložku? Je potřeba mít stůl pod nim nějak extra bytelnej? Nebo to moc řešim a stačí ho přidělat v podstatě na jakejkoliv stůl?
Přebíjet budu doma v bytě, čili ponk nebo něco podobného nepřipadá v úvahu (dílnu nemám).

Příspěvky: 206

Registrován: sob 01.9.2012, 17:34

Bydliště: Pardubický kraj

Re: Stůl pod lis

Příspěvek od Frantisekkozisek » čtv 23.1.2014, 18:49

Funguje to i na starým stole s dřevotřískovou deskou, ale není to ono. Ty síly co na ten stůl působěj nejsou zrovna malý. Já mám malinkej stoleček 50x50cm s dubouvou 5cm deskou, to už je v pohodě co se týče desky, ale zas to není úplně stabilní.
A ještě trochu OT: mám taky lee classic turret press a znova bych do toho už nešel, po 100 přebitých nábojích mě to vždycky přestane bavit :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 176

Registrován: čtv 10.10.2013, 19:39

Zbraň: Glock 17 2 gen

Bydliště: Kladno

Re: Stůl pod lis

Příspěvek od fejfarz » čtv 23.1.2014, 18:57

Hlavně musí být stabilní. Ta síla občas je potřeba a když zabereš a celé se to skácí na zem tak to není to pravé ořechové. Já jsem použil starý peřiňák ale mám jedno operační LEE. Uvnitř peřiňáku mám schované propriety a horní deska to zvládá v pohodě.
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

CZ 75 TS

Příspěvky: 20

Registrován: čtv 23.1.2014, 16:31

Zbraň: HK P30L

Bydliště: Plzeň

Re: Stůl pod lis

Příspěvek od vomicz » čtv 23.1.2014, 21:49

Nápad s peřiňákem je super, něco takovýho jsem se snažil vymyslet, ale nedošlo mi, že objevuju vlastně peřiňák :)
Dík za informace.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 176

Registrován: čtv 10.10.2013, 19:39

Zbraň: Glock 17 2 gen

Bydliště: Kladno

Re: Stůl pod lis

Příspěvek od fejfarz » čtv 23.1.2014, 22:15

Ten háček na boku drží desku aby se nezvedala a ty poličky to drží celé aby se to nepřevrátilo při větší síle směrem dolů ale asi by to šlo i bez toho .
CZ 75 TS
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Stůl pod lis

Příspěvek od kuba » sob 25.1.2014, 0:00

vzal jsem v kůlně nějakej dřevotřískovej stůl, ale špatně mi zápalkoval, prostě jsem na něm nedokázal vyvinout asi takovou sílu jaká byla potřeba, tak jsem to přidělal do zdi a přidal přes to ještě jednu desku a teď už vpořádku.. musí to bejt tuhý, jinak si člověk ubírá sílu co by šla do lisu...
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam
Uživatelský avatar

Příspěvky: 358

Registrován: stř 22.2.2012, 17:57

Zbraň: G17 Gen4

Bydliště: Ostrava

Re: Stůl pod lis

Příspěvek od wizard-ov » pon 03.2.2014, 21:28

No já mám takový hybrid... Klasický rohový počítačový stolek, na něj (když chci přebíjet) přišroubuji další dřevotřískovou plotnu, skrz obojí protáhnu šrouby od lisu a hotovo. Jak to rozeberu, tak můžu zase makat (nebo pařit) na PC, akorát je na pár místech provrtaný. Jo a stůl mám opřený o přivrtané gumové dorazy (takové ty čudle, co se dávají jako vymezení na dveře do podlahy), protože stůl přesně nedoléhá ke zdi (lišta u plovoučky). Spokojenost, teď se ani nehne. BTW mám Lee Classic Turret...
EDIT: se zápalkováním nemám problém

Zpět na „Přebíjení“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz