Svitilny - jake pouzivate vy?


Debaty o různém příslušenství k pistolím GLOCK

Příspěvky: 75

Registrován: ned 10.11.2013, 14:33

Re: Svitilny - jake pouzivate vy?

Příspěvek od Levit » čtv 04.8.2016, 20:14

je to z aliexpressu. Materiál je měkký a šroubky se vyžvejkávají, jak hlavy tak závity. Nicméně ty zadní tlakové spínače fungují dobře.Netlačí se do strany, ale dopředu. Ten středovej spínač pro stále svícení je vlastně obyčejnej posuvnej spínač on/off za 10,-. Ale u této svítilny to bylo myšleno tak, že má 3 pozice: střed off a posunutí vlevo nebo vpravo on. Ale vymezení těch 3 poloh bylo uděláno drážkama a byla tam vůle takže i při off stačilo lehce se dotknout spínače a svítilo to. Svítilnu jsem rozebral a jeden drátek odpájel z té strany kde to blblo. Takže teď mám ten posuvný spínač jen on/off. inak svítilna se tváří i vodotěsně protože závity a čelo s čočkou mají těsnění. Pokud při střelbě neupadnou drátky uvnitř snad by mohla i vydržet. I kdyby to bylo jednou ročně jednu koupit tak je to pořád lepší než u nás dát neskutečných 11000,- za originál.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Svitilny - jake pouzivate vy?

Příspěvek od kuba » pát 05.8.2016, 9:42

tak u SF platis zrovna za to ze to budes moct pouzivat 10 let a je to neznicitelny. holt jsou lidi kteří si rádi připlatí za jistotu, že když to budou potřebovat tak to bude 100% fungovat.

a kupovat čínský kopie je jednosměrná jízdenka.. kdo nikdy nic nevyvíjel tak mu třeba vývoj apod. přijde jako zanedbatelná položka.. no není.

když už nechci dávat 11k za SF tak si koupím třeba TLR-1/3 od streamlightu kde poměr cena/výkon je pro normálního uživatele o něco lepší než u SF..
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam

Příspěvky: 75

Registrován: ned 10.11.2013, 14:33

Re: Svitilny - jake pouzivate vy?

Příspěvek od Levit » pát 05.8.2016, 11:26

Tak jasně, já TLR3 mám. Tohle jsem chtěl vyzkoušet ze zvědavosti. Navíc mám konverzi a s touhle, i s originálem by byl opruz to pořád sundavat šroubovákem. TLR sundám rukou, potažmo 5kačkou.

Příspěvky: 65

Registrován: ned 02.2.2014, 18:49

Re: Svitilny - jake pouzivate vy?

Příspěvek od wagi » pát 05.8.2016, 14:45

máte někdo tohle ? - NexTORCH WL10 Executor, 230 lumenů za 1800,- peněz mi to přijde jako dobrej nápad na nouzové osvětlení na G19, který asi a snad bude jen na občasné blbnutí. zkušenosti +- ? má to někdo v Praze, že bych jí viděl na živo? :)

Příspěvky: 7

Registrován: čtv 16.6.2016, 17:30

Re: Svitilny - jake pouzivate vy?

Příspěvek od RickD » ned 14.8.2016, 14:41

Prave mi dorazila G01, z Aliexpressu.
Planoval jsem ji puvodne na PPSko ale bohuzel asi o milimetr nezacvaknu do drazky v railu.
Zkusim to trochu "upravit" a ziskat ten chybejici milimetr pred lucikem.

Na Shadow sedi pekne, vyzkousim co nejdrive jak se to chova pri strelbe.
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Svitilny - jake pouzivate vy?

Příspěvek od john.hawk » pon 15.8.2016, 9:31

no, už to vypadá futuristicky..

Příspěvky: 64

Registrován: sob 24.11.2012, 7:48

Zbraň: G17,V-AR,G26,Saiga..

Re: Svitilny - jake pouzivate vy?

Příspěvek od kabro » ned 21.8.2016, 14:02

RickD:
jak dosáhneš na ovládání svítilny,když je tak daleko od lučíku?Zdá se mně, že bych nedosáhl bez výrazné změny úchopu na ovládání,když už jsme u toho,kde se to zapíná? Nevidím tam žádný vypinač,není to snad jen na pootočení v přední části svítilny? To by byl úlet. Vleze se to s nasazenou svítilnou do nějakého pouzdra?
Ve mě to noname příslušenství na zbraně nevzbuzuje moc důvěry,pokud mám kvalitní zbraň které "svěřím svůj život",tak stejnou váhu si zaslouží příslušenství. Šetření na příslušenství jako jsou zmíněné svítilny, zásobníky, optiky, montáže a pod není dle mě na místě,jelikož ty věci fungují jako komplet a ne oděleně.
Já používám Inforce APL vzhledem k poměru cena/výkon jsem spokojený.

Příspěvky: 7

Registrován: čtv 16.6.2016, 17:30

Re: Svitilny - jake pouzivate vy?

Příspěvek od RickD » ned 21.8.2016, 20:21

kabro: ovladani je ten cudlik na spodni strane. Je to tlacitko pod gumovou krytkou. Prepina tri mody, trvaly svit, strobo, vypnuto. Pri suseni tlacitko pohodnlne ovladam slabu rukou pri uchopu obouruc. Bud ukazovakem nebo prostrednikem. Jednoruc to nedam neb tak dlouhe prsty nemam :)

Priznavam, ze jsem to kupoval bez vyraznych ambici. Cena 16USD ve me taky nevzbuzovala vyrazne ocekavani takze jsem to zkratka chtel primarne vyzkouset, nez vysypu nepomerne vetsi castku za kvalitnejsi kousek. Na strelnici jsem se s tim zatim nedostal, takze nemuzu potvrdit, zda to neodpadne pri prvnim vystrelu. I kdyz shadow ma solidni konstrukci a nevlni se tolik jako plastaky. Uvidime, dam pak vedet.
Tim odpovim i na dalsi otazky, rozhodne bych kvuli tomuto nekupoval novy kydex. Nepocitam s tim jako s definitivnim resenim. Navic, jak jsem psal, spis budu hledat neco co se vleze na PPSko, ktere nosim. Asi prave to APL protoze to vypada na jedine mozne co se velikosti tyce. Jen ta cena me zatim od nakupu drzi zpatky. :roll:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 599

Registrován: čtv 10.4.2014, 21:26

Zbraň: Glock 19

Bydliště: Pečky

Re: Svitilny - jake pouzivate vy?

Příspěvek od Bukowsky » ned 21.8.2016, 21:16

RickD: mít svítilnu na zbrani není dogma, pokud jde o efektivitu používání - pokud člověk dostatečně cvičí a suší, je externí svítilna stejně tak dobrá, jako ta na zbrani.
Ale v jednom, či druhém případě, bych na svítilně nešetřil...má Tě podržet, až to bude třeba - musíš se na ni moct spolehnout.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Svitilny - jake pouzivate vy?

Příspěvek od kuba » pon 22.8.2016, 11:36

bukowsky: ono zalezi dost co clovek od te svitilny ocekava a co s ni delat. ono nejlepsi je prostě mít obě :)

rickd : TLR3, Viridian C5 to muzou byt dalsi moznosti co se velikosti tyce :)
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam
Uživatelský avatar

Příspěvky: 599

Registrován: čtv 10.4.2014, 21:26

Zbraň: Glock 19

Bydliště: Pečky

Re: Svitilny - jake pouzivate vy?

Příspěvek od Bukowsky » pon 22.8.2016, 12:29

Kuba: naprosto souhlasím...však jsem Ti na základě tohoto rozhodnutí poslal objednávku ;)

Příspěvky: 29

Registrován: stř 24.8.2016, 17:30

Zbraň: Glock 17 Gen4

Re: Svitilny - jake pouzivate vy?

Příspěvek od Asparuch » úte 25.10.2016, 4:29

Normálně kde co, ale podvěsnou ke Géčku APL Inforce... max spokojenost ;)
Glock 17 Gen4, Glock 26 gen 4
Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Svitilny - jake pouzivate vy?

Příspěvek od Sedmej » čtv 27.10.2016, 23:43

neporadil by mě někdo, jestli vzít Inforce APL se šroubem nebo tu druhou? a když, tak proč?

Příspěvky: 29

Registrován: stř 24.8.2016, 17:30

Zbraň: Glock 17 Gen4

Re: Svitilny - jake pouzivate vy?

Příspěvek od Asparuch » pát 28.10.2016, 0:25

Já mam bez šroubu a bez problému. Ty se šroubem měla bejt údajně druhá generace kdy firma reagovala na výtky že se ta svítilna měla uvolňovat. Já mám s tim klipsem 2 roky a drží krásně a to jí docela často používám i jí cpu do pouzdra udělanýho od RH holsters na nošení se svítilnou. Takže bez problému. S timhle to jen vycvakneš nebo nacvakneš. Zkus si jí a uvidíš. Já s tim mam zatim dobrý zkušenosti... je super do pouzdra. Záleží na co to chceš navěsit, ale vyděl jsem jí krásně padnout i na CZ SP-01nebo ty novy FN pistole...
se šroubem budeš mít asi jistotu, ale budeš s sebou muset nosit šroubovák :-D
Glock 17 Gen4, Glock 26 gen 4
Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Svitilny - jake pouzivate vy?

Příspěvek od Sedmej » pát 28.10.2016, 13:02

Asparuch: na G19, víc se mě líbí ta bez šroubu. A díky.

Příspěvky: 29

Registrován: stř 24.8.2016, 17:30

Zbraň: Glock 17 Gen4

Re: Svitilny - jake pouzivate vy?

Příspěvek od Asparuch » pát 28.10.2016, 14:12

Na tu G19 trochu vyčuhuje předek. Na 17ku je to akorát jak kdyby to dělali přímo na ní. Kdybys chtěl na to poudzro, dá se domluvit na RH Holsters. Napiš jim přes facebookový stránky nebo na jejich webu. Maj na G17 s APL, ale dělaj i na přání. Je s nima dobrá domluva. Akorát tě upozorňuju, že tyhle samosvorný kydexy odíraj povrchovou úpravu nahoře vepředu u závěru na hranách jak je muška. Jinak to pouzdro je modulární. Jde to přemontovat na kovový poutka, nebo gumový očka jako vnitřní opaskový, nebo na MOLLE systém... to podle toho co si od nich objednáš. Ale na vnitřní nošení mi to přijde už dost objemný... máš pak kalhoty nabouchaný jak to... to já radši bez baterky do vnitřního FOBUSu
Glock 17 Gen4, Glock 26 gen 4
Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Svitilny - jake pouzivate vy?

Příspěvek od Sedmej » pát 28.10.2016, 20:44

Asparuch: bohužel jsem nenašel žádnou lepší, která by u G19 nepřečuhovala. kydexové pouzdro mám. vím, že to odírá závěr. pouzdro s baterkou chtít nebudu, nevidím důvod nosit s baterkou. ale děkuju za tip.

Příspěvky: 29

Registrován: stř 24.8.2016, 17:30

Zbraň: Glock 17 Gen4

Re: Svitilny - jake pouzivate vy?

Příspěvek od Asparuch » sob 29.10.2016, 0:15

No jasný, ono na kategorie compact nic moc menšího neseženeš, jedině tak ty Streamlighty jako např. tady:

https://www.amazon.com/Streamlight-6927 ... B00WMJRMKI

co se nosej v USA na G42/43 a nebo teda Surefire XC1, kterej je na G19 tak akorát...ten bys i do toho nějakýho pouzdra na zakázku schoval uplně v pohodě

http://www.glocktalk.com/threads/gen4-1 ... 1.1599431/

...už tu zprávu upravuju po několikátý... našel jsem ti tu i jeden obchod

http://www.eurolamp.cz/surefire/-3

Ale aspoň tady v ČR je koukám hodně mastná, to už nechám na tobě jak moc jsi maniak :D
Glock 17 Gen4, Glock 26 gen 4
Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Svitilny - jake pouzivate vy?

Příspěvek od Sedmej » sob 29.10.2016, 9:23

Asparuch: díky za tipy. :-) na Surefire XC1 jsem také koukal. i když jsem ochotný dát hodně, ale jak píšeš, tohle je už hodně drahý. ale byla by asi na G19 ideální. oželím holt to přečuhování. nosit to se svítilnou nechci, chci jí na doma. pujdu někam zkusit tu APL bez šroubu. :-)

Příspěvky: 29

Registrován: stř 24.8.2016, 17:30

Zbraň: Glock 17 Gen4

Re: Svitilny - jake pouzivate vy?

Příspěvek od Asparuch » sob 29.10.2016, 18:59

Jj. Já jí kupoval od Vondry ve Střeleckym servisu na Rajský zahradě v Praze.
Glock 17 Gen4, Glock 26 gen 4

Zpět na „Příslušenství“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz