Svitilny - jake pouzivate vy?


Debaty o různém příslušenství k pistolím GLOCK

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Svitilny - jake pouzivate vy?

Příspěvek od reddog » úte 27.2.2018, 16:29

Pepino,
pokud je to surefire, trustfire, jinyFire, tak ti to vydrzi maximalne tak na malorazce. nejspise je to navic na 18650 a pokud nemas koupene opravdu dobre aku, vydrzi ti to s obyc nabijeckou jen omezenou dobu. nejdrive zacnou odchazet nektere funkce jako treba strobo nebo SOS. postupem doby to zacne blbnout vic a vic a prestanes se na ni spolehat. budu ti drzet palce, at mas kvalitni kus, se kterym budes spokojen
jo a ten tlakovy spinac mne osobne spise nefungoval nez fungoval, lezi doma v bedne s nepotrebnym gearem.

Příspěvky: 141

Registrován: úte 24.4.2012, 7:51

Re: Svitilny - jake pouzivate vy?

Příspěvek od flame » úte 27.2.2018, 17:37

A to jsi jeste nezminil moznou nefunkci v teplotach blizici se 0 a moznost vzplanuti. Oboji se mi stalo u olight.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 269

Registrován: úte 26.4.2016, 19:07

Zbraň: GLOCK 17 Gen4

Bydliště: Kunnersdorf

Re: Svitilny - jake pouzivate vy?

Příspěvek od Pepíno » úte 27.2.2018, 19:54

No tak to se uvidí jestli se nerozpadne :) Už jsem dělal menší zásah do toho spínače ( přestal fungovat takže menší operace ala zlatý český ručičky) a už jede. Nabíjecí baterky mám dvě koupený Nitecore 3500 3,6 v + nabiječka nitecore. No každopádně noční střelby s tim neplánuju mám to spíš na okrasu :oops: . V případě ostrýho použití při sebeobraně to doufám ty dva tři pět výstřelů vydrží :lol: :lol: . Jinak ta montáž vypadá kvalitně a dá se použit třeba na další baterku za 5$ 8-)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Svitilny - jake pouzivate vy?

Příspěvek od reddog » stř 28.2.2018, 18:00

Tak sebeobranu da :-) . Bezne vyuzivam treba na oklep zdi, potrubi. Mimo omlacene korunky a skrableho sklicka to jinak moc svitilnu neposkodilo. Uz mi i spadla parkrat do vody a diky gumokrouzkum tesneni se taky nic nestalo. Jen jak pisu vyse, proste prestava fungovat a sve na tom budou mit i aku. Takze jsem Certovi vdecny za nasdilene odkazy nabijecek a jeho prezentovane OSOBNI zkusenosti s nimi.

Příspěvky: 9

Registrován: pon 09.2.2015, 18:08

Re: Svitilny - jake pouzivate vy?

Příspěvek od misch2 » čtv 01.3.2018, 22:13

S474N: Čím tu nabíječku napájíš? Součástí totiž myslím není zdroj, jestli se nepletu.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Svitilny - jake pouzivate vy?

Příspěvek od S474N » čtv 01.3.2018, 23:36

misch2: pletes, kdyz se pozorne podivas na tu fotku, tak na druhe uvidis napajeci zdroj, ktery JE soucasti baleni.

Tady nejaka videorecenze:
:arrow: https://www.youtube.com/watch?v=aXVvEZ-ZBLI&t=1m9s
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 9

Registrován: pon 09.2.2015, 18:08

Re: Svitilny - jake pouzivate vy?

Příspěvek od misch2 » pát 02.3.2018, 9:23

S474N: Díky moc, já viděl nějakou videorecenzi před delší dobou, kde chlapík vytahoval z krabičky jen samotnou nabíječku, a říkal že je k ní ještě potřeba zdroj. Tak jsem to bral jako čistě modelářskou záležitost, pro lidi kterým se doma válí hafo napájecích adaptérů :). Teď jsem si ji ale objednal taky, protože graf průběhu nabíjení (a celkově diagnostika baterií) je super věc.

Příspěvky: 16

Registrován: ned 08.1.2017, 9:50

Re: Svitilny - jake pouzivate vy?

Příspěvek od SunTingWong » pát 02.3.2018, 13:26

reddog píše:Pepino,
pokud je to surefire, trustfire, jinyFire, tak ti to vydrzi maximalne tak na malorazce. nejspise je to navic na 18650 a pokud nemas koupene opravdu dobre aku, vydrzi ti to s obyc nabijeckou jen omezenou dobu. nejdrive zacnou odchazet nektere funkce jako treba strobo nebo SOS. postupem doby to zacne blbnout vic a vic a prestanes se na ni spolehat. budu ti drzet palce, at mas kvalitni kus, se kterym budes spokojen
jo a ten tlakovy spinac mne osobne spise nefungoval nez fungoval, lezi doma v bedne s nepotrebnym gearem.

Len malá poznámka, SureFire imho patrí do uplne iného pytle jak Trustfire a jinyFire :wink:
K téme- používam hlavne Fenix - velká lampa TK35, na klúčoch LD09, čelovka staručká HL20, na železe Streamlight a Olight. Doma sa ešte motá malé nerezové ITPčko a JetBeam...
KEEP CALM AND TAP, RACK, BANG.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 269

Registrován: úte 26.4.2016, 19:07

Zbraň: GLOCK 17 Gen4

Bydliště: Kunnersdorf

Re: Svitilny - jake pouzivate vy?

Příspěvek od Pepíno » sob 03.3.2018, 7:37

SunTingWong: Pěkný pěkný :) . Já zas nejsem baterkovej masochista.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Svitilny - jake pouzivate vy?

Příspěvek od reddog » sob 03.3.2018, 10:38

SunTingWong píše:
Len malá poznámka, SureFire imho patrí do uplne iného pytle jak Trustfire a jinyFire :wink:
...
No ty co jsem pořídil na ebay rozhodne ne. Naznačoval jsem a mínil tím levné nákupy vrátane kopií.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Svitilny - jake pouzivate vy?

Příspěvek od S474N » úte 13.3.2018, 20:03

Tak dorazila mi nova Nitecore MT10A, jakozto nahrada za stavajici Nitecore Defender Infinity, ktera je sice funkcni, ale rikal jsem si, ze nastala doba na upgrade. Sice ma NDI naprosto bezkonkurencni rozmery a MT10A je o trosicku vetsi, ale i tak ten rozdil ve svitilnach je doslova brutalni. Vykonove je to uplne nekde mimo, MT10A ma nejakych 920lm a kdyz porovnam vykon s NDI, tak to odpovida druhemu vykonovemu rezimu z sesti. Pri maximalnim vykonu osviti mistnost tak, ze to osvetluje i odrazem od sten *40*

V baleni bylo dokonce i pouzdro, ale na muj vkus zbytecne velke, chtel bych neco podobneho, co mam na NDI, ale do toho se to diky vetsimu prumeru hlavy neda nacpat. Taky je skoda, ze spinaci tlacitko ma jinsi prumer, takze budu muset shanet extra GITD tlacitka.

Rezimu to ma vic nez mel Husak funkci, stroboskop je tak nechutnej, ze je schopen vyvolat epilepsii i u zdraveho cloveka. Potom je tam takove zableskove svetlo, kdy to jednou za cas udela zablesk (doslova jak fotograficky). Cervene svetlo velmi prijemnym bonusem a zjistovani Voltu baterie vyblikanim cervenym svetlem je prijemnym bonusem.

Za me je to rozhodne vyborna nahrada za NDI a pokud nekdo hleda kapesni svitilnu na 14500/AA akumulatory, tak po pravde nevim o lepsi, zvlaste v dane cene.

Obrázek
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 269

Registrován: úte 26.4.2016, 19:07

Zbraň: GLOCK 17 Gen4

Bydliště: Kunnersdorf

Re: Svitilny - jake pouzivate vy?

Příspěvek od Pepíno » stř 14.3.2018, 6:56

S474N Pěkná pěkná. To červený světlo to je tam proč? To jako kvůli čučení za noci do mapy behind the enemy line :)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Svitilny - jake pouzivate vy?

Příspěvek od S474N » stř 14.3.2018, 7:50

Presne tak, pohyb v lese, atd. Mimochodem i v cervenem modu to ma i blikani a podobne nesmysly. Ja snad jeste na vsechny mozny i nemozny kombinace tlacitek ani neprisel.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 13

Registrován: pát 14.7.2017, 22:20

Zbraň: Glock 19

Re: Svitilny - jake pouzivate vy?

Příspěvek od Ferro » pát 06.4.2018, 7:13

Máte někdo otestované ty 18650 liitokala jestli kapacita skutečně sedí?

Příspěvky: 3

Registrován: pon 01.1.2018, 19:24

Zbraň: G43

Re: Svitilny - jake pouzivate vy?

Příspěvek od lubco » pát 06.4.2018, 8:23

Práve som dotestoval dva kusy zo štyroch, oba majú zhruba 3000mA. Kedze je to verzia B, sú o trochu dlhšie a treba ich do C4 nasilu narvat.

Odoslané z SM-G955F pomocou Tapatalku

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Svitilny - jake pouzivate vy?

Příspěvek od HV » pon 20.8.2018, 10:32

SOFIRN - zajímavá pozitivní zkušenost
Chtěl jsem pro dcerky na tábory nějaké svítilny, které by uměly 14500 + AA článek. Zakoupil jsem toto a byl jsem velice překvapen. Za $12 slušná kvalita. Zpracování a detaily na vysoké úrovni. Kontakt kladného pólu s ploškou z mosazi. Efektivně koncipovaný driver, který umožňuje např. svítilnu uzamknout proti nechtěnému rozsvícení, což se při bočním spínači může stát. Není to žádná svítilna, kterou si musíte doma dodělat, nemusíte do ní klepat aby svítila :D
Sofirn má spoustu modelů jak na 14500 tak na 18650 i ostatní typy článků vč. taktického provedení. Cenové rozpětí je velice příznivé ve srovnání se značkovými svítilnami. Mám zkušenost pouze s jedním výše zmíněným modelem tak nemohu paušalizovat. Nicméně pokud jsou i ty ostatní typy technologicky na stejné úrovni, doporučuji to jako první výběr než dospějete k nákupu opravdu drahé, značkové a super spolehlivé svítilny.
Doplňuji odkaz na testy Li-Ion článků zde.
...zbraně, mám zbraně

Příspěvky: 23

Registrován: čtv 06.2.2014, 11:02

Re: Svitilny - jake pouzivate vy?

Příspěvek od corwin.m » úte 23.10.2018, 10:55

S474N:
Čau,
koukal jsem že jsi letos kupoval novou svítilnu.
Uvažuji nad koupí také něčeho pořádného a padlo mi do oka toto:
http://www.nitecore.eu/nitecore-mh12-ta ... ku-3200mah

Co na to říkáš? Nemám vubec zkušenosti s tim když je to takhle dobijecí přes usb.
Zda to za něco stojí nebo ne?
Každopádně ta co máš ty vypadá také super, ale ještě by jsem musel dokoupit nějakou nabiječku takže vubec nevim co vybrat.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Svitilny - jake pouzivate vy?

Příspěvek od S474N » úte 23.10.2018, 12:55

Ja osobne bych do techto nabijecich pres USB nesel. Zbytecne to zvetsuje svitilnu a nedelam si iluze o kvalite takoveho nabijeni. Z meho pohledu lepsi nejaka poradna nabijecka, co nekurvi baterie. Jen pro zajimavost, AA mam uz bezmala nejakych 7-8 let a porad slouzi a maji uchazejici kapacitu.

Navic vzhledem k pouzitym clankum (1x 18650 nebo 2x CR123A) to nebude zrovna drobek na denni pouziti. Respektive na me uz by to byla zbytecne velka krava, protoze ja opravdu svitilnu nosim a pouzivam denne.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 23

Registrován: čtv 06.2.2014, 11:02

Re: Svitilny - jake pouzivate vy?

Příspěvek od corwin.m » čtv 25.10.2018, 8:24

S474N:
A ještě se zeptám od kud objednáváš popřípadě objednáváte jak svítilnu tak nabiječku? Tady z čr nebo z ciziny?
Dík a ať vše funguje jak má.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Svitilny - jake pouzivate vy?

Příspěvek od S474N » čtv 25.10.2018, 12:05

corwin.m: vzdycky se podivam, jak to cenove vychazi z eBay/Ali a potom porovnam s cenou u nas. Pokud clovek riskne to, ze to nechytnou celnici nebo se mu podari zbozi objednat z nejakeho z EU skladu, tak preferuju cizinu.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Zpět na „Příslušenství“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz