Svitilny - jake pouzivate vy?


Debaty o různém příslušenství k pistolím GLOCK

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Svitilny - jake pouzivate vy?

Příspěvek od S474N » čtv 03.9.2009, 20:30

V posledni dobe jsem si zakoupil dve svitilny, takze se touto formou chlubim *40*. Ted vazne, jake pouzivate vy ostatni? Seznamte ostatni s nimi a napiste i proc zrovna tyto.

Ja mam aktualne tyto:
1) :arrow: NiteCore Defender Infinity R2

2) :arrow: UltraFire WF-502B

Druha v seznamu byla takovou prvni vlastovkou v CREE diodach v me domacnosti a kdyz jsem si ji nalezite osahal, tak jsem si rikal, ze si musim koupit i neco mensiho na noseni. A volba padla na NiteCore, ktera je uplne nekde jinde - nejenom zpracovanim, ale i cenou *40*. Nicmene ji mohu s klidnym srdcem doporucit. Osobne neznam zatim lepsi svitilnu v techto rozmerech a danem vykonu.

U obou svitilen jsem "upgradoval" na GITD (Glow In The Dark - zarici v noci) tlacitka a u vetsi jsem pridal i GITD silikonovy "o" krouzek. V noci to nesviti moc, jenom je lehce videt, kde a hlavne jak je svitilna polozena.

V prvni galerii u NDI je zaroven porovnani obou svitilen, jak vedle sebe z hlediska rozmeru, tak i z hlediska svitivosti.

Tak a ted je rada na dalsich, aby se podelili o svoje milacky *88*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Svitilny - jake pouzivate vy?

Příspěvek od HV » pát 04.9.2009, 8:54

Jojo, ale to, že jsem ti NiteCore doporučil já jsi nenapsal :wink:
Mám doma spoustu noname svítilen, dokonce jedné na článek 18650 jsem předělával, vnitřnosti tak, aby neměla 20 režimů ale pouze on/off (výměna ovládacího boardu), vozím ji v autě. U noname svítilen jsem se nikdy nesetkal s taktickým (revers clicky) spínačem, což je například při brněnském LOSu ve tmě téměř nutnost.
Při dané velikosti, kvalitě zpracování, rozumné svítivosti a funkcích je NiteCore Defender hodně dobrá volba. Je třeba popsat funkce, které poskytuje. Má dva režimy, které definuje hlava s LED.
1. Utažená hlava (Max. svit + strobo)
- povolením a opětovným dotažením se mění mezi max. svitem a strobo, při dalším zapnutí si nastavený mode pamatuje
2. Povolená hlava - o cca 1 závit, kdy samozřejmě stále dobře drží a těsní (uživatelsky programovatelný svit)
- dotažením a opětovným povolením se začne snižovat/zvyšovat intenzita svitu. V okamžiku, kdy je svit podle Vašich představ, vypnete svítilnu a tím se tato úroveň nastaví do paměti. Při dalším rozsvícení či taktickém "namačkávání" je tato úroveň zachována.

Při přepínání režimů se pamatují nastavené mode v daném režimu.
Zní to možná moc složitě. Stačí vyzkoušet jednou a člověku to přijde intuitivní. Osobně hodnotím NiteCore velice vysoko a to v celém jejich portfoliu
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: úte 14.10.2008, 15:20

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 6

Re: Svitilny - jake pouzivate vy?

Příspěvek od Globus » pát 04.9.2009, 9:01

Satan: Hele, můžeš prosím hodit nějaký info k tomu GITD? :)
EMO s Glockem :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Svitilny - jake pouzivate vy?

Příspěvek od Starosta » pát 04.9.2009, 9:10

Hm, vypadá to fakt pěkně :) Asi si časem koupím nějakou slušnější baterku namísto té za 79Kč od ťongů :D
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Svitilny - jake pouzivate vy?

Příspěvek od HV » pát 04.9.2009, 9:16

Příklady svítících věcí:
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.3445
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.5498
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.5714

Doufám, že to nebude bráno jako reklama, tenhle shop je na tyhle věci fakt super, platba přes paypal a doprava zdarma.
Taky jsem si měnil tailcap na NiteCore, když jsem na chalupě a malá se probudí, ihned vím, kde svítilna je (samozřejmě svit stažený na minimum :) )
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Svitilny - jake pouzivate vy?

Příspěvek od S474N » pát 04.9.2009, 9:46

Globus: a co by te konkretne zajimalo? Je to proste fosforeskujici material, takze to v noci slabe "žhne". Clovek potom vidi, kde mu lezi svitilna a i jak lezi - podle tlacitka vzadu (na vetsi mam pridanej i ten svitici krouzek, ten jsem natahl primo na telo do jedne z drazek, takze neplni svou tesnici ulohu, ale mam ho tam pouze kvuli dohledani svitilny). Tlacitko (tailcap) urcite doporucuji vymenit za GITD.

Starosta: taky jsem "zacinal" s 9LED svitilnou, jeste je k videni u me v galerii:
:arrow: http://foto.mujglock.com/thumbnails.php?album=83

Myslel jsem si, ze to staci, ale opravdu to je jako porovnavat Trabant a Mercedes. Ty klasicky LED jsou tak dobre, kdyz se clovek vrta treba v motoru nebo si sviti na neco pod stolem, ale na vzdalenost vetsi nez 2 metry jsou nepouzitelne. Naproti tomu ta svitilna od NiteCore je v danych rozmerech asi opravdu TOP (a tady pridavam diky HV, ktery me na ni navedl). Ano, nestoji 79 Kc, nestoji ani 790 - stoji jeste minimalne dvojnasobek (doporucena cena v CR je u modelu R2 1899 Kc), ale opravdu to za to stoji.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Svitilny - jake pouzivate vy?

Příspěvek od Starosta » pát 04.9.2009, 10:32

Satan: Jojo, to bude ono, jako něco takového jsem ji taky kupoval - svítítko do stanu nebo na večer, když vyletí pojistky...

NiteCore: Na ebayi jsem ji teď viděl za nějakých 75USD (cca 1350Kč), poštovné zdarma:
http://cgi.ebay.com/NiteCore-Defender-I ... .m20.l1116
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Svitilny - jake pouzivate vy?

Příspěvek od S474N » pát 04.9.2009, 12:02

Starosta: no az budes mit doma Nitecore, tak zjistis, ze se o "sviceni" u te LED neda ani mluvit. To je jako kdyz nekdo tvrdi, ze mobilem "fotografuje" (ja ja radeji rikam, spise "zaznamenava obrazky"). Rozumis mi, co chci rict, ze *88* *40*.

Jj, ja i HV ji mame z eBay za tu cenu. Jak rikam, osobne doporucuji.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Re: Svitilny - jake pouzivate vy?

Příspěvek od Smith » sob 05.9.2009, 21:31

Já jsem dostal darem INOVU X03. Není to nic moc pro hračičiky, má jen jediný světelný režim: šajn jako s.ině! :twisted:
Je to ale přece jen pořádný kus duralu, takže zpravidla prodlévá v pohotovosti na nočním stolku. Na nošení pokukuju po něčem, jako je S474Nova Nitecore, co by se dalo nosit jen tak v kapse, bez pouzdra.
"No jo, dvě dávky..." Vražkov, 6.9.2008, stage 5
Uživatelský avatar

Příspěvky: 168

Registrován: sob 26.5.2007, 17:54

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha

Re: Svitilny - jake pouzivate vy?

Příspěvek od chocholo » ned 06.9.2009, 15:45

Mám http://www.kronium.cz/led-svitilny-feni ... od_46.html, je fajn. Má výměnné tělo (nosím tělo na AA baterii, v autě mám náhradní tělo se dvěma CR123).
G 17, CZUB 858T, M M88, JW-15/ZKM452, A HW 38, N 1911A1, CZ 92, CZUB S 61S, N CQ-A |
Mí kamarádi provozují: Zážitkové střelby Půjčovna zbraní Střelecké kurzy
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: úte 14.10.2008, 15:20

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 6

Re: Svitilny - jake pouzivate vy?

Příspěvek od Globus » ned 06.9.2009, 20:41

HV a Satan: díky už vim o další věci co "potřebuju" :D
EMO s Glockem :lol:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Svitilny - jake pouzivate vy?

Příspěvek od S474N » pon 07.9.2009, 7:49

Smith: koukal jsem na tu X03 a podle specifikace ma vykon 82 lumenu. No tak Nitecore je jeste "trosicku" nekde jinde *88* *40*

Vykon/cas na baterii 14500:

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Vykon/cas na AA baterii:

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Re: Svitilny - jake pouzivate vy?

Příspěvek od MarK » pon 07.9.2009, 13:12

Mám co chocholo, akorát s tím druhým spoušťákem (je tam videt na fotce).
Výborný svit, nepotřebuju pitomý CR123 baterky, ale vystačím si s tužkovkama, kterých mám spousty a lehký kompaktní design, který přesně zaleze do stehenní kapsičky na COP gatích, pro ostatní oblečení bylo v dodávce skvělé pouzdérko na opasek.
A pán co mi to prodával mi k tomu ještě se slevou přihodil držák na řidítka na kolo, což je taky supr, když se vracím ze školy pozdě.

Byli s tím jednou na LOSu.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Svitilny - jake pouzivate vy?

Příspěvek od S474N » pon 07.9.2009, 15:17

MarK: na kolik te vysla? BTW jak je to tlacitko (tailcap) tvrdej? Ja jenom jestli nehrozi jeho samozmacknuti treba v kapse. Koukal jsem na fotky a dost kouka ven prave.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 476

Registrován: stř 03.1.2007, 8:47

Zbraň: G19

Bydliště: Slovensko

Re: Svitilny - jake pouzivate vy?

Příspěvek od JAKLA » pon 07.9.2009, 17:23

NexTorch T6A - ak je záujem môžem napísať viac+foto.
ZBRANĚ MAJÍ JEN DVA NEPŘÁTELE - REZ A POLITIKY.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Re: Svitilny - jake pouzivate vy?

Příspěvek od MarK » pon 07.9.2009, 17:58

Tehdy ještě 1400, dnes už je o 500 levnější :(
Já mám právě to L1D, což má tu malou koncovku na tomhle obrázku:
Obrázek

Nepřečuhuje ani kousíček a samorozsvícení rozhodně nehrozí. Nevýhodou je, že nepodporuje posvícení přidržením - při stisku se prostě zapne do dalšího stisku.
Tu druhou má Sinciťák - je to myslím o trošinku měkčí než to moje, ale samorozsvícení bych se rozhodně nebál.

EDIT: I když jak se na to detailněji dívám, tak bude rozdíl i v diodě, neb to moje má Premium Cree Q5, zatímco L1T má Q2. Jaký je v tom přesný rozdíl netuším. Ale když se člověk podívá na všechny obdobné modely (na tužkáče), které mají Q5, tak začínají na 1300Kč, takže předpokládám, že to má v něčem navrch.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Svitilny - jake pouzivate vy?

Příspěvek od S474N » pon 07.9.2009, 19:18

MarK: Q5 ma vyssi vykon v lumenech nez Q2. Prave treba Nitecore ma R2, coz je v teto rade uplne nejvic.

Zde specifikace od vyrobce, spolecnosti CREE:
:arrow: http://www.cree.com/products/pdf/XLampXP-E.pdf
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Re: Svitilny - jake pouzivate vy?

Příspěvek od Smith » čtv 10.9.2009, 20:12

S474N píše:Smith: koukal jsem na tu X03 a podle specifikace ma vykon 82 lumenu. No tak Nitecore je jeste "trosicku" nekde jinde *88* *40*....
Podle nominálního výkonu ano, ale je otázka, jak ho dovede "zpracovat" optika. Jak moc je těch 82lm aktuální, nedokážu říct. Výrobce výkon neuvádí a poslední recenze, které jsem našel, jsou ještě na 3W luxeon, přičemž moje verze má už 5,8W.
Ale stejně, jen srovnáním zdrojů a velikostí obou svítilen - v tomhle vývoj prostě jede hrozně rychle.
"No jo, dvě dávky..." Vražkov, 6.9.2008, stage 5
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Svitilny - jake pouzivate vy?

Příspěvek od S474N » pát 11.9.2009, 8:10

Smith: ted jsem si dohledal ten web a je pravda, ze to berou podle specifikace LED, coz nechapu, protoze kazdry vyrobce se bezne "chlubi" vykonem.

Je taktez pravda, ze recenze z roku 2004 je na Luxeon III LED na 3W (zde).

Na druhou stranu jsem nekde narazil na tohle:
I thought 80 lumens would look a lot brighter than it does in this Inova light. Heck, my 65 lumen Surefire L5 KILLS my Inova X03 in being able to light up a large backyard.
Ze Surefire L5 s 65 lumeny "presviti" tu X03.

Jinak co se toho "postupu" v technologii tyce, tak bych rekl, ze ten boom byi pred par lety, kdy nastoupily Cree LED. Ted uz to zas az tak milovymi kroky dopredu nejde, spise vylepsuji ty stavajici. Napriklad z XR-E udelali XP-E, kde je vysledny vykon +- totozny, ale rozdil je v ucinnosti a tepelnych ztratach. Takze si myslim, ze v nejblizsi budoucnosti nas zas tak neco prevratneho neceka.

Kdo ma zajem, tak clanek k XP-E, potazmo XR-E:
:arrow: http://www.cree.com/Products/xlamp_xpe.asp
:arrow: http://www.cree.com/Products/xlamp7090_xre.asp
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Svitilny - jake pouzivate vy?

Příspěvek od HV » pát 11.9.2009, 8:36

Smithák má pravdu, hodně záleží na optice. U malé svítilny, kde odrazná parabola nemůže mít velký průměr bude světelný výkon klesat byť nominálně bude stejný pro daný světelný zdroj. Musíš porovnávat svítilny stejných velikostí. Musíš vzít luxmetr a měřit ze stejné vzdálenosti.
U XP-E dosáhli pánové menších rozměrů a větší účinnosti a tím se otevírá cesta k integraci několika LEDek do jednoho čipu o velikosti dnešních LED, které mají jen jeden čip. Pravdou je, že vývoj jde nyní pomaleji.
...zbraně, mám zbraně

Zpět na „Příslušenství“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz