Tak jsem si dneska malem strelil :-(


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 421

Registrován: pát 01.4.2005, 18:57

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od SINCITYMAN » úte 24.10.2006, 21:21

Taky to nemusí být chyba jen zbraně,už jsem zažil nábojnice bez drážky a dokonce s drážkou,ale bez okraje.. :(
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 579

Registrován: úte 19.4.2005, 12:50

Zbraň: ruzne

Bydliště: Praha

Příspěvek od Scout » stř 25.10.2006, 13:12

Ja si doma pred kazdym zmacknutim spouste vizuelne presvedcim, co je v hlavni, tedy jestli skolni nebo nic. Nidky nezmacnu pokud jsem se vterinu predtim do te komory nepodival (staci malinko popotahnout zaver a videt cervenej plat skolniho naboje). Na to co je v sachte nebo jestli je prazdna se nespoleham a je to v okamziku mackani spouste irelevantni.
Scoutův teorém hledání ponožek: Pár neexistuje.

Příspěvky: 257

Registrován: pon 30.1.2006, 16:20

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek od karel73 » úte 31.10.2006, 16:05

Tady se rád připojím, protože to, že nechtě vyjde rána, se, ač by nemělo, může stát každému- "nikdy neříkej nikdy". Sám taky koukám radši i do komory, potom co jsem vyndal zásobník. Ale co mně fakt štve jsou arogantní namachrovaní kreténi, který si myslí jaký nejsou borci, nedají na dobrou radu a - BUM! Takovým bych pistoli omlátil o hlavu.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 166

Registrován: sob 23.7.2005, 0:23

Příspěvek od Jo.hny » úte 31.10.2006, 19:08

tahle část fora je vip nebo volná..? já jen abych si nepřečetl citace v tisku.. :evil:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1163

Registrován: úte 20.12.2005, 22:29

Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od Lukáš Koukal » stř 17.1.2007, 15:20

Doprdelepráce :mad:
Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 40

Registrován: pát 15.12.2006, 16:14

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Btrnio

Příspěvek od Vecernicek » pát 19.1.2007, 12:37

na tomhle nepochopím jednu věc, když držíš v ruce zbraň a chceš s ní nějak manipulovat. Vyndáš zásobník, posuneš závěr dozadu, a čimž vyhodíš náboj v komoře. pustíš znova natáhneš a vidíš skrz tu zbraň jestli tam něco je nebo ne? :shock: pak teprv manipuliji se zbraní dál. to dá rozum nie ?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » pát 19.1.2007, 13:05

Vecernicek: Samozrejme, je to trivka - pokud neni zbran nabita, nemuzes vystrelit.
Pokud zbran spravne vybijes, neni nabita.
Pokud neudelas chybu, vybijes spravne zbran.

Kdyz to zkratim, kdyz neudelas chybu -> zbran nemuze vystrelit. Problem je, ze clovek je omylny tvor a proto je dulezita nekolikera kontrola.

Prirovnal bych to k selhani horolezcu, kteri treba lezou s hornim jistenim (nekdo jiz lezl pred nimi a nacvakal vsechny skoby) a tedy cestou nahoru odcvakavaji vsechny skoby, aby uvolnili lano.

Pokud by neudelali chybu, nahore si zridi sebejisteni, pripravi se na slanovani, ujisti se, ze je ten dole jisti a spousti se dolu, aby v zapeti lano stahli za sebou.

Jak jsem pravil, i mistr tesar se nekdy utne - a takovej clovek proste jednou leze a vycvakava, leze a vycvakava... Az doleze nahoru, zajisti se, vycvakne posledni skobu a uvolni lano, automaticky se odjisti a "posadi" do prazdna, pricemz se prekvapene zriti do hlubiny. To neni jeden pripad, tohle se proste jednou za cas stava i profikum. Muze za to stereotyp a nesoustredeni.

S nechtenym vystrelem je to stejny - kdyby si clovek nebyl jistej, ze zbran dobre vybil, nikdy by to samozrejme nezmackl - stejne jako by se ten lezec neposadil, kdyby mu doslo, ze se prave vycvakl z posledni karabiny.

Proto je dulezity mit osvedcenej stereotyp a treba ho i nekolikrat opakovat od zacatku do konce. Ja si u vybijeni treba povidam pro sebe "palec do sachty, zaver, komora, sachta", cvakam vickrat zaverem, "palec, zaver, komora, sachta..." a nez opravdu stisknu spoust, podivam se treba jeste jednou.

Stoji me to o deset vterin vic nez "normalni" plnohodnotne vybiti - ale stoji mi to za to, nekolikrat se pojistit, nez si "sednu do lana" a udelam treba diru v pohovce.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Příspěvek od FRENKY » pát 19.1.2007, 13:52

Nechci rozumovat, ale proč dávat "ránu jistoty"? Jenom tim zvyšuju riziko, že vystřelím.
"Ránu jistoty" si dovedu představit jen na střelnici, když mířím do terče. V ostatních situacích raději bezpečně vypustím kohout (přes páku nebo přes palec)
Pokud si zvyknu, že poslení operací je vypuštění kohoutu, tak je riziko minimální.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 19.1.2007, 15:16

FRENKY: muzes nam nazorne rici, jak u GLOCKa vypoustis kohout?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 393

Registrován: pát 09.12.2005, 18:09

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Sobull » pát 19.1.2007, 16:14

viz Manual obranne strelby str 41:
Myty o vybijeni zbrane
Spatne:Se zbrani se nikdy necvaka naprazdno, po vybiti se vypousti zasadne palcem-setri se tim udernik

Spravne:Toto je jedna z nejnebezpecnejsich dezinformaci, ktera primo ohrozuje zivoty. Zlamane uderniky jsou u modernich zbrani takrka rarirou-narozdil od poctu tragickych nehod!

Tak asi tak, Glock neGlock
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Příspěvek od FRENKY » pát 19.1.2007, 16:22

Satan: no jo...Glocka ještě nemám...zatím střílím s čízou (s kohoutem a pákou:))
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » pát 19.1.2007, 16:27

FRENKY: Mne to prijde, jakoze budes mit radsi zbran u ktere "nevis", zda je vybita, ale spoustenim kohoutu (BTW. pres palec dost nebezpecna operace) povazujes zbran za jakz takz bezpecnou...
namisto toho, abys dal ranu jistoty bezpecnym smerem a tak si byl naprosto jistej.

Riziko mi prijde minimalni tehdy, kdyz si nekolika zpusobama overim, ze tam nic neni a presto cvaknu bezpecnym smerem, pro jistotu.
Prijde mi kontraproduktivni minimalizovat riziko spustenim kohoutu s tim, ze to kdyztak nevystreli, kdybych tam neco zapomnel, to je proste neprijatelny.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Příspěvek od FRENKY » pát 19.1.2007, 16:42

Starosta: rozhodně z tebou souhlasím s tím, že odkládat zbraň u které nevím jestli je nabitá je nesmysl, a nic mi nepomůže vypuštění kohoutu. Nicméně mi pripadá zbytečný hazard zkoušet prázdnou komoru stiskem spouště. To radší znovu (klidně i pětkrát) všechno zkontroluju zrakem.
Doma není nikde bezpečný prostor (aspon u mě doma ne)
Na střelnici ránu jistoty beru, doma nikdy.
Krom toho co selhání náboje? Stiskneš poprvé a nevystřelí, řekneš si fajn, stiskneš podruhé a bum.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 19.1.2007, 17:08

FRENKY: a ja se musim opetovne zeptat - jak u GLOCKa docilis opakovaneho stisknuti spouste?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Příspěvek od FRENKY » pát 19.1.2007, 17:18

Satan:
FRENKY píše:Satan: no jo...Glocka ještě nemám...zatím střílím s čízou (s kohoutem a pákou:))
:)

Ale vážně, zbraň mám velmi krátce a bezpečnostní návyky si teprve vytvářím. Ale případná "pozitivní" zkouška ránou jistoty (doma) by byl průšvih jako vrata.
Bydlím na sídlišti a při něchtěném výstřelu (a výstřel po ráně jistoty rozhodně je nechtěný, neboť střelec určitě neměl v úmyslu provrtat si nábytek) bych asi musel hodně vysvětlovat sousedům. Nedejbože kdyby střela vyletěla oknem, tak sebou vezme i okna dalších dvou paneláků vedle toho mého. Následky raději nedomýšlet.
Kdepak, výstřel doma je pro mne naprosto nepřijatelný a nechci zvyšovat pravděpodobnost, že někdy přijde.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1163

Registrován: úte 20.12.2005, 22:29

Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od Lukáš Koukal » pát 19.1.2007, 17:24

Zase nepřehánějme. Ten výstřel ve vedlejší místnosti už není kdovíjak slyšet, leda jako pořádné bouchnutí dveřmi. Okno NENÍ bezpečný směr, to je snad bez debat. Když si zvykneš při ráně jistoty mířit na zeď třeba skrz gauč, máš jistotu, že se ti případně nic nevrátí. Cena nového gauče navíc představuje značný výchovný faktor *40*
Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 575

Registrován: ned 21.5.2006, 20:17

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od gewarosse » pát 19.1.2007, 17:52

No,já bych se bál,že to proletí gaučem,stěnou a pak sousedem.

Příspěvky: 476

Registrován: stř 03.1.2007, 8:47

Zbraň: G19

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od JAKLA » pát 19.1.2007, 18:01

Nicméně mi pripadá zbytečný hazard zkoušet prázdnou komoru stiskem spouště.
ale zbraň ostane natiahnutá - to ju mám tak odložiť :?:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 19.1.2007, 18:03

Porad lepsi rizeny vystrel do gauce, nez nerizeny vystrel do nohy. Proto se dava ona rana jistoty. Staci mit treba v riti vytahovac a pokud se nedivas vyslovene i primo do laufu, muzes mit solidne vymalovano - svou vlastni krvi.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Příspěvek od FRENKY » pát 19.1.2007, 18:07

JAKLA: možná by neškodilo si přečist i ostatní mé příspěvky v tomto vlákně

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz