Tak jsem si dneska malem strelil :-(


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Příspěvek od FRENKY » ned 21.1.2007, 12:24

cmk píše:
FRENKY píše:Právě že ani tzv. "rána jisoty" ti nedá absolutní jistotu.
Muzu se te zeptat PROC vlastne mas neco proti rane jistoty - tedy proti veci, ktera trva 0.1 sekundy, dava ti vetsi jistotu a nic nestoji ???
Ale houby drahej úderník :)
Zkrátka si nemůžu dovolit, aby mi pisotle doma vystřelila. Na střelnici je to jasný, tam si dám klidně i tři rány jisoty (jako pojistku proti selhání náboje), ale doma si nedovolím to ani zkoušet.
Je to jako kdybys chtěl dávat ránu jistoty v plném divadle (teď prosím případné popichovače, aby se vzdaly poznámek že do divadla pistole nepatří, taky znám zákon)
Pokud bydíš na samotě u lesa, tak není co řešit. Já bydlím v paneláku s papundeklovýma (skoro) stěnama.
Pro případné vizionáře katastrofických scénářů dodávám, že když odkládám pistoli o které vím že není nabitá, tak stejně ji znovu kontroluju, když ji pak beru znovu do ruky.
Toliko k tomu.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » ned 21.1.2007, 12:26

FRENKY: proboha chlape, ctes vubec to, co zde pises? Opravdu bryskni logika - takze ty si doma nemuzes dovolit vystrelit, ale na druhou stranu se potom budes chovat k pistoli, jakozto k vybite a tim padem si treba radeji prostrelis nohu. Neuraz se, ale divim se, ze mas vubec zbrojak.

Chran nas Buh od takovychto jedincu *24**71*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 394

Registrován: stř 23.8.2006, 20:00

Bydliště: Praha

Příspěvek od yokyto » ned 21.1.2007, 12:32

To Frenky

CMK má pravdu. Čím více kontrol tím méně rozika, že dojde k chybě. Jestliže základ po střelbě tvoří vyjmutí zásobníku, stažení závěru do zadu, kontrola komůrky, spuštění závěru namíření do hluchého prostoru a rána jistoty, tak každá další kontrola je velice pozitivnmí a právě proto, že člověk je tvor chybující a zbraně někdy nefungují tak jak by měly.

Přesně jak tu někdo napsal lépe je prostřelená skříň než vlastní noha či někdo v okolí.

Jeden příklad co se mi stalo, když jsme šli k expertovi se podívat na brokovnice. Podotýkám, že se jednalo o velice zkušeného člověka, který vždy zacházel se zbraní jako s nabitou.

Ukazoval nám fci jedné pumpy. K prezentaci použil cvičné náboje, které si přivezl ze zbrojovky. Naládoval a repetíroval. Vzhledem k tomu, že jsem stál v přední části ne před hlavní tak jsem couvl do zadu. On automaticky zamířil v panelovém bytě kde měli kancl na protější stěnu. po třech cyklech najednou bum rána a protější stěna jhak když ji vyzobou vrabci. dokonce i ten umělý košíček zůstal v omítce. A opravdu se jednalo o cvičný náboj, bohužel měl zápalku. Z toho důvodu rána jistoty je vždy důležitá.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Příspěvek od FRENKY » ned 21.1.2007, 12:34

Hele Satane, nech si laskavě těch výpadů. K pistoli se chovám NEUSTALE jako by byla nabitá.
Bůh nás chraň od takvoých jedinců, kteří si doma klidně střelí (byť z nepozornosti) a provrtají zkrz tenký zdi souseda u večeře.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 522

Registrován: pát 28.7.2006, 17:50

Zbraň: CZ 85

Bydliště: Praha 10

Příspěvek od Vláďa » ned 21.1.2007, 12:43

FRENKY : nějak nechápu tvoje názory... Kolem zbraní se motám už nějaký ten pátek, a nikdy jsem neřešil, zda dát nebo nedat ránu jistoty. Pro mě je to automatika, přesně tak, jak popisují kluci. A jen pro tvojí informaci, před deseti lety jsem měl debatu s ing. Střižíkem, pokud nevíš, je to konstruktér z CZUB, a tem mi sám řekl, že daleko víc uškodí zbrani spouštění kohoutu přes palec, než rána jitoty. Vzhledem kk tomu, že ten pán ví, o čem mluví, je to další argument pro cvaknutí si, teda aspoň pro mě.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Příspěvek od FRENKY » ned 21.1.2007, 12:55

Vláďa: a už ti to někdy při ráně jistoty střelilo? Předpokládám že ne. A co by se stalo kdyby přeci jen ano? Předpokládám že krom leknutí a díry v gauči asi nic moc.
Když by to tu vystřelilo mě, tak to můžu zabalit. Nahoře lidi, dole lidi, vlevo lidi, vpravo lidi, vzadu lidi, vepředu okno a dalsí paneláky. Neřeším jestli by to tu zeď prostřelilo nebo ne. Takový experiment je nepřípustný. Leda bych si na zeď pověsil neprustřelnou vestu a cvakal do ní. Připadá mi to pánové, jako byste mě "nutili" jezdit po obci jen padesáktou, protože je to tak správně, a vůbec nebrali v úvahu dopravní situaci, lidi na přechodech, překážky v provozu atd.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 522

Registrován: pát 28.7.2006, 17:50

Zbraň: CZ 85

Bydliště: Praha 10

Příspěvek od Vláďa » ned 21.1.2007, 12:59

FRENKY : nestřelilo, ale nikdy neříkám nikdy...Myslíš, že bydlím sám někde v jeskyni, jako poutevník? Taky mám kolem sebe lidi,na kterých mi záleží, hafany, a stejně si tu ránu jistoty dám. Schválně píšu ránu jistoty, protože to člověk dělá pro jistotu, ne proto, že by chtěl hazardovat. A co ti brání, dát si pod stůl bednu s pískem, abys měl jistotu?

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » ned 21.1.2007, 13:10

FRANKY: mas pocit, ze rana jistoty je tedy prezitek, nebo ma opravdu vliv na bezpecnost?

Protoze, pokud myslis, ze je to prezitek, stejne te nepresvedcime, pak ale nechapu, proc ji na strelnici das a doma ne.
Pokud ma podle tebe vliv na bezpecnost, tak co je podle tebe prednejsi - to, ze se budes muset stehovat nebo to, ze hrozi, ze nekoho trefis?

Proste je ta teorie postavena na hlavu...

Nedavat ranu jistoty proto, ze by mohl vyjit vystrel... 99.999% strelcu ti na to rekne, ze prave proto se dava, aby nevysel tam, kde nema.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » ned 21.1.2007, 13:14

FRENKY: opetovne zde musim psat vypad vuci tve logice. Abys to pochopil, dam ti tva tvrzeni zde po bodech:

:arrow: Na jednu stranu rikas, ze tak jak to delas, je to 100%.

:arrow: Na druhou stranu zde tvrdis, ze i presto se bojis, ze to vystreli.

:arrow: Na treti stranu se pote k pistoli chovas jako k prazdne.

Z toho je naprosto evidentni, ze si radeji nerizene vystrelis kamkoliv (noha, paze, hrudnik, rodice, kamaradi, sekacka), nez rizene treba do sedacky nebo rohu mistnosti.

Nicmene resit tema rany jistoty mi prijde natolik zbytecne, protoze se jedna o naprosto samozrejmou vec. To tu za chvilku muzeme resit veci typu, jestli ma cenu nosit vubec zasobnik ve zbrani, kdyz prece clovek ho stihne sundat z opasku a zasunout dostatecne rychle *71**24*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Příspěvek od FRENKY » ned 21.1.2007, 13:17

cmk: Dyť ty mě ale vůbec neposloucháš co říkám.
Proč ji na střelnici dám a doma ne jsem řekl doufám srozumitelně.
Za přežitek ji rozhodně nepokládám, jenomže její "použití" mi nepřipadá tak jednoznačné.
Někde může zabranit maléru a někde může malér způsobit.
A je na mě, abych tu situaci vyhodnotil a zachoval se podle toho..a ne jen slepě následoval dogma, protože to dělaj všichni.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » ned 21.1.2007, 13:20

FRENKY: jestli jde pouze o to, byt individualni, tak zkus pit Sprite - ten ti aspon tolik neublizi.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Příspěvek od FRENKY » ned 21.1.2007, 13:22

SATAN: souhlasím že se tu motáme stále dokola. Moje argumenty x vaše argumenty.
Bedna s pískem (jak psal kolega výše) by pro mně asi byla přijatelným řešením (pokud si budu jistý, že to onou bednou neprojde, což se ale dá relativně snadno skusit na střelnici.)
Když dovolíte pánové, nebudu již reagovat a budu považovat tuhle věc z mé strany za uzavřenou, neboť jinak bychom se asi nevymotali.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 125

Registrován: čtv 27.10.2005, 19:25

Zbraň: G17

Bydliště: Empire State of Mind

Příspěvek od SniperWolf » ned 21.1.2007, 13:23

chlapi ja myslim ze je to stratene!nema cenu to riesit....FRENKY ma svoju pravdu a my svoju hoci VSETCI vieme aka je ta jedina pravda takze myslim ze cokolvek dalsie je strata casu
...shit happens
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Příspěvek od FRENKY » ned 21.1.2007, 13:24

SATANE, ty si tu asi připadáš jako dost velkej king co? No já ti ten pocit přeju.

No nic..stačilo.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » ned 21.1.2007, 13:27

FRENKY: ne, jenom jsem poznal, ze uz nema smysl rozebirat vec, kterou nehodlas akceptovat i presto, ze je to jedna z nejhlavnejsich zasad bezpecnosti. Delej si to jak chces, za sebe mohu pouze rici, ze doufam, ze ani ja, ani nikdo jiny nebude nablizku, az ti ta tvoje metoda jednou selze.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Příspěvek od FRENKY » ned 21.1.2007, 13:35

Satane, ještě mi to nedá, abych neutrousil poslední "moudro".
Představ si situaci, kdy budeš nucen vybíjet zbraň v plném autobuse (např. poté, co jsi tam zpacifikoval nějakého feťáka s nožem v ruce)
Taky ci tam cvakneš? A nebo zapojíš rozum a řekneš si, že "by nebylo vhodné tady zkoušet vybití zbraně ranou jisoty"?
Tak co?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1190

Registrován: pát 05.8.2005, 15:16

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od cybernetic » ned 21.1.2007, 13:39

FRENKY
vyberiem zásobník,stiahnem záver,skontrolujem komoru,vypustím záver a rána istoty.Čo tým pokazíš?
ja nempochopil
Glock 17 3rd., sa.24, sa.58V,sa.58P, sa.61
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » ned 21.1.2007, 13:40

FRENKY: urcite je z hlediska taktiky totalni nemysl si vybijet zbran. Aby ti treba nektery z jeho kamaradu nepodekoval.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 394

Registrován: stř 23.8.2006, 20:00

Bydliště: Praha

Příspěvek od yokyto » ned 21.1.2007, 13:41

To Frenky

nikdo tady nechce dělat kinga a protože se celkem známe tak Ti to důvěrně můžeme sdělit. Navíc Ty jsi uvedl, že jsi začátečník a tudíš ještě nemáš tak na 100% zažité návyky, ale věř co Ti tady lidé říkají je odzkoušeno mnohaletou praxí a mim jijé je to i stále ve výcviku všech i specielních složek. Jsou tu lid, kteří to mají zvládnuto, že nosí i zbraň nabitou tedy s nábojem v nábojové komoře a přesto, jsou zásady, které neopustí protože jsou to zásady ověřené a fungují Není to o tom se na Tebe povyšovat, jen Tě upozornit na to co je špatné a co hrozí, když se něco opomene. Tvoje neznalost vyplývá i z toho, že tvrdíš, že kolem Tebe bydlí sousedi a že by si nerad někoho zranil. Pokud nebydlíš v domečku z papírové lepenky tak se bát nemusíš. Podívej se na parametry střeliva a pak mluv o možném neštěstí. Pokud Ti někdo řekl, žepistolové kulové střelivo projde panelem nebo podlahou či stropem, tak Tě pěkně houpá Tedy pokud nemluvil o střelivu typu snake a i tam by to byl velký problém. Hlavně Tě prosím nežeň to dady do osobních invektiv.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Příspěvek od FRENKY » ned 21.1.2007, 14:03

Satan: Pohopitelně jsem myslel vybíjení zbraně, až je situace pod kontrolou. Tedy zřejmě po přijezdu policie.
Ale to je jedno, už to nereš.

Yokyto: Ok, samozřejmě akceptuji, že jste daleko zkušenější v zacházení se zbraní. Nicméně o to víc mě právě zařáží ta "slepota" k vyhodnocení konkrétní situace. Zkrátka ránu jistoty za každou cenu, bez ohledu na to, co by případný výstřel mohl způsobit.
Osobní invektivy jsou pro mě také nepřijatelné, leč bylo nutno odrazit "útok" :)

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz