Tak jsem si dneska malem strelil :-(


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 394

Registrován: stř 23.8.2006, 20:00

Bydliště: Praha

Příspěvek od yokyto » ned 21.1.2007, 14:13

To Frenky
právě proto aby jsi věděl co výstřel při ráně jistoty způsobí zbraní míříš do bezpečného místa a je na Tobě jak to místo vybereš. To je součást taktiky a umění a dobré manipulace se zbraní. Znovu opakuji je lepší trefit stěnu, kus nábytku než někoho jiného nebo sebe. Na vojně nám vštěpovali do hlav, že jistota je kulomet. Podívej se v sekci video na následky nedání rány jistoty a zanedbání kontroly zbraně. Extrem je tam jak si vojenský instruktor v místnosti při vysvětlování vojákům jak se manipuluje s RPG ji postavil na stůl a odpálil omylem. Zbyly jen sutiny.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » ned 21.1.2007, 14:14

FRENKY: jenze se tocime dokolecka. Ten pripadny vystrel by byl treba do rohu mistnosti. Ty si ranu jistoty nedas, nechas radeji zbran treba lezet a nekdo prijde a chytne ji klasicky, jak vidi v TV - tj. rovnou za spoust a je vymalovano. To se ti zda opravdu lepsi?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » ned 21.1.2007, 14:17

FRENKY> jestli ono to nebude tim, zes nam jaksi nevysvetlil konkretne tu situaci, proc ranu jistoty NE. Jen jsi rekl "proste NE". Treba bys nas potom presvedcil :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Příspěvek od FRENKY » ned 21.1.2007, 14:28

cmk: Clověče to čteš jen kažej druhej příspěvěk, nebo mě jen tak lakuješ? :)

Satan: už to neřešme (už se to i na můj vkus moc vleče). Asi zůstanu u toho, že si nejdřív vyhodnotím situaci, za je bezpečné si cvaknout (s ohledem na přípaný možný výstřel) a když to bezpenčé bude, tak cvaknu.

Howhg. Domluvil jsem.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 394

Registrován: stř 23.8.2006, 20:00

Bydliště: Praha

Příspěvek od yokyto » ned 21.1.2007, 14:33

To Frenky
a jak pak vybíjíš zbraň, když nemáš kolem sebe bezpečné místo. Ono totiž i při vybíjení zbraně musíš mířit na bezpečné místo. Nebo Ti zbraň smměřuje kamkoli. A to místo kde míří zbraň při vybíjení je totožné s místem kam míří zbraň při ráně jistoty. Pak tedy doma nemůžeš ani nabít ani vybít zbraň ono někdy i při této manipulaci může dojít k nechtěnému výstřelu. Dle toho znamená, že doma odlůožíš zbraň bez jaké koli manipulace?

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » ned 21.1.2007, 14:35

FRENKY: tobe jde zrejme o vetu: "Bydlím na sídlišti a při něchtěném výstřelu (a výstřel po ráně jistoty rozhodně je nechtěný, neboť střelec určitě neměl v úmyslu provrtat si nábytek) bych asi musel hodně vysvětlovat sousedům."

Takze se znova zeptam - pro Tebe je nenutnost vysvetlovani sousedum prednejsi, nez bezpecnost?

Ja porad hledal prispevek, kde bude napsano, ze mas papundeklovy zdi, zadnej nabytek a bydlis nekde uprostred neceho, co pripomina film "Kostka" a dostavas se do toho teleportem - jinak si nejak nedokazu predstavit byt, v nemz by nebyl bezpecny prostor.

A vysvetlovani sousedum - kdyz to odlehcim - copak je tak tezky vybehnout a zacit rvat na chodbe: "ku*va, kdo to tady strili?" :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Příspěvek od FRENKY » ned 21.1.2007, 14:45

Yokyto: Když manipuluji se zbraní, tak nikdy nestrkám prst na spoušť (podle základního pravidla, kterému mimochodem rana jistoty docela odporuje - nestrkat prst do lučíku, pokud nemířím na terč a nechci střílet)
Nicméně tay bych se zastavil s jednou otázkou (míněnou zcela upřímně):
Může zbraň při manipulaci vystřelit i pokud nepůsobí žádný tlak na spoušť?
Napadá mě snad jedině silný úder zezadu na kohout (připadně rovnou za zápalník) ..a to ještě při selhání pojistek (blokování zápalníku)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Příspěvek od FRENKY » ned 21.1.2007, 14:46

cmk:
FRENKY píše: Když by to tu vystřelilo mě, tak to můžu zabalit. Nahoře lidi, dole lidi, vlevo lidi, vpravo lidi, vzadu lidi, vepředu okno a dalsí paneláky. Neřeším jestli by to tu zeď prostřelilo nebo ne. Takový experiment je nepřípustný. Leda bych si na zeď pověsil neprustřelnou vestu a cvakal do ní. Připadá mi to pánové, jako byste mě "nutili" jezdit po obci jen padesáktou, protože je to tak správně, a vůbec nebrali v úvahu dopravní situaci, lidi na přechodech, překážky v provozu atd.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1163

Registrován: úte 20.12.2005, 22:29

Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od Lukáš Koukal » ned 21.1.2007, 14:47

Páni to je mazec :lol: Souhlas s Yokytem - nabíjet a vybíjet je třeba také v bezpečném směru, a rána jistoty jde tamtéž. Pokud jde o riziko průstřelu - devítka se ani nezavrtá do cihly, jen ji lehce odštípne. Ověřeno, můžu postnout fotku. Panel sotva odře. Bedna s pískem velmi dobré řešení, jinak je snad vždy možné mířit si třeba do trezoru, ne?
Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Příspěvek od FRENKY » ned 21.1.2007, 14:48

cmk: ..ale s tím řvaním na chodbě je to výborný nápad :D :D :D
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » ned 21.1.2007, 14:51

FRENKY píše:Napadá mě snad jedině silný úder zezadu na kohout (připadně rovnou za zápalník) ..a to ještě při selhání pojistek (blokování zápalníku)
Staci aby se ti zlomil udernik a sikovne vzpricil a mas vymalovano.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » ned 21.1.2007, 15:00

FRENKY: ale stale tam nevidim to, proc by vystrel pri rane jistoty byl zavaznejsi, nez mozny riziko...
Vsude kolem lidi - NO A? Uz ti tu nekdo psal asi 2x, ze zed pistoli neprostrelis.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » ned 21.1.2007, 15:03

Mimochodem - my te nenutime jet po obci 50 za kazdou cenu, my te nutime zpomalit na 20, protoze zpoza baraku vletel mic a zastavil se o sloup verejneho osvetleni a za nim muze vyletet i dite a i kdyz mic nedoletel az na silnici, kde je mic, tam je dite a to muze tu chybu udelat, takze i kdyz tam prechod neni, vyplati se zpomalit - i kdyz sance, ze to dite vbehne az pod auto je mala, pac se mic nastesti zastavil uz na chodniku (neboli ty jsi presvedcen, ze naboj v komore jiz neni).
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » ned 21.1.2007, 16:37

FRENKY: Porovnej pls tato dve reseni (aplikuj na svuj byt) co do bezpecnosti.

:arrow: Vybijeni bezpecnym smerem, kontrola (standardni postup: zasobnik, zaver, komora, sachta), potom totez znovu, potom (kdy uz by mel "nekdo" jistotu a dal ranu jistoty) Ty jeste jednou (potreti) zkontrolujes. Povazujes zbran za bezpecnou.

:arrow: Naprosto totez, akorat potom, co chci dat jistotu, stejne jako Ty jeste jednou zkontroluju (potreti) a az pak dam tu ranu jistoty. Pak povazuju zbran za bezpecnou.

Tvrdim, ze druhy zpusob je lepsi - i pro Tve sousedy :) Ja davam doma jistotu do dvou krabic s narovnanymi papiry (odraz panelova podlaha a zdena zed), nebo do rohu mistnosti do nepouzivaneho kresla (panel, zed, zed) :)

Ale pokud jsi jineho nazoru a nepovazujes to stale za bezpecne, bedna s piskem (nebo vybijeci zarizeni) to naprosto resi. Ale pak do nej davej "jistotu" :lol:

PS. To, ze jsi "proti vsem", jeste neznamena, ze jsi blbec 8) Mej se...
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » ned 21.1.2007, 17:05

FRENKY: Jasně! Když tě nepřesvdčí argumnety, dojde na teleskop! :lol:
Já zase až takový fundamentalista nejsem. Rána jistoty je určitě dobrá. Je to definitivní způsob, jak se přesvědčit, že zbraň byla dobře zkontrolovaná. Prostě kontrola kontroly a tak je k tomu třeba přistupovat. U glocka je to zároveň jediný způsob, jak vypustit úderník před uložením zbraně, takže tady se to zažilo prakticky všem :wink: Dovedu si ale představit, že se bez rány jistoty dobře obejdu a například z malorážky jsem ránu jistoty dával se skřípěním zubů jen na závodech - protože pravidla, že ano... Podle mě ale tento návyk nijak škodit nemůže, může ovšem prospět, protože pak je zbraň nadevší pochybnost opravdu, ale opravdu prázdná. *40*
V paneláku bych (bez dalších pomůcek) ránu jistoty mířil šikmo do rohu místnosti u vnější zdi.

Příspěvky: 476

Registrován: stř 03.1.2007, 8:47

Zbraň: G19

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od JAKLA » ned 21.1.2007, 20:27

2:Frenky nedá mi :roll: este jedna otázocka: rozborku zbrane robíš tiež bez rany istoty ? alebo robíš rozborku len na strelnici *4*

Qer

Příspěvky: 34

Registrován: stř 01.11.2006, 22:42

Příspěvek od Qer » ned 21.1.2007, 23:23

No to je zaujimava debata.... az na to ze Frenky je zjavne mimo ked stavia prioritu nestisnut spust pred klasicku ranou istoty....(necital som celu diskusiu) U nas by si teda zo skusiek na ZP letel......
Je to jasne stanovene a definovane v zakone, ranu istoty nemusis dat iba ak si v miesetnosti z viacerymi ludmi kde by hrozilo odrazenie od steny a pod. V ziadnom pripade panel neprestrelis ani nic podobne....Inac je rana istoty zo zakona povinna. ( zakony SR)
Osobne ju davam vzdy ked vybijam zbran alebo ju niekomu davam do ruk ( nosim naboj v komore a zijem sam takze vzdy viem v akomstave je zbran) , klasika vyberiem zasobnik prvym pretiahnutim vyhodim naboj z komory, druhym vizualne skontrolujem ze je komora prazdna a zasobnik nie je v zbrani... Bez toho ju z ruk nedam a nic sa nemoze stat.......

Příspěvky: 345

Registrován: stř 06.4.2005, 22:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od Ivoshek » ned 21.1.2007, 23:30

Vláďa: Proč škodí zbrani vypouštění kohoutu přes palec? Nebo je to jen specialitka Čezet?

Příspěvky: 345

Registrován: stř 06.4.2005, 22:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od Ivoshek » ned 21.1.2007, 23:39

Starosta píše:...Naprosto totez, akorat potom, co chci dat jistotu, stejne jako Ty jeste jednou zkontroluju (potreti) a az pak dam tu ranu jistoty. Pak povazuju zbran za bezpecnou.
Já považuji zbraň za bezpěčnou jen když je rozebraná. :-)

BTW ránu jistoty dávám pouze u Glocka. Vy, kdož vlastníte revolver, prověřujete ránou jistoty všech šest komor? Já tam dávám jen plastovou vložku než zaklopím válec...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 522

Registrován: pát 28.7.2006, 17:50

Zbraň: CZ 85

Bydliště: Praha 10

Příspěvek od Vláďa » pon 22.1.2007, 12:31

Ivoshek : tvrdil, že ozuby se po sobě třou dlouho, což jim škodí, při výstřelu, nebo ráně jistoty :lol: to proběhne tak, jak by mělo. Nejsem odborník, on ano. Myslím, že by to měl být problém nejen číz.

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz