Tak jsem si dneska malem strelil :-(


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Tak jsem si dneska malem strelil :-(

Příspěvek od cmk » ned 22.10.2006, 22:26

Sedim takhle u televize a napadne me, ze kdyz nemam co, ze bych mohl trochu susit...
Takze vyndam zbran, pripravim si z pouzdra prazdnej zasobnik, z komory vyhodim prazdnej naboj a paklize bych se ridil zde obecnym uznavanym pravidlem (po vyhozeni naboje z komory rana jistoty), prostrelil bych si v tu chvili supliky u postele... Proste jak jsem si vyndal ten prazdnej zasobnik ze supliku, tak nevim, co to ve me implikovalo, kazdopadne jsem nasledne zapomnel vyndat ze zbrane ten plnej a nebejt toho, ze mam ve zvyku po vyndani naboje jeste kontrolovat komoru a sachtu, mohl jsem si ted v lepsim pripade nadavat do pitomcu.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » ned 22.10.2006, 22:28

cmk: V klidu nejsi sám mně se to taky stalo 8)
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 504

Registrován: čtv 08.12.2005, 12:57

Bydliště: Č. Budějovice

Příspěvek od icks » pon 23.10.2006, 0:26

Nápodobně, a proto už kontruluji vždy dvakrát a jěště přejedu prstem výstražník.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 352

Registrován: sob 11.3.2006, 16:57

Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od Lala » pon 23.10.2006, 1:24

cmk: Ty jo, tak tohle uz opravdu neni prdel :? Ja doma "pouzivam" dva zasobniky, jeden s dvouma cvicnyma nabojema, a druhej ostrej s 15ti poloplastena S&B, vlastnim G17,zasobnik nepretezuji :) Ovsem o tento "pruser" co se ti stal tedy nestojim, ale, kdyz musis mit doma naboj v komore tak se vlastne neni cemu divit ovsem nic to nemeni na tom ,ze opatrnosti nikdy nezbyva a stat se to muze kazdemu :mad:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 421

Registrován: pát 01.4.2005, 18:57

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od SINCITYMAN » pon 23.10.2006, 8:36

Tyhle případy tu už byly,nejsi sá m vím o dvou televizích a nočním stolku (NONAME) :lol:
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 932

Registrován: pon 15.5.2006, 13:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Všude a nikde

Příspěvek od provarenec » pon 23.10.2006, 8:46

Mě se tohle naštěstí ještě nestalo... Já většinou suším bez zásobníku. (Cvičím i natažení závěru) a kontroluju to většinou taky dvakrát. Hlavně, že se ti a nikomu nic nestalo.
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » pon 23.10.2006, 8:48

Taky kontroluju dvakrat za sebou kompletni procedurou, nez dam jistotu. Ale i tak to "smazim" do gauce v rohu mistnosti a kdyz vezmu do pazoury zasobnik s ostrejma nabo naboj, tak znova prekontroluju. Clovek nikdy nevi, kdy dojde na den blbec.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 485

Registrován: ned 01.10.2006, 19:36

Bydliště: Sev. Morava

Příspěvek od daveG17 » pon 23.10.2006, 9:01

Mi se neco podobneho stalo na zkousce odborne zpusobilosti...pri bezpecne manipulaci jsem vyhodil zasobnik, stahl zaver...patrona zadna nevypadla.Tak jsem jen tak pro formu nakoukl do komory,nic jsem nevidel. V klidu jsem tu mrchu rozebral a pak cumim jak puk na tu patronu v hlavni. :oops: Komisar s usmevem "Tak nic, sejdeme se za nejaky cas, vsak se to doucite. A tohle se vam aspon uz nikdy nestane :lol: "
Mel pravdu, ted vzdycky cumim do komory a sachty jak husa do flasky a jsem si sakra jisty :) Je dobre mit takovou zkusenost, clovek pak aspon je opatrnejsi.
Tyhle případy tu už byly,nejsi sá m vím o dvou televizích a nočním stolku (NONAME)
:D neni to ten slavny nocni stolek, prosuseny ranou z .45?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 932

Registrován: pon 15.5.2006, 13:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Všude a nikde

Příspěvek od provarenec » pon 23.10.2006, 9:11

Dave G17: Jak je možný, že to nevyhodilo náboj? To je od komisaře ale sprostý, že ti dal do komory školní náboj *34*
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27
Uživatelský avatar

Příspěvky: 421

Registrován: pát 01.4.2005, 18:57

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od SINCITYMAN » pon 23.10.2006, 9:16

Dave G17:Jistěže je :lol:
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 23.10.2006, 11:59

2 All - podle vyjadreni nekterych to vypada, jako bych si opravdu strelil - ja si diky ztrojeni bezpecnostnich navyku nestrelil, udelal jsem jednu chybu, diky druhemu navyku jsem ji odhalil...
Spis jsem to rikal proto, ze opravdu neni od veci po vyhozeni naboje z komory do ni nahlednout a neverit si "ze uz jsem zasobnik vyndal, tak tam prece nic bejt nemuze". Ja v tu chvili udelal chybu a to tu, ze jsem tam zasobnik nechal a to proto, ze jsem ho 2 sekundy predtim vyndal odjinud a nejak mi to precvaklo, ze uz zasobnik venku mam :-(
Nastesti oba zpusoby, ktere pouzivam (starsi - vyhodit naboj a znova stahnou zaver a podivat se, nebo novejsi - stahnout zaver, zachytem zaveru zaver zajistit a podivat se) tuhle chybu odhalej vcas.

Jinak - co se tyce nevyhozeni naboje z komory - nektere pistole to delaji ve chvili, kdy naboj do komory date vyhozim okenkem - vytahovac se nepretahne pres hranu hilzny, takze po vystrelu nebo po stazeni zaveru naboj nevyleti, ale zustane v hlavni. Nektere pistole to tak delaji proto, ze uz jsou tak navrzene, nektere proto, ze to zniceho nic proste najednou neudelaj, i kdyz by meli - proto ja osobne bych nikdy nedelal to, ze naplnim zasobnik naplno, do pistole vyhozim okenkem strcim dalsi naboj, necham sjet zaver a dam zasobnik.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » pon 23.10.2006, 12:01

Pánové, na vojně se při čištění zbraní střílelo slepejma a svetlicena o 106 :o)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 23.10.2006, 12:21

cmk: na tohle ma pomerne jednoduchou a hlavne ucinnou metodu MISSFAST!, ktery vzdycky po vytahnuti zasobniku soupne zespodu pazby malicek ruky, kterou drzi zbran. Potom je ta jistota 100%, ze ti nezustal zasobik v pazbe.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » pon 23.10.2006, 12:46

Satan: Ale to je prece to samy jako ho vytahnout - stena jako jsi si jist pri vytahovani zasobniku, ze ho vyndavas (a pak si to overujes pohledem do zasobnikovy sachty vyhoznim okynkem), tak prst zespoda do sachty Te presvedcuje uplne stejne, ze tam neni - ale zas je treba zkontrolovat i z druhy strany. Je to jen dalsi krok k dokonalosti vybiti :D
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: pát 12.5.2006, 15:00

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od String1 » pon 23.10.2006, 15:45

Používám to, co mě naučili u zkoušky na ZP, závěr dozadu, kuken do komory, tím vidím i "díru" místo záboníku, závěr dolů, rána jistoty.
Nechtěl bych se jednoho dne dočkat nechtěného výstřelu :-/
V tomhle případě bezpečnost především ...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 485

Registrován: ned 01.10.2006, 19:36

Bydliště: Sev. Morava

Příspěvek od daveG17 » pon 23.10.2006, 15:55

Jak je možný, že to nevyhodilo náboj? To je od komisaře ale sprostý, že ti dal do komory školní náboj
Nevim,byla to CZ83,kterou vsichni ucastnici kurzu nejspis uz par let rozebiraji a skladaji a nasledne se na ni dela zkouska-ona uz drzi pohromade jen silou vule...Dokonce se mi tu zavadu pak podarilo reprodukovat-fakt ta mrcha obcas nevyhodila. Mozna byl ten skolni naboj hodne tesne v komore. Tehdy me to nastvalo a ptal jsem se komisare, proc to nepovazuje za zavadu zbrane. No a on na to, ze to tak klidne bude brat, ale stejne jsem se mel podivat do komory PORADNE, zjistit tam hilznu, zkusil znovu stahnout zaver a kdyby to neslo, polozit zpatky na stul a nahlasit zavadu. Jak rikam, tehdy me to stvalo, ale dneska jsem naopak rad. A rek bych, ze mel naprostou pravdu ;)
CMK: nemelo to vyznit ve stylu "vidis vidis...strelil sis doma", naopak gratuluju k dobrym navykum, ktere zachranily prosuseni nabytku i pres jedno opomenuti
Uživatelský avatar

Příspěvky: 352

Registrován: sob 11.3.2006, 16:57

Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od Lala » pon 23.10.2006, 16:24

No vidis, kdyz jsem skladal zkousky ja s kamosem pred peti lety, tak jsem sel prvni, zapomnel jsem vyndat zasobnik a hrnul jsem se hned k rozborce pistole :oops: , po me sel kamarad a za chvilku vysli oba i s komisarem s tim, ze takto by to dal neslo a predvedl spravnou manipulaci se zbrani pred celou tridou a zkousky udelali krom jednoho vsichni :D

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Příspěvek od GLOCK69 » pon 23.10.2006, 17:02

Osobně si myslím,že nejlepší je se podívat so nábojové komory i do zásobníkové šachty a ještě zkusit prstem, pokuď nejsou ideální světelné podmínky. Přes ČZ vidím krásně světlo v komoře, u G-17 už tam vidím hůř.
A Škorpion, to je teprve sranda....

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 23.10.2006, 17:29

Tak tak, idealni zpusob je - chytit zaver prehmatem, nechat si naboj spadnout do dlane a rovnou zachytit zaver vzadu... Casu a pohodli na koukani do komory a sachty je pak dost... Jen to chce davat bacha na loket rucky, co drzi zaver, aby nesel pred hlaven a clovek se pri tom nenatocil mimo bezpecne smer (jako ja v Celakovicich).
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od pitt » úte 24.10.2006, 21:04

Já při kontrole dvakrát ,třikrát natáhnu závěr. Taky už mě skočil náboj na podlahu 8) .
Celkem mě to dojalo,když mě došlo co se mohlo stát.

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz