GALERIE - výbava na Taktickou malorážku


Vše o Taktické malorážce, aneb o novém směru v malorážné střelbě u nás

Moderátor: Grinch

Příspěvky: 198

Registrován: ned 27.2.2011, 18:33

Zbraň: G 26, PDW9

Re: GALERIE - výbava na Taktickou malorážku

Příspěvek od karel.vp » ned 25.9.2011, 13:13

Jelikož se množí dotazy na úsťovou brzdu, Tak zde je odkaz http://www.peaktactical.com/gallery.html

Nevím jak je na tom s výrobou teď. Prý měl nějaký úraz a nějakou dobu nepracoval. Bližší info bude mít Grinch.

Jinak mě přišla za týden!!!!!!
G 26, PDW9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: GALERIE - výbava na Taktickou malorážku

Příspěvek od AREYOU » ned 25.9.2011, 14:17

Karle,

chci se zeptat zda ti to s tím kompíkem střílí na stejné místo jako bez toho kompíku. Já jsem měl dělaný (viz foto, jakoby z oka vypadl tomu mému - ten na fotce je z tvého odkazu) a když jsem ho nasadil na hlaveň šel mi bod zásahu o 2 cm nahoru a cca 3,5 cm do leva...u tebe je to na flek, s i bez kompíku?
A další věc, která mne donutila ten kompík sundat byla ta, že se mi cca po 200 výstřelech začala splodinami ucpávat poslední vrchní díra směrem od hlavně a díky tomu se mi začal posovat bod nástřelu, buď jsem musel tyto jak beton tvrdé spaliny čistit a tím zprůchodnit ucpaný otvor nebo jsem musel trochu překlikat (cca 1 klik dolů a třeba 1 klik do strany), takto se mi to opakovalo dál jak se začala ucpávat další díra v kompíku.
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: GALERIE - výbava na Taktickou malorážku

Příspěvek od AREYOU » ned 25.9.2011, 14:23

Jo a ještě jedna věc, nějak mi to měnilo zvuk při výstřelu (nechci použít slovo tlumilo, aby se toho nějaký de..l nechytl)...všichni kolem si mysleli, že používám nějaké slabé náboje, že to znělo jak "vrabčinky" u tebe nic?

Děkuji za tvoje postřehy!

Příspěvky: 198

Registrován: ned 27.2.2011, 18:33

Zbraň: G 26, PDW9

Re: GALERIE - výbava na Taktickou malorážku

Příspěvek od karel.vp » ned 25.9.2011, 20:27

Po namontování jsem musel asi o dva kliku upravit a teď s tím nemám žádný problém. S úsťovkou mám lepší soustřely. jinak co se týká ucpávání , tak malej nános v té poslední díře je, ale ne moc. jediné co jsem musel udělat, tak otřít všechny náboje. Když jsou moc namazané tak byly úlety. Prostě to ta brzda nechtěla brát. Náboje používám Lapua standart + . Po otření se nástřel již ustálil. No a co se týká hluku, tak bych řek, že je to spíš větší rána. Je to tím, že to i ten hluk pošle do stran. Určitě mi to netlumí. Spíš opravdu víc třeskne.
G 26, PDW9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 169

Registrován: pon 27.12.2010, 2:42

Re: GALERIE - výbava na Taktickou malorážku

Příspěvek od katana » úte 04.10.2011, 17:27

Zdravím pánové.

Na začátku musím pochválit vaše zbraně, jelikož některé jsou opravdu skvostné. Kupuju dlouhou 22 a budu jí stavět. Rád bych jí dal časem pěkný kabátek. Od jednoho účastníka jsem se dozvěděl o barvě KRYLON. Jaké máte zkušenosti se stříkánám zbraní?? jaké používáte barvy??

děkuji
Uživatelský avatar

Pořadatel "TM"

Příspěvky: 983

Registrován: pát 06.11.2009, 8:17

Zbraň: Sako TRG 22 .308Win

Re: GALERIE - výbava na Taktickou malorážku

Příspěvek od Grinch » úte 04.10.2011, 17:57

Zkopíroval jsem to sem z konkurenčního fora, kam jsem něco podobného psal (možná i Tobě):

Pokud jde o práci s krylonem, tak:

- jedna barva přijde na cca 400,-
- jedna pixla vydrží na 4 kompletní přestříkání pažby (beru velikosti McMillan A4 a celkem cca 20 tenkých vrstev)
- nedoporučuju stříkat rovnou na dřevo - je třeba koupit třeba plnič ve spreji (bohatě stačí za 200,- na autokaroserie)
- plničem pořádně přetmelit a sbrousit
- a pak už jen vrstvy krylonu dle barev co potřebuješ...

krom nevýhody ceny to má výhodu v tom, že je to jednoduchý, po 10-15min to můžeš vzít do ruky a za 24hod je to zcela vytvrdnutý, jakékoli oděrky se dají stříknout znovu bez stopy po opravení (je ultratenká, takže když si dáš pozor tak lehký ošoupaniny stačí jen stříknout jendou další vrstvou a jkoby nic)

A každý komu jsem to doporučil mi dá za pravdu...

Není těžké se s tím naučit dělat i těžší věci, a pokud chceš jen dvě-tři barvy, tak to je brnkačka...

Tady je pár fotek co jsem tím dělal...

Toto je práce cca 30min včetně stříhání perlinky :mrgreen:

Obrázek

Toto je práce cca 3hod včetně lepení, stříhání a sundávání :mrgreen:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Pokud chceš cammo, tak jakákoli technika je zhruba stejně pracná - to nemá s typem barvy co dělat...

Záleží co chceš dělat a jak moc "profi" to má vypadat...

Viz moje fotky výše, tak záležitost přechodového cammo se síťovým vzorem 3 barvy viz první fotka je 30min lehký práce a digitál 3 barvy (a myslím, že velmi kvalitní práce) je cca 3 hodiny se vším všady...

A TADY máš příklad, jak jsem dělal pažbu na Falcona - práce na cca 15min s Krylonem

Záležitost klasického cammo - beru flectan (ostře ohraničené tvary různých křivek atd) pomocí šablon se bude pohybovat někde zhruba mezi tím...

Samo, že jedna barva je nejlehčí, ale furt musíš mít pistoli :), a o to tu teď nejde...
STŘELECKÉ KURZY - Puška s optikou - GTac - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar

Příspěvky: 169

Registrován: pon 27.12.2010, 2:42

Re: GALERIE - výbava na Taktickou malorážku

Příspěvek od katana » úte 04.10.2011, 21:23

Grinchi,
mockrát děkuju za rychlou odpověď. Tvoje puška je moc pěkná a ohledně Falcona - klobouk dolů, skvělá práce. Mám představu o celé černé zbrani. Ale kamufláž mě hodně láká přesto, že mám obavy, že to zpackam. Když cammo tak asi černá barva s olivovou + perlinka. A jen tak mimo soutěž: kde se dají sehnat šablony na digital??
Ještě jednou díky za odpověď, to s tím kitem mě vůbec nenapadlo :oops:

Příspěvky: 198

Registrován: ned 27.2.2011, 18:33

Zbraň: G 26, PDW9

Re: GALERIE - výbava na Taktickou malorážku

Příspěvek od karel.vp » úte 04.10.2011, 21:40

Černá a oliva a perlinka? No tak to je taky moje krevní skupina :lol:
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

G 26, PDW9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 169

Registrován: pon 27.12.2010, 2:42

Re: GALERIE - výbava na Taktickou malorážku

Příspěvek od katana » úte 04.10.2011, 22:41

Jo jo, něco takovýho si představuju, akorát bych to vzal asi komplet i s optikou.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 71

Registrován: úte 26.10.2010, 20:50

Bydliště: podhůří Šumavy

Re: GALERIE - výbava na Taktickou malorážku

Příspěvek od Harmitsch » stř 05.10.2011, 8:08

karel.vp> nadhera. Zrovna premyslim jak si tu svoji sm2 upravim. Tohle vypada moc pekne. Kdyz ale vezmete i optiku, tak to se asi pri pripadne reklamaci moc libit nebude, ne?
Nejdřív přicházejí úsměvy, potom lži. Poslední je střelba.
Roland Deschain z Gileadu
Uživatelský avatar

Příspěvky: 169

Registrován: pon 27.12.2010, 2:42

Re: GALERIE - výbava na Taktickou malorážku

Příspěvek od katana » stř 05.10.2011, 8:15

V tom bych problém neviděl, prej to jde dolů ředidlem 6001, ale nemám to ověřený.....
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: GALERIE - výbava na Taktickou malorážku

Příspěvek od AREYOU » stř 05.10.2011, 15:54

TO : KATANA

pokud chceš pouze černou, tak já použil barvu kupovanou v Baumaxu a to AUTO K originální autolak matně černá kod 199. 150 ml za 149 Kč a musím uznat, že kryje a drží perfektně (viz přiložená fotka mé CZ453).

Stříkal jsem to jak na dřevěnou pažbu tak i hlaveň, železo jsem odmastil tech. benzínem a pažbu jen otřel jarovou vodou a drží super. Pokud budeš chtít nafotím ti ten sprej ať víš jak to vypadá. Stříkal jsem to všechno 2 krát a ještě tak čtvrt spreje zůstalo, takže za málo peněz hodně muziky :-)!
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Příspěvky: 198

Registrován: ned 27.2.2011, 18:33

Zbraň: G 26, PDW9

Re: GALERIE - výbava na Taktickou malorážku

Příspěvek od karel.vp » stř 05.10.2011, 18:33

TO: Harmitsch
To je foto zrovna s novým puškohledem :D . Jinak jsem to měl stříknuté i s puškohledem. KRYLON jde krásně sundat myslím nitroředidlem 6001? Teď si fakt nejsem jistej. Ale stříknutej puškohled jsem prodal a nový majitel ho perfektně vyčistil. Jinak jak psal Grinch tak práce s ním je fakt jednoduchá. Takhle vypadala stříknutá komplet :D
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

G 26, PDW9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 71

Registrován: úte 26.10.2010, 20:50

Bydliště: podhůří Šumavy

Re: GALERIE - výbava na Taktickou malorážku

Příspěvek od Harmitsch » čtv 06.10.2011, 9:24

V patek prisla optika a vcera montaz - po nejake dobe hledani jsem na doporuceni objednal na moji CM2 montaz BKL 302MB na 11mm rybinu. Zjistil jsem, ze je originalni rybina nema 11mm, ale cca 10, takze je tam dost velka vule. (nemam supleru, takze to neni az tak presne zmerene). U BKL montaze se ale celisti podle me pritahovanim sroubu stahnou. Jen nevim o kolik a jestli to vydrzi ten sroub + zavit uvnitr (i kdyz sroub je ocelovej a montaz tvrzeny dural). Jinak je vyskove montaz vyborna. Mate nekdo vic zkusenosti? (pro zobrazeni vetsi fotky kliknete na miniaturu)

Obrázek

Obrázek
Nejdřív přicházejí úsměvy, potom lži. Poslední je střelba.
Roland Deschain z Gileadu
Uživatelský avatar

Příspěvky: 169

Registrován: pon 27.12.2010, 2:42

Re: GALERIE - výbava na Taktickou malorážku

Příspěvek od katana » čtv 06.10.2011, 10:15

Všem děkuju za reakce.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 226

Registrován: ned 27.2.2011, 20:35

Zbraň: Suhl 150,CZ SP-01

Re: GALERIE - výbava na Taktickou malorážku

Příspěvek od Haness » čtv 06.10.2011, 14:34

TO Harmitsch: Vždycky jsem chtěl vidět ty BKLka in natura, protože to jsou očividně jediné pořádné montáže které jdou na oválnou rybinu Suhlek a Anschutzek (ti co si oblíbili KzK prominou, jenom s nima nemám dobré zkušenosti).

Já měl svého času na SM-2ce montáže Kozap a byl sem s nima maximálně spokojený, seděly perfektně, bez vůle atp.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 71

Registrován: úte 26.10.2010, 20:50

Bydliště: podhůří Šumavy

Re: GALERIE - výbava na Taktickou malorážku

Příspěvek od Harmitsch » čtv 06.10.2011, 14:48

a taky jsi mel originalni rybinu o trochu mensi? No, ja do Kozapu nesel prave kvuli tomu, ze tu byly celkem haneny :x. Jak se ty Kozap montaze pritahuji? Taky jako puvodni montaz s ruskym dioptrem (2 sroubky/jezdce ktery dosednou na rybinu ze strany)?
Nejdřív přicházejí úsměvy, potom lži. Poslední je střelba.
Roland Deschain z Gileadu
Uživatelský avatar

Příspěvky: 66

Registrován: čtv 10.3.2011, 19:44

Re: GALERIE - výbava na Taktickou malorážku

Příspěvek od rimfireBR » čtv 06.10.2011, 16:26

jedna krásná a tichá ZKM z USofA :mrgreen: http://www.snipershide.com/forum/ubbthr ... w=1#UNREAD

jinak k těm BKL : používám na svou benchrest flintu ( A2013 ) vysoký na optiku 30mm a jsou moc fajn ........ bez lapování :idea: :idea:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 71

Registrován: úte 26.10.2010, 20:50

Bydliště: podhůří Šumavy

Re: GALERIE - výbava na Taktickou malorážku

Příspěvek od Harmitsch » čtv 06.10.2011, 16:49

ad "bez lapovani" -- takze nejsou bezpodminecne nutne ty lapovaci tyce a pasta, jak je doporucovane v manualu u Hawke Sidewendera?
Nejdřív přicházejí úsměvy, potom lži. Poslední je střelba.
Roland Deschain z Gileadu
Uživatelský avatar

Příspěvky: 226

Registrován: ned 27.2.2011, 20:35

Zbraň: Suhl 150,CZ SP-01

Re: GALERIE - výbava na Taktickou malorážku

Příspěvek od Haness » čtv 06.10.2011, 17:52

RiBR: tyjo to už trošku přehnali ne? :mrgreen: super, akorát ta hlaveň mi přijde až moc krátká, zajímalo by mě co to umí :shock:

Zpět na „Taktická malorážka“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz