GALERIE - výbava na Taktickou malorážku


Vše o Taktické malorážce, aneb o novém směru v malorážné střelbě u nás

Moderátor: Grinch

Uživatelský avatar

Příspěvky: 71

Registrován: úte 26.10.2010, 20:50

Bydliště: podhůří Šumavy

Re: GALERIE - výbava na Taktickou malorážku

Příspěvek od Harmitsch » pon 11.7.2011, 21:53

Haness> to vypada moc pekne - jak jsem psal, mam vyfrezovanou drazku i vpredu pred okenkem, takze to vypada pouzitelne (za mail samozrejme clovek nic neda :)). Uz to mam v bookmarkach.

Obrázek

Mac13> Nooo to je moje predsevzeti - strilet i s dioptrem. V Prachaticich mame docela dobrou sportovni zakladnu a podle vyjadreni spravce berou vsema 10 i takove volsove ruce a oci (rozumej zacatecniky stredniho veku) jako jsem ja :lol:
Na pristi zavod (pristi tyden v Trebici??) se chci jako divak podivat - nasat atmosferu a neco se dozvedet. Budu kupovat i pozorovak, takze je toho hodne. Optiku do te doby mit urcite nebudu - tak jen jako divak.
Naposledy upravil(a) Harmitsch dne pon 11.7.2011, 22:00, celkem upraveno 1 x.
Nejdřív přicházejí úsměvy, potom lži. Poslední je střelba.
Roland Deschain z Gileadu
Uživatelský avatar

Pořadatel "TM"

Příspěvky: 983

Registrován: pát 06.11.2009, 8:17

Zbraň: Sako TRG 22 .308Win

Re: GALERIE - výbava na Taktickou malorážku

Příspěvek od Grinch » pon 11.7.2011, 21:57

Mac13: S tím naprosto nesouhlasím!
Osobně odsuzuju a nedoporučuju nikomu nic od Kozapu, viz moje všechny zkušenosti asi s 5ti kusy těchto montáží.

Je sice pravdou že to byl vždy dvoudílné ale stejně, ta výrobní nepřesnost je naprosto strašná. a nedělám si iluze, že by to bylo jiné i u dalších.

Co se týče weaveru, tak od přechodu na něj je přestřelení optiky vždy tak max do 3 ran. sundám, nasadím a není co řešit... zas to ber tak, že weaver dáváš na rybinu napevno a na stálo a nejde dolů, takže o další chybu upevnění nejde...

Navíc tě vůbec nezajímá stranová úchylka montáží atd... ale jak řekl Mac, tak doopravdy to zas chce navíc i pořádné montáže na weaver...
STŘELECKÉ KURZY - Puška s optikou - GTac - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar

Příspěvky: 71

Registrován: úte 26.10.2010, 20:50

Bydliště: podhůří Šumavy

Re: GALERIE - výbava na Taktickou malorážku

Příspěvek od Harmitsch » pon 11.7.2011, 22:02

Perfektni chlapi diky moc za rady. Jestli tomu ale rozumim, pak po weaveru si muzu nechat na dioptr zajit chut (kdyz se montuje napevno)
Nejdřív přicházejí úsměvy, potom lži. Poslední je střelba.
Roland Deschain z Gileadu
Uživatelský avatar

Příspěvky: 71

Registrován: úte 26.10.2010, 20:50

Bydliště: podhůří Šumavy

Re: GALERIE - výbava na Taktickou malorážku

Příspěvek od Harmitsch » pon 11.7.2011, 22:11

mac13 píše:co se tyka weaver listy: osobne bych se na ni vyprd pokud uvazujes o KOZAPech tak ty jsou primo na 11mm rybinu (predpokladam, ze mas 11mm). pridavanim dalsiho meziclanku v podobne weaveru pridavas i dalsi moznost chyby ci spatnyho uchyceni/povoleni.
Kozap byla zatim jedina varianta, o ktere jsem vedel - pokud se z toho vytribi neco jine, pujdu cestou evoluce a prizpusobim si to, neb nechci vyhynout :lol: (jak tu bylo receno). Ve svem veku uz kaslu na to co je (free)cool-in ;) Mate doporuceni na montaz na weaver?
Nejdřív přicházejí úsměvy, potom lži. Poslední je střelba.
Roland Deschain z Gileadu
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: GALERIE - výbava na Taktickou malorážku

Příspěvek od Starosta » pon 11.7.2011, 22:21

U té lišty je zas nevýhoda ta, že se Ti celá optika posune výš, takže musíš dát nižší montáže, chce to dobře naměřit předem. Samozřejmě lišta může mít sklon kvůli malému rozsahu osazovaných optik.

Na Střelectví je někde popsáno o frézování rybiny do přední části závěru (SM-2), údajně to není žádný problém. Zvěsti o supertvrdém materiálu se snad týkají pouze pušek MC-12.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 226

Registrován: ned 27.2.2011, 20:35

Zbraň: Suhl 150,CZ SP-01

Re: GALERIE - výbava na Taktickou malorážku

Příspěvek od Haness » pon 11.7.2011, 22:27

Mě se líbí ty Thumbhole pažby, ale záleží na tom jak jsou udělané, tyto mají celý ten otvor značně velký, líbí se mi když je úzký (vím že to může znít úchylně :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ) tak jako to mají třeba pažby od Anschutz http://jga.anschuetz-sport.com/index.ph ... how=detail to je prostě super pažba, ikdyž taková McMillan A-5 jooo to je jiná liga:-D

Já měl předtím, před suhlkou Smku a majitel co to nechal frézovat říkal že ty řeči o supertvrdém materiálu jsou kravina. Někde na střelectví to někdo dokonce měřil tvrdoměrem a vyšlo mu to stejné, žádný problém.

Pokud na to nasadíš tu lištu, tak je dobré ji tam nechat a nehýbat s ní, jelikož jakmile s ní budeš hýbat tyk jí vždycky a setinku nasadíš jinak bod nástřelu se ti bude hýbat.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 79

Registrován: pon 21.3.2011, 16:09

Zbraň: suhl150

Re: GALERIE - výbava na Taktickou malorážku

Příspěvek od mac13 » pon 11.7.2011, 23:09

ja bohuzel nemam moznost srovnani - na malorazce jsem nic jinyho nez zminovanej jednodilnej kozap nemel.
zatim funguje 100%.
navic osubka od ktere jsem svoji Suhlku i s hotovou montazi kupoval je strelec mnohem, mnohem vetsich kvalit nez ja a strelba jej i zivi.
a to, ze si tutez montaz nechal osadit i na svoji novou Ancu, kterou Suhlku nahrazoval mi rika, ze blbou montaz by si asi znovu neporizoval ;)

Grinchi, to, ze je Weaver dalsi clanek je fakt. pokud bude chtit pouzivat dioprt jak pise tak ji bude muset sundavat.
a i kdybys ji pridelaval napevno a na furt tak je tam dalsi moznost nepresnosti jak ve zpracovani tak pri montazi a muze byt vyosena. rikam 'muze', netvrdim, ze bude - treba se to nikdy nestalo a nestane - nemam zadnou osobni ani zprostredkovanou zkusenost.
beru to za situace Ceteris Paribus.

zlate pravidlo zni: "co na aute neni, nemuze se porouchat" :mrgreen:
navic muze usetrenych 40$ investovat do lepsi montaze na 11mm rybinu :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 226

Registrován: ned 27.2.2011, 20:35

Zbraň: Suhl 150,CZ SP-01

Re: GALERIE - výbava na Taktickou malorážku

Příspěvek od Haness » úte 12.7.2011, 8:00

No on je další aspekt to že jak Suhlka, tak Anče mají oválnou vrchní rybinu. Maci ty máš upravenou tu rybinu, "ten" střelec ji nechával zbrousit naplocho, jelikož na oválné rybiny se velice špatně shání montáže.
Co jsem tím chtěl říct to, že existují stejní blázni jako já, kteří by do flinty takto drsně (pilníkem) nešli, už vůbec ne do Anče 1913, to by mě nejdřív zabilo moje svědomí a potom přítelkyně :mrgreen:

Nicméně musím říct že jsem měl na SMce dvojdílné montáže taky od Kozapu a neměl jsem s nima jediný problém, přišlo mi to jako za málo peněz docela dost muziky :mrgreen: Že já blbec je dal pryč i s SMkou :?

Měl jsem ty nejnižší a puškohled s objektivem 44 mm na to akorát sednul a bylo to krásně nízko, nedotýkalo se to hlavně. Teď jak mám na Suhlce ty KzK tak tam jde vidět jak vysoko je puškohled:-/

Ten Weaver má svá pozitiva a těma je obrovské množství montáží které se na to dají sehnat. Negativa jsou ta, že ti to přizvedne optiku, ale to by mělo jít kompenzovat nákupem těch "ultra" :D nízkých montáží. Nicméně asi půjde o to jakou máš optiku. V mém případě by to možná byl problém, jelikož středová kostka na mém puškohledu je poměrně masivní. Takže na Anču si potom ten Weaver taky koupím, resp. doufám že vyjde ta výroba:)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 79

Registrován: pon 21.3.2011, 16:09

Zbraň: suhl150

Re: GALERIE - výbava na Taktickou malorážku

Příspěvek od mac13 » stř 13.7.2011, 7:49

jojo, vim ze mam rybinu zbrousenou pod tou montazi do plocha - i kdyz jsem to musel testovat listem papiru (ani ten se nechtel mezi montaz a konec zbrouseni vejit - sikula ten kdo byl tak presnej).
ale tohle nebude Harmitschuv problem neb on ma rybinu nahore plochou ;)
zajimalo by me, ktery prase s napadem delat to kulaty u Suhlky i u Anci prisel...
...kde udelali soundruzi s NDR a NSR chybu???
zajimala by me jedinna vyhoda - nemuzu na zadnou prijit :angry: (snad krome vyrobnich nakladu - vo jedno frezovani min)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 226

Registrován: ned 27.2.2011, 20:35

Zbraň: Suhl 150,CZ SP-01

Re: GALERIE - výbava na Taktickou malorážku

Příspěvek od Haness » stř 13.7.2011, 8:10

No ono to bude spíš naopak, prvně s tím přišli borci od anči:D a jelikož soudruzi z Německa nejspíš neměli pořádné nápady tak to zkopírovali :D

Výhody ti nenapíšu, ale kdyby jsi chtgěl nevýhody tak těch by bylo podstatně víc :?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 71

Registrován: úte 26.10.2010, 20:50

Bydliště: podhůří Šumavy

Re: GALERIE - výbava na Taktickou malorážku

Příspěvek od Harmitsch » stř 13.7.2011, 8:14

tak tak, rybina je plochá jako ta chuděrka z "Rozpuštěný a vypuštěný" :)
IMHO u oválné rybiny se jedná o "estetické" hledisko - oblé tvary jsou zkrátka hezčí.
Nejdřív přicházejí úsměvy, potom lži. Poslední je střelba.
Roland Deschain z Gileadu
Uživatelský avatar

Příspěvky: 46

Registrován: pát 04.1.2008, 19:53

Bydliště: Br

Re: GALERIE - výbava na Taktickou malorážku

Příspěvek od Máša75 » pát 15.7.2011, 15:43

Také připravuji malorajdu:
Puška : Brno ZKM 456 mod. 4 .22LR
Pažba : Aeron
Optika : BSA Contender 4-16x40 RGBGE Mil Dot + sluneční clona
Montáž : Vector Optics duralové, přechodová weaver lišta se sklonem 20 MOA
Střelivo: Lapua st+ , Geco Rifle, Eley sport

Ještě není dodělaná jde to pomalu ještě nožky, povrchovou úpravu pažby, vodováhu, poutka a řemen.

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Naposledy upravil(a) Máša75 dne čtv 28.7.2011, 16:34, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 80

Registrován: pát 02.11.2007, 0:00

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Re: GALERIE - výbava na Taktickou malorážku

Příspěvek od jancz3rt » sob 30.7.2011, 23:44

Tak už jsem sem déle nic nehodil, tak aspoň ukážu momentálně skoro připravenou ZMK 456-4 s pažbou Kinsky, nožičkama a chybějící optikou:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Honza :-D
:: Glock 17 :: Hammerli X-Esse Long :: Suhl-150 :: ZKM 456-4 :: CZUB 858 ::
Uživatelský avatar

Příspěvky: 66

Registrován: čtv 10.3.2011, 19:44

Re: GALERIE - výbava na Taktickou malorážku

Příspěvek od rimfireBR » ned 31.7.2011, 13:22

Honzo :!: paráda :idea:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 80

Registrován: pát 02.11.2007, 0:00

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Re: GALERIE - výbava na Taktickou malorážku

Příspěvek od jancz3rt » ned 14.8.2011, 22:15

Tak tady je nahled momentalniho stavu me ZKM 456-4 s optikou Hawke Eclipse 4-16 AOIR - Mildot (děkuji Karle).

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Honza :-D
:: Glock 17 :: Hammerli X-Esse Long :: Suhl-150 :: ZKM 456-4 :: CZUB 858 ::

Příspěvky: 198

Registrován: ned 27.2.2011, 18:33

Zbraň: G 26, PDW9

Re: GALERIE - výbava na Taktickou malorážku

Příspěvek od karel.vp » pon 15.8.2011, 8:57

Není zač. :D Doufám, že ti bude dobře sloužit. Pěkný fotky :D
G 26, PDW9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 80

Registrován: pát 02.11.2007, 0:00

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Re: GALERIE - výbava na Taktickou malorážku

Příspěvek od jancz3rt » pát 19.8.2011, 23:07

Tak tady uz je skutecne finalni podoba:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Honza :-D
:: Glock 17 :: Hammerli X-Esse Long :: Suhl-150 :: ZKM 456-4 :: CZUB 858 ::
Uživatelský avatar

Pořadatel "TM"

Příspěvky: 983

Registrován: pát 06.11.2009, 8:17

Zbraň: Sako TRG 22 .308Win

Re: GALERIE - výbava na Taktickou malorážku

Příspěvek od Grinch » pon 19.9.2011, 19:47

Kdo pozná toto německé město???

Poradím, že se tam dělá něco s 22LR 8-)

Obrázek
STŘELECKÉ KURZY - Puška s optikou - GTac - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar

Příspěvky: 80

Registrován: pát 02.11.2007, 0:00

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Re: GALERIE - výbava na Taktickou malorážku

Příspěvek od jancz3rt » ned 25.9.2011, 10:11

:-) Že by Lapua GmbH z Schonebecku? :-)
:: Glock 17 :: Hammerli X-Esse Long :: Suhl-150 :: ZKM 456-4 :: CZUB 858 ::
Uživatelský avatar

Pořadatel "TM"

Příspěvky: 983

Registrován: pát 06.11.2009, 8:17

Zbraň: Sako TRG 22 .308Win

Re: GALERIE - výbava na Taktickou malorážku

Příspěvek od Grinch » ned 25.9.2011, 11:59

Nene, Lapua to není :)
STŘELECKÉ KURZY - Puška s optikou - GTac - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz

Zpět na „Taktická malorážka“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz