Glass Bedding


Vše o Taktické malorážce, aneb o novém směru v malorážné střelbě u nás

Moderátor: Grinch

Uživatelský avatar

Příspěvky: 226

Registrován: ned 27.2.2011, 20:35

Zbraň: Suhl 150,CZ SP-01

Re: Glass Bedding

Příspěvek od Haness » čtv 17.11.2011, 11:19

Hodně povedená instruktážní videa o beddingu od STR (další části doklikáte na straně :wink: )
http://www.youtube.com/watch?v=GItWubJX ... re=related
Uživatelský avatar

Příspěvky: 169

Registrován: pon 27.12.2010, 2:42

Re: Glass Bedding

Příspěvek od katana » sob 19.11.2011, 11:07

Hanessi,

díky za videa, jsou inspirativní.

Dále se ti musím omluvit jak jsem tupě nechápal a nevěřil s tou vrstvou leštidla na boty. Myslel jsem si, že se udělá poměrně silná vstva, ktetá se vymáčkne do tmelu. Včera jsem koupil leštidlo podle tvého odkazu. Jen jsem nesehnal v plechovce, ale to viz obr. Rozebral jsem uzávěr, abych nepoužil nanášecí houbičku a nanášel zkusmo prstem na šroubovák. Po zaschnutí jsem proces několikrát opakoval dle tvého návodu. A musím přiznat, že se jedná opravdu o skoro nepoznatelnou vrstvu. Takže kdo měl podobné obavy jako já, nebojte se a vhůru na to.

No konec řečí, jdu dělat glass bedding :wink: o výsledku vám poreferuju.
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Uživatelský avatar

Příspěvky: 169

Registrován: pon 27.12.2010, 2:42

Re: Glass Bedding

Příspěvek od katana » ned 20.11.2011, 21:45

Zdravím,

dnes jsem udělal u své 456 bedding. Rád bych ale věděl (hm...docela brzo :roll: ) jestli jsem to udělal správně. A proto se ptám? dělá se bedding u 456 po délce pouzdra závěru?? (viz obr. a úsečka "a") nebo i někde jinde??
předem díky za odpověď

Robert
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Uživatelský avatar

Příspěvky: 226

Registrován: ned 27.2.2011, 20:35

Zbraň: Suhl 150,CZ SP-01

Re: Glass Bedding

Příspěvek od Haness » ned 20.11.2011, 21:50

To je docela dobrá otázka, popravdě jsem viděl na internetu oba způsoby, někde dělali bedding pouze pouzdra závěru, někde dělali i cca 5 cm hlavně. Nicméně já sám jsem ho dělal podle STR - tedy pouze pouzdro závěru. Na druhou stranu u 456 je to otázka do pranice protože bedding by měl být především v místě dotažení šroubů. Takže v tomto případě bych možná udělal i kousek kolem předního šroubu.

Jak ti vlastně fungovalo tekuté leštidlo? Jsem zvědavý na tvůj výsledek :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 169

Registrován: pon 27.12.2010, 2:42

Re: Glass Bedding

Příspěvek od katana » ned 20.11.2011, 23:06

Takže, udělal jsem bedding v místě, kde jsem to označil na fotce, tak uvidíme jak se to bude chovat. Proto bych rád poprosil o názor někoho kdo dělal glass bedding na 456.
Službu leštidla zjistím zítra, dnes okolo 16. hod. jsem nanesl tmel, nyní je již tuhý, ale zkusím to rozebrat až zítra přibližně ve stejný čas.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 169

Registrován: pon 27.12.2010, 2:42

Re: Glass Bedding

Příspěvek od katana » pon 21.11.2011, 15:37

Takže je dokonáno :lol: Odšrouboval jsem oba šrouby a železo bylo na dřevě jak přilepené :shock: Ale stačilo pár mírných poklepů gumovou paličkou a železo skoro samo odskočilo od pažby. Hanessovo leštidlo na boty vřele doporučuji :!:
S výsledkem jsem celkem spokojenej. Současný uložení je 100% lepší (pevnější a těsnější) než původní.

:?: Je ale otázka zda-li jsem bedding udělal správně (udělal jsem jej poze na pouzdro závěru) a jestli neměl zasahovat až do hlavně k prvnímu šroubu :?: (případně bych dodělal až k zmiňovanému místu)

Foto je nekvalitní :oops: a bedding neopracovaný, v postatě hned po oddělení od pažby.
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Uživatelský avatar

Příspěvky: 169

Registrován: pon 27.12.2010, 2:42

Re: Glass Bedding

Příspěvek od katana » pon 21.11.2011, 17:50

a po opracování na hrubo
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Uživatelský avatar

Příspěvky: 226

Registrován: ned 27.2.2011, 20:35

Zbraň: Suhl 150,CZ SP-01

Re: Glass Bedding

Příspěvek od Haness » pon 21.11.2011, 20:55

Můj názor je ten, že to vypadá dost dobře, o dost lépe než můj na suhlce. To že tam jsou ty přelivy po krajích to neřeš, bez frézy nebo hodin jemného pilování to tak bude stále.

Jsem zvědavej jaký názor budeš mít po prvních několika střelbách;-) Každopádně pěkná práce;-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 169

Registrován: pon 27.12.2010, 2:42

Re: Glass Bedding

Příspěvek od katana » pon 21.11.2011, 21:49

Děkuji za uznání.

Pravda je, že dnes bych tam udělal pár věcí jinak, ale i tak jsem docela spokojenej. Jeden přeliv bude schovanej a druhej přijde zatmelit. Další věc je, že jsem odebral poměrně hodně materiálu z pažby cca 1,5-2,5mm a ne dlátkem, ale frézkou ve vrtačce.

Musím se přiznat, že co jsem 456 koupil, ještě jsem z ní nedal ani ránu :oops: Hned jsem jí rozebral a začal dělat úpravy (pažba, bedding :wink: ) a stavět, takže názor ohledně změny asi mít nebudu.

Dost jsem se beddingu bál, ale když si to člověk dobře promyslí a naplánuje a obrní se trpělivostí tak je to hračka :wink: Kdo o tom přemýšlíte, klidně do toho jděte. Návod v tomto vlákně od Hanesse je dostačující. Dělal jsem to podle něho :wink:

Robert
Uživatelský avatar

Příspěvky: 226

Registrován: ned 27.2.2011, 20:35

Zbraň: Suhl 150,CZ SP-01

Re: Glass Bedding

Příspěvek od Haness » sob 03.12.2011, 17:21

Katana: k tvému dotazu jestli bedovat i kousek hlavně před pouzdrem závěru jsem našel toto:

"...Epoxidové lůžko pro pouzdro závěru zasahuje o 1-11/16 palce (1,5-17,5 mm) dopředu před opěru (opěrou myslí recoil lug) přední části závěru a podpírá těžkou hlaveň. Zbytek zůstává volný, aby hlaveň mohla kmitat. Někteří civilní puškaři se domnívají, že přesnost zbraně je lepší bez tohoto dodatečného lůžka. Bez něj však těžká hlaveň roztřásá pouzdro závěru a může přivodit problémy s přesností, neboť způsobuje nestejné vibrace hlavně a pouzdra."

Zdroj:
LAU, Mike R. Vojenský a policejní odstřelovač : Příručka přesné střelby pro armádní a policejmí odstřelovače. Vyd. 1. Praha : Naše vojsko, 2007. 359 s. ISBN 80-206-0708-0.

Vzhledem k tomu že to je od chlápka co je puškař, který jako jeden z několika dělá taktické pušky s přesností 1/4 MOA tak bych tomu i dal váhu...

Příspěvky: 34

Registrován: čtv 07.4.2011, 11:11

Zbraň: G23

Re: Glass Bedding

Příspěvek od Shiva » sob 03.12.2011, 18:55

Nevim kdo kde udelal chybu, jestli Lau jako puskar, nebo ten co knihu prekladal.
1. Recoil lug, neni zadna opera ci podpera pro hlaven. nybrz jak nazev napovida, tak to ma co spolecneho se zpetnym razem (recoil). funkce tohoto "ozubu" je rozkladat a zachycovat zpetny raz. Pillar bedding (prosim nezamenovat s glass bedding), u slabsich razi recoil lug nepotrebuje protoze je pouzdro zaveru fixovano v beddingu pres "sloupky", glass bedding tyto sloupky postrada. V podstate je hodne podobny jako "glue in".
2. existuje cela rada projektu ktere se zaobiraji "podpirani" hlavne z duvodu utlumeni vibraci. Ale urcite to nema nic spolecneho s recoil lug.
3. Tam kde recoil lug je, je naprostou samozrejmosti ze je beddingovany.
Malorazka toto nepotrebuje, zpetny raz je zanedbatelny.
Vzhledem k tomu, ze bedding je prejat a uveden do praxe z konstrukci BR zbrani, kde problem vibraci jako takovych se resi jiz pres 50 let, tak mohu uvest nekolik prikladu pouzder zaveru.
Bezny recoil lug z duvodu vyrobnich nakladu, je mezikus, dalo by se rici podlozka s ozubem mezi hlavni a pouzdrem zaveru. Casto byvaji vymenovany za robustnejsi a vice slicovane nez original.
http://www.brownells.com/.aspx/sid=4504 ... 6_d_11136#
Vetsina zaveru (systemu) pouzivanych pro presne zbrane se vyrabi v nekolika moznych konfiguracich, dle pouzilte ci zamyslenem pouziti zbrane.
Pouzdra zaveru jez jsou zamysleny pro pouziti vykonnych razi maji recoil lug integrovan v samotnem puzdre, je z jednoho kusu.
http://dl.dropbox.com/u/16270150/BigPanda.JPG
http://dl.dropbox.com/u/16270150/Kodiak.jpg
pro mensi raze to neni potreba a vyrabi se bez.
http://dl.dropbox.com/u/16270150/Panda.JPG
Nektere systemy jez jsou urceny pro vice ucelu, davaji na vyber obe moznosti, nicmene recoil lug tam neni primo soucasti pouzdra ale jsou vyrabeny v tesnych tolerancich a tzv. "pinned" zajisteny koliky.
http://dl.dropbox.com/u/16270150/GrizlyII.JPG

Pri beddingu se prave tento ozub olepuje tenkou lepici paskou aby vznikla vule mezi ozubem a beddingem. neni zadouci aby byl v kontaktu. O nejake funkci "podpirani" tezke hlavne nemuze byt rec. pouzdra zaveru jsou natolik robustni a tuha, s dostatecne dlouhym zavitem, ze vylucuji moznost aby se hlaven nekde dotykala, (nakonec ani nevim jak to autor mysli, jako ze spojeni hlaven/pouzdro je tak chabe, ze se tezka hlaven uvolni v tom spoji a dotyka se predpazbi? nebo ze vznikne vakl?) nebo snad ze hlaven je tak tezka ze se svou vahou prohne??
Uživatelský avatar

Příspěvky: 226

Registrován: ned 27.2.2011, 20:35

Zbraň: Suhl 150,CZ SP-01

Re: Glass Bedding

Příspěvek od Haness » sob 03.12.2011, 19:59

1. je to citace, tzn. je to přesně opsánono z knížky, takže jestli chybu udělal autor nebo překladatel tak spíš to druhé. Taky jak to doslovně chceš přeložit?

2. nechápu proč rozebíráš recoil lug když on ho tam používá jenom proto, aby popsal místo od kterého se snaží popsat prostor který beduje. Což vzhledem k tomu že to vztahuje na pouzdra R700 je důležitý aspekt protože definuje počátek hlavně mimo pouzdro.

3. On staví pušky na bázi R700, takže recoil lug není součástí pouzdra, ale dává ho separátně, proto ho taky nejspíš použil jako specifikaci místa.

4. Nevím jak jsi na to přišel, že by to autor zamýšlel tak, že je tam RL jako "podpěra."

5. O tom jestli ho malorážka potřebuje nebo ne by jsme mohli dost ostře dobatovat, jelikož ikdyž je zpětný ráz malorážky malý, tak je.

Nicméně je pravda, že lepší by bylo si to přečíst v originálu, jelikož překládat něco takového muselo být značně složité, nemluvě o tom, že to mohl překládat někdo kdo není tak znalý věci a taky to, že některé odborné výrazy se sakra těžko překládají.

Příspěvky: 34

Registrován: čtv 07.4.2011, 11:11

Zbraň: G23

Re: Glass Bedding

Příspěvek od Shiva » sob 03.12.2011, 22:38

Ja jsem to pochopil ze jsi to opsal. takze to nebylo namireno proti tobe. to 1.
2. rozebiram RL protoze byla mylne uvedena jeho funkce.
dopředu před opěru (opěrou myslí recoil lug) přední části závěru a podpírá těžkou hlaveň.
coz je hovadina.
3. z toho duvodu jsem uvedl priklady jak je to resene. a taky jsem potvrdil ze bedding je potreba delat i tam, ale s tim, ze nektere plochy se polepuji tejpem aby vznikla nejaka mezera prave kvuli vibracim.
On staví pušky na bázi R700, takže recoil lug není součástí pouzdra, ale dává ho separátně, proto ho taky nejspíš použil jako specifikaci místa.
RL je std vybaveno hodne seriove vyrabenych zbrani, takze on tam nic nedava, ono to tam je z vyroby. muze menit za masivnejsi.
Nevim jestli jsi cetl kninu v originalu, ci jsi se s nim osobne bavil, protoze nevim kde beres tu jistotu, proc a co on napsal a k cemu to pouzil. Nejsem tady abych se hadal, a masli se mnou problem, tak si ho ventiluj jinak.
RL NESLOUZI JAK UVEDENO a protoze jsi se ani neobtezoval vysvetlit k cemu to slouzi, tak jsem si dovolit to osvetlit.
Nevidim duvod nejake ostre debaty o tom jestli malorazka ma nebo nema ZR, protoze ho ma, a to jsem taky napsal. (mel by sis pozorne precist muj prispevek, protoze jsem napsal i funkci RL) a pro mene chapave to zopakuji.
RL slouzi k zachyceni a rozlozeni ZR a to z toho duvodu aby u velkych razi nedochazelo k nadmernemu namahani sroubu a upevneni systemu v pazbe.
v extremnim pripade poskozeni pazby. Zbrane s mensim a malym vykonem (napr. moje 6PPC) ma pouze pillar bedding a 3 srouby. zadny RL neni potreba.
Malorazka s vykonem daleko mensim RL potrebuje jeste min. Suhl 150 ma zespoda vyfrezovanou drazku do ktere zapada napric ocelovy hranol. cele je to usazene ve dreve. nedovedu si predstavit jinou funkci nez RL (ale na nevhodnem miste, protoze pri nevhodne utazenych sroubech, vznika pnuti, ktere urcite neni pro presnost dobre). Pri pillar beddingu jsme to vyhodili a hranolek nahradil zub z kompozitu beddingove hmoty. Coz prispelo k presnosti zbrane.
Pokud si moderatori mysli, ze muj prispevek je zavadejici, mylny, OT, urazlivy ci jinak nevhodny, staci rici. smazu nebo ho mohou sami smazat.
Ja na rozdil od vetsiny, jsem schopen si to precist v originale a kdyz mi to neni jasne, tak napsat nebo zavolat a nechat si to vysvetlit.
Nemohu za to, ze na nasem trhu existuje pouze jedna kniha v ceskem jazyce a stala se bibli vsech co jinou rec neumi. Bohuzel je to jen prumerne dilo, ktere povrchne zminuje problematiku. V ceskem jazyce jsem si ji neprohlizel, ale dovedu si predstavit nepresnosti vznikle prekladem (staci si porovnat kvalitu prekladu manualu). Ale letos v lete jsem v ni listoval ve statech a nijak mi neoslovila ani po technicke strance ani po strance obsahove (teoreticke ci takticke).
Uživatelský avatar

Příspěvky: 226

Registrován: ned 27.2.2011, 20:35

Zbraň: Suhl 150,CZ SP-01

Re: Glass Bedding

Příspěvek od Haness » sob 03.12.2011, 23:31

1. Ano je to opsané, zkrátka citace.

2. Kým byla špatně popsána jeho funkce? V té citaci není nijak popsána funkce RL, je tam pouze uveden jako místo které popisuje prostor beddingu, nic víc. Respektive jestli myslíš dopředu tak tím myslí ve směru vývrtu, ne ve směru vertikálním.

3. Tím "podpírá těžkou hlaveň" myslí to epoxidové lůžko ne RL!!

4. Jistotu beru v tom že jsem si přečetl celou kapitolu ve které to sám uvádí. "Neobtěžoval" jsem se vysvětlovat k čemu slouží RL protože to v té citaci ani nebylo rozepisováno a ani to nebyl záměr k čemu slouží, jenže to by jsi si to musel přečíst pořádně, že ano...

Útočíš na ostatní skrze jejich v tvých očích "nevědomost" oproti své ale sám jsi si pořádně nepřečetl to, kvůli čemu jsi tu vyvolal tuto debatu. Řešíš princip RL, ale jediné co v citaci myslí opíráním hlavně autor je to, že se hlaveň opírá pár palců před RL o epoxidové lůžko a on řeší jestli to epoxidové lůžko dělat i tento kousek, nebo ne, nic víc nic míň.

Příspěvky: 34

Registrován: čtv 07.4.2011, 11:11

Zbraň: G23

Re: Glass Bedding

Příspěvek od Shiva » ned 04.12.2011, 0:41

Bez komentare
dopředu před opěru (opěrou myslí recoil lug)
z tve citace mne vyplyva ze RL je tam pro operu hlavne. Proto jsem to vysvetlil (cos mel udelat ty, pro nechapavce jako jsem ja).
A vysvetleni funkce RL neni nikomu na skodu, ani tobe, kdyz si myslis ze je RL dulezity a nezbytny u malorazky, nebo bys o tom byl schopen diskutovat.
Pokud ti to v tomto vlakne vadi, tak si myslim, ze nejaky admin ci kdo to tu ridi, muze vlakno oddelit.
nemam k tomu co rici, protoze mi to tady zacina pripadat jak na GS. Zvlaste od lidi kteri tomu prd rozumi.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 226

Registrován: ned 27.2.2011, 20:35

Zbraň: Suhl 150,CZ SP-01

Re: Glass Bedding

Příspěvek od Haness » ned 04.12.2011, 8:41

Dobře, upravím tu citaci aby jsi ji pochopil i ty.

"...Epoxidové lůžko pro pouzdro závěru zasahuje dopředu před opěru přední části závěru a podpírá těžkou hlaveň."

Doufám že teď už je jasné že tam nijak není myšleno to, že by RL měl nějak zespodu podpírat hlaveň, uvedl ho tam pouze aby vysvětlil kam až beduje - pokládá epoxid.

Jedná se o doslovný přepis, já jsem to nevymyslel. RL slouží k rozložení zpětného rázu do plochy pažby, proto se taky při bedingu oblepují 3 ze 4 jeho stran. Proto tam nejspíš autor myslí tím tu opěru (oporu vzhledem ke zpětnému rázu) - tak aby se při zpětném rázu opřelo pouzdro závěru o vybrání v pažbě pro recouil lug které je vybedováno ze zadní strany přesně na rozměr.

Nedivím se, že ti to tu přijde jako na GS, protože tam jsi taky reagoval tímto způsobem takže jsi z lidí dělal voly...
Uživatelský avatar

Pořadatel "TM"

Příspěvky: 983

Registrován: pát 06.11.2009, 8:17

Zbraň: Sako TRG 22 .308Win

Re: Glass Bedding

Příspěvek od Grinch » ned 04.12.2011, 12:11

Já myslím, že sic je to stále k tématu, tak s eVy dva nmikdy přes sklo nepochopíte...

Jeden o koze a druhý o voze, ale myslím, že mkomentálně se vše vyjasnilo a dále bych se zde věnoval tomu, čemu zde je vlákno věnováno - Glass beddingu

Berme to tak, že Shiva nám vysvětlil pojem Recoil Lug a Haness vysvětlil to, že glass "bývá dělán" na celé pouzdro závěru až po daný Recoil lug...

Tím bych to prosím uzavřel, ať tu není bordel jako jinde...
STŘELECKÉ KURZY - Puška s optikou - GTac - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz

Příspěvky: 34

Registrován: čtv 07.4.2011, 11:11

Zbraň: G23

Re: Glass Bedding

Příspěvek od Shiva » ned 04.12.2011, 12:30

Lidi ze sebe delaji voly sami.

bedding v zadnem pripade u sportovni zbrane nedela podperu hlavni. Mozna by stalo za to se podivat na nejake dospele sportovni flinty. Nebo se staci podivat na Anschutz 2013. tezka bull hlaven je zasroubovana do pouzdra zaveru a nikde ji nic nepodpira, nikde se nedotyka, nikde neni bedding a predpazbi slouzi puze k manipulaci (podepreni, drzeni apd) zbrane.

Mozna kdybys slepe necitoval knihu a napsal to vlastnimi slovy, treba jako ja, tak bych se ani neozval. Protoze by to treba bylo technicky spravne. Opsat hloupost a pak se hadat o tom, kdyz to nekdo uvede na pravou miru, jen z duvodu ze ma pocit, ze z neho delam vola, o necem svedci.

Podivej, nevim jak dlouho se zbranemi, beddingem atd. zabyvas. Ale do te doby nez jsem ca pred 10 lety mozna dele, zacal psat o vypalovani nabehu, beddingu, MOA, mildot a dalsich vecech (prebijeni) tak o tom tady nikdo nemel tuchy, vcetne ozbrojenych slozek. Takze mi pripada smesny, kdyz lidi kteri mozna v te dobe co jsem o tom psal, chodili na zakladku a dnes se semnou hloupe dohaduji. Prectou jednu knihu blbe prelozenou, s informacemi jez jsou zakladni. To ze nekdo stavi pusky, to dela dnes pomalu kazdy kdo ma v zadku diru.
Pod MOA strili dnes drtiva vetsina tovarne vyrobenych zbrani, do 1/2 MOA strili i nase 550 s vyladenym strelivem. s vymenenym laufem, lepe receno s kvalitneji udelanym laufem a komorou 1/3 MOA neni nic tezkeho. (staci si vzit TRG jako priklad).
umeni delat presne zbrane splnujici nejakou presnost pod 1/5 MOA se bavime uz o jinych specifikacich a jinych cenach. 1/10MOA a mene se bavime o Puskarich.
Na letosnim MS BR byl dosazen novy svetovy rekord. team 4 strelcu strilejici kazdy 2 zbrane na dve vzdalenosti (100 a 200m) 5 kol po 5 ranach. dosahli prumerneho soustrelu 0.212MOA.
(8 zbrani, 4 lidi, 2 vzdalenosti, 2 discipliny celkem 400 souteznich ran, v rozpeti 4 dnu, kde se strili od rana do vecera z ruzneho mista na strelnici).
takze si pojdme povidat o vyrobe presnych zbrani.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 226

Registrován: ned 27.2.2011, 20:35

Zbraň: Suhl 150,CZ SP-01

Re: Glass Bedding

Příspěvek od Haness » ned 04.12.2011, 12:55

Shiva píše:Lidi ze sebe delaji voly sami.
Zajímavé že jsi u toho vždycky ty...
Shiva píše: Podivej, nevim jak dlouho se zbranemi, beddingem atd. zabyvas. Ale do te doby nez jsem ca pred 10 lety mozna dele, zacal psat o vypalovani nabehu, beddingu, MOA, mildot a dalsich vecech (prebijeni) tak o tom tady nikdo nemel tuchy, vcetne ozbrojenych slozek.
Já vím já jsem chodil na základku v doby kdy ty jsi se zabýval beddingem atd., takže všechno ostatní než to co řekneš ty je božské slovo...

Řekl jsem vůbec tady je citace je to pravda, berte to jako základ? neřekl... Taky jsem nenapsal že bedding má podepírat hlaveň, jenom jsem napsal citaci z knihy kde píše, že on to dělá tak, že beduje i kousek hlavně tak aby byla expoxidem podepřena palec své první délky nic víc nic míň, tak nechápu co tu furt řešíš?! Chtěl popsat a to i s překladem jsem tak pochopil dobře tohle http://picasaweb.google.com/lh/photo/ny ... jNYFrumc1g.

Nechápu co ti tak vadí na tom že jsem sem napsal citaci knihy, která uvádí jeden ze způsobů jak je bedding prováděn??
Uživatelský avatar

Příspěvky: 169

Registrován: pon 27.12.2010, 2:42

Re: Glass Bedding

Příspěvek od katana » ned 04.12.2011, 18:26

Tak abych se v tom aspoň trochu zorientoval, musel jsem si vaše příspěvky třikrát přečíst :D . Jde o to, že je to pro mě jako pro úplnýho začátečníka španělské vesnice a dost cizích názvů. Ale zpět k tématu, rád bych slyšel, jestli u své 456 viz foto mám udělanej glass bedding dobře nebo jej mám protáhnout před pření šroub, tedy i kousek na hlaveň :?:
Prosím odovězte mi jako laikovi - "dobře, špatně, udělal bych to tak nebo tak"
Pouze mě zajímá, zda-li je můj bedding správný nebo ne, víc a detailnějc nebudu řešit.

děkuji Robert

Zpět na „Taktická malorážka“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz