SOUTĚŽNÍ DISCIPLÍNY - dotazy, návrhy, ...


Vše o Taktické malorážce, aneb o novém směru v malorážné střelbě u nás

Moderátor: Grinch

Uživatelský avatar

Pořadatel "TM"

Příspěvky: 983

Registrován: pát 06.11.2009, 8:17

Zbraň: Sako TRG 22 .308Win

Re: SOUTĚŽNÍ DISCIPLÍNY - dotazy, návrhy, ...

Příspěvek od Grinch » ned 26.6.2011, 22:35

Jo máš pravdu, upravoval sem ten text co sem sosnul a zapomněl to specifikovat.. co tedy takhle...

Nepevnou oporu může své zbrani střelec vytvořit pouze částí svého těla, přičemž tuto část může improvizovaně podložit za pomoci vlastního oblečení či standardního taktického vybavení (např. bobíky, pouzdra, složená celta apod.) avšak v tomto případě v poloze v leže bez opory musí být ruka sevřena v pěst se zbraní volně loženou na zápěstí.

Tedy se ZAKAZUJE:
- používat špalků a jiných věci, co prokazatelně nepatří do výstroje a výbavy střelce
- podkládat na podporu ruku otevřenou v dlaň

Tato specifikace se NETÝKÁ STŘELCŮ STŘÍLEJÍCÍCH KLASICKÝM STYLEM, JAKO NA LM60
(ruka opřená o loket, předpažbí sevřeno prsty atd atd)
Podepření zbraně vzadu u botky opět není řešeno a je dle stávajících propozic...

Je to tak schůdné? :?:
STŘELECKÉ KURZY - Puška s optikou - GTac - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar

Příspěvky: 80

Registrován: pát 02.11.2007, 0:00

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Re: SOUTĚŽNÍ DISCIPLÍNY - dotazy, návrhy, ...

Příspěvek od jancz3rt » ned 26.6.2011, 22:44

Naprosto souhlasím s posledním zněním. Je to tak jasné a myslím, že o to zajímavější v ohledu na fakt, že se špalkem atd. je to uz hodně jednoduché dobře nastřílet. Postupem času se maličkosti ještě doladí, ale tohle je rozhodně krok správným směrem.

Honza :-D
:: Glock 17 :: Hammerli X-Esse Long :: Suhl-150 :: ZKM 456-4 :: CZUB 858 ::
Uživatelský avatar

Příspěvky: 79

Registrován: pon 21.3.2011, 16:09

Zbraň: suhl150

Re: SOUTĚŽNÍ DISCIPLÍNY - dotazy, návrhy, ...

Příspěvek od mac13 » ned 26.6.2011, 23:22

ja myslim, ze je to schudny naprosto.

mozna bych lidem nebral ani moznost mit zbran oprenou o bocni cast pesti (pest otocena o 90 stupnu = polozena na podlozku malickovou stranou a zbran oprenou o palcovou a ukazovackovou stranu pesti).

doplnil bych tam mozna nasledujici:
...avšak v tomto případě v poloze v leže bez opory musí být ruka sevřena v pěst se zbraní volně loženou na zápěstí nebo na kterekoli casti pesti.
Uživatelský avatar

Pořadatel "TM"

Příspěvky: 983

Registrován: pát 06.11.2009, 8:17

Zbraň: Sako TRG 22 .308Win

Re: SOUTĚŽNÍ DISCIPLÍNY - dotazy, návrhy, ...

Příspěvek od Grinch » pon 27.6.2011, 8:39

Takže finální verze, která je ZDARMA ke stažení :lol: >>ZDE<<

NESTABILNÍ OPORY - POLOHY BEZ OPORY:
Nepevnou oporu může své zbrani střelec vytvořit pouze částí svého těla, přičemž tuto část může improvizovaně podložit za pomoci vlastního oblečení či standardního taktického vybavení (např. bobíky, pouzdra, složená celta apod.).

Avšak v tomto případě, v poloze v leže bez opory, musí být nestřílející ruka sevřena v pěst se zbraní na ní volně položenou.

Tedy se ZAKAZUJE používat špalků a jiných věci, co prokazatelně nepatří do výstroje a výbavy střelce či podkládat mezi podporu a zbraň ruku otevřenou v dlaň.

Tato specifikace se NETÝKÁ STŘELCŮ STŘÍLEJÍCÍCH KLASICKÝM STYLEM, JAKO NA LM60 (ruka opřená o loket, předpažbí sevřeno prsty atd. atd.)


Podepření zbraně vzadu u botky opět není řešeno a je dle stávajících propozic.
STŘELECKÉ KURZY - Puška s optikou - GTac - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar

Příspěvky: 226

Registrován: ned 27.2.2011, 20:35

Zbraň: Suhl 150,CZ SP-01

Re: SOUTĚŽNÍ DISCIPLÍNY - dotazy, návrhy, ...

Příspěvek od Haness » pon 27.6.2011, 8:55

Konečná verze je už dost srozumitelná.

Nejhorší je to že v principu všichni chápeme čeho je zámysl dosáhnout. Problém je ten, že jakmile se najde někdo kdo do toho bude šťourat tak vždycky něco vyrýpe.

Myslím že v současnosti jsme na TM pohodová banda, která ačkoliv se tam ukázaly ty špalky jako hodně velká pomoc v očích některých tak se to přešlo a tolerovalo, což si myslím že na řadě jiných soutěží by bylo zdrojem velkého konfliktu. Nicméně je potřeba i trošku myslet do budoucnosti, kdy může být přítomen někdo kdo to jen tak nepřejde.
Uživatelský avatar

Pořadatel "TM"

Příspěvky: 983

Registrován: pát 06.11.2009, 8:17

Zbraň: Sako TRG 22 .308Win

Re: SOUTĚŽNÍ DISCIPLÍNY - dotazy, návrhy, ...

Příspěvek od Grinch » ned 17.7.2011, 15:13

Vážení a milí,
tak jsem se sem k Vám vrátil po delší pauze a abyste viděli, že se mnou titul nic neudělal a že furt vymýšlím koniny, tak tady je pro Vás mnou tolik připravované překvapení
:mrgreen:


Můžete za to poděkovat Hanessovi, který dal super videjko jak josu nabušeni Noři a navíc s jednorankou si moc vyskakuje :crazy:

Nově tuto položku odzkoušíme na Challenge Cupu a na další rok bych ji zařadil jako položku č. 11!

FAST & FURIOUS (FaF):
- začíná se klasicky poloha ve stoje, zbraň na zemi vybita, zásobníky vedle zbraně
- vzdálenost 50m
- počet ran max 32 :lol: :shock: :D
- počet terčíků 16
- započítává se max 16 NEJLEPŠÍCH zásahů (v každém terčíku 1 soutěžní rána)
- čas 1 minuta
- bodování v závislosti na variantě

- po odstartování se skočí k flintě, namíří a střílí se v rámci 1 minuty
- valíte co to jde a POZOR, lze se opravovat, tzn že pokud nastřílíte všech 16 terčíků tak se můžete k těm špatně trefeným vrátit
- samo se nevyplatí opravovat furt jeden terčík, protože se počítá 16 nejlepších a navíc v každém terčíku jen jedna rána...

- tzn že když si budete opravovat furt jeden máte max 10b, ale když povalíte dál, tak se Vám to bude sčítat

POZOR - JSOU TU MOŽNÉ DVĚ VARIANTY

VARIANTA A/:
- terčík s killzonama - dle mě asi lepší řešení, protože zohlední více jednoranky
- body dle zásahů, ALE čistý střed je za 1,5x !!! takže čistý střed za 15b
- tedy maximálně možnost nastřílet 240b
- zde je terčík a terč:
TERČ KE STAŽENÍZDE
Obrázek

VARIANTA B/:
- terčík s killzonama - zvýhodní všechny flinty a bude se lépe počítat
- body střed 2mm / 15b , 20mm / 10b , 42mm / 5b
- tedy maximálně možnost nastřílet 240b
- navíc se tady u toho dá šperkovat s tím, že se třeba nejdřív musí střílet bílé atd :mrgreen:
- zde je terčík a terč:
TERČ KE STAŽENÍ ZDE
ObrázekObrázek
Naposledy upravil(a) Grinch dne úte 26.7.2011, 12:28, celkem upraveno 4 x.
STŘELECKÉ KURZY - Puška s optikou - GTac - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar

Pořadatel "TM"

Příspěvky: 983

Registrován: pát 06.11.2009, 8:17

Zbraň: Sako TRG 22 .308Win

Re: SOUTĚŽNÍ DISCIPLÍNY - dotazy, návrhy, ...

Příspěvek od Grinch » ned 17.7.2011, 15:16

co jsem to dneska zkoušel tak výsledek docela zajímavý, osobně mám ten typ střelby natrénovaný, takže se dá dát 20ran a pak mi dojdou zásobníky :) ale mezera tam je.

Průměrně jsem se pohyboval od 140 - 170b, víc to nelezlo

Co se to zkoušelo s jednorankou tak nevytrénovaný střelec dal cca 8ran, takže když to vezmeme kolem a kolem tak vytrénovaný střelec se dokáže aspoň přiblížit cca 10 ranám, takže cca 100b a v nejlepším případě i 150b

Je na nás, jaký terč si zvolíme a uzpůsobíme, ale osobně jsem přesvědčen o tom, že jsou mezi námi snad všichni pro tu srandu a že ta 11 položka bude.

Ono bude tak jako tak - samo že až na další rok...

BTW - ono to původně mělo být na 30sec, ale to fakt nešlo :banana: *257*

Tady je nějaký můj výsledek z dneška, takže se třeste a ztřeste se :angry:

Obrázek
Naposledy upravil(a) Grinch dne úte 26.7.2011, 12:29, celkem upraveno 1 x.
STŘELECKÉ KURZY - Puška s optikou - GTac - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar

Pořadatel "TM"

Příspěvky: 983

Registrován: pát 06.11.2009, 8:17

Zbraň: Sako TRG 22 .308Win

Re: SOUTĚŽNÍ DISCIPLÍNY - dotazy, návrhy, ...

Příspěvek od Grinch » ned 17.7.2011, 17:03

Ještě mne napadlo... pokud to někomu z Vás přijde moc hardcore...

Co doplnit terčíky varianty B/ na 20 terčíků - 10 černých a 10 bílých
- čas dát na 45sec a střílet pouze na ty stejné barvy - tedy 10 soutěžních ran...
- bodování stejný - 100b a max 150b
- ALE za zásah neplatné barvy dít rovnou -15b...

Co vy na to?

Každopádně obě varianty bych odzkoušel na ChCupu
STŘELECKÉ KURZY - Puška s optikou - GTac - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar

Příspěvky: 226

Registrován: ned 27.2.2011, 20:35

Zbraň: Suhl 150,CZ SP-01

Re: SOUTĚŽNÍ DISCIPLÍNY - dotazy, návrhy, ...

Příspěvek od Haness » ned 17.7.2011, 18:12

No ještě to sveď na mě :x to abych si místo taktické vesty vzal na závody neprůstřelku :mrgreen:

Já jsem jenom zvědavej jestli se to projeví jako zátěž? resp. kolik lidí bude mířit a kolik to tam bude spíš sázet rychle :D
Uživatelský avatar

Pořadatel "TM"

Příspěvky: 983

Registrován: pát 06.11.2009, 8:17

Zbraň: Sako TRG 22 .308Win

Re: SOUTĚŽNÍ DISCIPLÍNY - dotazy, návrhy, ...

Příspěvek od Grinch » ned 17.7.2011, 18:26

Opakovačky musejí přestat být bačkory :mrgreen: jde mířit i střílet a sypat to tam :lol:
STŘELECKÉ KURZY - Puška s optikou - GTac - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: SOUTĚŽNÍ DISCIPLÍNY - dotazy, návrhy, ...

Příspěvek od Starosta » ned 17.7.2011, 21:27

U var. A si každý musí chtě nechtě vyzkoušet/natrénovat a zhruba spočítat, jakou bude mít přesnost, aby stihl všechny terče. Kdo bude o chlup přesnější, bude to znát na bodech, stejně jako ten, kdo usne na jedné ráně a nestihne všechny terče.

Kdežto ta druhá varianta je víc "pro laiky", nebo "akčnější", řekněme:
Každý to vysolí co nejrychleji tak, aby nastřílel hlavně všechny "velké" desítky a když zbude čas, bude opravovat a lovit centry za 15b.
Dva střelci s nemalým rozdílem v přesnosti (a stejnou rychlostí) ale můžou dostat stejně bodů (kvůli "velké" killzóně s 10b).

Takže já jsem pro var. A, pokud bych měl mluvit za sebe :)
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 66

Registrován: čtv 10.3.2011, 19:44

Re: SOUTĚŽNÍ DISCIPLÍNY - dotazy, návrhy, ...

Příspěvek od rimfireBR » ned 17.7.2011, 22:18

:lol: jsem pro verzi "B" :lol:
Uživatelský avatar

Pořadatel "TM"

Příspěvky: 983

Registrován: pát 06.11.2009, 8:17

Zbraň: Sako TRG 22 .308Win

Re: SOUTĚŽNÍ DISCIPLÍNY - dotazy, návrhy, ...

Příspěvek od Grinch » pon 18.7.2011, 19:39

"Béčko" je prostě kompromis no, zas to tolik nedegraduje, ale zas to není tolik hardcore:D ale rozhodně to není lehčí...
STŘELECKÉ KURZY - Puška s optikou - GTac - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar

Příspěvky: 45

Registrován: sob 26.2.2011, 19:17

Zbraň: CZ 455 THUMBHOLE

Re: SOUTĚŽNÍ DISCIPLÍNY - dotazy, návrhy, ...

Příspěvek od sniperj » stř 20.7.2011, 18:02

Tak jsem dnes zkoušel var. B a celkem to šlo, ale je to parádní FOFR. 140bodů a těch 16ran jsem stihl do minuty dát i já.

Obrázek
Uživatelský avatar

Pořadatel "TM"

Příspěvky: 983

Registrován: pát 06.11.2009, 8:17

Zbraň: Sako TRG 22 .308Win

Re: SOUTĚŽNÍ DISCIPLÍNY - dotazy, návrhy, ...

Příspěvek od Grinch » sob 23.7.2011, 21:24

Takže jsem rád, že se na dnešním závodě pořadatelem odhlasovala nová položka na další sezonu :) jinak stopro bude již začleněna v Challenge Cupu :crazy:

a čirou náhodou se mi dneska povedlo toto (ale po druhý už to bylo jen 165b :listen: )
čas 1 min a navíc 3x kouslý náboj a nutné znovunabití...

Obrázek
STŘELECKÉ KURZY - Puška s optikou - GTac - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar

Pořadatel "TM"

Příspěvky: 983

Registrován: pát 06.11.2009, 8:17

Zbraň: Sako TRG 22 .308Win

Re: SOUTĚŽNÍ DISCIPLÍNY - dotazy, návrhy, ...

Příspěvek od Grinch » ned 24.7.2011, 14:48

Tak jsem při dnešním treninku zjistil nemilou věc :x

Asi nikdy nenastřílím trapy na plný počet :crazy: Protože to nejde :idea:

Zjistil jsem, že jak mám na NF paralaxu od 41m, tak i při nejmenším zvětšení 8x a paralaxe na nejméně, jsou stále 3 případy míření a střelby na 10m:

1/ Ostrá osnova a rozmazaný cíl
2/ Rozmazaná osnova a rozmazaný cíl
3/ Rozmazaná osnova a ostrý cíl

Každý z těchto způsobů má jiný bod zásahu a celkově se liší od 1 do 2cm na terči na 10m
:!: :!: :!:
navíc se nejedná jen o výškovou úchylku ale i stranovou a ještě ne nikdy stejnou... :oha:

takže snaha byla zkoušet a cvičit střelbu pouze na jeden typ zamíření - ostrá osnova a mázlý cíl... jenomže to oko je takovej matroš, že se automaticky a strašně rychle přeostřuje - třeba i mezi namáčknutím a odpalem to skočí do jednoho z těch dvou dalších typů, takže střelba je cca + - 1cm, a to je moc kua fix :angry:

Takže nezbývá, než pilovat jiné položky :banana: a nepodceňovat paralaxu :mrgreen:
STŘELECKÉ KURZY - Puška s optikou - GTac - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar

Příspěvky: 79

Registrován: pon 21.3.2011, 16:09

Zbraň: suhl150

Re: SOUTĚŽNÍ DISCIPLÍNY - dotazy, návrhy, ...

Příspěvek od mac13 » ned 24.7.2011, 19:40

fakt 1-2cm? to je docela mazec na to, ze je to jenom 10m :shock:
predpokladam, zes to testoval v leze s oporou.
s tim asi nic moc nevymyslis :angry:
zkus naopak zaostrovat na terc - to by melo byt jednodussi pro muzsky oko udrzet - tunelovy videni mluvi ve prospech ostreni na cil (proto chlap nema problem ridit i za deste bez steracu kdy ma plny okno kapek, kdezto zensky oko porad preostruje i na ty kapky)
jedinna dalsi moznost co me napada je: mam porad ten 3-9x40 Z-plex china co jsem s nim strilel zahajovaci zavod (ten paralaxu nema vubec :D :wink: )
Uživatelský avatar

Pořadatel "TM"

Příspěvky: 983

Registrován: pát 06.11.2009, 8:17

Zbraň: Sako TRG 22 .308Win

Re: SOUTĚŽNÍ DISCIPLÍNY - dotazy, návrhy, ...

Příspěvek od Grinch » ned 24.7.2011, 20:40

Jasně to víš že jo :)

hele problém je v tom, že na 10m jsem cca kolem 1MIL pod osou puškohledu, takže je sice fakt že by pomohlo mít ostrej cíl, ale pak mi řekni prosím jak na tý rozmazaný a navíc dvojitý osnově odměřím 1 MIL? :crazy:

Bude sranda a další rok bude klepec :inlove:
STŘELECKÉ KURZY - Puška s optikou - GTac - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar

Příspěvky: 226

Registrován: ned 27.2.2011, 20:35

Zbraň: Suhl 150,CZ SP-01

Re: SOUTĚŽNÍ DISCIPLÍNY - dotazy, návrhy, ...

Příspěvek od Haness » ned 24.7.2011, 20:59

No tak si změř propad střely a prostě to na této vzdálenosti nacvakej na korekci.

Já to taky tak chtěl dělat, resp. jsem to tak dělal na nultém závodě, ale vzhledem k tomu že mi propad na 10m vychází přesně na značku 0,5 MIl tak to nemá smysl.... 8-)

....to jsou ti přenašeči... :D
Uživatelský avatar

Pořadatel "TM"

Příspěvky: 983

Registrován: pát 06.11.2009, 8:17

Zbraň: Sako TRG 22 .308Win

Re: SOUTĚŽNÍ DISCIPLÍNY - dotazy, návrhy, ...

Příspěvek od Grinch » ned 24.7.2011, 21:05

Klikání je taky hezká věc, ale furt to neřeší to že když bych neviděl při rozostřené osnově 1MIL, tak neuvidím ani centr :oops: :) hele fakt to nejde ale klidně si to na dalším závodě zkusíte.. mám z toho solidní bolehlav :crazy: :)

Zkoušel sem to vleže na terč na 10m, takže to není odhad ale prostě to, jak to chodilo...
STŘELECKÉ KURZY - Puška s optikou - GTac - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz

Zpět na „Taktická malorážka“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz