Taky nazor na GLOCKa


Debata o pistolích GLOCK

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Taky nazor na GLOCKa

Příspěvek od S474N » čtv 02.6.2005, 12:57

Samozrejme ne vsem se pistole GLOCK libi, dovolim si zde opastovat nazor cloveka, ktereho neoslovil:

VENDEX [02.06.05 12:37]
TAK PRO VSECHNY, CO TU PRED DVEMA ROKAMA NEBYLI...Z toho duvodu, ze je to nehezka, neforemna, cerna, umelohmotna pistole, ktera si zaslouzi jen a jen protahnout piskem pro cincily...Je neopracovana a ten jeji "rychlonabijec" je taky hroznej

Jaky je Vas nazor na "krasu" pistoli GLOCK?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 498

Registrován: pát 01.4.2005, 17:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od ikar » čtv 02.6.2005, 14:20

Me se glock libi hodne a to ze ma nejake casti plastove jak tam pise ten clovicek tak toho asi moc nepotesi ze uvedeny polymer zacinaji uzivat i jine zbrojovky :)
--- IkaR ---

!!! Radeji byt souzen jednim, nez nesen ctyrmi !!!
kdo jinemu jamu kopa, ten si prijde na docela slusne penize
Uživatelský avatar

Příspěvky: 287

Registrován: stř 06.4.2005, 14:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od Jonny » čtv 02.6.2005, 14:33

Já nejsem žádným velkým zastáncem pistolí Glock.
Že je tam plast je mi ukradené, sice to potěší na váze, ale u G 21 se to dohoní širším rámem, závěrem i váhou samotného zásobníku.

Vzhledově je to docela ošklivá zbraň, ale už jsem si na ní zvyknul. Na přesnost jsou také lepší zbraně. Nicméně, pokud si mám vybrat zbraň, s kterou bych se jednou musel bránit, tak to bude Glock (bezporuchovost, snadná manipulace).
8)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 02.6.2005, 14:40

No abych tu jeste napsal svuj pribeh, tak se musim priznat, ze se me GLOCKy vubec nikdy nelibily, doslova a dopismene sly mimo me. Co se me opravdu libilo, byl Walther P99 - designove to byla (a mozna stale i je)doslova nadcasova zbran. Nicmene prave po strance funkcni byly prvni modely docela spatne. Nakonec jsem stejne skoncil u GLOCKa - prave kvuli funkcnosti, jednoduchosti a nakonec jsem mu doslova "prisel na chut". Az ted vidim, ze v jeho naproste jednoduchosti je az doslova krasa - dlouhe a velke plochy zaveru - nikde zadne cinkrlatka ci vybrani, do kterych se akorat dostava bordel apod. Taky pri sahnuti po zbrani a instinktivnim natahnuti zaveru je vse naprosto v poradku - coz se treba neda rict o CZ, kde je zaver pomerne "nizky" a clovek spise "capne" za ram.

Abych to nejak uzavrel, samozrejme chapu, ze se nekomu GLOCK libit nemusi a nikomu to nenutim. Navic to jestli se nekomu neco libi ci nikoliv je ciste jenom jeho vec a take znacne subjektivni. V soucasne dobe musim rict, ze se me osobne libi a zamiloval jsem se do nej. *100**40*
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » čtv 02.6.2005, 14:48

Prosím Vás, co je to ten GLOCK za pistoli? :P
Jo takový to hranatý, plastový, ošklivý, s čím chodím na střelnici... Hmm, tak to je docela fajn hračka :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Příspěvek od Glockmaniak » ned 05.6.2005, 14:15

Moje první pistole byla CZ 75 Compact. Pak (cca po 2 letech) jsem měl ale možnost zastřílet si z Glocka, kterého měl můj kamarád. Přesto, že se mi pistole na první pohled vzhledově vůbec nelíbila, střílení s ní sem brzy přišel na chuť. Ještě několikrát jsem kamaráda kontaktoval a střílení se pro mne stalo drogou. CZ jsem záhy prodal a zakoupil Glock 17. Dnes mám pistoli Glock již třetím rokem. Jsem pořád stejně nadšený jeho kvalitou a navíc jsem zjistil, že se mi již velice líbí i vzhledově. Od časů, kdy jsem si koupil mojí CZ uplynulo již hodně vody a já měl možnost střílet z mnoha různých zbraní. Musím říct, že Glock je Glock. Tato zbraň se pro mne stala posedlostí. Kdybych někdy byl postaven před rozhodnutí, vzít si do války pistoli, na které bude záviset můj život, volil bych GLOCK.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » ned 05.6.2005, 22:20

Uff teda jak to ctu, tak si tady clovek pripada jak v nejake reklame na kdovico *40*.

Ale prosim i dalsi, at se vyjadri *88*.

Příspěvky: 1

Registrován: ned 26.6.2005, 0:42

Glock 17

Příspěvek od bobrman » ned 26.6.2005, 3:41

Abych pravdu řekl Glocky se mi ze začátku taky vůbec nelíbily. Ačkoli jsou to kvalitní a odolné zbraně, jejich design je dost fádní a plastové provedení na první pohled působí levně. Možná je to nějaký záměr výrobce, nevím. Každopádně díky lepšímu designu by si mohly získat více příznivců, protože nejsou ani moc drahé. Glocky si, jak jsem osobně zažil na sobě i na jiných, po počáteční skepsi vždycky získaly většinu odmítavců, ať už je to jejich vysokou spolehlivostí a odolností, celkovou jednoduchostí nebo snadnějším čištěním. Z jiných zbraní jsem toho pravda moc nenastřílel, předtím jsem měl jen CZ 75, byl jsem s ní spokojen, ale to jsem Glocky ještě neznal. Střílet z těchto "plastových pistolek" jsem tvrdošíjně odmítal, byl jsem to ale trouba, viďte! Nakonec mě přece jen přesvědčili, já si to vyzkoušel a k mému úžasu jsem zjistil, že jsem jim křivdil. Názor jsem sice nezměnil hned, ale nakonec jsem CZ 75 prodal a koupil si G 17. Občas si na střelnici půjčím ještě G 21, ale G 17 mám přece jen radši, tahle pistole mi prostě sedí, pětačtyřicítka trvale by na moje ruce byla asi moc.
Pistole Glock bych přirovnal k automobilům Volvo. Mám na mysli ta Volva, co se vyráběla před asi deseti lety, tedy předtím, než tuhle automobilku s kvalitními a odolnými vozy spolkl americký gigant Ford. Jeho vliv je na současném Volvu už bohužel hodně znát a to nejen na designu. Tenkrát mi Volva připadala jako velké, hranaté a nehezké krabice, ale jakmile jsem měl možnost se v tomto pohodlném a kvalitním autě trochu déle povozit, naprosto jsem změnil názor. Volvo mě prostě a jednoduše dostalo. Dostalo mě úplně stejně jako o několik let později Glock. Teď jsem hrdým a spokojeným majitelem Volva 850 T5 a Glocku 17 a každému tyhle dva skvělé výrobky můžu jen doporučit. Sice nemůžu říct, že by tyhle dvě věci neměly svoje mouchy, ale s těmi já dokážu žít a hlavně už o nich vím, takže už vím, co můžu čekat. Kdyby i ostatní věci, co mám, fungovaly aspoň z poloviny tak dobře...
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » ned 26.6.2005, 16:56

bobrman: vitej mezi nami, koukam, ze spousta z nas ma podobny pribeh *52*
Uživatelský avatar

Příspěvky: 59

Registrován: sob 30.4.2005, 18:53

Bydliště: Brno

Příspěvek od g.man » ned 26.6.2005, 20:49

Měl jsem hodně zbraní. Taky hodně Glocků. Vždy když jsem měl Glock, tak jsem si časem řekl, že si pořídím něco hezčího, přesnějšího, prostě lepšího. Tak jsem si koupil to "hezčí a lepší" a po čase se zase vrátil ke Glocku. Třeba z Alfy jsem nastřílel líp a přesto jsem ji prodal a koupil opět :twisted: Glock 19. Je to srdeční záležitost a už si snad konečně nechám. Pro mě prostě nic lepšího není,
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » pon 27.6.2005, 9:55

Pánové, tak si říkám, jestli bychom tyhle pozitivní zkušenosti neměli někde "ventilovat" - tedy dát k dispozici třeba jako referenční příběhy pro další vydání GLočenky apod... Budu muset navštívit pány z MPI :wink:, třeba se konečně probudí :roll:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 308

Registrován: úte 19.7.2005, 0:27

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Jiří-Mek » stř 20.7.2005, 0:37

Já Vám v tomhle směru asi nemůžu konkurovat.Věkem sem lehce nad hranice zbrojního průkazu.Zbraně mě zajímají už od dětství a když jsem se poprvé setkal s Glockem,hned sem se zamiloval.V době,kdy tady začínal airsoft musel sem si svojí potřebu vlastnit glocka trošku vynahradit.Když jsem vybíral zbraň na nošení,vlastně jsem neměl z čeho vybírat..Cena-užitná hodnota,bezkonkurenční.Je to výborný pracovní nastroj.Chápu,že se někomu nelibí,někdo prostě "gumovou" bouchačku do ruky nevezme,ale fakta mluví za vše.Při výběru,jsem vybíral mezi Glockem a P99 a ještě tam byla Beretta 92.Zkrátka to jinak nešlo...mam svoji G19
Life On The Edge
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 20.7.2005, 8:08

Jiri: to my tedka s Jasikem a Ikarem jsme skocili i do airsoftove varianty kvuli treninku. Zatim muzu rict, ze je to super na trenink a muzu to jenom doporucit *47*
Uživatelský avatar

Příspěvky: 308

Registrován: úte 19.7.2005, 0:27

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Jiří-Mek » stř 20.7.2005, 23:21

Já sem měl jen manual,tj káždá "rána"=natažení závěru.Kámoš má v plynu Berettu 92. s pohyblivým závěrem úžasná záležitost,ale ta cena :shock: .Výborně se s tím dá sušit,ale chybí imitace zpětného rázu. :(
Life On The Edge
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 21.7.2005, 8:01

Jiri: my skocili taky do manualu. Naopak je to lepsi, protoze aspon trenujes i nadrcnuti. Je sice pravda, ze neni zadny zpetny raz, ale na trenink vytazeni + zapichnuti + odmacknuti je to super. A potom samozrejme vidis, kam to slo, coz je skvela zpetna odezva. Hlavne se tim eliminuje strhavani apod. *4*
Uživatelský avatar

Příspěvky: 287

Registrován: stř 06.4.2005, 14:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od Jonny » čtv 21.7.2005, 8:24

Já tedy nevím. Mám AS kvéry doma a když jsem chtěl záložní, tak pro mě byla KSC G 18 (plynová GBB) jasná volba (G 18 ne Jihlavanka :D ). Trénujeme s tím IDPA a IPSC. Cena munice i spotřeba plynu je v pohodě :wink:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 166

Registrován: sob 23.7.2005, 0:23

Příspěvek od Jo.hny » sob 23.7.2005, 0:31

Já se momentálně rozhoduji o koupi a po cca 1/2 roce vyšel vítězně Glock. Musím souhlasit že Walther p99 je krásný, ale kdo z něj střílel ochotně tuhle zbraň odkládá, protože zvětšená kvalitní verze .22 se po zvětšení opravdu nevydařila.

Nebudu jako většina, mně glock na první pohled zaujal, jednoduchost a prostota, žádný krasotinky a hraní si na něco. A po přelouskání záruk výrobce a praktických zkušeností, zejména na zahraničních webech, ale i u nás, to byla trefa do černého :D
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » sob 23.7.2005, 10:45

No trosicku ses v tom zamotal, protoze prvni byla P99 a az pote byla P22, coz je prave zmensena P99 - jak velikostne, tak i razi na .22 LR. A ze by P22 byla kvalitni? To teda musim nesouhlasit, jsou s ni akorat problemy. Spousta z P22 je moc mlsna a "nepapa" vsechno strelivo. Take se obvykle nemuze paskovat zasobnik na plnou kapacitu. Diky temto vecem casto dochazi k zasekavani ci neprebiti noveho naboje do komory.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 166

Registrován: sob 23.7.2005, 0:23

Příspěvek od Jo.hny » sob 23.7.2005, 21:40

Ohledně dříve vyrobené verzi nemůžu oponovat, opírrám se pouze o informaci mi řečenou, kterou jsem uznal jelikož jsem dříve viděl prodávat .22 a teprve poté 99 (nejen u jednoho ale u více prodejců). Děkuji ale za osvětlení (doufám že se opírá o praxi, nerad bych aby mne opět někdo vyváděl z omylu.. :wink: ).

S .22 jsem byl nadmíru spokojen, vyzkoušel jsem si jej sice jen 3x a pokaždé na 50 ran, ale problém mi nevznikl žádný, pravda neplnil jsem plné zásobníky po okraj a střelivo bylo nepřebíjené ze střelnice. Praktickou střelbu jsem ale musel zhodnotit jako velmi uspokojivou, přesnost a sezení v ruce bylo vyjímečně dobré.

Fakt jestli je pistole háklivá na přebíjené střelivo jsem v potaz nebral, zastávám názor že pokud chci po něčem to nejlepší, poskytnu mu také to nejlepší. No nejlepší střelivo na běžný trénink samozřejmě ne, tak schopně si nevedu, ale 4-5,-/ks rád obětuji. Přebíjený náboj jedině pokud si jej přebiji sám a na to bohužel čas/místo nezbývá :( ale snad se zadaří a výjde mi jedna místnost na lis a další nádobíčko.. :D
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » ned 24.7.2005, 18:50

No jde o to, ze ja nemluvil nic o prebijenych, ona je mlsna i na tovarni *4*.

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz