TELESKOP - jaký vybrat?


Airsoft, vzduchovky, černý prach, praky, nože, slzáky a další

Uživatelský avatar

Příspěvky: 339

Registrován: úte 21.3.2006, 6:51

Bydliště: stredni Cechy

Příspěvek od WALT » stř 30.8.2006, 23:02

mam dojem, ze kalene maji vyrobni cislo
Uživatelský avatar

Příspěvky: 308

Registrován: úte 19.7.2005, 0:27

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Jiří-Mek » stř 30.8.2006, 23:45

maj cisla
Life On The Edge
Uživatelský avatar

Příspěvky: 352

Registrován: sob 11.3.2006, 16:57

Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od Lala » čtv 31.8.2006, 6:45

Aha, tak cislo ma, ted jeste jestli je tvrzen, nebo jen kaleny :)

Tak z tohoto se mi zda, ze cerne kalene jsou jen ty tvrzene (karbid) a jine jenom kalene bez tvrzeni ze se asi nedelaji v cerne barve... :shock:

citace z www.obrana.cz

Typ: ExB - 26H, ExB - 21H, ExB - 16H, ExB - 18H

Teleskopický obušek 26“, 21“, 16“ a 18“ v KALENÉM provedení - má stejnou prvotřídní gumovou rukojeť s originálním povrchem jako nekalený obušek. Liší se tím, že jeho teleskopické trubky jsou z kvalitnějšího materiálu a jsou tepelně zakalené. Jsou proto velmi odolné proti ohnutí při silných úderech.

Na povrchovou úpravu černého provedení je použita vrstva speciálního
trvdokovu (metal-karbidu) napařená ve vakuu. Ve srovnání s běžně
používaným černým chromem je tento povrch velmi odolný oděru
a poškrábání. Naše firma je první ve světě, kdo aplikoval tuto technologii
k výrobě obušků. Obušky jsou vyráběny také v provedení s povrchovou
úpravou bílého chromu. Kalené obušky jsou určeny k profesionálnímu
použití policíí a ostatních ozbrojených složek.

Příspěvky: 345

Registrován: stř 06.4.2005, 22:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od Ivoshek » čtv 31.8.2006, 11:27

V Gunclubu na kurzu měli obušky kalené a nekalené. Ty kalené měly levnější černou povrchovku (asi brynýr). Bylo to znát, protože byly docela obouchané. Nekalený se v jednom kuse ohýbal. Mám pocit, že Smith jeden takový zničil, když s ním zkoušel štípad dřevo :-). Ty s černým metalkarbidem jsou trochu dražší a jen tak lehce tu povrchovku dolů nedostaneš.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » čtv 31.8.2006, 17:58

Nekalený jsem zmasil já. *52*
Dřevo jsem neštípal, jen jsem odpaloval špalíky, no a za chvíli letělo polínko i trubkama teleskopu... :roll:

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 286

Registrován: sob 10.10.2009, 11:43

Re: TELESKOP - jaký vybrat?

Příspěvek od Adam » pon 07.2.2011, 16:37

Je podle vás teleskopický obušek dobrá volba? Je tomu pár dní co jsem začal přemýšlet o tom, že si koupím na nošení ještě jinačí zbraně než je pistole. Před pár dny jsem se na autobusové zastávce dostal do slovního konfliktuu s jedním člověkem a ten mě posléze fyzicky napadl a několikrát (3x) mě udeřil pěstí do obličeje až jsem spadl na zem (tekla mi krev a druhý den jsem nešel do práce). Já se nijak nebránil, pouze jsem se snažil krýt, kdybych mu to nějak "oplatil" tak bych ho rozzuřil ještě víc a byl evidentně silnější. Je mi jasné že pokud bych v tu chvíli střílel tak by to byla nepřiměřená obrana (nejednalo se o "trvající" útok, prostě se spokojil s tím že mi dal tři rány, otočil se a odešel pryč). Zároveň si ale myslím že kdybych místo pistole použil pepřový sprej nebo teleskop, tak už by to nepřiměřená obrana nebyla. Právě proto hledám ještě nějaký jinačí obranný prostředek, jehož použití proti běžným pěstním útokům bude přiměřené (narozdíl od palné zbraně). Takže přemýšlím o pepřáku a teleskopu. Co jsem tak četl tak nejlepší rozměr je "21". Chci se zeptat jaké máte s obuškem zkušenosti, jestli to podle vás vůbec k něčemu je a od jakého výrobce byste mi jej eventuelně doporučili. Díval jsem se a nejrozšířenější je obušek od výrobce ESP, například zde: http://www.obrana.cz/obrana.cz/?c=kat&kat=53 v cenové relaci 600,- Kč. No a dneska jsem ale narazil na obušky od výrobce ASP které jsou několikanásobně dražší, například zde za 3.000,- Kč: http://www.alliancze.cz/obusek-asp-obra ... 1/d-69207/ myslíte že je opravdu o tolik kvalitnější? Docela mě nemile překvapilo tohle video: http://www.youtube.com/watch?v=GqA1GJ-a6P4

P.S. Prosím rejpaly aby si předem odpustili trapné poznámky typu "pokud se v reálu chováš stejně jako na fórech o zbraních tak se ani nedivím že jsi dostal pěstí" nebo něco v tom smyslu, děkuji. Opravdu jsem si to nezavinil a právo bylo na mojí straně. Takže pouze věcné připomínky k teleskopům (eventuelně pepřákům). díky
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: TELESKOP - jaký vybrat?

Příspěvek od admix » pon 07.2.2011, 16:50

21" je nejlepsi rozmer v tom, ze ma nejlepsi pomer dosah/nositelnost, ale o dobre nositelnosti se rozhodne mluvit neda. Osobne bych rek, ze na denni noseni je maximum 18", pro nekoho spis 16". A nezapomenout, ze k teleskopu patri naucit se aspon zakladni udery a nespolehat na psychologickej efekt (kterej muze a nemusi bejt rozhodujici)
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 286

Registrován: sob 10.10.2009, 11:43

Re: TELESKOP - jaký vybrat?

Příspěvek od Adam » pon 07.2.2011, 16:53

Díky za odpověď. A vidíš nějaký zásadní rozdíl mezi mezi obušky ESP (cena cca 700,- Kč) a obušky ASP (cena 3.000,- Kč) ? Je ten rozdíl v kvalitě stejně velký jako rozdíl v ceně?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: TELESKOP - jaký vybrat?

Příspěvek od admix » pon 07.2.2011, 17:04

To nedokazu posoudit, mam ESP 21", nosim ji v batohu jako zalohu pro vsechny pripady, zatim jsem ji nastesti nemusel pouzit.
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 351

Registrován: pát 03.11.2006, 1:14

Bydliště: Praha

Re: TELESKOP - jaký vybrat?

Příspěvek od Black_Onyx » pon 07.2.2011, 18:33

S ESP jsem naprosto spokojen, cena lidova a svoji praci odvadi velmi dobre. ASP je predlohou techto obuchu a imho jsou drahe jen proto, ze jde o dovoz.
Mel jsem 21" a na denni noseni na opasku je to pro me moc velke, Tak jsem zakoupil 16" a naprosta pohoda.

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 286

Registrován: sob 10.10.2009, 11:43

Re: TELESKOP - jaký vybrat?

Příspěvek od Adam » úte 08.2.2011, 14:13

Tak jsem se nakonec po přečtení několika článků a zkušeností rozhodl, že si koupím velikost 18, která je nejlepší na nošení (vejde se do kapsy, narozdíl od 21). Poslední věc kterou řeším je držadlo obušku, mám si koupit protiskluzovou (klasickou) rukojet a nebo ergonomickou? Na tohle se názory jednotlivých uživatelů dosti liší. Jaký máte názor a kterou rukojeť byste mi doporučili (a proč?). Díky za každou radu.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 351

Registrován: pát 03.11.2006, 1:14

Bydliště: Praha

Re: TELESKOP - jaký vybrat?

Příspěvek od Black_Onyx » úte 08.2.2011, 14:24

Měl jsem obě a ta "ergonomická" se mi lépe drží, ale nejlepší je si to skočit vyzkoušet.

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 286

Registrován: sob 10.10.2009, 11:43

Re: TELESKOP - jaký vybrat?

Příspěvek od Adam » pát 11.2.2011, 18:02

Tak už mám teleskop doma (18" černý kalený s ergonomickou rukojetí) a celkem rozporuplné pocity. To otevírání jde poměrně těžko, člověk musí opravdu pořádně "máchnout" rukou aby se to otevřelo, myslím že například většina ženských takovou sílu mít nebude. Co se týče zavírání tak nejlépe mi to jde venku na betonu ale na té koncovce se loupe ta povrchová úprava a je to odřené. Jak to zavíráte abyste si to nepoškodili? Máte na špičce taky oloupanou tu povrchovku od toho zavírání? Nevýhodou je taky velká váha, nedokážu si představit že bych teleskop nosil složený např. v kapse bundy. Nejlepší je podle mě v tom pouzdru (bylo součstí balení) a na opasku, pouzdro je dobré a teleskop jde dobře a rychle "tasit". Jinak jsem si teleskopem zkoušel lehce poklepat na ruku a je mi jasné že kdyby s tím člověk někoho praštil (a nemusel by vynaložit ani velkou sílu) tak by teleskop lámal kosti. Takže ve výsledku nevidím až tak velký rozdíl mezi ním a palnou zbraní (po zásahu teleskopem podle mě musí být trvalé následky, ta tyč je opravdu tvrdá jako prase). Takže ve výsledku taky pro mě zklamání, chtěl jsem nějakou zbraň jejíž použití bude přiměřené proti běžným pěstním útokům a "fackám" jenže jak tak koukám tak teleskop to rozhodně nebude. Takže ještě koupím nějaký pepřák, to bude asi nejlepší řešení...

P.S. Jaký je rozdíl mezi topicy "TELESKOP - jaký vybrat?" a "Výběr vhodného teleskopu".
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: TELESKOP - jaký vybrat?

Příspěvek od S474N » pát 11.2.2011, 19:45

Adam: presne tak, preci bys nejakymu hodnymu utocnikovi nechtel zpusobit nejake bebinko, ze jo?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 351

Registrován: pát 03.11.2006, 1:14

Bydliště: Praha

Re: TELESKOP - jaký vybrat?

Příspěvek od Black_Onyx » pát 11.2.2011, 21:09

Proto rikam 16" a muzes ji nosit vsude v kapse. Sevreni se da regulovat perkem v koncovce.
Na loupajici se lak se... pes. Neni to na okrasu :-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 233

Registrován: čtv 25.12.2008, 22:20

Re: TELESKOP - jaký vybrat?

Příspěvek od de-luxe » pát 11.2.2011, 21:48

adame, pokud ti přijde ocelový teleskop moc tvrdý, pořiď si peška z obrázku. Je to dobrý společník na cesty a když jde do tuhého, umí se pěkně ohánět.
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: TELESKOP - jaký vybrat?

Příspěvek od reddog » sob 12.2.2011, 11:18

Adam:
adame, adame, každá zbraň je pro tebe dobrá pouze tehdy, pokud ji umíš včas a vhodně použít. Takže ve tvém případě opět přichází doporučení absolvovat vhodný kurz sebeobrany (aktuálně zaměřený na použití chladné zbraně). Odkazů najdeš při brouzdání netem dost. Na tomto foru také. Už kvůli sobě, přihlaš se a získej více dovedností. Třeba ti jednou zachrání zdraví, život nebo to nejcennější - život člena tvé rodiny. Přeji ti hodně nových a cenných zkušeností.

Příspěvky: 8

Registrován: úte 12.1.2010, 18:39

Zbraň: G19

Re: TELESKOP - jaký vybrat?

Příspěvek od shootr » čtv 07.4.2011, 10:07

Nedávno jsem měl v ruce teleskop od firmy Bonowi a musím říct, že mně fakt učaroval. Otevřít se dá i potichu pod stolem, zavřít se dá jednou rukou, může se s ním bez obav bodnout a jeho pádnost je víc než výmluvná. Jen mně trochu odrazuje ta cena. Kdybych byl ale profík, který ho používá denně, neváhal bych ve výběru ani okamžik.
G19, pekiti-tirsia.cz
Uživatelský avatar

Příspěvky: 485

Registrován: ned 01.10.2006, 19:36

Bydliště: Sev. Morava

Re: TELESKOP - jaký vybrat?

Příspěvek od daveG17 » čtv 07.4.2011, 10:43

Adam píše:chtěl jsem nějakou zbraň jejíž použití bude přiměřené proti běžným pěstním útokům
Jelikož tady nedávno proběhl případ, kdy člověk po ráně pěstí zemřel, pak mám obavu, že teleskop je tak to nejmírnější, co bych použil.
A hlavně (což je nesmírně smutné), pokud někoho zraníš v nutné obraně obuchem nebo ho postřelíš a obojí bude mít u útočníka obdobnou dobu léčení případně následků - mám obrovskou obavu, že u soudu budeš mít X-krát větší problém obhájit obranu pistolí, než obuchem. Přestože by v tom neměl být žádný rozdíl. :( Takže obušek mi z toho vychází jako velmi dobrý obranný prostředek, hm?
STI Edge, Kimber Gold Match II, K100, Ruger LCP, Remington 870 Action Express, Vostok SM2 - pacifista od kosti!
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: TELESKOP - jaký vybrat?

Příspěvek od john.hawk » stř 08.6.2011, 10:23

Určitě souhlasím, obušek má stop efekt méně ultimátní než zásah z Glocka, a stále větší stop efekt než obyčejnej nůž.. jde o to nezasáhnout hlavu utočníka.. pak by to mělo být v klidu a pohodě obhajitelné..
Mám velmi dobré zkušenosti s ASP, a teleskopickým obuškem od firmy Fab Defense HXB,. Ten Izraelský se nosí uplně sám, je lehký (ideálně do civilu ) a přitom dostatečně tuhý.. síla úderu bude menší než kovovým, ale zas tak moc velkej rozdíl to nebude..( na vyřazení kolena utočníka to stačí uplně v pohodě..) :wink:

Zpět na „Ostatní zbraně“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz