Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je stř 17.8.2022, 5:38Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
 Tématické tipy, inspirativní videa, něco zajímavého 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: 03/2014
Příspěvky: 1842
Bydliště: Plzensko
Příspěvek Re: Tématické tipy, inspirativní videa, něco zajímavého
nemuzete neco rysovat na zapadu cech radsi :D

_________________
G17gen4


pát 22.8.2014, 13:13
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 07/2013
Příspěvky: 164
Příspěvek Re: Tématické tipy, inspirativní videa, něco zajímavého
john.hawk píše:
ano Polenar Tactical, ale bohužel zatím jsme na JM limitování velikostí střelnice,ale něco se rýsuje na severu Čech..:)


Já jen čekám kdy z Vás něco vypadne .. předběžně jsem na střelnici domluvený ..

_________________
Něco o mě www.danyi.cz


stř 27.8.2014, 14:18
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 03/2014
Příspěvky: 1842
Bydliště: Plzensko
Příspěvek Re: Tématické tipy, inspirativní videa, něco zajímavého
https://www.youtube.com/watch?v=kG6iVvy ... CRJGPzXIkw

_________________
G17gen4


sob 30.8.2014, 21:39
Profil
Partner MujGLOCK
Uživatelský avatar

Registrován: 11/2006
Příspěvky: 2139
Příspěvek Re: Tématické tipy, inspirativní videa, něco zajímavého
pěkné..díky..

_________________
www.combatsim.eu


pon 01.9.2014, 7:35
Profil
Partner MujGLOCK
Uživatelský avatar

Registrován: 11/2006
Příspěvky: 2139
Příspěvek Re: Tématické tipy, inspirativní videa, něco zajímavého
překlad jednoho článku, snad to neurazí
Co dělat, až se přestane střílet.

Upozornění - následující text pojednává o určitých postupech, které se odehrávají po eliminaci hrozby na krátkou vzdálenost. Vím, že žádný plán nelze na reálnou situaci aplikovat dokonale, protože vždy existuje spousta nepředvídatelných detailu a v každém střetu jsou tyto detaily jiné. Právě proto se zde budeme bavit o postupu, protože ten je více flexibilní, než plán.

Po ukončení střelby je potřeba vzít v potaz několik aspektů:
- fixace na hrozbu
re-identifikační cyklus
zákonná ustanovení
prostředí
efektivita skrze efektivitu [Pozn. překladatele - zde absolutně netuším, co tím autor myslel]
kvalita výkonu střelce


Definice

K aplikaci níže uvedeného postupu po ukončení střelby dochází až ve chvíli, kdy je hrozba eliminována. Toto pravidlo a postup jsou ovlivněny přítomností silného stresu, tunelového vidění a fixace na cíl v průběhu aktivní střelecké situace. To vše opadne až ve chvíli, kdy si je střelec jistý, že hrozba byla eliminována (jakýmkoli způsobem) a nebo opadla vysoká míra stresu, který neumožňuje střelci, aby post-střetové procesy aplikoval. Zde je důležité připomenout, že TREFENÝ CÍL LEŽÍCÍ NA ZEMI NELZE POVAŽOVAT ZA ELIMINOVANOU HROZBU. I postřelený člověk může ze země efektivně ovládat střelnou zbraň a zastřelit vás, pokud mylně vyhodnotíte, že přestřelka už skončila. Zůstaňte vždy ostražití!

Postup

V průběhu přestřelky na krátkou vzdálenost dojde k momentu, kdy začne střelec považovat hrozbu za eliminovanou. Pravděpodobně to bude ve chvíli, kdy hrozba spadne na zem, nebo zapadne za nějaký objekt, za kterým se třeba kryla. Od této chvíle začíná střelec provádět post-přestřelkový cyklus, který se skládá z následujícího:

[Pozn. překladatele - Pojem "popřestřelkový cyklus" je extrémně kostrbatý, ale v orignále byl použit pojem "after fire cycle". Významově by se to dalo přirovnat ke známému úkonu "kontrola okolí", ale ve výrazně rozšířené variantě.]

Pozorování (precizní, se zaměřením na oblast střelby).
Fixace. Skloňte zbraň pod úhel 45° aby Vám nic nebránilo ve výhledu. Dbejte na poctivé LOW-READY a nikoli jen drobné sklonění zbraně a pohled "nad" mířidly. Vámi získaný obraz o aktuální situaci musí být maximálně komplexní. Nezapomínejte na dva faktory, kterými jsou gravitace a low-light.
Gravitace způsobí, že váš původní cíl je momentálně níž, než byl během přestřelky, takže abyste ho mohli obhlédnout opravdu poctivě, musíte sklonit zbraň.
Low-light pravidlo se vztahuje k faktu, že většina přestřelek se odehrává za zhoršených světelných podmínek nebo ve tmě a o to více potřebujete vidět každý detail i přímo před Vámi.
Dýchání a obraz.
Prozkoumání hrozby. Vzhledem k fyziologické tendenci střelce vizuálně se fixovat na hrozbu, je následná inspekce pravděpodobně eliminované hrozby kritickým momentem. Fáze průzkumu je založena na individuální intuici, ale domnívám se, že vždy vyžaduje značnou rozvážnost střelce. To znamená, že v rámci stresové situace v průběhu přestřelky na střelce působí spousta rozptylujících faktorů, po eliminaci primární hrozby se dokonce může objevit hrozba sekundární (třeba druhý střelec, nebo další hrozba). To může vést k přeskočení fáze průzkumu, na kterou ale není radno zapomínat celkově. V rámci průzkumu hrozby by se měl střelec zaměřit hlavně na následující:
Ruce. Kde má postřelený/zastřelený ruce? Drží v nich nějakou zbraň? Má nějakou zbraň na dosah?
Tělo. Hledáte další hrozby - IED, dráty, jiné zbraně. Střelec by se měl také v rámci poskytnutí první pomoci zaměřit na identifikaci zranění a jejich "vhodné řešení". [Pozn. překladatele - za neposkytnutí první pomoci na území ČR hrozí trest odnětí svobody až 2 roky. ( Naštěstí se za poskytnutou první pomoc v případě nezdravotníka považuje kontaktování linky 155, čímž jste z obliga. Logicky nebudete ošetřovat jednoho teroristu, když na vás zpoza rohu budou střílet další dva)
Kontrola zbraně. Zkontrolujte si, že vaše zbraň je schopna další střelby - nemáte závadu, prázdný zásobník, prázdnou komoru atd. Tím si zajistíte Vaši bojeschopnost v případě další hrozby. Tento (a i následující kroky) je možné přeskočit v případě, že v momentě eliminace první hrozby existují hrozby další. V takovém případě "plynule" přecházíte z jedné hrozby na další a závadu/prázdný zásobník řešíte až ve chvíli, kdy si to vynutí situace (objeví se závada, dojdou náboje), nebo když si to můžete dovolit z taktického hlediska (přebíjení za krytem atd.).
Kontrola okolí. Poctivě zkontrolujte celé okolí a přesvědčte se, že zde není nic dalšího k řešení.
Přepněte pojistku do polohy SAFE. Tento bod je velmi variabilní vzhledem k místním zákonům, operačním postupům nebo pravidlům jednotky. [Pozn. překladatele - Na území ČR není tento bod regulován zákonem, ale bylo by chybou jej volně překládat jako "uveďte zbraň do stavu, ve kterém byla před vypuknutím přestřelky". Kupříkladu brokovnici i ARko přepravuju zásadně s plnou nábojovou schránkou, bez náboje v komoře a odjištěnou. V případě ukončení přestřelky bych ale rozhodně nevyndával náboj z komory, pouze bych zajistil. Kde se stal jeden průser, je zaděláno na další. BE READY.]


V reálné situaci budete čelit 2 problémům:

nedostatek času a prostoru
velké množství vjemů k vyhodnocení
Kombinace těchto dvou faktorů povede k tomu, že nikdy neprojdete od A po G elegantně a stejnou cestou, a už vůbec nezvládnete perfektně každý bod. Důležité je dostat se alespoň od A po D a v každém bodu udělat něco. Dokonalosti v reálných podmínkách nelze dosáhnout.

Slovo závěrem: Pamatujte, že posledním výstřelem jeden problém končí, ale další začíná. Buďte připraveni na všechno, jak jen je to možné (střelba, zdravověda, právní minimum, právo nevypovídat atd.).

_________________
www.combatsim.eu


úte 29.1.2019, 7:21
Profil
Partner MujGLOCK
Uživatelský avatar

Registrován: 11/2006
Příspěvky: 2139
Příspěvek Re: Tématické tipy, inspirativní videa, něco zajímavého
Přináším Vám další zajímavý pohled z názvem "Proc by EDC zbraň měla být velká".
Autorem původního článku je Richard King. Přeložil pro Drilly.cz JS.

PROLOG
Článek je psaný na území USA a je to v něm dost cítit. Situace v České Republice je krapet jiná, takže ne vše se dá aplikovat napřímo. Byl jsem požádán o doplnění vlastních názoru na problematiku článku a tyto budou uvedeny v [hranatých závorkách] jako poznámky překladatele. I když má článek odborný charakter obsahově, tak formou je naprosto slangový. Spoustu výrazů jsem musel zaonačit tak, aby význam zůstal co nejpřesnější.

=== Nešetřete na velikosti pistole pro EDC. ===

Pokud nosíte zbraň, už jste se sami sebe určitě ptali "proč to ještě dělám?". Možná to bylo právě tehdy, když jste si museli koupit o číslo větší kalhoty, aby se do nich všechno dobře vešlo. Možná to bylo po třech hodinách řízení v autě, kdy se vám vaše zbraň nepříjemně zařezávala do kůže. Pokud vidíte sami sebe jako Youtube/Facebookovou hvězdu a nošení pistole za opaskem považujete za cool, tohle není článek pro vás. Klidně přestaňte číst a jděte plýtvat časem na něco jiného.

Pokud jste zákona dbalý občan a podporujete druhý dodatek ústavy každým coulem, tak tohle by vás mohlo zajímat. [My sice nemáme druhý dodatek, ale podporujeme LEX]
Jakou zbraň pravidelně nosíte? Celé roky jsem si myslel, že jakákoli pistole nebo revolver za opaskem je lepší než žádná. Je to hovadina. Podívejte se na to z jiného úhlu. Stříbrnej pětiraňák a jeden rychlonabíječ v kapse vás v dnešním světě fakt nezachrání. Je to lepší než nic? Jasně že jo, ale mohli byste pro svoje bezpečí udělat mnohem, mnohem víc.

Statistiky hovoří jasně - FBI definuje "incident s aktivním střelcem" jako ten, kde zemře 4 a více osob. Podle stejného zdroje mají tyto incidenty vzrůstající tendenci, ale toho jste si už asi všimli. V letech 2000 - 2001 byly tyto incidenty 4. V letech 2014 - 2015 bylo těchto incidentu 40. Ano, je to opravdu 10x víc. Téměř 40% incidentů s aktivním střelcem v letech 2000 - 2015 bylo zastaveno někým jiným než policií. Statistiky FBI v tomto případě bohužel vůbec nereflektují incident se 3 a méně obětmi, které se vás ale určitě taky týkají a jejichž četnost je podstatně vyšší. Bohužel, vy musíte být připraveni na oboje.
[Statistiky FBI jsou pro naše potřeby opravdu jen orientační. Server zbrojnice.com nabízí v tomto ohledu podstatně kvalitnější data jak z prostředí České Republiky tak celosvětové porovnání, nicméně hlavní myšlenka tohoto odstavce platí všude - bezpečnostní riziko v našem okolí rozhodně neklesá a klesat nebude, ať už jde o aktivní střelce, lupiče, islamisty nebo jen romskou komunitu]

Díky tendenční práci médií a jejich krátkozrakému přístupu k událostem masových vražd jsou další potenciální masoví vrazi jen naváděni k tomu, aby překonali toho předchozího a stali se jedničkou v mediálním prostoru tím, že zabijou ještě víc lidí.

Jsem policajt. Vždycky nosím zbraň i mimo službu, abych chránil svoji rodinu. Pomáhal jsem třeba se zadržením pachatelů při přepadení krámku s Dunkinovýma koblihama - posvátné místo, jak se vůbec někdo opovažuje vyloupit Dunkinovu koblihárnu? Vzhledem ke stoupajícímu počtu incidentů aktivních střelců, přepadení a dalších situací, které vyžadují řešení pomocí střelné zbraně, je přinejmenším nedostačující chodit po světě s pětiraňákem a pár náboji v kapse, ať jste polda nebo ne.

PRIORITY
Položte si pár otázek. Bude vám zbraň, kterou u sebe nosíte, opravdu k užitku, až se něco stane a vy se budete muset bránit? Tady neexistuje žádné "možná", pouze ANO nebo NE, a buďte upřímní. Myslíte si, že ANO? Ok, tak směle na další palčivé otázky:
1 - Kolik nábojů nosíte? Máte dostupnou další munici?
2 - Máte kvér 100% připravený, nebo s sebou nosíte "něco", co ráno vytáhnete ze šuplíku, vrazíte za opasek a jen doufáte, že to pak bude střílet?
3 - Používáte kvalitní a efektivní munici, nebo jen nejlevnější přebíjenky?
4 - Máte dobře nastřeleno? Pokud nosíte Glocka, investovali jste do mířidel nebo chodíte jen s kusem továrního plastu?
5 - Máte na zbraní světlo? Ne? Máte ho aspoň v kapse? Prosím, řekněte, že máte světlo aspoň v té kapse.

//zde kompletní komentář k jednotlivýcm bodům///
1 - Nosím 14+1 ve zbrani, 16 v zásobníku s botkou. 31 poloplášťových střel považuju za dostatek v kombinaci se strategii "hrdinů jsou plné hrbitovy, kdo uteče vyhraje" aneb jak říkal James Bond - Die another Day.
2 - Před každým usazením pistole za opasek kontroluju stav obou zásobníku, stav kolimátoru, stav podvěsné svítilny, chod záveru a letmo šroubky na kydexu. Všechno musí sedět. To, že jste včera večer položili zásobník v pouzdře a s 16ti náboji na noční stolek ještě neznamená, že dneska ráno tam těch 16 nábojů bude. Mimo to vždy čerstvě vkládám do kalhot jedny pouta, 3 kusy vyztužených jednorázových rukavic, nuž a záložní světlo. Probliknutí na zeď vám baterku nevybije, ale ujistí vás o správné funkci u obou svítilen. Čas od času měním první náboj v zásobníku, protože poloplášť trpí deformací po mnohonásobném nabití do komory a mohl by se později zaseknout.
3 - Ohledně munice autor cílí primárně na munici s řízenou deformaci a zvýšeným ranivým účinkem na živé tkáně. Tato munice je v ČR prozatím nedostupná, takže u nás je spíše otázka, zda máte alespoň kvalitní tovární poloplášť, nebo Mamby, pokud věříte na hydrošok]
4 - Pokud nevíte, proč jsou plastová mířidla naprosto nevhodná, netrénujete správně. Plastová mířila glocku vydrží jeden pořádný trénink práce se zbraní jednou rukou a natahování o opasek. Druhý den budou ohoblovaný a bez bíle barvy, no a třetí den vám upadnou. Minimum jsou kovový miřidla, lepší jsou tritia a ideál je RDS
5 - Světlo světlo světlo. Jedno na zbraň, druhé do ruky. Obě pravidelně používat a každé ráno si bliknou, zda fungují. Jednou za měsíc víc vysvítit a dobít na max, no a pokud pravidelně trénujete a čistíte vlastní byt/dům poctivě i v noci, budete dobíjet každý týden.
/// konec vsuvky ///

Statisticky cca 70% všech incidentů proběhne za snížených světelných podmínek. Pokud nevidíte, nemůžete rozeznat hrozbu. Pokud to hrozba skutečně je, musíte být schopni se trefit. Abyste se trefili, musíte vidět. Je to pořád dokola. Mějte světlo. [O světlech byly v rámci Drilly.cz prezentovány jiné články a neni prostor na detaily. Jednoduše mějte světlo na zbrani, mějte druhé světlo v kapse, používejte světlo za naprosto každých podmínek a hlavně s ním i cvičte]. Jak dříve řekl William Petty - Světlo je náhražka za slunce. Dostatečně silné světlo je pouze to, které svítí tak jasně jako slunce [Tvrzení, že 200lmn stačilo dřív a stačí i dnes, si schovejte pro vaši babičku. Technologie pokročily a není důvod se spokojit s čímkoli pod 1000lmn v případě kapesní svítilny.]

Jako střelci odhodlaní k nošení zbraně na sebeobranu je naší povinností mít přiměřené množství munice na úspěšně dokončení případného problému. Bohužel, problém nám nikdo nedefinuje dopředu. Na lupiče v bance postačí jedna přesně mířená kulka do zátylku [Když pominu fakt, že z právního hlediska vás odsoudí za vraždu bez mrknutí oka]. Na druhé straně se můžete ocitnout v epicentru probíhajícího teroristického útoku v nákupním centru [A zas takové scifi to pro Evropu není]. Najednou máte několik pohyblivých a dobře ozbrojených cílů schovaných v hromadě nepříčetných civilistů. Dokážete na 25m trefit běžící postavu s malým revolverem, který máte v kapse? Možná ano, ale s fullframem byste si byli podstatně více jistí svým úspěchem, a to nemluvím o rozdílu v kapacitě zásobníku.

Plnohodnotná zbraň vám umožní zvládat zpětný ráz podstatně lépe a bude se vám lépe trefovat. Zbraně s továrníma plastovejma mířidlama jsou naprd. Upgrade tohoto nedostatku by měl být vaším prvním krokem. V těžké stresové situaci, kdy po vás bude někdo střílet, si musíte být jistí každou ránou. Fakticky jste stoprocentně zodpovědní za každou kulku, která opustí Vaši hlavěň. Zapomeňte na "pray and spray", tady jde fakt o život. Pokud bezmyšlěnkovitě pošlete pár střel směrem, kde tušíte váš cíl, tak spíš trefíte někoho jiného a pokud náhodou ten den přežijete, jeho právníci vás zadupou do země.

Větší zbraň vám dává větší kontrolu nad zpětným rázem. Taky má delší hlaveň, což znamená delší záměrnou. Mít dostatek munice je super, ale ještě lepší je být schopný je prohnat cílem. Pokud má útočník balistickou ochranu, budete muset mířit na hlavu a to už je úplně jiná liga. Dokážete trefit hlavu na 15m? A dokážete to rychle? A ve stresu? A když do vás budou narážet ostatní civilisti? [Už vám někdo tvrdil, že na postoji nezáleží? Tak kecal. Až půjde do tuhého, bude na něm sakra záležet. Váš postoj přímo ovlivňuje vaši mobilitu, schopnost absorbovat zpětný ráz a odolnost vůči vlivům prostředí. Chodíte v létě v croxech nebo žabkách? A jak rychle v nich umíte utíkat? Taktické myšlení se musí prolínat vašim životem od A do Z, 24/7/365, protože až vás nějakej blbeček s kvérem potká právě do okamžiku, kdy nebudete připravení, budete se proklínat po zbytek života ... ať už to bude 5 sekund na zemi, 10 let v base, nebo 30 let na vozíku]

Takže k čemu jsme se vlastně zase dobrali? Chcete střílet přesně a rychle. Noste velkou zbraň. Noste tu největší zbraň, kterou jste schopni dobře ovládat a zároveň skrýt. Víc nábojů znamená vyšší šanci na zasažení cíle a ve finále to, že to přežijete. Víc nábojů vám dává taky možnost prostřílet se skrze čelní sklo auta, nebo skrze dveře či cokoli dalšího. Máte u sebe dost munice, abyste zvládli tohle? [Osobně se domnívám, že taktický přístup Vám umožní se takovým situacím vyhnout. V každé situaci mějte reálný únikový plán. Třeba v autě zastavujte na semaforech a v kolonách s takovým odstupem, abyste viděli bod, kde se zadní kola auta před vámi dotýkají asfaltu. To zajistí, že na plný raid dokážete vyjet z řady a ujet. Že je tam trávník a dopravní značky? Kašlete na značky, jde vám o život. Proč dělat do čelního sklad díru 5-ti výstřely a pak se snažit někoho trefit pistoli s hlavní nacpanou v té díře? Nebudete schopni pořádné mířit a nebudete pohybliví. Pravidla pro boj z auta jsou jasná - 1. Ujeďte. 2. Pokud nemůžete ujet, opusťte auto. V autě jste snadný cíl. Vůbec ve všech případech platí, že pohyblivost je lepší než palebná síla. Kdo uteče, vyhraje. (Osobně si nedokážu představit situaci, kdy bych skrze dveře auta poslal jeden zásobník jen proto, abych si udělal otvor pro "přesnou" střelbu. Nepřítel už bude dávno někde jinde a hlavně, nad odraženou střelou nemáte žádnou moc a nevíte, kam dopadne ... ale pořád jste za ni zodpovědní.]

Nosím Glocka 19, druhý zásobník do G17 a Surefire E2B [kapesní svítilna] ... pořád. Celkem to dělá 33 ran svobody kdykoli vyjdu z domu. No jo, teď si ale říkáte, že jsem na začátku mluvil o fullframu a sám nosím G19. Co to jako má bejt? Hned to objasním. Za posledních 13 let u policie jsem zvyklý používat G17 s podvěsnou svítilnou. Znám ten kvér nazpaměť. V ideálním světě bych nosil totéž i v civilu, ale bohužel to pohodlně nejsem schopný schovat pod oblečení. Oproti tomu G19 a svítilnu bokem už schovám docela dobře. Má to jen o 2 náboje míň, do ruky sedí stejně dobře jako G17, stejná mířidla, stejná spoušť atd. Je to prostě OK. Podvěsná svítilna je sice ideální, ale světlo v kapse je taky OK. Zapomeňte na nějaký iphone, to se nepočítá.

Moje myšlenky můžou někomu znít dost idealisticky. Jsou případy, kdy do oblečení prostě neschováte G19 a 15cm dlouhou svítilnu, ale to už je na individuálním zvážení každého z vás, co jsou priority a co ošidíte [Těžko můžete nosit ARko a 10 rohlíku, když si jde koupit chleba, i když spousta z vás by do toho šla, kdyby to bylo legální]. Musíte si uvědomit, že šatník se musí přizpůsobit vaší zbrani, nikoli obráceně. G43 s prodlouženým zásobníkem vám dá 8+1 a lepší grip, druhý zásboník +8, takže jste celkově na 17 nábojích. To už jde. Rozhodně lepší než pětiraňák.

Pokud o nošení zbraně teprve uvažujete, nebo nosíte jen zbraň a nic víc, ale plánujete nosit zbraň + zásobník + světlo + cokoli dalšího, budete tomu muset přizpůsobit šatník. Až příliš mnoho lidí si radši koupí menší zbraň, než aby si koupili větší kalhoty. Zajistěte si, aby váš šatník pracoval pro vás a ne proti vám. Kupte si větší trička, kalhoty, pevný opasek, pořádný tenisky atd.

Nošení zbraně znamená spoustu dřiny, zkoušení a spoustu nákladů. Pokud už jste si prošli vším tím papírováním, výcvikem, pravidelnou údržbou, volbou pouzder na EDC, hodinami tréninku a v neposlední řade čtením tohohle článku, měli byste se sami sebe neustále ptát, jestli máte všechno tak, jak byste to chtěli mít, kdyby k něčemu došlo. Dokážete s tím vyhrát nad smrtí? Najděte největší zbraň, kterou dokážete nosit skrytě a trénujte, jako by na tom závisel váš život. On totiž bude. Udělejte všechno pro to, abyste zvýšili svoji schopnost přežití napříč každodenními situacemi, ... ale hlavně MĚJTE ZBRAŇ.:)

_________________
www.combatsim.eu


úte 26.2.2019, 11:26
Profil

Registrován: 11/2017
Příspěvky: 4
Příspěvek Re: Tématické tipy, inspirativní videa, něco zajímavého
Pěkný článek. Díky.
Takový po americku emotivní :-)
Nemusím se vším souhlasit (nosím pětiraňák :) ), ale k zamyšlení dobrý.
Mimochodem, Dunkinova koblihárna působila jeden čas i u nás a kupodivu se jmenovala stejně jako v americe, tedy Dunkin' Donuts ;)


stř 27.2.2019, 8:17
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  Powered by phpBB © phpBB Group, designed by STSoftware, český překlad – phpBB.cz

Doporučujeme: XBMC KODI