Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 23.2.2019, 0:18Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
 Tématické tipy, inspirativní videa, něco zajímavého 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: 03/2014
Příspěvky: 1842
Bydliště: Plzensko
Příspěvek Re: Tématické tipy, inspirativní videa, něco zajímavého
nemuzete neco rysovat na zapadu cech radsi :D

_________________
G17gen4


pát 22.8.2014, 13:13
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 07/2013
Příspěvky: 164
Příspěvek Re: Tématické tipy, inspirativní videa, něco zajímavého
john.hawk píše:
ano Polenar Tactical, ale bohužel zatím jsme na JM limitování velikostí střelnice,ale něco se rýsuje na severu Čech..:)


Já jen čekám kdy z Vás něco vypadne .. předběžně jsem na střelnici domluvený ..

_________________
Něco o mě www.danyi.cz


stř 27.8.2014, 14:18
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 03/2014
Příspěvky: 1842
Bydliště: Plzensko
Příspěvek Re: Tématické tipy, inspirativní videa, něco zajímavého
https://www.youtube.com/watch?v=kG6iVvy ... CRJGPzXIkw

_________________
G17gen4


sob 30.8.2014, 21:39
Profil
Partner MujGLOCK
Uživatelský avatar

Registrován: 11/2006
Příspěvky: 2092
Příspěvek Re: Tématické tipy, inspirativní videa, něco zajímavého
pěkné..díky..

_________________
www.combatsim.eu


pon 01.9.2014, 7:35
Profil
Partner MujGLOCK
Uživatelský avatar

Registrován: 11/2006
Příspěvky: 2092
Příspěvek Re: Tématické tipy, inspirativní videa, něco zajímavého
překlad jednoho článku, snad to neurazí
Co dělat, až se přestane střílet.

Upozornění - následující text pojednává o určitých postupech, které se odehrávají po eliminaci hrozby na krátkou vzdálenost. Vím, že žádný plán nelze na reálnou situaci aplikovat dokonale, protože vždy existuje spousta nepředvídatelných detailu a v každém střetu jsou tyto detaily jiné. Právě proto se zde budeme bavit o postupu, protože ten je více flexibilní, než plán.

Po ukončení střelby je potřeba vzít v potaz několik aspektů:
- fixace na hrozbu
re-identifikační cyklus
zákonná ustanovení
prostředí
efektivita skrze efektivitu [Pozn. překladatele - zde absolutně netuším, co tím autor myslel]
kvalita výkonu střelce


Definice

K aplikaci níže uvedeného postupu po ukončení střelby dochází až ve chvíli, kdy je hrozba eliminována. Toto pravidlo a postup jsou ovlivněny přítomností silného stresu, tunelového vidění a fixace na cíl v průběhu aktivní střelecké situace. To vše opadne až ve chvíli, kdy si je střelec jistý, že hrozba byla eliminována (jakýmkoli způsobem) a nebo opadla vysoká míra stresu, který neumožňuje střelci, aby post-střetové procesy aplikoval. Zde je důležité připomenout, že TREFENÝ CÍL LEŽÍCÍ NA ZEMI NELZE POVAŽOVAT ZA ELIMINOVANOU HROZBU. I postřelený člověk může ze země efektivně ovládat střelnou zbraň a zastřelit vás, pokud mylně vyhodnotíte, že přestřelka už skončila. Zůstaňte vždy ostražití!

Postup

V průběhu přestřelky na krátkou vzdálenost dojde k momentu, kdy začne střelec považovat hrozbu za eliminovanou. Pravděpodobně to bude ve chvíli, kdy hrozba spadne na zem, nebo zapadne za nějaký objekt, za kterým se třeba kryla. Od této chvíle začíná střelec provádět post-přestřelkový cyklus, který se skládá z následujícího:

[Pozn. překladatele - Pojem "popřestřelkový cyklus" je extrémně kostrbatý, ale v orignále byl použit pojem "after fire cycle". Významově by se to dalo přirovnat ke známému úkonu "kontrola okolí", ale ve výrazně rozšířené variantě.]

Pozorování (precizní, se zaměřením na oblast střelby).
Fixace. Skloňte zbraň pod úhel 45° aby Vám nic nebránilo ve výhledu. Dbejte na poctivé LOW-READY a nikoli jen drobné sklonění zbraně a pohled "nad" mířidly. Vámi získaný obraz o aktuální situaci musí být maximálně komplexní. Nezapomínejte na dva faktory, kterými jsou gravitace a low-light.
Gravitace způsobí, že váš původní cíl je momentálně níž, než byl během přestřelky, takže abyste ho mohli obhlédnout opravdu poctivě, musíte sklonit zbraň.
Low-light pravidlo se vztahuje k faktu, že většina přestřelek se odehrává za zhoršených světelných podmínek nebo ve tmě a o to více potřebujete vidět každý detail i přímo před Vámi.
Dýchání a obraz.
Prozkoumání hrozby. Vzhledem k fyziologické tendenci střelce vizuálně se fixovat na hrozbu, je následná inspekce pravděpodobně eliminované hrozby kritickým momentem. Fáze průzkumu je založena na individuální intuici, ale domnívám se, že vždy vyžaduje značnou rozvážnost střelce. To znamená, že v rámci stresové situace v průběhu přestřelky na střelce působí spousta rozptylujících faktorů, po eliminaci primární hrozby se dokonce může objevit hrozba sekundární (třeba druhý střelec, nebo další hrozba). To může vést k přeskočení fáze průzkumu, na kterou ale není radno zapomínat celkově. V rámci průzkumu hrozby by se měl střelec zaměřit hlavně na následující:
Ruce. Kde má postřelený/zastřelený ruce? Drží v nich nějakou zbraň? Má nějakou zbraň na dosah?
Tělo. Hledáte další hrozby - IED, dráty, jiné zbraně. Střelec by se měl také v rámci poskytnutí první pomoci zaměřit na identifikaci zranění a jejich "vhodné řešení". [Pozn. překladatele - za neposkytnutí první pomoci na území ČR hrozí trest odnětí svobody až 2 roky. ( Naštěstí se za poskytnutou první pomoc v případě nezdravotníka považuje kontaktování linky 155, čímž jste z obliga. Logicky nebudete ošetřovat jednoho teroristu, když na vás zpoza rohu budou střílet další dva)
Kontrola zbraně. Zkontrolujte si, že vaše zbraň je schopna další střelby - nemáte závadu, prázdný zásobník, prázdnou komoru atd. Tím si zajistíte Vaši bojeschopnost v případě další hrozby. Tento (a i následující kroky) je možné přeskočit v případě, že v momentě eliminace první hrozby existují hrozby další. V takovém případě "plynule" přecházíte z jedné hrozby na další a závadu/prázdný zásobník řešíte až ve chvíli, kdy si to vynutí situace (objeví se závada, dojdou náboje), nebo když si to můžete dovolit z taktického hlediska (přebíjení za krytem atd.).
Kontrola okolí. Poctivě zkontrolujte celé okolí a přesvědčte se, že zde není nic dalšího k řešení.
Přepněte pojistku do polohy SAFE. Tento bod je velmi variabilní vzhledem k místním zákonům, operačním postupům nebo pravidlům jednotky. [Pozn. překladatele - Na území ČR není tento bod regulován zákonem, ale bylo by chybou jej volně překládat jako "uveďte zbraň do stavu, ve kterém byla před vypuknutím přestřelky". Kupříkladu brokovnici i ARko přepravuju zásadně s plnou nábojovou schránkou, bez náboje v komoře a odjištěnou. V případě ukončení přestřelky bych ale rozhodně nevyndával náboj z komory, pouze bych zajistil. Kde se stal jeden průser, je zaděláno na další. BE READY.]


V reálné situaci budete čelit 2 problémům:

nedostatek času a prostoru
velké množství vjemů k vyhodnocení
Kombinace těchto dvou faktorů povede k tomu, že nikdy neprojdete od A po G elegantně a stejnou cestou, a už vůbec nezvládnete perfektně každý bod. Důležité je dostat se alespoň od A po D a v každém bodu udělat něco. Dokonalosti v reálných podmínkách nelze dosáhnout.

Slovo závěrem: Pamatujte, že posledním výstřelem jeden problém končí, ale další začíná. Buďte připraveni na všechno, jak jen je to možné (střelba, zdravověda, právní minimum, právo nevypovídat atd.).

_________________
www.combatsim.eu


úte 29.1.2019, 7:21
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
 cron


Powered by phpBB © phpBB Group, designed by STSoftware, český překlad – phpBB.cz

Doporučujeme: XBMC KODI