Tématické tipy, inspirativní videa, něco zajímavého


Termíny akcí k DRILLY.cz a obecná diskuse k nim

Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Tématické tipy, inspirativní videa, něco zajímavého

Příspěvek od john.hawk » pon 16.6.2014, 12:50

Protože nikdo z nás nemá patent na rozum, vytvořil jsem open source téma na návrhy, zlepšení, tipy a inspirativní videa, které velmi rádi můžeme zařidit do našeho stagevého portfolia..
PS: Dobrejch nápadů není nikdy dost :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Tématické tipy, inspirativní videa, něco zajímavého

Příspěvek od AREYOU » ned 22.6.2014, 14:28

OK já bych rád aplikoval toto https://www.youtube.com/watch?v=iCx7L9xHp84 na pistolovém drillu ADVANCED co vy na to?
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Tématické tipy, inspirativní videa, něco zajímavého

Příspěvek od john.hawk » pon 23.6.2014, 17:12

vyborny napad. :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Tématické tipy, inspirativní videa, něco zajímavého

Příspěvek od AREYOU » pon 23.6.2014, 21:00

Ač vím, že na toto nemáme prostory tak se mi dost zamlouvám podobný výcvik https://www.youtube.com/watch?v=NLZL8wtuRmA no tak třeba někdy v budoucnu.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Tématické tipy, inspirativní videa, něco zajímavého

Příspěvek od Int1m1thy » úte 24.6.2014, 3:06

G17gen4
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Tématické tipy, inspirativní videa, něco zajímavého

Příspěvek od Starosta » úte 24.6.2014, 7:57

Výborná tréninková metoda, IMHO jedna z nejlepších pro nácvik podobných situací.
Bohužel to chce vybavení, které se těžko sežene.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Tématické tipy, inspirativní videa, něco zajímavého

Příspěvek od cipis » úte 24.6.2014, 9:03

Těžko sežene? FX by mělo být pomalu už dostupné i pro "normální" lidi. Klasika na povolení, má to dělat i CZ. Ceny zbraní údajně stejné jak ostré, akorát holt to střelivo je několikrát dražší ...

Jinak tohle všechno jde dělat na zahradě s airsoftkama. Ty manévry na předchozím videu jsou naprosto běžné tařka na každé pláckobitce. Akorát teda těžce chybí vedení, které to nějak poladí a hlavně naučí. Se zbraněmi a domluvenými prostory není problém, akorát ti instruktoři chybí ;-)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Tématické tipy, inspirativní videa, něco zajímavého

Příspěvek od S474N » úte 24.6.2014, 9:07

Cipis: ja kdyz to zjistoval pred nejakym casem, tak to rozhodne dostupne pro civil nebylo. Skoda jen, ze to tema nemohu dohledat tady na foru, protoze slovo "FX" ma pouze dve pismena a hledani funguje az od tri *40*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Tématické tipy, inspirativní videa, něco zajímavého

Příspěvek od cipis » úte 24.6.2014, 9:30

Tahle moje informace je stará cca. 3/4 roku, byli jsme právě překvapení, že už by to mělo být dostupné. Zařazené do B je to už hodně dlouho.
Možná by nebylo od věci, aby to někdo zkusil poptat nyní :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Tématické tipy, inspirativní videa, něco zajímavého

Příspěvek od Starosta » úte 24.6.2014, 16:21

cipis: Taky jsem mel zato, ze to neni pro civily dostupne...

Navic cena mi prijde porad jako nehorazna, spis ny to mohlo spolu s knowhow vyustit v nejakou formu businessu zalozenem na pronajmu a simulaci - tohle fakt neni castka, za kterou by se to dalo poridit "do kazde rodiny".

A co se AS tyce, ano lze, ale chce to blowbackovou zbran (pro me glock) s odpovidajici vahou, tezistem, ovladanim (problem se zasobniky). Taky musi mit slusny vykon - a uz jsme zas na jine cene nez za manual z ciny.

Ale i tak o tom uvazuju...
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Tématické tipy, inspirativní videa, něco zajímavého

Příspěvek od cipis » úte 24.6.2014, 17:05

Většina čínských elektrik je na tom, co se týče realičnosti, tak už hodně daleko, nemusíš mít nutně nějakou hyper super blowback verzi M4 od Systemy či někoho takového. Bohužel pro hraní je též výkon v základu víc než dostatečný, takže silnou zbraň už má kdejaký jouda. Co se týče "bolestivosti" zásahu, tak do zad na 5-7 metrů je FX to stejné jako od té elektriky. Ono to FX také není zrovna "dalekonosné".
Váha zbraní je stejná, těžiště asi jak co, manipulace se zásobníky taktéž. A defacto ani o to nejde. V prvé řadě je naučit se to ovládat tak, abych nestřelil sebe, nestřílel po svých a abych střílel aspoň správným směrem :) Pak se k tomu přidá pohyb, koordinace, dorozumívání atd. Na nic z tohoto nepotřebuješ ostrou a defacto si vystačíš s jakoukoliv náhradou, i dřevěnou :) U toho AS to můžeš ale s výhodou okořenit výměnou statických terčů za druhý tým.
Jak jsem psal, prostory máme, nějaké zbraně navíc by se také našly, chybí "instruktoři". Takže bych se případné nějaké takové špatnosti v této formě klidně aktivně účastnil :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Tématické tipy, inspirativní videa, něco zajímavého

Příspěvek od AREYOU » úte 24.6.2014, 18:04

Airsoft je totálně špatná cesta co se týče dlouhé zbraně. Mě by se líbil nácvik viz video co jsem dal s normální zbraní a střelbou, ostrou střelbou na terče gongy atp. s dlouhou airsoftkou nic pořádně nenatrenuješ (myslím ted střelbu nikoliv přesuny atp.) střílí to moc pomalu takže na delší vzdálenosti je ta kulička vidět a protivník se před ní krásně stihne schovat...toto pak má špatné návyky na ostrou střelbu. Byl jsem na 4 airsoft akcích a musím říct, že to ve mě zanechalo dojem :lol: (většina lidí strašně prolhaná, samej "zabiják", hádájí se zda byli zasaženi, a o manipulaci se zbraní vědí hovno, běhají tam s prstama na spoušti no hrůza - čerpám z toho co jsem viděl nechci se nikoho dotknout). Takže dlouhá zbraň v airsoftu nic nepřinese. U krátké by to bylo zajímavé a musím říct, že jsme s Hawkem přemýšleli, že uděláme akce s airsoftkama v budově na čištění atp. ale jen pro aktivní střelce s lidma od airsoftu nechceme nic mít, pro střelce jako doplněk, ale když jsme ten nápad chtěli dát do realna....zašel jsem do krámu s airsoftem a zjistil jsem, že tudy cesta nevede, když jsem natáhnul závěr jak jsem zvyklej u mého Glocka tak to vypadalo, že ten airsoftovej utrhnu takže s tím člověk musí manipulovat hodně opatrně, dále pak zásobníky...nepoužitelné párkrát vynuceně přebiji a hodím zásobníkem o zem a jde srát....takže airsoft nebrat.
FXko by bylo řešení, ale kdo to bude platit???? Idalní by byla střelnice kde by se dalo postavit takové stavení s dveřmi atp. a chodit tam s ostrou a střílet na terče skrze normální lidi, nebylo by to pro začátečníky, ale ADVANCED si takto představit dokáži....jen by to chtělo ty prostory a nebo větší střelnici.....no jo no :( . Myslím, že mít prostory tak tam uděláme s Ogresem a Hawkem takové BLACKWATER centrum, že by i amíci koukali :-).

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Tématické tipy, inspirativní videa, něco zajímavého

Příspěvek od cipis » úte 24.6.2014, 19:56

Njn, když si vybereš takové spoluhráče a protivníky :D
Ono totiž je hlavní to, co tím chceš trénovat. Jestli střelbu na terče/gongy ve více směrech :-P nebo právě tu taktiku, přesuny, krytí, atd. Na střelbu jako takovou nic jiného než střelnice a ostrá na terče není. Až nějaké takové prostory najdeš, tak to bude neskutečná výhra, ale bohužel, myslím, že něco takového někde tady u nás není moc myslitelné :(
Jinak s tím nepřiznáváním, no, to se někde řeší lepší trefou a je to lepší, než se hádat dostal/nedostal. Co se týče rychlosti, tak to už dávno neplatí, že tomu uhneš. 150 m/s černou kuličku nevidí ani střelec, natož cíl. Navíc třeba teď v neděli, v takovém prostředí, co jsme hráli, tak i ty bílé pomalé jsi viděl až když už nešlo uhnout, takže to není až zas tak žhavé. Navíc, jak jsem psal, většina teď prodávaných zbraní v základu má to, co máme před lety "vytuněné" na nějakou rozumnou hodnotu.
FX si také moc nepomůžeš, netuším, kolik mají dostřel pušky, ale nebude to moc odlišné od airsoft/paintball, už jen kvůli té energii. Máš u toho hromadu výhod (ty zásobníky atd.), ale jako nevýhodu pořizovací cenu a nutnost střelby na střelnici (kat. B) se vším tím spojenou.
Takže s tebou nesouhlasím, že je airsoft naprd :) Jen prostě není na tu manipulaci se zbraní (nemyslím teď bezpečnost atd.), ale spíš na tu taktiku atd. Ono i v tom videu je to vidět, jak to tam kropí hlava nehlava. A právě u toho airsoftu je obrovské plus v tom, že se ti cíl hýbe a opětuje palbu.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Tématické tipy, inspirativní videa, něco zajímavého

Příspěvek od AREYOU » úte 24.6.2014, 20:22

OK tak beru zpět já ten airsoft osahal tak před 7-8 rokama jestli se to nějak vyvinulo netuším asi jo. Každopádně tam není zpětný ráz nedá se s tím střílet přesně např na 200 - 300 metrů a kropit to na 50-60 metrů z dlouhé mi nedává moc smysl. To že střílíš na reálné protivníky je super, ale to vědomí, že ti ta kulička nic neudělá z hráče dělá jiného bojovníka než kdyby po sobě stříleli ostrejma a šlo by o život...no nebudu to úplně házet k ledu, ale myslím si, že tudy cesta nevede....mě ten airsoft prostě neoslovil, to mě více bavil painball.
OK to jsme trochu odbočili od tématu ve vlákně, možná by to nebylo špatné oddělit do vlastního vlákna o airsoftu co admine :-) ?

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Tématické tipy, inspirativní videa, něco zajímavého

Příspěvek od cipis » úte 24.6.2014, 21:20

No já tušil, že mluvíš o něčem starším ... Možná je na čase, abys to znovu zkusil ;-)
Já to neberu jako téma o airsoftu, ale spíš o použití airsoftu pro výcvik té taktiky.
A nech být, i to štípnutí tě donutí zalézt do země.
Nevšiml jsem si, že na tom videu, cos odkazoval, to dávali na 200-300 metrů. Proto jsem mluvil o kropení. A v tomhle ohledu to pro cvičení bohatě stačí, a když budeš mít ty týmy dva, tak to bude teprve o něčem jiném.
Paintball má proti airsoftu, ohledně tohoto taktického výcviku, dvě pořádné nevýhody. Za a) zbraně nejsou reálné, resp. kopie reálných a za b) tam nedosáhneš takové ploché dráhy letu kuličky jako u airsoftu.
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: Tématické tipy, inspirativní videa, něco zajímavého

Příspěvek od Jasik » stř 25.6.2014, 9:22

Jen malá poznámka k Fx - nejsem si jistý, že s tím střílí pouze na střelnicích. Včera jsem osobně viděl jak jistý útvar trénoval vstup do budovy oknem po slanění a modré pištolky používali. A je to barák, kde je v okolí normální zástavba, po chodníku chodí normální lidé, kolem jezdí běžná auta...

Obrázek

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Tématické tipy, inspirativní videa, něco zajímavého

Příspěvek od cipis » stř 25.6.2014, 10:17

No tak ona existuje dočasná střelnice, že ano. A nedělám si iluze, že jisté útvary dostanou zelenou. Navíc se to FX už několikrát použilo i v těch simulacích ve školách a tak.
Jenže zkus si to takhle domluvit pro svoje soukromé trénování. Samozřejmě, není žalobce, není soudce, ale on tě jak na potvoru stejně někdo uvidí a hlavně uslyší ...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Tématické tipy, inspirativní videa, něco zajímavého

Příspěvek od AREYOU » stř 25.6.2014, 19:08

cipis
já ti asi nějak furt k tomu airsoftu nenašel cestu jak to nedělá rány, nekope, nesmrdí a netrefuje aspoň trochu přesně tak to pro mě není úplně ono a hlavně ty dojmy co jsem před 7 rokama nabyl asi těžko budu měnit. Já byl původně i hodně nažhavenej na tu SW MP 15-22, ale pak jsem si z toho bouchnul a to ani necítíš, že to střílí :-( i když .22 LR by se dalo určitě použít i někde v budovách kde se picá airsoft přece jen to ta malorajda nějakou tlustší deskou neprojde, ale je to takové nemastné neslané...alespoň pro mne.

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Tématické tipy, inspirativní videa, něco zajímavého

Příspěvek od cipis » stř 25.6.2014, 22:08

Ale tak to já chápu, jenže prostě to podle toho videa tady rozumně nedáš. Proto to chce kombinovat. Obsluhu zbraně jako takovou (včetně trefování) natrénuješ s ostrou na střelnici, no a tu taktiku, přesuny, krytí, atd. holt něčím míň kopajícím a smrdícím v lese :)

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Tématické tipy, inspirativní videa, něco zajímavého

Příspěvek od cmk » čtv 26.6.2014, 15:46

RU - az chytnes do ruky nejakou AR15ku se slusnym kompikem s ustovou brzdou, zjistits, ze "utocna puska" ve finale ani nemusi moc kopat...
A kdyz si k tomu airosftu zapalis cigaro, mas to i s tim kourem a smradem :-)

Obecne airsoftovy zbrane nejsou vubec spatny na suseni a trenink postupu.
Problem je tam spis v tom, ze kazdej, kdo se airsoftu par let venuje z pozice skoleneho uz ma pocit, ze muze sam skolit... Takze zdaleka ne kazda particka ma u sebe nekoho s realnejma zkusenostma, ktery by chtel a umel predat i airsoftakum, kteri by se k tomu jako k realu staveli a nepobihali tams vedomim, ze to maximalne stipne.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Zpět na „DRILLY.cz“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz