Teroristicky utok v Nice


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Teroristicky utok v Nice

Příspěvek od Sedmej » úte 19.7.2016, 23:39

Pupak: nic takového jsem neřekl. tohle nechápu. celkem jsem popsal jak to podle mě souvisí, že islám je prostředek a to co radikálům útoky v Evropě velice ulehčuje a bla bla. ale ty pak stejně napíšeš tohle. :-)
taková smysluplná debata potom. :-)

Příspěvky: 313

Registrován: ned 06.4.2014, 20:58

Re: Teroristicky utok v Nice

Příspěvek od Pupak » čtv 21.7.2016, 0:26

Sedmej: Psal jsi, že kdyby se do nich nikdo nemontoval, seděli by doma na prdeli a nebyly by žádný útoky. Na to jsem reagoval, že to je pitomost a taky proč. Odpovědí bylo, že neřešíš šíření islámu, ale útoky v Evropě, což zaprvé vůbec nereaguje na to co jsem psal a zadruhé ty dvě věci spolu úzce souvisí.

Máš pravdu, taková diskuse postrádá smysl. Ty si prostě něco vezmeš do hlavy a přes to nejede vlak.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Teroristicky utok v Nice

Příspěvek od Sedmej » čtv 21.7.2016, 8:15

Pupak: co jsem si vzal do hlavy? vždyť jsem ti psal, že si myslím, že to spolu souvisí a i jsem psal jak. a ty stejně budeš obhajovat, že si myslím, že to spolu nesouvisí? :-)

ano, kdyby se do nich západ nesral, pravděpodobně by teroristické útoky nebyly. ty jsou v podstatě součástí války, islám je tu jako prostředek a usnadnění, jak můžou válčit. šíření Islámu v Evropě, které tu trvá desítku let a pěkně pozvolna tyhle teroristické útoky nijak neprospívají. naopak každý atentát upozorní víc a víc lidí, jak tragická je situace s islámem v Evropě.
i ten pitomec Konvička kdysi někde pronesl, že kéž by se u nás nějaký atentát stal, aby to lidem otevřelo oči. tím tuhle myšlenku neobhajuju. ale můžeš i jemu napsat, že je sluníčkář a nechápe souvislosti.

Příspěvky: 313

Registrován: ned 06.4.2014, 20:58

Re: Teroristicky utok v Nice

Příspěvek od Pupak » pát 22.7.2016, 3:29

Tak ještě jednou a pomalu - nebavíme se tady už dobu o tom, zda to spolu souvisí, ale o tom, zda by ty by islám útočil na Evropu, pokud by se do nich západ nesral. Ty sis vzal do hlavy že ne, já tady (evidentně zbytečně) skládám argumenty, že to je pitomost, protože to tak dělá odnepaměti.

Islámskou "kulturu" tady z obyvatel Evropy nechce už skoro nikdo, k tomu žádný další útoky nejsou třeba. Vládnoucí "elita" to ovšem z různých důvodů odmítá pochopit a jednat v zájmu obyvatel, čím déle to tak bude, tím hůř pro všechny. Pud sebezáchovy je silnej a nakonec vyhraje, ale nebude to hezkej pohled.

Pokud chceš tvrdit, že Konvička je pitomec, tak to zkus podepřít aspoň jedním argumentem, narozdíl od většiny stupidních nálepkovačů on aspoň argumentuje, i když ne ve všem s ním souhlasím.

Příspěvky: 330

Registrován: pát 02.12.2005, 13:07

Re: Teroristicky utok v Nice

Příspěvek od Jarda K » pát 22.7.2016, 7:39

S+P: Tak mi přijde, že mluvíte skoro stejně. Nebuďte ve-při!

Je dnes těžké říci "kdo si začal". Jak zpátky jít? Kdybych šel co nejvíc o dějinách tuším, skončil bych u Křižáků. Takže jsme na vině my?

Arabové ve středověku byli v lékařství trochu dále než my, divoši v kůžích (přeháním ... trošku). A i tenkrát se cestovalo. Takže si můžeme myslet, že za rozvojem lékařských znalostí v Evropě, jsou i trošku Arabové. No a jak někteří tvrdí, za myšlénkou křížových výprav byl právě zlom v lékařském vědění. Najednou umíralo míň dětí. A velmožové najednou měli více jak dva synky (nejstarší dědí, mladší jde na kněze). A ti jak přijdou k majetku? Přitom byli od mládí vedeni k lovu a boji. No a tak katolická církev využila náhlého přebytku "bojovníků" a rozhodla se spojit příjemné s užitečným / majetek a vliv církve rozumněno.
Ale zas byli na začátku, nevinně, Arabové. Oni sem poslali (otázkou je jak moc dobrovolně) nové myšlenky a my jim zpátky meč a kříž.

Časem se katolicismus obrousil. Vybití Husitů bylo záslužné, ať si kretén Jirásek psal co chtěl, Husité byli Taliban. Posladních cca 300 let se katolická církev omezuje na vysílání kněží bez hejna vojáků. Ale vznikem KSA znovuobjevený a dodnes (z důvodu cti) podporovaný Wahábismus má potřebu šířit islám mečem. Oporu nachází v Koránu.

Proč někdo mluví o mírumilovném islámu a někdo o militantním? Krán je napsán neskutečně chudým jazykem. Ty sůry jsou tak obecné, že umožňují miliony výkladů. Bible je proti tomu /relativně/ přesný návod k životu. (Přes to ji papež dokázal zneužít ke křížovkám...)

Dokud budou na světě blbí Arabové, co si nedokážou Korán sami přečíst a hlavně si ho vyložit v souladu se světem kolem, budou i (dokud budou mít z čeho žít) imámové co vyplachují mozky a vytvářejí mudžáhidy.

Konec osvěty! :D Doprudil jsem.
Korty

"... jen z mých mrtvých rukou!"
Uživatelský avatar

Příspěvky: 490

Registrován: sob 20.2.2016, 21:29

Zbraň: CZ-P10 C

Re: Teroristicky utok v Nice

Příspěvek od Sedmej » pát 22.7.2016, 7:53

Pupak: můžeš mě říct, kde tvrdím, že to spolu nesouvisí? kde jsem si to podle tebe vzal do hlavy? :-D Celkem jasně jsem psal, že islám v Evropě značně ulehčuje radikálům páchat atentáty, že to pro ně je prostředek. minimálně to opakuju teď po třetí. nevím, jak to jinak naspat, aby z toho bylo teda jasné, že vnímám, že to spolu nějak SOUVISÍ. :-) možná máme spíš rozpor v tom, jak to souvisí. jestli si myslíš, že Islám využívá atentáty k šíření víry, tak v tom nesouhlasím. ten se šíří naopak pomalu a nenápadně (pokud jde o současný stav v Evropě). ale nikde nepíšu, že to spolu nesouvisí.
ale jasně, jestli tohle je podle tebe to co jsem si vzal do hlavy, tak pak ano. šíření Islámu v Evropě a teroristické útoky v Evropě jsou dvě různé věci, které spolu nicméně nějakým způsobem SOUVISÍ. šíření probíhá desetiletí, pozvolna, bez teroristických útoků a naopak co nejméně viditelně pro původní obyvatelé. teroristické útoky jsou důsledek válek. koukni se kdy jaký teroristický útok byl. vždycky to bylo v období, kdy se někde vedla válka na muslimském území. ale islám se v Evropě šíří bez ohledu na tom, jestli se války vedou nebo ne.
výjimkou toho co píšu je migrační krize. tam už se to dělá dost "násilně". ale je otázkou jestli to ve finále je šíření islámu v Evropě nějak ku prospěchu. jestli to naopak celý ten průšvih neodkrylo.

tím už na tohle téma končím, už se opakuju a nevím, jak jinak napsat, že to spolu SOUVISÍ. :-) a jestli jsem někde napsal, že to nesouvisí, tak se ze srdce omlouvám, asi špatná formulace.


Jarda K: souhlasím s tím co jsi napsal.

Příspěvky: 35

Registrován: úte 25.8.2015, 11:45

Zbraň: CZ83, Ruger SP101

Re: Teroristicky utok v Nice

Příspěvek od dfgdsster » pát 22.7.2016, 10:04

Jarda K: jen na okraj - s temi krizaky jsi takrikajic pominul zacatek a skocil "doprostred deje". Prvotni mocensky kontakt islamu s krestanstvim nastal cca ve 40. letech 7. stoleti na hranicich tehdejsich byzantskych blizkovychodnich provincii (dnesni Palestina/Izrael apod.), ktere v te dobe byli takrka plne christianizovane. Chceme-li tedy zjistovat, kdo si zacal, byli to musulmani:-). Ale jak rikam, to jen pro doplneni...

Příspěvky: 330

Registrován: pát 02.12.2005, 13:07

Re: Teroristicky utok v Nice

Příspěvek od Jarda K » pát 22.7.2016, 16:22

dfgdsster: Jo. Jsem nedouk a pamatuji si jen střepy. Jak mi teď dochází, vždyť to nenáviděné křesťanství vzniklo na území dnešního Izraele. A pravda, dokud je tam dusil Řím, tak muslimové i křesťani spolu nijak šíleně neválčili. Ne že by se milovali... Pak Řřím skončil a bylo co?
Korty

"... jen z mých mrtvých rukou!"

Příspěvky: 330

Registrován: pát 02.12.2005, 13:07

Re: Teroristicky utok v Nice

Příspěvek od Jarda K » pát 22.7.2016, 16:34

http://zpravy.idnes.cz/odvazny-motorkar ... anicni_fka

A v Anglii by toho frantíka ještě žalovali za napadení... Eurohujeři s prdelema plnýma politické korektnosti. (No, vlastně teď už by nemuseli = Brexit by tam mohl být návatem k tradičním hodnotám. Přeju jim to, jakkoli nemám anglány rád.)
Korty

"... jen z mých mrtvých rukou!"

Příspěvky: 380

Registrován: pon 05.11.2012, 17:30

Zbraň: vícero

Re: Teroristicky utok v Nice

Příspěvek od Piggy » pát 22.7.2016, 19:08

VEIKO píše:dvě atrapy samopalu typu kalašnikov M16
Ne to nedavam
Já tam čtu "atrapa pistole a dvě atrapy typu kalašnikov a M16" - leda že by to dodatečně přepsali?

Příspěvky: 105

Registrován: pon 11.8.2008, 0:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: severní Čechy

Re: Teroristicky utok v Nice

Příspěvek od Golem » pát 22.7.2016, 22:29

Asi ano, protože ten klenot "kalašnikov M16" jsem tam četl také.

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz