To jsou vážně všechny mimopražské firmy tak neschopné?


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 296

Registrován: sob 04.5.2013, 7:51

Zbraň: Glock 19C, SA58

Bydliště: Praha - Pankrác

Re: To jsou vážně všechny mimopražské firmy tak neschopné?

Příspěvek od PatrikChrz » ned 06.10.2013, 9:18

Ok, beru. Psal jsem to trochu v afektu. Prostě mě vytočilo, že na otázku, jestli jsou schopni dopravit až do bytu, jsem dostal odpověď "že to ještě nikdo nechtěl" :shock: U u druhého mailu jsem dostal odpověď pouze na polovinu - jako by to nikdo ani pořádně nečetl. Pak různě čtu v novinách, jak si firmy stěžují, že je krize, že je drtí zahraniční konkurence atd.

Samozřejmě, že jsem zkoušel mimopražské firmy ve snaze ušetřit. A určitě jsem nečekal, že mi nadstandardní dopravu dají zadarmo, ale překvapilo mě, že ji nejsou schopny vůbec zařídit.

Myslím, že Reddog i S474N mohou potvrdit, že já zase rád pomůžu (uznávám, že jsem trochu na korunu, ale když to stojí jen čas, tak není problém), takže nejsem zas tak velkej vyčůránek :)

Pracoval jsem ve velkoobchodě s hodinkami a když vezmu co tam jsme prováděli na přání zákazníků za neuvěřitelné věci - "vyráběly" se "neexistující" hodinky (použil se řemínek/kovotah z jiných, nebo se prohazovaly číselníky; takže vznikly hodinky, které neměl výrobce v nabídce), "na otočku" se vezly jedny hodinky přes půl republiky (pravda, byla to "odpovídající" cenová kategorie), doslova jsem "škemral" u zahraničních dodavatelů o přednostní zaslání zásilky s náhradními díly nebo zaslání jedněch hodinek (celkem oříšek, když na nich byl řemínek podléhající CITESu, to se kolikrát posílaly bez řemínku, zákazníkovi se daly s obyčejným a následně se krokodýlí doposílal, nebo se opět použil řemínek z jiných hodinek), často jsem vezl hodinky na prodejnu i v sobotu nebo v neděli, atd.
Je fakt, že to byla malá firma a byla tam taková spíše rodinná atmosféra, kdy i jednotlivým zaměstnancům na firmě záleželo a udělali i nadstandard, aniž by za to dostali nějakou přímou odměnu.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 146

Registrován: pát 16.12.2011, 8:33

Zbraň: GP K100 Mk.7

Bydliště: Tam kde vidíš co dýcháš

Re: To jsou vážně všechny mimopražské firmy tak neschopné?

Příspěvek od kašpar » ned 06.10.2013, 12:31

hele Patriku nejsi ty náhodou účetní?

Páč jedině účetní dokáže najít problém tam kde není a vyřešit ho způsobem, který nechápete :lol:

Nic proti Tobě jen konstatuji z toho co čtu :wink:
----------------------------------------
Hrdý občan České Banánové Republiky. Vote AVATAR for Prezident
GP K100 Mk.7
Uživatelský avatar

Příspěvky: 296

Registrován: sob 04.5.2013, 7:51

Zbraň: Glock 19C, SA58

Bydliště: Praha - Pankrác

Re: To jsou vážně všechny mimopražské firmy tak neschopné?

Příspěvek od PatrikChrz » ned 06.10.2013, 20:12

No, účetnictví jsem na škole měl a jinak mám k financím docela kladný vztah i o nich píšu články :)
http://www.mesec.cz/autori/chrz
Ale jo beru, jsem poněkud "specifický člověk" :D
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: To jsou vážně všechny mimopražské firmy tak neschopné?

Příspěvek od reddog » ned 06.10.2013, 21:10

Hehe, specificky je tak trochu slabe vyraz, kamo ;-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 296

Registrován: sob 04.5.2013, 7:51

Zbraň: Glock 19C, SA58

Bydliště: Praha - Pankrác

Re: To jsou vážně všechny mimopražské firmy tak neschopné?

Příspěvek od PatrikChrz » ned 06.10.2013, 21:21

Se mi na dovolené v Thajsku líbilo jedno tričko, které mě naprosto vystihovalo.

I'm not perfect, but I am 100 % original

Bohužel mi ho nechtěli prodat za "mojí" cenu :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 53

Registrován: čtv 30.8.2012, 22:36

Zbraň: Glock 19 Gen3

Bydliště: Praha

Re: To jsou vážně všechny mimopražské firmy tak neschopné?

Příspěvek od Johny89 » ned 06.10.2013, 22:32

Obvykle se tu moc nevyjadruju, ale ted mi to neda.. Ac mam na Patrika taky svuj nahled, tak co se tyce obecne pristupu ceskych firem k zakaznikovi tak je to bida.. kdyz vemu konkretne Patrikuv priklad, mailova komunikace- pokud firma nechce takto komunikovat tak nema mail ani uvadet, ne? Tak jaky pak copak..ac taky rad volam tak nemam rad kdyz mail na firmu zustane bez odpovedi. A co se tyka dotazu na dopravu az do bytu- v cem je jako problem? Prece i kdyz by mu to nabidli za nejakou cenu tak furt by neco udelali nez jen neumime..kde to sme, presne jak pise..vsichni si stezuji na krizi a kdyz maji prilezitost si udelat dobre jmeno ktere se muze rozkriknout tak si delaji radsi neochotnou vizitku... Je to jen muj pohled na vec, ale myslim ze u nas maji firmy a nekteri radoby pani podnikatele hodne co dohanet.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: To jsou vážně všechny mimopražské firmy tak neschopné?

Příspěvek od pitt » ned 06.10.2013, 22:54

Furt se ohanite krizi.......boze proc?? To sluvko krize ma takovy kouzlo ze kdyz se rekne, tak ze belnik ve fabrice zacne pracovat za min penez, aby si patrik mohl koupit levneji trezor? Kdyz ma Patrik takovy pozadavky......az do bytu. Tak at si koupi trezor bez dopravy a at si pak dopravu zaridi i se stehovanim sam. Uplne vidim......ano pane Patriku.......zitra ve 14 hod.vam dovezeme trezor a vyvezeme vam ho do bytu.........aha, rikate zitra ve dve, nemohli by jste dnes v 8?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 187

Registrován: pon 11.8.2008, 21:39

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Praha 8

Re: To jsou vážně všechny mimopražské firmy tak neschopné?

Příspěvek od Pancho Kid » pon 07.10.2013, 11:18

Bych ani nečekal, že se z takový banality, jako je nákup trezoru a jeho přeprava stane téma na 3 stránky....
Patriku, krom toho, že umíš dobrou ořechovou bábovku (Diana na ní vzpomíná dodnes) musíš mít hrozně komplikovanej život.
Tvůj problém se řeší takto (vyzkoušeno praxí) : Domluvíš se s dodavatelem trezoru a přepravní službou, kdy ti ten krám přivezou. Klidně týden dopředu. Pak párkrát zvedneš telefon a zavoláš něco ve smyslu: Hele vole Jasíku, potřebuju dne xy přestěhovat trezor. Je k tomu potřeba asi 5 lidí....s tvojí tělesnou stavbou raději 6.
No a v den xy, se ti sejde před barákem 6 lidí a za ořechovou bábovku to máš pod střechou.
PS: jediná nevýhoda tohoto postupu je, že až ti zavolá Jasík, že on stěhuje trezor, měl bys mu jít pomoct....
Glock 17, CZ 75B, Remington 870, 858 Tactical, Drulov 75, manželka 152
Uživatelský avatar

Příspěvky: 751

Registrován: stř 14.9.2011, 18:56

Bydliště: Praha

Re: To jsou vážně všechny mimopražské firmy tak neschopné?

Příspěvek od maja » pon 07.10.2013, 11:21

...a zároveň si rezervovat místo na lůžku, až budeš regenerovat záda :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 296

Registrován: sob 04.5.2013, 7:51

Zbraň: Glock 19C, SA58

Bydliště: Praha - Pankrác

Re: To jsou vážně všechny mimopražské firmy tak neschopné?

Příspěvek od PatrikChrz » pon 07.10.2013, 12:12

Však jsem jim do Wico o víkednu napsal, že tedy ať mi to zajistí pouze s dopravou před barák, že už si to dál zařídím. Zatím nepodpověděli.
Tak uvidíme. Zas to má výhody, pokud ho nepoupím, nehrozí, že bych dokupoval nějaké další zbraně, takže ušetřím :).
Plán B je počkat, až bude v Praze zase nějaká výstava (jako For Hunting, For Arch a další) a tam se dohonout přímo na výstavišti s nějakým prodejcem, mohl bych dostat i veletržní slevu :D.

PS: tu bábovku bych samozřejmě opět upekl, jestli se chceš přidat při stěhování :)
maja píše:...a zároveň si rezervovat místo na lůžku, až budeš regenerovat záda :D
Mi povídej. Kamarád mě pozval v neděli na paintball. Jsem na tom byl prvně. Nejen, že jsem nikoho nezastřelil a sám dostal pořádnou nákladačku, ale od těch 4 hodin běhání mě bolí nohy, že sotva chodím :)

Jinak když jsme u toho stěhování - nemá někdo k zapůjčení ty stěhovací popruhy, připadne rudl?
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne pon 07.10.2013, 12:50, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky! Porušení bodu 6 pravidel!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 187

Registrován: pon 11.8.2008, 21:39

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Praha 8

Re: To jsou vážně všechny mimopražské firmy tak neschopné?

Příspěvek od Pancho Kid » pon 07.10.2013, 13:35

Rudl o požadované nosnosti nemám (standard je tuším 90 Kg).
Když hezky poprosíš, dokážu sehnat paleťák a krom sebe i chlapa o 110 Kg živé váhy (součást paleťáku :lol: )
Glock 17, CZ 75B, Remington 870, 858 Tactical, Drulov 75, manželka 152

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: To jsou vážně všechny mimopražské firmy tak neschopné?

Příspěvek od Shi » pon 07.10.2013, 15:44

PatrikChrz píše:Samozřejmě, že jsem zkoušel mimopražské firmy ve snaze ušetřit. A určitě jsem nečekal, že mi nadstandardní dopravu dají zadarmo, ale překvapilo mě, že ji nejsou schopny vůbec zařídit.
Patriku, on je to totiž docela problém, protože ten krám, který jste si vybral, má 260 kg a to se přepravuje o dost jinak, než balík do 15 kg nebo i výše zmíněná pračka, kterou v případě nouze unese jeden chlap.

Kdyby e-shop z Ostravy měl zajišťovat přepravu trezoru k vám do bytu, tak vás to přidje minimálně na 7000 Kč, protože jen za přepravu Ostrava-Praha uvalí 2000 Kč (Sazba TopTrans). K tomu musí zajistit v Praze stěhováky, kteří zásilku od TopTransu někde (Pražské depo TopTrans ve Vršovicích) převezmou (zvládnou to stěhováci, a pokud ano, tak za kolik?), naloží ji do svého vozidla a dovezou ji k vám do bytu (1000 Kč/hodinu, v ucpané praze odhaduji na celkem 2 účtovatelné hodiny viz http://www.stehovani-tavocer.cz/kompletni-cenik/), následně ji dopraví z ulice k vám do bytu v patře (2000 Kč).

K tomu přistupují takové drobnosti, že zákazník odmítne zboží převzít - najednou se mu nebude líbit odstín barvy, nebo zjistí že dveře jsou levé a on chtěl pravé (či naopak), zákazník zjistí že trezor je otlučerný a k způsobené škodě se nikdo nebude hlásit (ani TopTrans, ani stěhováci). Nebo vám objednaní stěhováci urazí někde roh. Černý petr zůstává v rukou dodavatele minimálěn proto, že to jako dodavatel budete muset řešit.

Dále pak musí mít mimopražská firma v záloze řešení pro situaci, kdy vy v místě bydliště nebudete k zastižení (ano, reální zákazníci jsou takoví), což také něco stojí (další 3000 Kč stěhovákům + zajištění skladování do dalšího dne/týdne).

Ano, většinu výše uvedeného lze vyřešit dobře napsanou kupní smlouvou, jenomže to znamená zaplatit právníka ...

A za organizaci celé akce bych být firmou také něco chtěl (minimálně 1500 Kč za ty nervy a čas strávený na telefonu a riziko, že se někde něco podělá a já budu stěhovákům platit prostoje či jiné výdaje, se kterými se nepočítalo).

Opravdu jste ochotný dát - 7 až 8 tisíc kč za dopravu z nejlevnějšího e-shopu, když pražská firma se skladem v Praze bude na to samé potřebovat nanejvýš 3000 Kč a případné problémy snadno vyřeší na místě? Divíte se mimopražským, že se jim do nechce jít do kšeftu s malým ziskem a spoustou potenciálních problémů a rizik ?
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: To jsou vážně všechny mimopražské firmy tak neschopné?

Příspěvek od reddog » pon 07.10.2013, 16:28

Patrik:
Tak si to ujasneme, bo uz se v tom jaksi nenachazim. Volal ci kontaktoval jsi nejakou lokalni (prazskou) spolecnost a dotazoval se na cenu obdobneho zbozi s dopravou do bytu? Mas uz srovnavaci nabidku nakladu ruznych dodavatelu na: predmet, dopravu, manipulaci?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 296

Registrován: sob 04.5.2013, 7:51

Zbraň: Glock 19C, SA58

Bydliště: Praha - Pankrác

Re: To jsou vážně všechny mimopražské firmy tak neschopné?

Příspěvek od PatrikChrz » úte 08.10.2013, 7:31

reddog: Ano, i to jsem se ptal, dokonce i na variantu, že by si to odvezli přímo od Wico (chtěl jsem se právě vyhnout tomu, že se budou s nějakou přepravní firmou "nahánět" někde po Praze, když nepřijede ve sjednaný čas) a dostal jsem rozpočet asi na 5300 Kč (zdá se mi to docela málo, zatím jsem jim neodpovídal, abych si to upřesnil).
Nicméně od Wico se na mail, který jsem jim posílal 5. října před sedmou ráno ještě neozvali. Asi to fakt nakonec vyřeším tak, že si počkám, až bude v Praze nějaký veletrh a pokusím se něco objednat přímo tam, měla by jít usmlouvat cena a možná i doprava :)

Shi: kdyby kterákoliv z těch firem té odpovědi věnovala polovinu úsilí, které jsi ty věnoval tomuto příspěvku, byl bych spokojen. Jakoukoliv odpověď, tedy i tu, že to pro ně představuje veliké riziko, je to pro ně neekonomické nebo nabídku s cenou zahrnující příslušnou "rizikovou přirážku", bych bral raději, než "že to zatím nikdo nechtěl").
A ano, máš pravdu, přesně proto to chci od jednoho dodavatele "na klíč", abych pak neřešil, jestli to poškrábala přepravní firma, nebo jestli to špatně nalakovali ve fabrice, atd.

No nic, díky těm, kdo nabídli pomoc, moc si toho vážím (tedy i od "Pancho Kid"), uvidíme, jestli se firma ještě ozve. Když ne, nechám to být, než se objeví nějaká nová akce/příležitost. Aspoň mě to nebude lákat kupovat něco dalšího. Takhle vím, že "nesmím". Takže ušetřím hned dvakrát :D
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: To jsou vážně všechny mimopražské firmy tak neschopné?

Příspěvek od S474N » úte 08.10.2013, 7:42

Ja nejak nechapu to, ze to "jeste nikdo nechtel". Kurna, jak nechtel? To si to nikdo nikdy nekupoval nebo co? Nejak nechapu, jak beznej clovek z cele CR si sam vyresi odnos 260kg tezke bedny.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: To jsou vážně všechny mimopražské firmy tak neschopné?

Příspěvek od reddog » úte 08.10.2013, 8:53

No presne proto jsem se ptal, jestli uz ma Patrik tabulku. A ze sem nepisi majitele tak velkych trezoru? Hehe, paranoia, asi se nechteji ukazovat. Viz ma prosba na jeden shop, aby mi dorazili zasilku zabalenou a misto toho na jedne stene papiroveho obalu hadejte co...? No A4 s vyobrazenim zbrani a uchechtavani ridice a zavoznika pred barakem (sousedum na ocich): "tak tu mate ten trezor na ty bouchacky". Klice volne v dosahu. Preprava komercni sluzbou. Odpoved z firmy: "ale my mame pravo na reklamu". Potlesk, odchod do saten a priste nakup jinde. Pritom jsem vyslovne chtel, aby nebylo na prvni pohled poznat, co vezou pres celou republiku. Jo, proste profici s prodejem rohliku.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 804

Registrován: pon 20.3.2006, 13:09

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: To jsou vážně všechny mimopražské firmy tak neschopné?

Příspěvek od 4mike » úte 08.10.2013, 12:03

kašpar píše:......Páč jedině účetní dokáže najít problém tam kde není a vyřešit ho způsobem, který nechápete :lol: ........
nebo pojišťovák a to nejpravděpodobněji model blondýna
Hi, my name is Mike. I'm a Saigaholic

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: To jsou vážně všechny mimopražské firmy tak neschopné?

Příspěvek od Shi » úte 08.10.2013, 13:00

PatrikChrz píše:Shi: kdyby kterákoliv z těch firem té odpovědi věnovala polovinu úsilí, které jsi ty věnoval tomuto příspěvku, byl bych spokojen.
A co by ze sepisování takových románů ta firma měla ? Tohle si může dovolit někdo, kdo má času na zbyt, nebo nějaký prostor, kdy má čas se vykecávat, nebo málo práce.

Výše uvedené se dá rozumnému zákazníkovi sdělit po telefonu, ale sepsat to trvá mnohem déle a nerozumnému to nevysvětlíš - část zákazníků má tendenci s tebou začít "vyjednávat" (respektive spíše se handrkovat po arabsku) na téma nic není problém, takže bys to měl pro něj zařídit pokud možno zdarma. Necháš se překecat, podáš mu prst a on se ti pokusí utrhnout ruku (třeba tím, že se v uvedeném čase na místo nedostaví).

Takže je mnohem rozumnější říct neumíme, neděláme, jsme hloupí a neschopní, než zkoušet neznámému zákazníkovi vysvětlovat, že k levnému produktu nemůže mít královský servis za symbolickou cenu.

Přepravní služby v ČR jsou tragédie, jenomže je někdo ochoten si podstatně připlatit za lepší služby a je tady dost takových zákazníků, aby se to nějaké firmě vyplatilo ?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: To jsou vážně všechny mimopražské firmy tak neschopné?

Příspěvek od Starosta » úte 08.10.2013, 19:26

Shi: Souhlasím. Možná je dokonce lepší se stát "neochotným či neschopným" omezenou nabídkou služeb, než nabídnout něco, co by se mi vyplatilo (čas, námaha, risk) jen za raketu - a stát se tak u zákazníka automaticky "zlodějem či darebákem".

Já myslím, že od začátku to měl Patrik spíš pojmout tak, že když na jeho poptávku nikdo nereagoval, tak si měl uvědomit, že si to bude muset zařídit sám.
Dojednat si nákup s odvozem a stěhováním nadměrného nákladu až na místo by bylo určitě snažší a rychlejší, než si tady plácat játro a zlobit se na zbytek světa, že mu takovou službu (zorganizovat to za něj) nikdo nenabízí...
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 440

Registrován: pát 04.3.2011, 21:13

Bydliště: Opava

Re: To jsou vážně všechny mimopražské firmy tak neschopné?

Příspěvek od Fox4077 » úte 08.10.2013, 19:52

Já si u Wico taky zakoupil rohovou skříň na zbraně o hmot. 100kg.
Obchod v pohodě, dovoz ve stanovený čas. Přivez to týpek, naložil na paleťák a přitáh to před náš panelák. Ale ke vstupním dveřím do domu je asi 12 schodů. Požádal jsem ho, aby mi pomohl se skříní do schodů.
Pomohl, ale brblal něco o tom, že se zrovna vrátil z marodky ze zádama. Já mu jen řek, že to teda dělá ideální práci. :o
Do bytu už jsem to odtáhl, ale ty schody bych fakt nedal, ještě že byl z té marodky odpočatý. 8-)
Byť se mi dostane jíti roklí šeré smrti, nebudu se báti ničeho zlého. Neboť já budu ten nejhorší bastard, který v tom zatraceným údolí bude.
Jsem zlej, hnusnej a unavenej. Žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na 200 metrů.

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz