Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 13.11.2018, 5:30

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 Topení do boudy 
Autor Zpráva

Příspěvek Re: Topení do boudy
trochu to oživím. Právě se snažím vyřešit zamrzající vodu na pití v kýblu. Zakoupeno topení do akvárka 50W, nastavená teplota na nejnižší (18°) tak uvidím co se bude dít.

čtv 29.12.2016, 23:21
Profil ICQ

Ja to resim taky, sice ne u psa, ale i tak a uz mam skoro "nasetreno" na vyhrivanou napajecku pro dobytek.

pát 30.12.2016, 7:54

Ahoj, vůbec bych to neřešil. Není-li pes vysloveně krátkosrstej a má zateplenou boudu s předsíňkou přiměřené velikosti, "vytopí" si ji sám. Měl jsem dva vlčáky po sobě a na zimu jsem jim dával do vstupu závěs z koženky a ložnici vystlal slámou nebo senem. Nikdy žádný nenastydl. Myslím, že je to pro psa mnohem příjemnější než elektrická matrace.

S vodou je to horší, ale ani tady jsem neplýtval elektřinou: před venčením jsem strčil misku do baráku, aby led povolil, pak ho vyklepl a nalil novou vodu. Ráno před venčením byl stejně vždycky led rozlízaný až k hladině - oni si poradí sami.

pon 23.1.2017, 10:42
VIP člen

K té vodě - zjevně bydlíš v teplém pásmu. U nás přes pár nocí zamrzala voda v misce komplet.
Momentálně má švára dvouměsíční štěně, které s fenou funguje v boudě s hadrama na podlaze. Přidaný komfort je závěs před vstupem do boudy a mámina srst :wink: . Jo, jedná se o rotwíky.

Musím ale říct, že ta malá zubatá potvora velice rychle zjistila, že pod bundou je taky teplo, když už se dostane z boudy, na vítr a zimu, do náruče :mrgreen: .

pon 23.1.2017, 15:22
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2