Trezor


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Příspěvky: 102

Registrován: pát 13.4.2012, 3:01

Zbraň: glock 17 4 gen.

Bydliště: Praha

Trezor

Příspěvek od style.js » úte 12.2.2013, 17:13

Zdravim. Chtel bych si koupit kulovnici, nyni vlastnim malorazku a glocka. Zakon rika:

(2) Držené zbraně kategorie A, B nebo C uschované, uložené nebo uskladněné (dále jen "přechovávané zbraně") v počtu do 10 kusů nebo střelivo v počtu do 10 000 nábojů se zabezpečují uložením do uzamykatelné ocelové schránky nebo uzamykatelné ocelové skříně nebo zvláštního uzamčeného zařízení, pokud tato schránka, skříň nebo toto zařízení splňují technické požadavky stanovené prováděcím právním předpisem. Ustanovení tohoto odstavce se nevztahuje na přechovávané zbraně kategorie B nebo C v počtu do 2 kusů nebo střelivo v počtu do 500 nábojů, které je však držitel těchto zbraní a střeliva povinen vhodně zabezpečit proti zneužití, ztrátě a odcizení.


Zajimal by me vyklad "rozklad zbrani", jezto to bude moje treti zbran. Staci mi koupit jen trezor na pistoli a zbyvajici dve dlouhe zbrane mit vhodne zabezpecene v uzamcene skrini, nebo ne? Preci jen dlouhy trezor je o dost drazsi nez kratky... :?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Re: Trezor

Příspěvek od Glockmaniak » úte 12.2.2013, 17:33

Když jsem ještě míval víc zbraní, neměl jsem také trezor. Měl jsem pouze plechovou uzamykatelnou skříň na zbraně, která je o mnoho lacinější než opravdový trezor. Podle známého, který tenkrát pracoval na zbraních bylo takové řešení naprosto dostačující. Takže nemusíš mít trezor, stačí uzamykatelná skříň na zbraně.
Meč a kříž tělo jedno jest.
Moje zbraně: GLOCK 17 3.gen. osazený TLR-1 HL, CZ 75, SA vz.58

Příspěvky: 104

Registrován: pon 31.3.2008, 8:53

Bydliště: kolem Ostravy

Re: Trezor

Příspěvek od pekoz58 » úte 12.2.2013, 19:13

:?:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Trezor

Příspěvek od Nikdo » úte 12.2.2013, 21:12

Vy$er $e na zákon, použij mozek, a zařiď si to tak, aby ti kvéry nikdo neukrad a nezneužil.
:roll:

Příspěvky: 104

Registrován: pon 31.3.2008, 8:53

Bydliště: kolem Ostravy

Re: Trezor

Příspěvek od pekoz58 » úte 12.2.2013, 21:26

Měl jsem tady dlouhý pokec - smazal jsem ho. Kolega předemnou to vystihl.
Pokud se nic nestane - jde o hovno a všichni jsou mistři světa.
Pokud dorazí dobrej chmaták ,debil kamarád nebo pár zvědavejch děcek a něco provedou lezou potom tlustý do tenkejch.
Dodržení 119/2002 Ti dává šanci vyjít z toho s relativně bez následků pokud teda nechceš moc vymejšlet - naopak selský rozum to jistí pokud ho použiješ (i bez certifikované bedny) - ovšem jestli se na tohle všechno vysereš tak známej na zbraních je opravdu ten poslední kterej bude OČTR zajímat až Tě ti tři výše jmenovaní navštíví. Tak se podle toho zařiď.
:)

Příspěvky: 310

Registrován: stř 31.10.2012, 15:18

Zbraň: P01

Re: Trezor

Příspěvek od npc051 » čtv 28.2.2013, 15:06

Hm, ja docela ztratil iluze po tomhle videu, pokud nechcete sledovat ukecaneho chlapka, skocit rovnou na 2:27.
https://www.youtube.com/watch?v=nBhOjWHbD6M
sice trezor nebyl ukotveny v podlaze,ale i tak, cisty cas na vypaceni pod dve minuty... to je asi stejne ucinne, jako strcit pistoli pod matraci.

osobne sejf koupim, ale jen ze dvou duvodu, mozny pozar a decka v dome:

http://www.etrezory.cz/sejf-na-kratke-z ... livo-wpt-5
pripadne ten mensi
http://www.wico.cz/index.php?id=97 http://www.etrezory.cz/nabytkovy-sejf-pt-1
pripadne tenhle, co se tvari ohnivzdorne
http://www.etrezory.cz/trezor-na-kratke ... livo-mun-1
anebo dalsi ohnivzdorny kandidat
http://www.etrezory.cz/clever-b4

Nicmene ze by ty 3mm plechove steny ucinne zdrzely dospeleho chlapa s pacidlem si nedelam nejmensi nadeji...
:cry:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Trezor

Příspěvek od S474N » čtv 28.2.2013, 15:50

npc051: ano, nebyl ukotveny a diky tomu, ze lezel, tak mohli rozhodne pouzit vic sily na vylomeni. Ono je to taky o umisteni trezoru a kdyz to budes u steny, tak se tam s tim pajsrem taky dost blbe dostavas.

V kazdem pripade plati, ze pokud se nekdo spoleha pouze na trezor, tak se nesmi divit. Mechanicke veci musi byt zabezpeceny v kombinaci elektronicky a v dobe, nez se dostane dotycny zlodej k trezoru uz by mel byt davno vyhlasen poplach.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Trezor

Příspěvek od kuba » čtv 28.2.2013, 20:31

hlavně šikovnej zloděj se dostane všude. tady jde o to zamezit těm dalšim 99% zlodějíčků aby se k tomu dostali...
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam

Příspěvky: 310

Registrován: stř 31.10.2012, 15:18

Zbraň: P01

Re: Trezor

Příspěvek od npc051 » čtv 28.2.2013, 22:54

souhlas

Jeste uvazuju, ze by v blizkosti trezoru zacalo horet a pujdu tam saskovat s hasicim pristrojem. Co jsem se dival na net, tak lugery by udajne mely zacit samy od sebe bouchat az pri cca 230 stupnich Celsia, takze slusny sejf by to mel chvili vydrzet a pokuid to nevydrzi, tak uz stejne nebude duvod hasit.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 186

Registrován: stř 03.10.2012, 20:02

Bydliště: Rychnov n.K., Hradec Králové, Praha

Re: Trezor

Příspěvek od ataman » pát 01.3.2013, 0:08

Myslím, že když ti začne hořet zrovna v blízkosti trezoru s municí, budeš mít asi hodně co vysvětlovat :mrgreen:

Podmínky skladování, přechovávání a zacházení s látkami a předměty dle NV 347/2003

§ 5

(1) Látky a předměty lze skladovat v prostorách, které jsou k tomuto účelu schváleny.

(2) Látky a předměty určené k prodeji lze v bytových domech a stavbách pro obchod přechovávat pouze v prostorách a v množství, které nepřevyšuje váhu či počet, uvedených v příloze k tomuto nařízení.
§ 6

Látky a předměty lze přechovávat
v jednom prostoru pouze v samostatných skříních nebo schránkách upravených proti možnému odcizení nebo zneužití,
pouze tak, aby případným výbuchem nebo požárem neohrozily životy, zdraví a majetek,
v původních obalech výrobce nebo takových obalech, které splňují požadavky na bezpečnost obdobně jako původní obaly,
v suchu a takovým způsobem, aby jejich teplota nepřesáhla 40 °C,
odděleně od hořlavých a lehce zápalných předmětů a
mimo obytné místnosti.
§ 7

(1) Zacházení s látkami a s předměty při přebíjení nábojů lze provádět pouze v uzavřených prostorách.

(2) Při přebíjení nábojů
nelze používat otevřeného ohně a kouřit,
lze používat pouze přístroje a zařízení v technickém stavu zaručujícím bezpečnost a ochranu zdraví při práci a bezpečnost provozu a
lze používat pouze nepoškozenou nábojnici.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Trezor

Příspěvek od Biggles » pát 01.3.2013, 10:27

V králikárně je blízko trezoru skoro kdekoli, takže co jsi tím chtěl říct?

Příspěvky: 310

Registrován: stř 31.10.2012, 15:18

Zbraň: P01

Re: Trezor

Příspěvek od npc051 » pát 01.3.2013, 12:08

V obytne mistnosti by to byt nemelo, u kotle taky ne.
Jeste by bylo fajn, aby to bylo v nejake mistnosti bez oken, nesmi tam byt vlhko, nesmi tam chodit decka, nesmi tam byt horlave veci a musi to byt pokud mozno schovane.
A jeste abych v to pripade nouze nemel k pistoli a zasobnikum pres troje zamcene dvere a dvoje schody.
A posledni drobnost, musi se to dat ukotvit, idealne pres kotvy do zelezobetonu.

Podtrzeno secteno, takove misto nemam, takze vymyslim nejaky kompromis. :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 186

Registrován: stř 03.10.2012, 20:02

Bydliště: Rychnov n.K., Hradec Králové, Praha

Re: Trezor

Příspěvek od ataman » pát 01.3.2013, 13:57

Jo jo, taky jsem to řešil. Nakonec to vyhrál obyčejný nábytkový trezor s požadovanou odolností a certifikátem, ale bez přívlastku na zbraně. Šoupl jsem ho do vestavěné skříně na chodbu, ukotvil do podlahy a zdi za ním, boky jsem obezdil šamotem. Vnitřek jsem si upravil sám, nalepil jsem si tam gumové držáky http://www.ivlecbych.cz/product/drzak-na-zbran-2178/ , je to stejná pevná guma jako se používá na podrážky bot, jen jsem je zkrátil, uřízl jsem je za tím širokým obloukem, stěny trezoru jsem vystlal akustickým molitanem http://www.matraceplzen-shop.cz/Akustic ... an-227541/. Dá se sehnat i samozhášivý, nebo dokonce samolepící, ale myslím že to je zbytečné. přilepíš to i obyčejným montážním lepidlem. Na ty držáky je nejlepší chemoprén na silné a namáhané spoje, drží jak přibité.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Trezor

Příspěvek od S474N » pát 01.3.2013, 16:16

ataman: a tim šamotem si to obezdival proc? To mas vedle krbu?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 186

Registrován: stř 03.10.2012, 20:02

Bydliště: Rychnov n.K., Hradec Králové, Praha

Re: Trezor

Příspěvek od ataman » pát 01.3.2013, 19:24

Stn: Hlavně byl po ruce po stavbě krbu a komína u švagra. Je pevnější a žáruodolnější než cihla. Dveře trezoru jsou silné dost, ale obvod je jen lepší jednoplášťový plech (co já vím 3-4mm), odolný možná podle předpisu, ale taky dobře rožhavitelný. Teď má ten plech kolem sebe cca6cm šamotu, tudíž se tím zvýšila i jeho žáruvzdornost. Netvrdím, že to je dokonalé, ale účel to plní. Ale můj nápad to nebyl, jednou jsem viděl takhle v jednom baráku v pracovně obezděný trezor doslova do stylu krbu, hezky zepředu schovaný za dveřmi staré krbové vložky. Majitel mi tehdy řekl, že to začal obezdívat právě kvůli požáru a pak ho napadlo, že by takhle mohl ten trezor vlastně úplně schovat. Bylo to účelné i stylové.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Trezor

Příspěvek od S474N » pát 01.3.2013, 19:37

ataman: to je dobry napad, sam premyslim, jak trezor schovat, jenze to je rozmerove 170x80x50 cm, takova spis lednice *3*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Trezor

Příspěvek od Pařez » pát 01.3.2013, 20:41

Pánové,cihly,šamotky = zbytečná námaha(možná proti ohni),jelikož se to rozfláká kladivem/palicí během pár vteřin a trošku inteligentní lapka to stejně (za dvířky jako-krbu) najde...(+ ještě ukradne i ty drahé šamotky :lol: :lol: )
Raději skříň/trezor ukotvit do rohu a když už,tak obalit kvalitním betonem 5 - 10cm,vystuženým ca dvěma vrstvami kari sítě.To pak obložit nějakým pěkným obkladem :D

Nechtěl bych to ale někdy stěhovat.. :mrgreen:

P.S. už někdo přemýšlel o pořízení ŘOPíku?To by byla na zahrádce zbrojnice *47* *47*
Uživatelský avatar

Příspěvky: 186

Registrován: stř 03.10.2012, 20:02

Bydliště: Rychnov n.K., Hradec Králové, Praha

Re: Trezor

Příspěvek od ataman » pát 01.3.2013, 21:17

Myslíš něco takového? Prý jich armáda pár volnývch ještě má, stačí si požádat :D
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Trezor

Příspěvek od Pařez » pát 01.3.2013, 21:21

Víš,že jsem o tom přemýšlel :D?Nákupní cena za babku,ale to stěhování by nebyla žádná p..el :lol: :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 186

Registrován: stř 03.10.2012, 20:02

Bydliště: Rychnov n.K., Hradec Králové, Praha

Re: Trezor

Příspěvek od ataman » sob 02.3.2013, 1:41

Tady je odkaz na dvě škatule na dlouhé, celkem přijatelná cena a certifikaci to má, narazil jsem na to když jsem hledal náboje
http://cidpraha.inshop.cz/trezory/

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz