Trijicon HD night sights - jsou v Česku dostupné?


Debaty o různém příslušenství k pistolím GLOCK

Příspěvky: 11

Registrován: čtv 12.1.2012, 19:04

Zbraň: G17

Trijicon HD night sights - jsou v Česku dostupné?

Příspěvek od Pontiac_CZ » čtv 06.3.2014, 20:18

Ahoj,
uvažuju o koupi Trijicon HD night sights pro mou 17-náctku, ale nemůžu najít žádný český e-shop. Dovoz těchto mířidel snad podléhá nějakým omezením či co v tom je? Kupovali jste je někdo poslední dobou?

Příspěvky: 282

Registrován: pát 05.5.2006, 0:14

Zbraň: GLOCK

Re: Trijicon HD night sights - jsou v Česku dostupné?

Příspěvek od riskman » čtv 06.3.2014, 22:49

Banzai

Příspěvky: 11

Registrován: čtv 12.1.2012, 19:04

Zbraň: G17

Re: Trijicon HD night sights - jsou v Česku dostupné?

Příspěvek od Pontiac_CZ » pát 07.3.2014, 7:08

Což je bohužel velkoobchod...

Nicméně, když jsem prvně procházel net, tak kdesi bylo zmíněno, že na část produkce Trijiconu jsou omezení ohledně exportu. Říkal jsem si, že to bude pro nějakou "strategičtější" část produkce než jsou obyčejná tritiová mířidla. Ale zdá se, že to bude zrovna pro tyto.
Protože - zkusil jsem si je hodit do košíku u Brownells (hned druhé GL101Y) a v košíku u nich vidím "View restrictions" a po rozkliknutí:

Foreign Shipping
This item cannot be shipped out of the United States.

Foreign Sales
This item cannot be sold out of the United States.


No... tak to by bylo.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 132

Registrován: čtv 09.8.2007, 16:35

Zbraň: Glock 17, Glock 27

Bydliště: Praha

Re: Trijicon HD night sights - jsou v Česku dostupné?

Příspěvek od cimvictimlip » sob 12.4.2014, 17:34

No z USA je podle mě jen tak snadno neobjednáš, je to součást zbraně nad 100USD, takže potřebuješ exportní licenci. Jinak by mě taky zajímalo, kde se dají v ČR koupit.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 180

Registrován: sob 23.4.2011, 21:13

Zbraň: G17, SW Shield, M4

Bydliště: Praha Západ

Re: Trijicon HD night sights - jsou v Česku dostupné?

Příspěvek od dali » sob 12.4.2014, 19:19

Loni přesně touhle dobou jsem 3 měsíce řešil, jak sehnat tritia na svůj S&W Shield. Nakonec jsem narazil na ebay na Američana, který asi slouží v Izraeli a odtamtud posílá. Mířidla došly úplně obyčejným dopisem, žádné clo, žádná DPH. Na G17 má teď tohle http://www.ebay.com/itm/Meprolight-ADJU ... 43c7ccc9f5. Ale často se dá s těmi obchodníky domluvit, co mají sehnat, nebo tam bude možná Trijicony prodávat někdo další.

Příspěvky: 11

Registrován: čtv 12.1.2012, 19:04

Zbraň: G17

Re: Trijicon HD night sights - jsou v Česku dostupné?

Příspěvek od Pontiac_CZ » ned 13.4.2014, 11:47

Díky za námět, zkusím pohledat na eBay a případně se obchodníků přímo zeptat.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 132

Registrován: čtv 09.8.2007, 16:35

Zbraň: Glock 17, Glock 27

Bydliště: Praha

Re: Trijicon HD night sights - jsou v Česku dostupné?

Příspěvek od cimvictimlip » ned 20.4.2014, 10:51

Našel jsem je na jedné holandské stránce:

http://www.optics-world.nl/winkel/index ... th=157_257

169EUR + 15EUR poštovný (to je dost :D ), ale alespoň posílají do ČR.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Trijicon HD night sights - jsou v Česku dostupné?

Příspěvek od Int1m1thy » úte 20.1.2015, 23:48

nekdo naky dalsi shopy kde se daj koupit ? jako bura se mi opravdu nechce davat na ty holandsky strance
G17gen4
Uživatelský avatar

Příspěvky: 109

Registrován: čtv 01.9.2016, 7:59

Zbraň: Glock 19

Bydliště: Brno

Re: Trijicon HD night sights - jsou v Česku dostupné?

Příspěvek od Sufa » ned 18.12.2016, 21:15

Ani po téměř dvou letech od posledního příspěvku není v tomto žádná změna? Dají se tato mířidla v ČR koupit?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 109

Registrován: čtv 01.9.2016, 7:59

Zbraň: Glock 19

Bydliště: Brno

Re: Trijicon HD night sights - jsou v Česku dostupné?

Příspěvek od Sufa » ned 25.12.2016, 21:48

Vazne se v tomto nic nezmenilo a nikdo nedovazi do CR?

Příspěvky: 85

Registrován: čtv 30.6.2011, 18:26

Zbraň: G26,Taurus 85 multi

Re: Trijicon HD night sights - jsou v Česku dostupné?

Příspěvek od garf » pon 26.12.2016, 4:31

Trijicon skutečně tč.nedostupný...
Dokonce dovozy zbraní SIG modelů vyráběných v us dovoz přes německo ,které je mají trijicony v ceně , tak němci -je jako zakázané bez náhrady sundají a dají obyč miřidla ...
Objednával jsem nedavno u importéra -Banzai a odpověď ,problémy s vývozem licencemi a dovozem zbrojního materialu a ještě k tomu radioaktivního ,sluníčkáři se bojí ,že by z toho někdo postavil atomovku :roll:
můj subjektivní dodatek - těch pár kusů na zdejší trh jim nestojí za to ,zbytek by ležel skladem a stárnul ...trugla i mepro tu na trhu je ...Ano trijicon je Trijicon :mrgreen:
jinak cena za trijicony 4.500,- byla v roce +-98 ,kdy jsem kupoval s G26 normální , takže dnes těch 5.000,- za čerstvé /když máme výkonnou rostoucí ekonomiku a uměle podhodnocenou Kč na 27,-k Euru / to vcelku odpovídá :twisted:
Jinak 8let svítily trijicony na G26 bez sebemenšího náznaku poklesu aktivity / poločas= rozpad H3 je 12,3roku- tedy tabulkový- v optimálním chemicky čistém případě=což v kapsli tak úplně není/
tak to je ,zatím ,takže pokud to jde z Holandska , bych neváhal ,může být i hůř, až to eu komise zjistí
Uživatelský avatar

Příspěvky: 804

Registrován: pon 20.3.2006, 13:09

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Trijicon HD night sights - jsou v Česku dostupné?

Příspěvek od 4mike » úte 27.12.2016, 12:10

a není to tak trochu anachronismus ?
http://sightmark.cz/index.php?lg=cs&id=LAS
Hi, my name is Mike. I'm a Saigaholic
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Trijicon HD night sights - jsou v Česku dostupné?

Příspěvek od Int1m1thy » úte 27.12.2016, 14:34

???
G17gen4
Uživatelský avatar

Příspěvky: 804

Registrován: pon 20.3.2006, 13:09

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Trijicon HD night sights - jsou v Česku dostupné?

Příspěvek od 4mike » stř 28.12.2016, 8:22

řešit noční miřidla tritiem, když se za podobné náklady dá mířit ve tmě laserem
Hi, my name is Mike. I'm a Saigaholic

Příspěvky: 85

Registrován: čtv 30.6.2011, 18:26

Zbraň: G26,Taurus 85 multi

Re: Trijicon HD night sights - jsou v Česku dostupné?

Příspěvek od garf » stř 28.12.2016, 10:41

4mike : :mrgreen: tak trochu OT :D ,rozuměl -li jsem dotazu správně,
kolega Sufa chtěl informaci o dostupnosti nočních miřidel = tritií a od konkretní us fy.Trijicon , i konkretní typ HD na Géčko , tak asi ví - co a proč chce/chtěl ? ...
tudíž probírat zde -na jeho otázku "noční vidění" ? :D
má odpověď -doplněná tedy i o téma "dar přítele Lasera "
Řešil=sháněl,poptával jsem trijicony více než 2,5 měsíce-nesehnal ,tak jsem pouze sdělil svou zkušenost s ofic /na webu Trijicon.com / dovozcem Banzai -znám ty lidi leta , a stav věci u ostatních možných dovozců, kde z nejbližšího -z německa to obecně nejde =zakázaný doplněk , .... , jinak ať si každý dá na svůj kvér skutečně co chce :mrgreen:
A , jestli je to anachronismus ?No na některé modely tritia montují v prvovýrobě a není jich málo ,tak se omlouvám ,laser je zatím u nás po letech zákazu pro futuro ? jestli vůbec nějaké s eu komisí bude.... , neřešil bych TADY jestli bude s laserem ve viditelném spektru demaskován obránce a vidět i na víc než 100m :mrgreen: ,možná že laser např. crimson trace na s&w M&P9-Shieldu umožní lepší zásah při obrané, pudové střelbě od boku- na téměř kontaktní vzdálenost, zároveň ,ale, a to je podstatné - všichni /případní další útočníci / uvidí díky laser paprsku ,kde se zbraň i případný obránce nachází , což je tak trochu a třeba jen pro mne zásadní minus ,ale na G19 pokud to nebude ve vodící tyčce pružiny /to už tu bylo,a přesné to moc nebylo ,když to fungovalo /tak musí mít jiné pouzdro,náhradní baterku , etc ,etc...a to už patří do úplně jiného vlákna ...

Sufa:
Jinak alternativa při nedostupnosti trijiconů je známa = Truglo - tfx lepší ,tfo-mám , není tak špatná volba , zatím mi čerstvě na sigu drží /zadarmo taky nejsou / ,jsou čitelná a svítí ,jak mají ...,nízká jsou ,takže v pouzdru nedrhnou , jen je to o ten světlovod delší uvidíme co to vydrží ...a např glockshop , brymová ,proarms je mají skladem...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 109

Registrován: čtv 01.9.2016, 7:59

Zbraň: Glock 19

Bydliště: Brno

Re: Trijicon HD night sights - jsou v Česku dostupné?

Příspěvek od Sufa » stř 28.12.2016, 12:03

Diky garfe. Ja vsak Trugla nechci. Mel jsem moznost si je vyzkouset a nekolik drobnosti mi vadilo, resp. me nepresvedcilo.

Sice nechapu obchodni politiku oficialniho dovozce Trijiconu do CR, ale neda se nic delat. Miridla jsem objednal na te holandske strance. Skoda jen, ze se zde tak malo lidi, kdo Trijicony koupil, podeli o zkusenosti. Napr.kde lidi kupuji a jake s tim meli zkusenosti (rychlost dodani, pripadne reseni reklamace atd.). Vyzkousim a uvidim.
Naposledy upravil(a) Sufa dne stř 28.12.2016, 20:05, celkem upraveno 1 x.

Příspěvky: 85

Registrován: čtv 30.6.2011, 18:26

Zbraň: G26,Taurus 85 multi

Re: Trijicon HD night sights - jsou v Česku dostupné?

Příspěvek od garf » stř 28.12.2016, 13:01

Ono to nebude vlastní obchodní politikou dovozce Banzai , , ono to bude o ochotě výrobce=dodavatele a náročnosti zúřadování a ceně vývozní licence na zbrojní material z usa+ navíc komplikovaný /byť mírně,přesto / export s radioaktivním materiálem a to celé ve spojení ,jak velká objednávka to bude kolik usd buků :mrgreen: ...OK několik tis ks nebo setů nočních miřidel pro ozbrojené složky státu + pár set "Acogů" pro armádu ap tzn velkou objednávku , to by je zajímalo :D ... , takovou sektor koncového spotřebitele=nás legálních střelců- nevygeneruje, navíc je to v podstatě dodání aftermarket ND s výdrží +-10let dle barvy -typu ,těch pár ks, co bychom potřebovali ,jim za to nestojí ? takže na nás s...rou emeričani , i když nutno přiznat ,že Banzai taky se střelci dříve komunikoval v celku v rozumném čase ,a teď dle osobní zkušenosti i zkušeností kolegů nic moc, na email nereagují vůbec, a i jejich relativně velký dealer -můj dodavatel si postěžoval,že poptával a dotaz opakoval a nekomunikují ,tak nabídl alternativu,kterou jsem akceptoval -taky bych radši klasický trijicony .... , jinak dá se napsat přímo trijiconu dotaz na kterého evropského dealera se obrátit ?Osobně bych věřil, že objednat to půjde mimo eu v Izraeli , zkušenost ale nemám...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 109

Registrován: čtv 01.9.2016, 7:59

Zbraň: Glock 19

Bydliště: Brno

Re: Trijicon HD night sights - jsou v Česku dostupné?

Příspěvek od Sufa » stř 28.12.2016, 13:35

Sorry garfe. Me nezajimaji problemy Banzai. Dle webu Trijiconu je to oficialni dovozce miridel na cz trh. A na cz trhu tato miridla nejsou a tento dovozce se zajemci ani nekomunikuje.

Pak nema delat oficialniho dovozce na cz trh. Kdyby to delal nekdo jiny nez Banzai, treba by se jen nevymlouval a hledal reseni. V kazdem byznyse mas spoustu problemu a prekazek. Ty jsou tu k tomu, aby se resily.

Oficialni dovozce svitidel Surefire je v CR tez jeden. Jedno mnou vyhlidnute svitidlo pro meho Glocka stalo 11 tisic Kc. Milion zajemcu o takove svitidlo v CR tez zrejme nebude, ze. Presto pristup ofic. dealera pri mem nakupu naprosto OK.
Naposledy upravil(a) Sufa dne stř 28.12.2016, 20:07, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 804

Registrován: pon 20.3.2006, 13:09

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Trijicon HD night sights - jsou v Česku dostupné?

Příspěvek od 4mike » stř 28.12.2016, 14:27

Sufa
nehodlám Ti nafukovat hlavu kecama o tom jak se zdemaskuješ vůči útočníkům, co Tě ani nevidí ani odkazovat na disfunkční importéry,
ale prostě si zajdi na krytou střelnici, obleč si terč třeba do šedýho trika zhasni a zkus si to s nějakou pistolí s tritiama, pak to zkus s baterkou, pak s laserem
pak si dej ten terč na kyvku
- a přijď se pak podělit o dojmy
Hi, my name is Mike. I'm a Saigaholic
Uživatelský avatar

Příspěvky: 109

Registrován: čtv 01.9.2016, 7:59

Zbraň: Glock 19

Bydliště: Brno

Re: Trijicon HD night sights - jsou v Česku dostupné?

Příspěvek od Sufa » stř 28.12.2016, 14:37

Tema se jmenuje kde sehnat Trijicony. Ne proc si 4mike nemysli,ze by je chtel ci potreboval :wink:

Zpět na „Příslušenství“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz