Full auto


Úpravy zbraní, příslušenství a jiné vychytávky

Příspěvky: 179

Registrován: ned 06.5.2007, 22:26

Příspěvek od Fobus » čtv 29.1.2009, 15:59

haleot: Po takhle neodborné úpravě je ti odborná kontrola na 2 věci. Leštění spouště je zásah do bezpečnosti zbraně, nabourání sytému pojistek, atd. ať už na to koukáš jakkoli. Podle mě to prostě neni dobrej nápad. Může to střílet dávkou, když ti ujede ruka při lešění stojiny, nemusí to taky střílet vůbec. Statistika je pěkná věc a gratuluju všem 99 ze 100, kterým to problém zatím neudělalo, ale pořád tvrdim, že tim dochází k potlačení bezpečnosti Glocka a je to hazard.

Krom toho, výměnou pružin se s přehledem dostaneš pod 2 kila na spoušti, leštění se, pokud vim, provádí víc za účelem zkrácení chodu spouště. Jo a 3,5 kilovou stojinu bych do týhle debaty netahal, standard jsou 2,5 kila.

Jinak si samozřejmě každej může dělat co chce, o tom žádná...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 114

Registrován: sob 12.4.2008, 20:46

Příspěvek od haleot » čtv 29.1.2009, 21:37

Podívej. Něco o zbraních vím a střílím závodně už docela dost let. Já potřebuju zbraň laděnou pro mě a podle mých požadavků. Vím, že standart u Glocku je 2,5 kg u G34/35 jsou "dvě" kila. Psal jsem jen 3,5 kg z toho důvodu, že si to klidně může tak někdo koupit a ani o tom neví. Tuto "laděnou" zbraň používám jen já a jen na závody, tak o co jde? A proč hned říkáš o neodborném zásahu? Proč myslíš? Já tady na tomto fóru sbírám názory druhých a beru je na zřetel. Také rád poradím, když to vím. Leštěním dotykových ploch na spoušťovém táhle není nebezpečné, pokud víš, co a kde děláš. Samozřejmě výměnou pružin se dá všelico upravit, to mi nemusíš říkat. To vše už mám. Dělám si "speciál" na závody I.P.S.C. ! Ne na nošení a obrannou střelbu. Takže to vše ber tak trošku s nadhledem. A pokud se nemýlím, toto je fórum o tuningu zbraně a ne o přesvědčování kohokoliv, aby nechal zbraň jak koupil, protože je to bezpečnější. A úpravou zbraně je hazard. Ano, ale v rukou laika a neodborníka a snad i frajírka. :wink:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 29.1.2009, 22:10

haleot: neber to ted osobne, ale jak nekdo zacne o tom, ze je "odbornik", tak se mi vybavi nasledujici hlaska z infolinky O2:
Zákazník: Já jsem technik, na mě můžete mluvit odborně.
Operátor: Rozumím. Chce to po vás autorizaci pop trojky, nebo esemtépéčka?
Zákazník: Ehm..., cože?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 179

Registrován: ned 06.5.2007, 22:26

Příspěvek od Fobus » pát 30.1.2009, 10:31

haleot: Jestli seš odborník proškolenej výrobcem a se vzděláním zbrojíře, pak beru zpět. Jestli seš odborník vzdělanej metodou pokus omyl a na internetových fórech, pak trvám na svém. Já toho o zbraních sice moc nevim, ale ... proč neodborný? Každej jeden vyrobenej kus spoušťový páky jde na podrobný elektronický proměření a když něco nesedí o zlomek milimetru, páka se vyhodí nebo jde na úpravu. Fuknce pádový pojistky je závislá na přesných rozměrech páky, stojiny, atd. Z tohohle pohledu se mi jakejkolik zásah pilníkem nebo nečim jinym do těchhle součástek jeví jako neodbornej. Nemůžu si pomoct. Až se podaří dávka, kterou nebudeš čekat, zvedne ti to zbraň nad hlavu a pošleš jich pár někam, kam nemáš, tak si nejsem jistej, jak bude přijímáno vysvětlení o odborném zásahu člověka, kterej toho o zbraních hodně ví. Radit někomu, aby upravoval tak zásadní věc, jako je spoušťová páka a stojina spouště, je neodpovědnej hazard.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pát 30.1.2009, 10:40

Fobus - k poladeni Glocka clovek nemusi bejt zbrojir (pulka MG fora ma Glocka pollestenyho od kluka, co zbrojir neni, jen to ti lide v teto diskuzi nepriznaji).
Ja na tom nevidim nic spatnyho - vezmu Glocka, ostrilim 1000 ran, kouknu, kde to dre, tam to vylestim pastou a jdu to zkusit. Na 99% (kdyz to vylestim pastou) se s tim nic nestane (krom hladkyho prubehu). Jestli to strili davkou, vezmu Glocka, zahodim spoustak, koupim novej a budto mam nebo nemam odvahu to zkusit znova.
Ano - paklize se bavime o zkracovani chodu, resetu, propadu apod - to uz by mel delat clovek, co s tim ma vic zkusenosti. Bavime-li se o lesteni, vystaci si prumerne zrucny Cech s navodem, co visi na MG strankach a riziko nehrozi.

Nicmene - propad spouste dozadu se dela obycejnym samorezem nasroubovanym za spousti do ramu. Na vraceni dopredu taky existuje velice jednoduchy figl - tim se ale vyradi spoustova pojistka.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 579

Registrován: úte 19.4.2005, 12:50

Zbraň: ruzne

Bydliště: Praha

Příspěvek od Scout » pát 30.1.2009, 11:05

...a funkci spoustove pojistky lze snadno obnovit pririznutim toho jazycku co tam zaklapava.
Scoutův teorém hledání ponožek: Pár neexistuje.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 114

Registrován: sob 12.4.2008, 20:46

Příspěvek od haleot » pát 30.1.2009, 12:17

...udělal jsem to z nedbalosti a lehkomyslnosti !

Zbrojíř nejsem a ani nemám speciální školení od Gastona. Jo také si přebíjím sám náboje (bo můžu, mám i sk. B ZP), což je také docela dost velký hazard, jelikož nemám žádný kurz, školení a ani licenci. Jsem jen malý skromný človíček, který sice dodržuje zákon, ale jaksi hazardně. Asi se polepším a zkusím školu na zbrojíře, nebo nějaký speciální kurz, třeba z prací s pilníkem nebo smirkem. Sice už na starý kolena se mi moc učit nechce, ale jak říká V.I.L - učit se, učit se, učit se. :D

Příspěvky: 179

Registrován: ned 06.5.2007, 22:26

Příspěvek od Fobus » pát 30.1.2009, 21:06

OK, sarkasmus je v podstatě zdravej. Přeju, ať se to nevymstí, to neni v ničím zájmu. Svoje jsem k tomu řekl, stojim si za tim a víc k tomu nemám.

Jak řekl jeden moudrý muž - každé zbytečné slovo je zbytečné.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Příspěvek od HV » pon 02.2.2009, 9:39

Osobně si myslím, ne, jsem o tom přesvědčen, že leštění spoušťáku v místech, kde se sám odírá, nic způsobit nemůže. Leštění jiných styčných ploch (viz. Smithák) je již vysoce rizikové.
Ostatně je to jako v jiných oborech, kola na autě si dofouknout dovedu, ale když jsem měl jednou Felicii u Citroenu v servisu a nafoukli mi kola na 4 Atm, to byla na dálnici při vyšší rychlosti mela. :roll: Co jsem tím chtěl říci? Že někdy je amatér o dost odborně výše, než "profesionál".
Fobus: i tohle slovo bylo zbytečné. :wink:
...zbraně, mám zbraně

tom

Uživatelský avatar

Příspěvky: 843

Registrován: čtv 26.1.2006, 21:46

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10

Příspěvek od tom » pon 02.2.2009, 11:16

To je zase diskuze. :D Když tomu rozumim, tak si můžu ladit na zbrani co chci. Pokud vo tom vim prd, tak je lepší do toho vůbec nešahat. Sám vim jaké je to nepříjemné překvapení, když Géčko zakulometí. :lol:
Nikdy není tak blbě, aby nemohlo bejt hůř.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 480

Registrován: čtv 31.3.2005, 18:58

Bydliště: Ostrava

Příspěvek od markony » pon 02.2.2009, 11:20

Tom a celkem drahé udernik okolo 1500Kč nový .
SPHINX 3000 SUHL 150 Anschutz 54 Ruger 161 Glock 26 K 100 X-CALIBUR

tom

Uživatelský avatar

Příspěvky: 843

Registrován: čtv 26.1.2006, 21:46

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10

Příspěvek od tom » pon 02.2.2009, 12:12

To jo, mě stál před 10 lety jen 1000. Chybama se člověk učí. :lol:
Nikdy není tak blbě, aby nemohlo bejt hůř.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » pon 02.2.2009, 20:53

No tak mě to stálo víc: napoprvé jsem vyměnil jen spoušťovou páku a chvíli to drželo; napodruhé pro jistotu páku, úderník a dokonce i domeček, kdyby ho ty dávky nějak "vyšlochtaly." :lol:
"No jo, dvě dávky..." Vražkov, 6.9.2008, stage 5

tom

Uživatelský avatar

Příspěvky: 843

Registrován: čtv 26.1.2006, 21:46

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10

Příspěvek od tom » čtv 05.2.2009, 11:48

Smith: Hele když teď máš spoustu zbytečných náhradních dílů, nechceš se něčeho za rozumnej peníz zbavit? Třeba ten úderník a spoušťové táhlo. :wink:
Nikdy není tak blbě, aby nemohlo bejt hůř.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » čtv 05.2.2009, 20:19

Ne, ne, ty chovám jako vzácný poklad... éééé chci říci doklad ladičského neúspěchu - abych se podobné chyby napříště vyvaroval, samozřejmě! :twisted:

Ale vážně, ono to kropení kadencí 1000 ran/s je trochu přehnané. Navíc se nedá úplně přesně odhadnout, kdy vyletí dávka a kdy ne - součásti mechanismu se totiž musí dostat do takové mezipolohy, kde se přesmeknou. Je to za torchu na prášky, když nevíš, co máš čekat... :roll:
...nicméně ruce to nad hlavu nezvedá a dávka jde spolehlivě kdykoli ukončit.
"No jo, dvě dávky..." Vražkov, 6.9.2008, stage 5
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: sob 27.6.2009, 15:27

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Kvérov

Re: full auto

Příspěvek od Slim » úte 06.12.2011, 22:57

Sry že tu obnovuju sto let starý vlákno, ale pokud je tu někdo kdo měl v ruce G18, kostku nebo se mu někdy povedlo to s tím leštěním "trochu přehnat" a byl by ochoten se se mnou podělit o pár informací, byl bych mu velice vděčen a prosím o zaslání SZ. Dopředu hlásím, že nechci vědět jestli to bylo legální nebo ne, nejsem žádná "kontrola" ani to nehodlám sám zkoušet, jde mi čistě o anonymní informace, které bych mohl použít ve své diplomové práci :-) Všem předem díky.
Nemo contra deum nisi deus ipse
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: full auto

Příspěvek od admix » stř 07.12.2011, 0:46

A neni lepsi se zeptat rovnou verejne, kdyz uz se teda ptas? :mrgreen:
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: full auto

Příspěvek od kolaCZek » stř 07.12.2011, 8:34

Jsem taky pro verejne odpovedi...
Clovek se vzdy rad priuci ze zkusenosti a chyb ostatnich... :wink:
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: full auto

Příspěvek od john.hawk » stř 07.12.2011, 9:19

měl jsem možnost střílet dávkou z Glocka více jak 10 krát,jednou rukou, oběma, zbran byla i zapažbená, různé vzdálenosti, krátké dávky po třech..nebo po 10.. nebo celý 33 mag, předem píšu že šlo o promo akci jedné firmy s licencí na schválené a předepsané střelnici..
tak co Vás zajímá, rád odpovím.. :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: sob 27.6.2009, 15:27

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Kvérov

Re: full auto

Příspěvek od Slim » stř 07.12.2011, 12:37

Měl jsem za to, že někteří se k tomu vyjádří raději soukromě :-) Ale koneckonců proč ne. Pokud někdo nebude chtít odpověď zveřejnit, ať mi ji hodí do SZ.
Vzhledem k tématu diplomky (ZP sk. E a jeho právní úprava) mě zajímají tyto věci:
- Pokud zde někdo osobně vlastní G18 - z jakého důvodu mu byla udělena výjimka, jak dlouho trvalo vyřízení, jaký byl důvod a jak si potom G18 objednal?
- Pokud zde někdo vlastní "origo" kostku - je problém se k ní dostat nebo se dá nějak standardně objednat a dostat do ČR? Soudím, že samotná kostka žádné registraci nepodléhá a sama o sobě není zakázaný doplněk zbraně ani v okamžiku jejího nasazení na pistoli, protože není specifikovaná v zákoně.
- Je možné podle nákresů, co se na netu povalujou, si kostku vyrobit doma?
- Je možné nějak jednoduše a cíleně přeleštit něco natolik, že z toho bude stoprocentní full-auto? (Smith to tu někde psal, ale jestli se nepletu, tak to bylo spíš náhodný než že by to opravdu "kulometilo" permanentně.)
- Je ve střelbě rozdíl mezi G18 a jiným G s kostkou?
- Je ta zbraň použitelná pro sebeobranu? Chová se při střelbě nějak rozumně? Považujete full auto - vy kdo jste ji měli v ruce - za výhodu? (právo teď nechme stranou, myslím to pouze funkčně)

Předem všem dík :)
Nemo contra deum nisi deus ipse

Zpět na „Tuning“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz