Turista ve Špindlerově Mlýně postřelil psa


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 1163

Registrován: úte 20.12.2005, 22:29

Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od Lukáš Koukal » ned 19.11.2006, 19:19

Para: pokud jde o psy, tam bychom se shodli :) pár facek obvykle zasluhuje jen "páneček"

BTW: mít zmáknutých pár efektivních chvatů se hodí vždycky http://www.metacafe.com/watch/243343/i_ ... like_pain/
Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » ned 19.11.2006, 19:24

Lukáš:
Ano ano to video je poučné, tak nějak by to mělo vypadat :lol: :lol: :lol:
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od pitt » ned 19.11.2006, 21:55

to para: zhodnocení videa souhlas.na videu č.1 je vidět totální nezvládnutí situace od lidí okolo.

Proč policista drží v ruce pistoli,když vůbec nemá možnost střílet?Proč tahají chlapce ze ruku,místo toho,aby chytili psa za postroj.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » ned 19.11.2006, 22:09

pitt:
Je to tak. On je taky problém v tom že lidi nevědi jak v takový situaci postupovat, evidentně to ani policajti nevědi tak proto hned tahej kvéry v domění že s ním vše vyřeší. Taky na tom posledním videu je vidět jak to dopadne, postřelej psa a ten pes uteče :roll: A jistě zde nemusim popisovat jak je takovej postřelenej pes nebezpečnej.

P.S. navíc, ani u jednoho videa není vidět co předcházelo těm situacím což je podle mně dost důležitý
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 125

Registrován: čtv 27.10.2005, 19:25

Zbraň: G17

Bydliště: Empire State of Mind

Příspěvek od SniperWolf » ned 19.11.2006, 23:03

to Masaryk:nikde som nenapisal ze psa zvladnem rukami ale myslim ze je to mozne a aj ty by si to dokazal a ku tomu videu len tolko ako som uz povedal ..ak by chcel pes hryzt urobil by to ...vies ja neschvalujem co som tam videl a majitela psov by som nakopal do guli ale musis uznat ze strielat na kazdeho a vsetko co sa hybe takym sposobom ze tebe sa to zda podozrive je hovadina...samozrejme obrana najblizzsich je jasna a netreba o tom diskutovat OK?
to para:som rad ze je tu niekto zo skusenostami a suhlasim ze je VIAC ako dolezite poznat co predchadzalo utokom ..inak ich vysvetlit a pochopit nemozeme
...shit happens
Uživatelský avatar

Příspěvky: 35

Registrován: stř 11.10.2006, 11:24

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Tento i paralelni vesmíry

Příspěvek od crusader » pon 20.11.2006, 0:29

Já tedy jen nestačím valit oči na ty demagogické názory, které tady určití členové fóra prezentují. Podle nich by člověk měl, než vyjde na procházku, nejlépe roky študovat mimiku a chování psů, aby náhodou špatně neinterpretoval pokus blížícího se psiska o přátelské podrbání a eventuelně nenatočil hlavu o pár stupňů jinak při "pokusu" o odvrácení jeho teoretického útoku...

Kde to žijeme, když se leckdy (alespoň v téhle diskusi) upřednostňuje právo volby pro psa před možností volby pro člověka?

Pokud by vyvstal problém bránit se psovi který na mě byť jen "doráží", je řešení tohoto problému jednoznačné, byť pro naši moderní multikulturní a humanistickou společnost zřejmě již nepřijatelné.

K tématu si jen ještě dovolím podotknout, že například začátkem minulého století, kdy morálka společnosti byla vysoce nad úrovní morálky současné, což dokumentuje i to že pistole nebo revolver se dala zakoupit zhruba stejně obtížně jako pecen chleba, se zhusta prodávaly specifické revolvery známé pod názvem "Velodog", které primárně sloužily k ochraně cyklistů před pobíhajícími psy. A věru věřte že nesloužily k tomu, aby se s nimi po těch psech házelo...
Naposledy upravil(a) crusader dne pon 20.11.2006, 1:44, celkem upraveno 1 x.
Kdo je připraven, není překvapen.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » pon 20.11.2006, 1:37

Jen pro doplneni, na tom videu ten kopajici policajt strilet mohl, ale neudelal to, toho psa "postrelil" jeho kolega taserem (viz mluveny komentar).
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od pitt » pon 20.11.2006, 4:20

to crusader:Co se ti zdá demagogiského?Jaký roky študování?
Víš ono by kolikrát stačilo,kdyby maminky učili své děti,aby nesahali na cizí pejsky.Aby věděli že na pejska se nestřílí plastovýma kuličkama a tak podobně.Pak by se kolikrát předešlo zbytečným nedorozuměním.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » pon 20.11.2006, 9:40

crusader:
Nauč se číst!!! Je to tak jak píše pitt, nikdo tu netvrdí aby si studoval chování psů,
ale možnost že na tebe skutečně pes zaútočí je stejně pravděpodobná jako to, že tě přejede auto a tudíž je dobré tomu preventivně předcházet. Stejně jako nepolezeš do dráhy rozjetému kamionu nalez do cesty psovy o kterým si myslíš že by byl pro tebe nebo tvoje děti nebezpečnej. Třeba pobíhá-li volně takovej pes v tvém okolí klidně ho velkym obloukem obejdi (to není žádná ostuda ani známka slabošství) a pak toto řeš s jeho majitelem.
Stejně jako svým dětem vštěpuješ. že nemaj pobíhat v blízkosti silnice, vštěpuj jim i to, aby se drželi dál od cizích psů (realita je bohužel opačná...vlastní zkušenost) atd. atd. a touhle prevencí už i tak malé procento možnosti útoku psa, ještě snížíš. Navíc sem nikde nepsal, že když už k útoku dojde tak by se člověk neměl bránit, a když už opravdu není zbytí tak i střelnou zbraní, ale to už je opravdu extrém. z vlastní zkušenosti vim že v drtivé většině laikovy bohatě stačí dobře mířený kop nebo úder přes čumák a je hotovo.

A příště prosím jukni do slovníku cizích slov abys věděl co slovo "demegogie" vůbec znamená, páč jestli posuzuješ úroveň morálky společnosti podle dostupnosti zbraní bez jakékoli kontroli, tak to má k demagogii o hodně blíž. :roll:
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 125

Registrován: čtv 27.10.2005, 19:25

Zbraň: G17

Bydliště: Empire State of Mind

Příspěvek od SniperWolf » pon 20.11.2006, 11:43

Pitt a Para:dakujem ze ste to panovi vysvetlili mozno som sa nevyjadril uplne spravne a vyznelo to ako ze som obranar psov ale nieje to tak.bezpecnost blizkych a seba sameho je na prvom mieste,ale je to ako hovori para obist vyhnut sa a potobne pretoze kazdy nezacaty boj je vyhraty boj a napr.aj na nejakom kurze sebaobrany sa to dozviete ako prve ale to je debata zasa o inom...
...shit happens
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: pát 12.5.2006, 15:00

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od String1 » pon 20.11.2006, 12:04

Také si nemyslím, že zrovna rotwailer nebo jiné bojové plemeno je hrozba, každý pes může být hajzl, když je k tomu veden, problém je v tom, že když na mě vyběhne jezevčík (což také není zrovna mírumilovné plemeno) obvykle to jde vyřešit kopancem, u pittbula asi ne, akorát ho to nasere :-/ Nejsem expert, nikdy jsem se tím nezabíval, na druhou stranu mám psy rád, kamarád mám pitta a je skvělej, nikdy jsem ho neviděl zaútočit, tedy pokud nikdo jiný nezaútočil nejdřív na něj. Ale sám za sebe obranu pomocí zbraně schvaluju, protože já sám nevím, jak bych to řešil jinak, nic o tom nevím ...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » pon 20.11.2006, 12:32

String:
Pitbull nebo rotwailer je pes jako každej jinej a nějaký mediální kecy o jeho nižším prahu bolesti sou jen novinářská kachna. :roll:
Ten kopanec ho bolí stejně jako jezevčíka. Problém je jen že tyhle psi jsou silní a když už zaútočí a kousnou, jsou následky o hodně devastační než u jiných psů.
Jak sem napsal, když už skutečně dojde k útoku psa, tak se samozřejmě bránit...o tom žádná, ale jestliže se přece jenom dostaneš do takové situace (nepřeju ti to) zjistíš že ten kopanec tě napadne dřív než nějaký tahání kvéru a že pokud pes není šílenej tak od dalšího útočení po takovým kopanci jistě upustí. Navíc je daleko jednodušší psa v pohybu trefit škrampam než kulkou :idea:
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: pát 12.5.2006, 15:00

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od String1 » úte 21.11.2006, 6:42

Jak jsem psal, nejsem expert, ale ještě jsem neviděl, jak by někdo nakopl jezevčíka, nebo jakékoli malé plemeno a ten byl v pohodě, už jsem ale několikrát viděl nakopnout pitt, i když ne vší silou, který se tvářil jako že nic a ne, fakt to nebylo na videu, takže já tomu trochu věřím ...
Ale je fakt, že pudově to bude tak, jak říkáš, o tom žádná, možná za pár let, až toho nastřílím ještě víc a opravdu srostu, pak bude pudového něco jiného :twisted:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od pitt » úte 21.11.2006, 14:23

to že pes má geneticky danej nižší práh bolestivosti nebude až tak směrodatný.Práh bolestivosti si udává každej sám.Sportovec narozdíl od běžného člověka bude mít práh bolestivosti níže.Je to daný tím že bolest pravidelně překonává na tréninku a při závodech.Pak je vůči ní otupělý.Takže bude rozdíl mezi pittem co se válí doma na gauči a mezi pittem co denně sportuje a je služebně cvičen.A taky záleží na stavbě těla.Je jasný že čivava bude křehčí než bernardýn.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » úte 21.11.2006, 14:39

pitt píše:Práh bolestivosti si udává každej sám.Sportovec narozdíl od běžného člověka bude mít práh bolestivosti níže.Je to daný tím že bolest pravidelně překonává na tréninku a při závodech.Pak je vůči ní otupělý.
Dovolim si oponovat, prah bolesti neni totez co vydrz nebo zamerna ignorace bolesti.
"Prah bolesti" je stejne jako "prah slyseni", "prah citlivosti" apod. dan vicemene "hardwarem" a jde jen tezko ovlivnit - tedy vlastnost, schopnost. To o cem mluvis Ty (trenink, zvysovani odolnosti, motivace, apod.) je potom ziskana dovednost.
Kdybys dal sportovce na mucidla, vydrzi treba min, nez prumerny clovek (to je individualni) - proste proto, ze je zvykly prijimat jiny typ bolesti a je naucen pod nejakym takovym druhem nadale fungovat naplno.
To ale nema s prahem bolesti opravdu pranic spolecneho.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od pitt » úte 21.11.2006, 17:02

Já myslel že práh bolesti je schopnost vnímat bolest a to dokážu ovlivnit.At už fyzickým tréninkem(boxeři,karatisti,judisti,atd),nebo psychicky.Ale možná se mýlím.Co já vím?! :oops:

Jak se měří práh bolestivosti?

Příspěvky: 1556

Registrován: pon 04.4.2005, 10:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kraj Vysočina

Příspěvek od Selag » stř 22.11.2006, 6:41

Nejspíš puštěním metrologicky ověřené cihly na palec u nohy z jednoho metru :P Výsledek - bolí x nebolí :D Pokud nebolí - zvětšuje se výška o 0,25 m až do zaznamenání bolesti.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: pát 12.5.2006, 15:00

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od String1 » stř 22.11.2006, 6:41

:lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » stř 22.11.2006, 8:45

pitt: Presne tak, prah bolesti je schopnost vnimat bolest. Tim, ze bolest prekonavas uz jsi davno za prahem bolesti, protoze uz to beres jako bolest. Kdyz nakopnes lehce psa do hrudniku, bere to jako bolest (asi jako kdyz nakopne nekdo Tebe). Kdyz nakopnes stejne rotvika, bere to jako mazleni :D
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od pitt » stř 22.11.2006, 12:38

ale pravidelným tréninkem si dané místo "opracuješ" tak že bolest necítíš a ne že ji překonáváš.Viz moje holeň. :P

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz