Turista ve Špindlerově Mlýně postřelil psa


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Turista ve Špindlerově Mlýně postřelil psa

Příspěvek od S474N » pát 28.7.2006, 22:54

Kříženec dobrmana s rotwailerem byl zraněn ve středu večer po výstřelu z pistole ve Špindlerově Mlýně. Zbraň doslova od boku tasil turista údajně bránicí vlastní rodinu. Pes zůstal ležet před očima majitelky zakrvácený s prostřelenou tlapou.
28.7. 2006 15:03

ŠPINDLERŮV MLÝN - "Střílel zezadu v době, kdy už naše čtyřletá fenka odbíhala domů v bezprostřední blízkosti bytovky, kde bydlíme. Předtím na něho štěkla. Odbyl mne, že nenechá pokousat sebe a rodinu, a společně s manželkou a dvěma předškolními dětmi pokračovali v cestě," uvedla po incidentu šokovaná majitelka psa Alena Daňková.
Střelba v hustě obydlené zóně

Incident se stal v hustě obydlené zóně krkonošského střediska po návratu Aleny Daňkové a fenky Kredlin z přilehlé louky. Fenku bez košíku měla majitelka na úzké cestičce k domu puštěnou na volno. "Nechtěla jsem ji kvůli několika metrům, které nás dělily od domova uvazovat," vysvětluje Daňková.

Vyštěknutí psa záhy přehlušil výstřel. "Kredlin, která zůstala ležet kňučící na rohožce, instinktivně bránila okolí domu. Na nikoho neútočila i když vypadá hrozivě. Muž přesto vytáhl z pouzdra upevněného na zadku pistoli, a okamžitě střílel. Jednal zbytečně zkratovitě a neuváženě. Nechápu, jak někdo může jen tak střílet uprostřed sídliště," řekla Daňková.

Střelce středního věku ubytovaného v jedné z místních rekreačních chat brzy našla policie. "Dala jsem jim popis a oni mi zakrátko ukázali podobenky trojice mužů vytipovaných podle evidence držitelů zbrojních průkazů. Jednoho z nich jsem bezpečně poznala," uvedla Daňková.
Výstřel zazněl v Bedřichově

Výstřel vyrušil klid horského střediska v místní čtvrti Bedřichov, kde mj. vlastní rekreační objekty policisté a vojáci. "Byl jsem zrovna na balkoně a slyšel na zdejší klidné místo zcela nezvyklý zvuk. Pak mi došlo, že šlo o výstřel. Řekl jsem, asi blbnou hajní. Později mi řekli, co se stalo. Za chvíli se tady snad bude střílet po lidech," konstatoval obyvatel špindlerovského Bedřichova Stanislav Řehoř.

"Případ je ve stadiu vyšetřování. Zjišťujeme, zda se nejednalo o nutnou obranu. Šlo o legálně drženou zbraň. Stoprocentně mohu vyloučit, že nestřílel příslušník ozbrojených složek ministerstva vnitra ani obrany," vyvrací domněnky místních obyvatel šéf zdejší policie Stanislav Herman.


Puvodni odkaz:
:arrow: http://www.novinky.cz/krimi/turista-ve- ... 0n0oa.html
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » sob 29.7.2006, 0:09

Ty lidi jsou dneska opravdu uplne blby - viz diskuse k puvodnimu clanku.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 302

Registrován: ned 19.3.2006, 11:12

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od Willy » sob 29.7.2006, 0:30

Starosta: no nevím jak to myslíš. V diskuzi u původního článku jsem v nejlépe ohodnocených a bodovaných příspěvcích nalezl jen ty, které střelbu za těchto okolností podporují a schvalují. Stejný je i můj názor, než čekat že nějakej kříženec dobrmana a rotvajlera vystartuje po mém dítěti budu také raději střílet obzvlášť pokud to zvíře na děti vrčí nebo štěká a je bez náhubku a vodítka. Střelec udělal jednu velkou chybu a to že nezavolal policii sám ihned po střelbě.
Dobrý úsudek pramení ze zkušeností. Zkušenosti bohužel pramení ze špatného úsudku.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » sob 29.7.2006, 7:59

Willy: naprosto sdilim tvuj nazor *52*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Příspěvek od MarK » sob 29.7.2006, 10:55

No nevím, nikdo jsme u toho nebyl.. Samozřejmě ochrana rodiny je dobrá, majitelka si to pokazila tím, že když má "hrozivě vypadající" zvíře, jak sama říká, tak ho nemá na vodítku.
Na druhou stranu, jestli ten pes fakt odcházel, tak mi to přijde přehnaný.. Myslím, že jestli se cítil ohrožen odbíhajícím psem, mohl tasit a vyčkat, zda se otočí (teda pokud to nebylo na jeden dva metry) případně použít ránu do vzduchu/popelnice/země...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 270

Registrován: pon 22.8.2005, 23:53

Příspěvek od Ondřej » sob 29.7.2006, 11:42

MarK: Jo
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » sob 29.7.2006, 11:56

MarK" Souhlas.
Willy: Myslim to tak, ze nekteri slabomyslni pejskari jsou uplne neschopni si priznat, ze kdyz jejich pes jedna nebezpecne, je mozne ho v ramci NO ci KN smahnout. Porad to prekrucuji na to, ze kdyz nekdo bude vypadat nebezpecne (pes i clovek, to je strelcum asi fuk), tak se po nem bude strilet pres celej Vaclavak jak na Divokym Zapade.
Hloupost a zmatenost tupe lidske masy zivena medii...!
Jinak si myslim, ze cim vice tam budeme psat svoje nazory a logicke argumenty, tim vic se nam (jednim z mala zpusobu) muze darit nekolika malo inteligentnim jedincum vysvetlit, co vlastne znamena par. 13 a 14 tr.z. (ktereho maji plnou hubu a vedi o nem uplne ho\/no) a jake moznosti legalni obrany se strelnou zbrani.
:mad:
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 522

Registrován: pát 28.7.2006, 17:50

Zbraň: CZ 85

Bydliště: Praha 10

Příspěvek od Vláďa » sob 29.7.2006, 12:01

Pokud to zvíře trefil opravdu zezadu, je to blb, jinak se to říct nedá. Asi vyhrál zbroják v loterii, a doufá, že se mu to povede opět...Tohle neuhraje na NO ani KN ani náhodou.

Příspěvky: 302

Registrován: ned 19.3.2006, 11:12

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od Willy » sob 29.7.2006, 12:29

Moc nevěřím tomu že to zvíře trefil zezadu. Podle popisu to vypadá že střelec reagoval poměrně rychle a naprosto rozhodně a hlavně se trefil. Z toho mi nějak vyplývá že to bude člověk, který chodí střílet a zajímá se i o obrannou střelbu. Hlavně v článku je citace majitelky psa "bránila své území...", a to vše venku před domem mimo zahradu, bez náhubku a vodítka na veřejném prostranství - toto je podle mne jednoznačné potvrzení že se jednalo o § 14 krajní nouzi. Samotný výraz o bránění území dle mého názoru vyjadřuje útok nebo jeho bezprostřední hrozbu a tím je to pro mne naprosto jednoznačné. Je jasné, že novináři v článku překroutí spoustu věcí ale u těch citací to bude pravda.
Dobrý úsudek pramení ze zkušeností. Zkušenosti bohužel pramení ze špatného úsudku.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 522

Registrován: pát 28.7.2006, 17:50

Zbraň: CZ 85

Bydliště: Praha 10

Příspěvek od Vláďa » sob 29.7.2006, 12:40

ŠPINDLERŮV MLÝN - "Střílel zezadu v době, kdy už naše čtyřletá fenka odbíhala domů v bezprostřední blízkosti bytovky, kde bydlíme. Předtím na něho štěkla

Tohle je v článku...
Ale je fakt, že ani jeden z nás tam nebyl, tak uvidíme, co z toho vyleze...Ale pokud je tohle pravda, tak je nahranej...
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » sob 29.7.2006, 14:02

Nikdo z nás u toho (možná :wink: ) nebyl, takže se můžeme jen dohadovat. Střelec ale určitě udělal chybu, že použití zbraně neoznámil ihned na PČR.
Jednak mu to ukládá zákon a za druhé (co si budeme nalhávat) o tom, kdo bude v trestním řízení vystupovat jako obviněný a kdo jako poškozený, zhusta rozhoduje pouze to, kdo věc jako první oznámil.
"No jo, dvě dávky..." Vražkov, 6.9.2008, stage 5

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Příspěvek od Stepan » sob 29.7.2006, 14:15

MarK píše:Myslím, že jestli se cítil ohrožen odbíhajícím psem, mohl tasit a vyčkat, zda se otočí
Ano
MarK píše:případně použít ránu do vzduchu/popelnice/země...
NE!!! To by měl ještě větší průser než když střílel do psa. Uvědom si, že je to v obydlelé oblasti. To by pak byl za nebezpečného šílence co bezhlavě střílí okolo sebe.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Příspěvek od MarK » sob 29.7.2006, 15:42

A já si zrovna říkal, kdo nám tu v diskuzi chybí Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » ned 30.7.2006, 17:03

To je přesně ten typ lidí co si udělaj ZP, koupěj si zbraň a už se nemůžou dočkat až si vystřelej na ostro, kde je napsáno že se může střílet po volně pobíhajících psech? Mám taky psa a někdy ho mám na volno a kdyby mi po něm nějakej pitomec vystřelil s tim že se ho bojí aniž by mu ten pes něco udělal tak bych mu vykopal mozek z palice a byla by mu na hovno i ta zbraň!!!
"Only the dead have seen the end of war."

Příspěvky: 52

Registrován: pon 10.7.2006, 11:43

Příspěvek od Randy » ned 30.7.2006, 17:12

parabellum píše:To je přesně ten typ lidí co si udělaj ZP, koupěj si zbraň a už se nemůžou dočkat až si vystřelej na ostro, kde je napsáno že se může střílet po volně pobíhajících psech? Mám taky psa a někdy ho mám na volno a kdyby mi po něm nějakej pitomec vystřelil s tim že se ho bojí aniž by mu ten pes něco udělal tak bych mu vykopal mozek z palice a byla by mu na hovno i ta zbraň!!!
Brzdi trochu, vůbec nevíme, jak to přesně bylo. Dá se očekávat, že výpověď majitelky psa bude poněkud tendenční. Například to, že fena na střelce "štěkla". Ve skutečnosti se asi nejednalo o jedno štěknutí na půl huby. Uvidíme. A hlavně si prostuduj paragraf 14 o krajní nouzi. Dává ti možnost odvracet hrozící nebezpečí, jinými slovy nikdo není povinen čekat, jestli si štěkající pes chce hrát, nebo jestli chce útočit.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » ned 30.7.2006, 17:16

"Zakopanej pes" je ta že pes byl na volnu štěkal a ten pán došel k názoru že ho ten pes může napadnout tak se bránil-to je problém pána toho psa že ho má na volno a neví co ten pes dělá,ale chyba toho člověka který střílel je ta že to neoznámil a nekonal jak mu ukládá zákon.
Pro tyto případy nosím u sebe teleskop a hold to řeším teleskopem pokud by si ten pes nedal říct.
Neštastná náhoda a souběh věcí kolem dokola co si má člověk myslet,když skoro každej tejden čte v novinách že nějakej pes na venkově pokousal dítě nevím jak bych se zachoval já,ale teleskop by na řadu přišel určitě a asi by nezůstalo jen u psa a šel bych potom za páníčkem,protože pes nemuže za to že jeho páníček je debil nezodpovědnej.stengan
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » ned 30.7.2006, 17:19

Randy: Výborně tak budem střilet psi za to že na nás štěkaj. :lol: :lol: :lol:
pro jistotu. A s lidma to budem dělat taky tak??? Nebude se ti někdo zdát, půjde z něj strach, blbě se na tebe podívá tak mu jí rovnou našiješ???
A vůbec nechápu proč píšeš o KN? copak ten pes útočil? nebo bereš štěkání jako útok *47* *47* *47*
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » ned 30.7.2006, 17:27

Zkus používat hlavu přitom co píšeš sám jsi zastáncem že utočník si musí něst následky sám-a to že pes stěká je už bráno jako pasivní útok a záleží na dané okolnosti jak se ktomu kdo postaní hold to řešil dost radikálně ale v souladu se zákonem a to že to neoznámil tak to se bude řešit dál stejně jak to že majitelka měla psa na volnu bez dozoru atd.....stengan
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » ned 30.7.2006, 17:37

Stengan:
Právě že hlavu používam, útočník je ten co útočí a ne ten co štěká nebo nadává!!!!
Nenech se vysmát že první fáze útoku psa je štěkáni :lol: :lol: :lol: dělám se psi 20 let tak si v tomhle dovolim oponovat. Ještě dodatek, mohl bys mě odkázat na zákon který zakazuje mít psa na volno? já o takovým zákonu nevim to většinou řešej vyhlášky. A vůbec nic špatnýho nevidim na tom když je pes na volno (pokud to není na nějakým frekventovaným místě) ty by jsi se vysral na vodítku??? Já asi ne.
Naposledy upravil(a) para dne ned 30.7.2006, 18:03, celkem upraveno 2 x.
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 290

Registrován: úte 28.3.2006, 12:30

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od koudelka » ned 30.7.2006, 18:02

to parabelum: nechcem niako hodnotit celu tuto situaciu podla reci a toboz nie reci novinarou, ale budem regovat na tvoje slova. to ze pes steka naozaj nemusi znamenat ze utoci, ale moze to v cloveku vyvolat dovodnu obavu o svoj zivot a zdravie, o to viac ak je na prechadzke s detmi! inak ak na mna niekto mava sekerou a krici ze ma zabije tak este tiez neutoci???
lepsie sediet, ako lezat

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz