Tvorba software pro závody LOS - scoresheety, výsledky,...


Vše týkající se sdružení LEX

Uživatelský avatar

Příspěvky: 266

Registrován: čtv 24.4.2008, 10:55

Zbraň: G19

Bydliště: Vysočina

Re: 22.08.2009 - Opařany - 22. kolo LOS 2009

Příspěvek od MiRaS » úte 25.8.2009, 20:26

No vida jak nam to nepovedene pocasi v Oparanech rozhejbalo :-)
Pokud bude potreba a zajem, tak nabizim i co cas dovoli svoji pomoc (programovani/css/grafika/atp.).
Pokud bude hotova aplikace na serveru se zadavanim opisem z papirovych scoresheetu, tak online prenos z PDA bude uz malickost.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: 22.08.2009 - Opařany - 22. kolo LOS 2009

Příspěvek od HV » úte 25.8.2009, 20:30

No vidíte kolik vás odborníků v LOSí komunitě je. Tak se dejte dohromady a za chvíli může výsledky zadávat TraTomův Vojta :lol:
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 579

Registrován: úte 19.4.2005, 12:50

Zbraň: ruzne

Bydliště: Praha

Re: 22.08.2009 - Opařany - 22. kolo LOS 2009

Příspěvek od Scout » úte 25.8.2009, 20:32

Taky nabizim pomoc v cemkoli.
Scoutův teorém hledání ponožek: Pár neexistuje.

Příspěvky: 664

Registrován: čtv 29.5.2008, 20:57

Bydliště: Praha

Re: 22.08.2009 - Opařany - 22. kolo LOS 2009

Příspěvek od cityshark » úte 25.8.2009, 20:36

Scout - tak to zadavani mam trochu slozitejsi, ale blbuvzdornejsi. No ale tak az budu mit neco koukatelnyho, tak sem hodim topic s tim co je. A budete to moct vyzkouset. A v Tabore bychom pak mohli v nejakym face-2-face plenu rozebrat detailneji, pripadne technicky (HW) a spol, do cehoz bych se zase nerad poustel.

Dulezity je ty data bezpecne a jednoduse poridit. Co z nich pak vylovime za sestavy, pohledy, grafy... to uz je jedno. Treba spesl dataminingovy pohled typu vliv pocasi a faze mesice na pocet zastrelenejch bab na zavodech :-D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 579

Registrován: úte 19.4.2005, 12:50

Zbraň: ruzne

Bydliště: Praha

Re: 22.08.2009 - Opařany - 22. kolo LOS 2009

Příspěvek od Scout » úte 25.8.2009, 20:40

Ok, tak se kdyztak s CMK domluv, co upredostnuje, jestli blbuvzdorny,nebo kdyz to tam blekurychle nacvaka bez koukani na obrazovku. Koneckoncu tech formularu tam muze byt vci druhu, pro PDA nebo pro mobily se to stejne asi bude muset urpavit aby to bylo ergonomicky a rychly pro ne.
Scoutův teorém hledání ponožek: Pár neexistuje.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: 22.08.2009 - Opařany - 22. kolo LOS 2009

Příspěvek od HV » úte 25.8.2009, 20:55

Databáze bude jedna/dvě, face bych prozatím dělal pouze pro notes/PC. Dále bude možno rozšiřovat i pro PDA. To ale nyní rozhodně neřešte. Naroubovat se to dá vždy. Těch pohledových stránek min 3
registrace
zadávání výsledků
public view/prezentace výsledků

Vše ostatní až po odladění. Upravit se to dá vždy, vždyť je to jen face. Hlavně řádně prodiskutujte strukturu databáze. Mimochodem, jsou č. ZP osobní data? Dal bych to do samostatné databáze která by byla k dispozici pro registraci, pokud k tomu soutěžící dá souhlas.
Naposledy upravil(a) HV dne úte 25.8.2009, 21:01, celkem upraveno 1 x.
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 579

Registrován: úte 19.4.2005, 12:50

Zbraň: ruzne

Bydliště: Praha

Re: 22.08.2009 - Opařany - 22. kolo LOS 2009

Příspěvek od Scout » úte 25.8.2009, 21:00

Tojo, db asi jedna, tabulka zavodniku, tabulka zavodu(datum, misto) s many-to-many vazbou na tabulku zavodniku, tabulka situaci(pocet tercu, legenda, cislo) s vazbou na tabulku zavodu a zabulka vysledku situiaci s vazbou na zavodnika a situaci. Plus nejaky lookup tabulky, jako divize, atak. Nebo tak neco. Kdyby se do tabulky situaci psaly i legendy, dala by se z toho automaticky generovat html pozvanka... Pocet situaci tam je, datum zavodu a misto by bylo v tabulce zavodu, pocet ran se taky vypocita... No tech veci co jde je spousta. Musim letet.
Naposledy upravil(a) Scout dne úte 25.8.2009, 21:05, celkem upraveno 2 x.
Scoutův teorém hledání ponožek: Pár neexistuje.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: 22.08.2009 - Opařany - 22. kolo LOS 2009

Příspěvek od HV » úte 25.8.2009, 21:03

upravil jsem názor na počet db, asi by to šlo pořešit tabulkou. Ale už Vám do toho nebudu kecat, já tyhle věci moc nedělám, těším se, že z toho něco vzejde.
Mimochodem, kdyby se admini nudili, mohli by to dát do samostatného vlákna
...zbraně, mám zbraně

Příspěvky: 664

Registrován: čtv 29.5.2008, 20:57

Bydliště: Praha

Re: Tvorba software pro závody LOS - scoresheety, výsledky,...

Příspěvek od cityshark » úte 25.8.2009, 21:25

Strukturu DB mam hotovou. Dokonce tam mam i typy tercu, a konfigurace jednotlivy stage. Tohle jediny mam do detailu promysleny.

Koukam, ze zelezo je jeste zhavy, tak budou kout a zejtra jsem hodim, co mam v nejaky koukatelny podobe.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Tvorba software pro závody LOS - scoresheety, výsledky,...

Příspěvek od HV » úte 25.8.2009, 21:29

cityshark: Počítáš s nějakou tabulkou střelců vč. č. ZP? To bych chtěl oddělit, protože to bude trvale stejné a bude to narůstat. Bude se z toho čerpat na každém startu. Nevím je-li to reálné ale šlo by něco jako doplňování jména při registraci atp.
...zbraně, mám zbraně

Příspěvky: 664

Registrován: čtv 29.5.2008, 20:57

Bydliště: Praha

Re: Tvorba software pro závody LOS - scoresheety, výsledky,...

Příspěvek od cityshark » úte 25.8.2009, 21:41

No moje puvodni vize byly vysledky zaovodniku obecne. S tim, ze kdo by se na mym serveru zaregistroval, ten by si tam mohl opsat svoje score-sheety a pouzit vyhodnocovani ktery mam v planu (tedy videt, jak se zlepsuje v alfach, babach atd). Uz od zacatku moje vize byla tak nejak "pro vsechny". Pak me tedy napadlo, ze by se to dalo tahat z vysledku celkovejch.

CMK jsem se nejak po Vrazkove ptal, jestli ma nekde elektronicky archivovany scoresheety z minulejch zavodu, chtel jsem vytahat svoje a lidi co znam nebo jsou na spici, abych mohl srovnavat. Tam to ztroskotalo, ze nejsou. Dal jsem s tim teda nepohnul, az do ted, kdy to budeme predelavat rekneme.

Takze pokud to budu predelavat tak, aby se to pouzivalo uz na zavodech, kazdopadne evidence zavodniku tam bude jako permanentni - usetri to spoustu psani. Pres co se pak budou interpretovat, jestli pres ID, login (to jsem planoval jako anonymni vec na www, nyni uz offtopic), nejakou zkratku nebo na zavodech pres unikatni cislo, to uz je na diskuzi.

Kazdopadne by bylo uplne super tohle pak mit tyhle vysledky (takze vlastne vsechny data) na www (tam uz ZP bych nedaval k videni). K tomu jsem si uz pred 14 dny vyhradil i DB a subdomenu na svym serveru, takze i "mame kde", pokud by se to hodilo... Jinak na tom budem alespon testovat.

No ale to jsou presne veci, ktery je lepsi vyresit "on the fly" - vsichni co do toho mame co rict. Asi teda nejlip v tom Tabore?
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Tvorba software pro závody LOS - scoresheety, výsledky,...

Příspěvek od S474N » úte 25.8.2009, 21:48

Ted me napadla takova hrisna myslenka, co to nejak provazat s profilem tady?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Tvorba software pro závody LOS - scoresheety, výsledky,...

Příspěvek od HV » úte 25.8.2009, 21:59

kdyby se ten face dal umístit k tobě :) Nick už je jen otázka propojení. Stejně se všichni známe, alepsoň bychom také občas věděli, jak se kdo jmenuje :)
...zbraně, mám zbraně

Příspěvky: 664

Registrován: čtv 29.5.2008, 20:57

Bydliště: Praha

Re: Tvorba software pro závody LOS - scoresheety, výsledky,...

Příspěvek od cityshark » úte 25.8.2009, 22:03

Otazka jak by to propojeni melo vypadat. S nickama bych to uvital jak pise HV. Ale to se da opsat bez provazanosti a je to bezpecnejsi (pak by v my DB pribyly kolonky napr. nick na Strelectvi, nick na MG... atd),

Dal bych snad ani nezachazel... bez ohledu na to, ze muj server jeste nespad za celou tu dobu co ho mam, narozdil od tohodle fora :-), phpBB je dost deravy, a provazat online takovej kolos s relativne jednoduchym systemem je vrazda pro oboje... phpBB forum jsem spravoval asi 5 let na serveru, kde bylo pres 6 tisic aktivnich uzivatelu, ale kvuli stabilite jsme presli na jinou technologii. Problem presne nastaval, kdyz clovek zacal do toho cpat svoje veci na miru. Pri upgradech phpBB se pak dostaval do situaci, ze po upgradu nefunugovalo to jeho, nebo forum cely (nebo jeho casti). Navic ne kazdej co jezdi LOSit je tu registrovanej... no nevim...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 266

Registrován: čtv 24.4.2008, 10:55

Zbraň: G19

Bydliště: Vysočina

Re: Tvorba software pro závody LOS - scoresheety, výsledky,...

Příspěvek od MiRaS » úte 25.8.2009, 22:09

Navrhuji zpusob kdo bude mit zajem, muze si priradit svuj nick (mujglock, zbranekvalitne, strelectvi...). Nick muze odkazovat na profil na jednotlivich forech, ale zbytecne bych to nekoplikoval. Jsou to pouze kosmeticke detaily, na kterych to nestoji.

V Tabore neni problem po LOSu sednout a dat rec. Stejne se tam vetsinou sedi do pozdnich vecernich hodin a debatuje se.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 611

Registrován: čtv 29.3.2007, 7:38

Bydliště: Středočeský kraj

Re: Tvorba software pro závody LOS - scoresheety, výsledky,...

Příspěvek od opice » úte 25.8.2009, 22:25

No, tak jak to tak pročítám, tak cityshark bude místo do tří do rána sedět u kompu do čtyř do rána :lol:
Ale co, pro LOS všechno, takže moje plná podpora a ještě budu ráda, když tady s tim po nocích budu moct pomáhat, už se asi začíná dneska, jak to tak vidim :-)
A asi jak to tak vypadá, tak to, jak se to teď začlo řešit, vyšlo vlastně asi hlavně z tý tvojí napsaný kritiky na Opařany a následného rozvíření vod, který bylo až na tu Adisovou přehnanou větu o sraní lidí a moje osočení, že nic neděláš, dobrý k tomu, že teď má spousta lidí k tomu spoustu dobrejch nápadů :wink:
Glock 19, browning, CZH 2003 Sport, ZKM 456, Arminius HW 38
NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE STÁT NA SPRÁVNÉ STRANĚ HLAVNĚ

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Tvorba software pro závody LOS - scoresheety, výsledky,...

Příspěvek od cmk » stř 26.8.2009, 7:39

Nez na tom zacnete nekdo makat, spojte se s Markem, ten uz je s tim dost daleko.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Tvorba software pro závody LOS - scoresheety, výsledky,...

Příspěvek od S474N » stř 26.8.2009, 8:01

HV píše:kdyby se ten face dal umístit k tobě :)
S tim by nemel byt problem, mista je dost a novou DB klidne muzu vytvorit.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Tvorba software pro závody LOS - scoresheety, výsledky,...

Příspěvek od cmk » stř 26.8.2009, 9:03

Kazdopadne - kdyz tak ctu ty veci, co by to melo delat - jsi si Vito jisty, ze o to bude mezi strelci zajem? Jsi totiz prvni, kdo se ptal po podrobnych vysledcich zpetne. Zatim maximalne smerovaly dotazy na vysledky posledniho zavodu.

Jako primarni bych predevsim videl plneni vysledku v ramci konkretnich zavodu. O excelovske tabulce tak, jak jsem ji vytvoril s jednou radou od Hladovyho, jsem si myslel, ze je pripravena idealne a ze tam neni co zkazit, proste se vyplni prvni barevna cast, procenta, soucet procent, vazena procenta a poradi to pocita prubezne automaticky. A ejhle, neni to uplne pravda a obcas se nekomu povede prepsat vzorce, pouzit hodne stare tabulky bez uzamceni na 1 vazane pole apod... :-(

A ve finale to stale neresi to, ze pokud bude zavod na 6 stagi o 80 lidech, je tam jeden clovek na celej ten totalne zasekanej u kompa :-(
Nehlede na to rucni prepisovani vysledku do Poharu LOS - kdyby to program umel evidovat prubezne po celou sezonu a rovnou sypal i vysledky Poharu.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Tvorba software pro závody LOS - scoresheety, výsledky,...

Příspěvek od Starosta » stř 26.8.2009, 9:55

Už jsem se nad tím taky zamýšlel, že nejlíp by asi bylo si to napsat.
Tak pokud by to někdo chtěl nakonec realizovat v .NETu, dejte vědět, rád se budu podílet. PHP "neumíme, di pryč".

Jsou asi dvě možnosti, jak to využívat - buď jako timer, nebo jen místo papíru.
Plácnu pár nevýhod, co mě teď napadly (páč výhody jsou jasné) - třeba někdo přijde s tím, jak to řešit, nebo ho napadne třeba úplně něco jiného...

Použití jako timer i pro sběr dat - přesnost měření, diskuse nad výsledky z různých zařízení, diskuse nad výsledky z různých verzí aplikace či po změně konfigurace, pořizovací cena zařízení a dat. úložiště, zálohování dat (celých záznamů nebo jen hodnot), větší složitost aplikace než v druhém případě, nelze "podepsat" scoresheet střelcem bez vlastního účtu (hesla), větší nároky na obsluhu, max. hlasitost zvuku zařízení.

Použití místo papíru, tzn. obyčejný timer a sběr dat do mobilního zařízení - mokré scoresheety vs. mokré PDA, větší chybovost přepisů na stagích (než v klidu a suchu u PC ze scoresheetů), asi o něco pomalejší práce zapisovatelů oproti papíru (eliminovalo by to pozdější rychlé zpracování výsledků).

Co se obojího týče, největší "problém" je asi, že je třeba mít nějaké to (nějaká ta) PDA :) ten NTB tam musí být stejně, aby bylo co na zpracování výsledků, lidi se to musí naučit a je třeba to dlouho testovat, než se na to úplně přejde a zruší se záloha v podobě papírových scoresheetů.

Blebleble, tak jsem se vyblil, třeba to k něčemu bude a někoho třeba napadne něco úplně jiného, jak to řešit (třeba CentrálníMozekLidstva) :lol:
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Zpět na „Sdružení LEX“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz