Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pon 17.6.2019, 15:58Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ] 
 Unesená dívka po osmi letech unikla z kobky 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: 09/2005
Příspěvky: 1122
Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««
Příspěvek Unesená dívka po osmi letech unikla z kobky
Unesená dívka po osmi letech unikla z kobky
24. srpna 2006 8:03
Nečekaně šťastně skončil léta odložený případ rakouských kriminalistů. V dolnorakouském Strasshofu se objevila mladá žena, která tvrdila, že po osmi letech unikla ze zajetí ve sklepě pod garáží jednoho domu. Unesena byla jako desetiletá.

Policie označený dům prohledala, ale únosci se podařilo uniknout. Podle informace spolkové kriminální policie, kterou přinesla agentura APA, spáchal sebevraždu.

Mladá žena, kterou objevila ve své zahradě jedna ze sousedek, tvrdila, že se jmenuje Natascha Kampuschová. Desetiletá dívka tohoto jména byla skutečně v březnu 1998 cestou do školy unesena.

Totožnost dlouho pohřešované dívky už potvrdili její rodiče. Kriminalisté přesto ověřují DNA.

Nataschu Kampuschovou držel celých osm let v zajetí v úkrytu pod garáží čtyřiačtyřicetiletý Wolfgang Priklopil. Ještě něž policie vtrhla do domu, uprchl v autě.

Únosce skočil pod vlak
Podle posledních informací pak ale spáchal sebevraždu. Ve středu večer skočil pod rychlík na Severním nádraží ve vídeňské čtvrti Leopoldstadt. K identifikaci přispěly i klíče od auta, kterým ujížděl. Vůz našli policisté v podzemních garážích ve Vídni. Pro jistotu i v tomto případě ověřují DNA.

Oběť vyšetřovatelé převezli na "bezpečné místo", kde ji poprvé vyslechli členové speciálně ustavené vyšetřovací komise. Má k dispozici lékaře i psychology.

"Mladé ženě se daří přiměřeně okolnostem," řekl na středeční večerní tiskové konferenci ředitel Spolkového kriminálního úřadu (BKA) Herwig Haidinger. Z jejích prvních výpovědí prý ale nebylo zřejmé, že by byla sexuálně zneužívána.

Erich Zwettler z BKA ale pro agenturu APA uvedl, že trpí silným stockholmským syndromem. To je určitý paradox v chování, kdy si zajatci vytvářejí sympatie vůči svým únoscům. Poprvé byl syndrom popsán u rukojmích bankovních lupičů, kteří v roce 1973 přepadli banku v centru Stockholmu.

Někdy mohla chodit ven
Kriminalisté soudí, že únosce Kampuschovou od okolního světa během zajetí zcela neizoloval. Svědci vypověděli, že mladou ženu tu a tam vídali. Očividně ale nikdy nepožádala o pomoc.

V prvních letech zajetí Natascha nikdy nebyla mimo dům. V poslední době prý ale se svým věznitelem občas chodila dokonce na nákup. Byla ale natolik zastrašená, že se nikdy neodvážila od něj hnout ani na krok.

Podle Gerharda Reischera z ředitelství dolnorakouské kriminální policie byla pravděpodobně po celou dobu vystavena psychickému teroru. "Především v prvních letech svého zajetí musela asi dívka leccos vytrpět," soudí Reischer.

"Cela" 4 x 3 metry
Policie ve středu prohledala dům, ve kterém muž dívku držel. Stejně tak i dům únoscovy matky ve Vídni. Na vídeňské adrese byl zaregistrován vůz, červené BMW, jímž pachatel podle Kampuschové ujel.

K domu ve Strasshofu se policisté přibližovali velmi opatrně, protože se obávali případných nastražených trhavin. Kampuschová totiž uvedla, že její věznitel podle vlastních slov spí na granátech. Je pravděpodobné, že jí to jen namluvil, aby ji zastrašil. Žádné výbušniny totiž v domě nebyly. Také elektronické alarmy byly většinou atrapy.

"Cela" Kampuschové byla v garáži, v montážní jámě o rozměrech čtyři krát tři metry, upřesnil Reischer. Zhruba polovina tohoto prostoru byla oddělena zdí, v níž byl průchod 50 na 50 centimetrů.

Ten byl prý zastavěn těžkým, zvukotěsným trezorem pokaždé, když pachatel nebyl v domě. V cele vysoké 1,6 metru našli kriminalisté sklápěcí lůžko a police s dětskými knížkami až po současnou literaturu.

Dům, který se stal Natasche Kampuschové vězením, patří únoscově matce, která prý svého syna poměrně často navštěvovala. Nejméně jednou se s ní setkala i Natascha. Únosce jí přítomnost dívky vysvětlil jakousi smyšlenou historkou. O únosu matka údajně vůbec nevěděla, soudí Reischer.

Šťastný konec přinesla náhoda
K útěku pomohla Kampuschové ve středu neuvěřitelná náhoda. Priklopil měl totiž toho dne jednání o pozemku a zapomněl ji před odchodem zavřít.

Věznitel Kampuschové byl údajně zaměstnán ve firmě, která pronajímala nemovitosti. "Wolfgang Preklopil byl technik, zajímal se o elektroniku. O tom, že by pracoval v realitní kanceláři, nemám žádné informace," řekl iDNES.cz Armin Halm ze Spolkového kriminálního úřadu.

Wolfgang Priklopil byl podle svých známých, kterých měl ovšem pomálu, introvert a samotář. Kromě toho byl údajně velice stydlivý. Kamarády měl jenom dva. Jeden z nich vypověděl, že se u něj v den, kdy se žena ve Strasshofu objevila, zastavil a žádal jej o pomoc.

Dům, kde Priklopil ženu osm let věznil, působí podle policistů dojmem, že to byl velký puntičkář, úzkostlivě udržující pořádek.

iHeute

_________________
Zbrojní průkaz: informace, příprava ke zkoušce, zákony | Mapa střelnic a obchodů v ČR


pát 25.8.2006, 22:43
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 09/2005
Příspěvky: 1122
Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««
Příspěvek Nataschin žalářník miloval pořádek a nesnášel psy
Nataschin žalářník miloval pořádek a nesnášel psy
25. srpna 2006 10:53, aktualizováno 13:08
V případu dívky, která strávila osm let ve sklepě svého únosce, se objevila nová fakta. Podle svědkyně Wolfgangu Priklopilovi pomáhal při únosu komplic. Podle psychologů měl Priklopil rozštěpenou osobnost: působil jako extrémně spořádaný člověk, ale toužil po ženské otrokyni.

Že byli únosci dva, tvrdí dívka, která se jako dvanáctiletá stala svědkem zločinu. Před osmi lety spatřila ve vídeňské Melangasse, jak z bílé dodávky vyskočil muž a procházející Nataschu Kampushovou natlačil do auta. Někdo jiný seděl za volantem vozu, který z místa ujel.

Policie zatím k hypotéze dalšího obviněného přistupuje opatrně. "Nechci spekulovat, vyšetřujeme všechny možnosti," řekl agentuře APA Nikolaus Koch, hlavní vyšetřovatel případu.

"Jeden zdroj, který mohl něco potvrdit, nám unikl, u ostatních musíme postupovat opatrněji," dodal.

Policie dnes na základě analýzy DNA potvrdila identitu Nataschy Kampushové. Už dříve měli téměř jistotu díky jizvám na jejím těle; v domě únosce se navíc našel její cestovní pas.

Zvrácený technik
Na světlo vycházejí i detaily o osm let trvajícím utrpení dívky, která žila ve stísněném sklepním úkrytu od svých deseti do osmnácti let.

"V prvních letech jsem mu musela říkat ´vládce´," popsala Kampushová svůj vztah k únosci. Později ho začala oslovovat Wolfgangu a podle Neue Krone Zeitung o něm ani dnes neřekne křivé slovo. Čtyřiačtyřicetiletý technik po odhalení zločinu skočil pod vlak.

"Wolfgang se ke mně vždy choval tak mile," cituje list dívku, která podle specialistů trpí těžkým stockoholmským syndromem. Ten se vyznačuje tím, že rukojmí navazují pozitivní vztah ke svým věznitelům.

Podle vyšetřovatelů vedl Priklopil dvojí život. Navenek působil jako introvertní, pilný a extrémně pořádkumilovný člověk. "Dokázal se strašlivě rozčílit, když řidič špatně zaparkoval své auto," popisuje jeho chování sousedka z obce Strasshof. "To pak hned volal na policii," řekla Neue Kronenzeitung.

Na druhou stranu ale sousedi tvrdí, že své okolí uměl i rušit. Na zahradě pro zábavu střílel holuby a trávu sekal kolem oběda. "Byl nám nepříjemný. Kverulant, který s nikým nedokázal žít v míru," popisují Priklopila manželé Krausovi ze sousedství.

Podle Charlotty S. trpěl fobií ze psů. "Jakmile spatřil mé psy, okamžitě křičel, ať zmizí," vzpomíná žalářníkova sousedka.

Rozpolcená povaha je podle rakouské psychoanalytičky Rotraudy Pernerové klasickým znakem pachatelů zneužívání.

"Nesmírně kladou důraz na to, udržet zdání nedotknutelnosti. Lidé, kteří si nedovolí žádnou chybu, chtějí skrýt svou temnou stránku," načrtává charakter únosce, který byl údajně posedlý představou "vychovat si svou vlastní princeznu".

Utekla, když telefonoval
Za dobu Nataschina věznění navštívili dům vícekrát cizí lidé. Priklopil si na letošní rok objednal rekonstrukci krovů, v posledních letech se v domě dvakrát měnil vodoměr. Žádný z příchozích si ale ničeho divného nevšiml.

Cestu k útěku dívce umožnila až Priklopilova nepozornost. "Nejprve jsem mohla nahoru do zamčeného domu, později mě pouštěl i na zahradu," řekla vyšetřovatelům. Utéct se jí podařilo ve chvíli, kdy únosce telefonoval a nedával pozor.

"Už nebyl tak pozorný, jako na začátku," souhlasí policista Koch. Osmnáctiletá dívka je teď podle něj v dobrém stavu a už ví, že její věznitel je mrtvý.

iHeute

_________________
Zbrojní průkaz: informace, příprava ke zkoušce, zákony | Mapa střelnic a obchodů v ČR


pát 25.8.2006, 22:45
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 09/2005
Příspěvky: 1122
Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««
Příspěvek 
Chudák holka, jeho vnitřnosti na nárazníku vlaku jí těch osm let života nevrátí :cry:

_________________
Zbrojní průkaz: informace, příprava ke zkoušce, zákony | Mapa střelnic a obchodů v ČR


pát 25.8.2006, 22:50
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 07/2006
Příspěvky: 1277
Bydliště: Praha
Příspěvek 
dobře mu tak, už jen za to že neměl rád hafíky :lol:

_________________
"Only the dead have seen the end of war."


pát 25.8.2006, 22:51
Profil
Exot fóra
Exot fóra

Registrován: 04/2006
Příspěvky: 978
Příspěvek 
Nechci provokovat, ale možná, že jí to moc neublížilo. Měla tam pořádek, vypadalo to tam velice pěkně, možná si přečetla knížky který by si jinak nepřečetla, měla dost času o nich přemýšlet, nemohla se dostat do nějaký špatný party, fetovat, atd, možná z ní je paradoxně lepší člověk, než kdyby byla venku...


sob 26.8.2006, 19:41
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 08/2005
Příspěvky: 1190
Bydliště: Slovensko
Příspěvek 
Stepan
no logiku to má,ale meniť by som z ňou určite nechcel a verím,ža ani ty

_________________
Glock 17 3rd., sa.24, sa.58V,sa.58P, sa.61


sob 26.8.2006, 19:50
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 04/2006
Příspěvky: 705
Bydliště: DOMA
Příspěvek 
Štěpáne jsi prostě klasik hlavně poránu :lol: :lol: :lol: sten.


sob 26.8.2006, 20:26
Profil ICQ
Exot fóra
Exot fóra

Registrován: 04/2006
Příspěvky: 978
Příspěvek 
Jestli bych chtěl měnit? Kdybych věděl, co mě čeká v budoucnu, jestli se mi třeba něco nestane atp, tak bych třeba měnil rád...

Samozřejmě jde o to, jak moc divný ten její únosce byl, jestli jí zneužíval nebo ne a od jaký doby - od tý doby co jí unesl, nebo byl slušný a počkal si. Samozřejmě to na ní mohlo zanechat stopy dost negativní ale taky nemuselo.

Mohlo se jí stát dost horších věcí... Snad se s tím brzo vypořádá.


ned 27.8.2006, 11:13
Profil
VIP člen
Uživatelský avatar

Registrován: 01/2006
Příspěvky: 1413
Bydliště: MATRIX, jako všichni
Příspěvek 
Počkej, já to nechápu: měnil bys s ní, kdyby tě únosce nezneužíval, nebo jen kdyby tě zneužíval :shock:
*47* *47* *47*


ned 27.8.2006, 12:58
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 04/2006
Příspěvky: 705
Bydliště: DOMA
Příspěvek 
Štěpán je prostě svůj a měnil by zakaždou cenu proněho je každá zkušenost vítaný spestření do života. :lol: :lol: :lol:
Sten. :wink:


ned 27.8.2006, 13:03
Profil ICQ
Exot fóra
Exot fóra

Registrován: 04/2006
Příspěvky: 978
Příspěvek 
Kdyby mě unesl gang krásných mladých Amazonek tak bych asi ani nechtěl utýct.. nebo možná pak už jo...


ned 27.8.2006, 18:46
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 07/2006
Příspěvky: 1277
Bydliště: Praha
Příspěvek 
stepan:
Kdyby to byli amazonky tak to bys dostal řádnou čočku :lol: :lol: :lol:

_________________
"Only the dead have seen the end of war."


ned 27.8.2006, 19:06
Profil
Exot fóra
Exot fóra

Registrován: 04/2006
Příspěvky: 978
Příspěvek 
Unesená Natascha v prohlášení popírá, že by přišla o dětsví

Na pondělní tiskové konferenci přečetl psychiatr Max Friedrich prohlášení Nataschy Kampuschové, kterou její únosce držel více než osm let v zajetí ve sklepě v dolnorakouském Strasshofu. Tvrdí, že ji únosce nepřipravil o dětství.
28.8. 2006 18:57

VÍDEŇ - "Jistě, v mnohém ohledu se mé dospívání od běžného života mých vrstevníků lišilo, ale v principu si nemyslím, že by mi něco zvláštního uniklo. A na druhou stranu jsem se navíc neučila kouřit, pít a nenavazovala pochybné známosti," napsala nyní osmnáctiletá dívka, jež byla v březnu 1998 unesena cestou do školy. Nedomnívá se, že jí Priklopil ukradl dětství.

Smrti Priklopila, který spáchal sebevraždu záhy poté, co dívka utekla, lituje. Zdůvodnila to tím, že Priklopil "byl součstí jejího života, což je důvod, proč za ním svým způsobem truchlím".
Vařila únosci

Se svým věznitelem, čtyřiačtyřicetiletým technikem Wolfgangem Priklopilem, si prý mohla povídat, někdy s ním snídala či mu pomáhala s domácími pracemi a vařit. "Metaforicky řečeno, nosil mě na rukách, ale také mě pošlapával. Každopádně jsem mu nemusela říkat veliteli, jak se někde objevilo," odmítla některé informace z tisku. Priklopil "nebyl můj pán, ačkoli jím chtěl být. Byla jsem dost silná", vysvětlila.

K údajnému sexuálnímu vztahu se nevyjádřila. Na intimní otázky nemíní odpovídat. "Když budu cítit potřebu, tak to možná jednou řeknu svému terapeutovi, možná někomu jinému nebo třeba nikdy nikomu. Intimita patří jen mě samé."

Natascha Kampuschová požádala média o určitou dobu na to, aby se přizpůsobila nové situaci: "Každý po mně chce rozhovor, ale dejte mi, prosím, čas, abych se s tím mohla srovnat hlavně sama v sobě. " zdůraznila.

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa ... 5s9ar.html


pon 28.8.2006, 18:18
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 07/2006
Příspěvky: 1277
Bydliště: Praha
Příspěvek 
stepan:
koukam že nakonec to bylo jak si předvídal, holce tak zle nebylo :D

_________________
"Only the dead have seen the end of war."


pon 28.8.2006, 18:28
Profil

Registrován: 02/2006
Příspěvky: 38
Příspěvek 
Aj v zlatej klietke je "dobre", ale kto by v nej chcel byť zavretý?
Psychológovia tomu hovoria Stokholmský syndróm, keď obeť začne spolucítiť s únoscom.


úte 29.8.2006, 9:37
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 05/2006
Příspěvky: 932
Bydliště: Všude a nikde
Příspěvek 
Kdyby mě unesly 3 krásný ženský tak bych do toho šel. Ale musela by v tom sklepě být střelnice :D :D

_________________
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27


úte 29.8.2006, 10:06
Profil

Registrován: 02/2006
Příspěvky: 38
Příspěvek 
A "sklípek" :P , dúfam, že sa to u vás tak volá.


úte 29.8.2006, 10:18
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 05/2006
Příspěvky: 932
Bydliště: Všude a nikde
Příspěvek 
Tak to už by bylo úplně v prdeli :D To by utíkal jen blázen!! :banana:

_________________
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27


úte 29.8.2006, 10:26
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 03/2006
Příspěvky: 2973
Bydliště: Praha Západ
Příspěvek 
Stepan píše:
"Jistě, v mnohém ohledu se mé dospívání od běžného života mých vrstevníků lišilo, ale v principu si nemyslím, že by mi něco zvláštního uniklo. A na druhou stranu jsem se navíc neučila kouřit, pít a nenavazovala pochybné známosti," napsala nyní osmnáctiletá dívka, jež byla v březnu 1998 unesena cestou do školy. Nedomnívá se, že jí Priklopil ukradl dětství.

To tvrdi ted, kdyz je vsechno cerstve za ni a nemusi se niceho obavat - krome velkeho sveta "tam venku". Zajimalo by me, kolikrat si predstavovala, jake by to bylo zustat s rodici a vyrustat s kamarady jako normalni holka...

_________________
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --


úte 29.8.2006, 11:25
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 19 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  Powered by phpBB © phpBB Group, designed by STSoftware, český překlad – phpBB.cz

Doporučujeme: XBMC KODI