Uplatnění záruky u pistole CZ v Opletalově ulici v Praze


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Příspěvky: 323

Registrován: pon 24.4.2006, 19:45

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Uplatnění záruky u pistole CZ v Opletalově ulici v Praze

Příspěvek od adis » stř 24.6.2009, 9:37

Ahoj,chtěl bych se zeptat přítomných právníků na jednu věc,která mě zarazila při uplatnění záruky na zbraň.byl jsem v Opletalce-CZUB, dohodnout opravu zbraně.na dotaz zda mám záručák jsem odpověděl,že ano,ale doma.prodavač mi řekl,že to nevadí a že se podívá do počítače(upozornil mě,ale že to neni standartní postup)
po pěti minutách přišel s tím,že na záruku nemám nárok,že zbraň byla koupena nikým jiným s tím,že jsem druhý majitel a na toho se záruka už nevstahuje.trochu mě to rozladilo,ale je to drobná oprava za pár stovek.neřešil jsem to-už jsem přišel o víc,ale tohle bych chtěl vědět.

a ještě jeden dotaz:jak může max.dlouho trvat placená oprava.vím,že záruční asi 30 prac.dnů,ale u placené jsem to nějak nenašel...

prosím o odpověď od někoho znalého.nestojím o odpovědi,že jsou k...y atd.
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne stř 24.6.2009, 10:30, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Upraven název tématu

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: platnost záruky

Příspěvek od cmk » stř 24.6.2009, 10:11

Ja bych to rekl asi takhle.
Vztah se ridi:
a) obcanskym zakonikem
b) zdravym rozumem

Dle a) mas zakonny narok zbozi reklamovat u toho, kdo ti jej prodal.
Takze - ty bys mel jit za Ptakem, reklamovat to u nej a on by mel jit do prodejny a reklamovat to tam on (to, ze je PZ na tebe by nemela byt prekazka, jen on by na to mel mit jeste platnou nakupku)

Dle b) JSOU TO DEBILOVE a presne to ukazuje na poje*anej pristup zbrojovky, kterej me nebetycne se*e a nebejt toho, ze je Shadow tak dobrej i pro moje gramlavy ruce (K100 je stejne dobra, ale neodpousti chyby), uz jsem davno presel na jinou zbran, protoze to, co zbrojovka predvadi v peci o zakazniky je TRAGEDIE !!! Uz jen to, ze aby ses dostal k rozumnymu pristupu ve smyslu, aby ti to vubec opravili, musels najit sportovniho manazera CZUB teamu a ohanet se pak jeho jmenem. A kdyz si pak vymejslej tuhle hovadinu... To se mi fakt zacina otevirat kudla v kapse a premejslim o tom, ze si snad nasetrim na Sphinxe.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: platnost záruky

Příspěvek od cmk » stř 24.6.2009, 10:14

Nezbyva nez dodat, ze MPI naprosto neresi, kdo k nim Glocka prinese a kdo me zna, vi, ze nemam duvod MPIcku nejak nadrzovat (za jejich spor s Brymovou fakt nemam duvod je nejak nadnaset).
Pripadne, ze stejne to ma Slovensky Grand Power. Zadny papirovani, kdo je majitel - proste nova bouchacka, je v zaruce tak ji opravime a jako bonus za starosti jeste naopak obcas neco pridame.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Uplatnění záruky u pistole CZ v Opletalově ulici v Praze

Příspěvek od S474N » stř 24.6.2009, 10:32

Adis: at ti Ptak napise plnou moc k zastupovani ve veci reklamace. A voni budou mit po ptakach *47*. V kazdym pripade je na tomhle jasne videt pristup k zakaznikovi, ze ktereho se mi chce zvracet.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Uplatnění záruky u pistole CZ v Opletalově ulici v Praze

Příspěvek od cmk » stř 24.6.2009, 11:51

Vyhoda je, ze Ptak by jeste mohl nekde mit puvodni nakupku, na kterou to kupoval, takze to, ze bys to dal k reseni jemu by nebylo jakkoli protipravni.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Uplatnění záruky u pistole CZ v Opletalově ulici v Praze

Příspěvek od Shi » stř 24.6.2009, 19:18

adis:Stejný problém můžeš mít u libovoloného produktu, který kupuješ "ojetý" ale který ještě je v záruce. Záruka obvykle platí jen pro prvního majitele. Typicky to může být třeba u auta, kde si ho koupíš s pětiletou zárukou, která ale může fungovat tak, že první tři roky dává výrobce (může se vztahovat jen na prvního majitele a uplatnit ji můžeš v kterémkoliv autorizovaném servise) a další dva roky prodejce (a uplatnit ji může jen první majitel a jen u daného prodejce). Takže bacha na to. Slušným značkám je jedno kolikátý jsi majitel, ale záleží na tom co je ve smlouvě.

Příspěvky: 323

Registrován: pon 24.4.2006, 19:45

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Re: Uplatnění záruky u pistole CZ v Opletalově ulici v Praze

Příspěvek od adis » úte 30.6.2009, 21:28

Tak dnes jsem byl v Opletalce pro shadowa.To,že pistole je už v Praze jsem věděl už od pondělí,ale jaksi neměli fakturu.Dneska mi volala pani vedoucí,že tam mám zbraň,tak ať se zastavim.na otázku kolik budu platit,mi řekla,že nic :?: a smála se,popravdě dneska se rozhovor vedl v podstatně lepší náladě.já jsem byl rád,že už jí budu mít doma a oni asi,že už je nebudu otravovat :)
při přebírání zbraně jsem byl obklopen třemi prodavači. škoda,že jeden z nich není alespoň na půl puškař,který by řešil drobné opravy už v Praze.
myslím,že spousta lidí by byla spokojená a já bych neměl co psát.........

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz