Uprava spouste - 2.3kg+kratky reset+hladky chod


Úpravy zbraní, příslušenství a jiné vychytávky

Příspěvky: 19

Registrován: stř 18.4.2007, 20:48

Příspěvek od safik » čtv 20.3.2008, 15:32

No je to opravdu velké dilema jestli nosit s nebo bez.
Vyřešil jsem to tak, že jsem si koupil Smith Wesson model 36
"Chiefs Speciál".
Je to nádherná mazlivá kočička krásně se to nosí a nemusím
řešit jestli mám v komoře nebo ne.
Žádné pružiny neunavuji stlačením a přitom maximální pohotovost ke
střelbě a maximální bezpečnost.

A je tu stará známá otázka na obranu pistole nebo revolver? :?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 575

Registrován: ned 21.5.2006, 20:17

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od gewarosse » čtv 20.3.2008, 21:49

Revolver je na tom s bezpečností stějně jako pistole s nábojem v komoře.
Zakropíme,uvidíme.
CZ 27,CZ 75 SP-01,CZ 91S,CZ 858,P38,P7M13,Krieghoff K-80
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

***

Příspěvek od john.hawk » čtv 20.3.2008, 23:39

omlouvám se ale mně zajímají další 4 příklady toho jak Vám náboj v komoře zachrání život..dostal jsem jen jednu kvalitní odpověd..možná proto že je poslední protože další 4 příklady prostě nejsou ze strany zainteresovaných nosičů uvedeny..
pro Scouta, není problém v testu si vyměnit role..
pro Nikdo : psal jsem tam že budu mít na sobě ochraný oblek, do toho se počítá i helma takže bez kontaktu /udery a kopy/ to to prostě nepůjde.. :twisted:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 508

Registrován: stř 17.10.2007, 10:26

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Veselí nad Moravou/Praha

Příspěvek od snaper_mira » pát 21.3.2008, 7:45

Nemělo by se to radši řešit tady: :?

viewtopic.php?t=291&highlight=komo%F8e
Fortis cadere, cedere non potest
(statečný muž padne, ale neustoupí)
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

***

Příspěvek od john.hawk » pát 21.3.2008, 12:08

souhlas, přesouvám se..
Uživatelský avatar

Příspěvky: 187

Registrován: stř 01.9.2010, 8:54

Re: Uprava spouste - 2.3kg+kratky reset+hladky chod

Příspěvek od Tekka » pon 25.7.2011, 18:30

Zkoušel jsem něják sofistikovaně změřit odpor spouště na své G19 kde jsem přeleštil stojnu a táhlo. Objektivně po tom zákroku je odpor menší a chod příjemnější než předtím.
Pro pokus v domácích podmínkách jsem zvolil provázek a jako záváží postupně naplňoval kbelík vodou dokud nedošlo k spuštění. Pak jsem kyblík zvážil a ejhle. Váha byla cca 3.2kg
Napadá někoho co je špatně?
Zde nafoceno jak jsem spoušť zatížil.
http://greatwhite.ic.cz/odpor_01.JPG
http://greatwhite.ic.cz/odpor_02.JPG
http://greatwhite.ic.cz/odpor_03.JPG

KMK

Příspěvky: 56

Registrován: ned 11.7.2010, 20:35

Zbraň: několik Glocků

Re: Uprava spouste - 2.3kg+kratky reset+hladky chod

Příspěvek od KMK » úte 26.7.2011, 8:12

Už jsem to tu někde možná psal.
Měřil jsem Gčko s 2kg stojnou (měřeno digiměřákem- 5 pokusů) a průměr byl 2,4kg
Dále Glocka s 2kg stojnou a silnější spoušťovou pružinou a poleštěnou spouští, jak píšeš ty, stejným spůsobem a prům. byl 2,2kg.
Tim chci říct, že deklarovaný odpor u stojny 2kg vychází v reálu na víc. Z toho soudim, že stejný případ to bude i s původní 2,5kg stojnou.
Další věc je, jak přesný (nepřesný) je tvuj způsob měření. :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 265

Registrován: pát 21.7.2006, 8:37

Zbraň: GLOCK 38

Bydliště: okres Sokolov

Re: Uprava spouste - 2.3kg+kratky reset+hladky chod

Příspěvek od bacil.357 » úte 26.7.2011, 8:23

mě kdysi vyšly podobné výsledky jako KMK. jen jsem nevážil váhama, ale vycházel z objemové hmotnosti vody 1 litr = cca 1kg. nesejde mi na nějaké té desetině.

Tekka: odpor spouště přes 3 kila je hodně, nepoužil jsi osobní váhu??
Glock mit uns...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 187

Registrován: stř 01.9.2010, 8:54

Re: Uprava spouste - 2.3kg+kratky reset+hladky chod

Příspěvek od Tekka » úte 26.7.2011, 9:01

Použil jsem kuchyňskou digitální váhu co má rozsah 0-5kg s krokem snad po 5g. Takže by to mělo být zváženo přesně.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 747

Registrován: sob 14.5.2011, 20:19

Zbraň: víc než 1 :-)

Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Uprava spouste - 2.3kg+kratky reset+hladky chod

Příspěvek od nettik » stř 27.7.2011, 11:35

asi tady to bude nejmin OT...
kdyz uz jsem navstivil kram pro naboje, rekl jsem si ze dam na vase rady a vymenim origo stojinu za 2kg. Tu jsem tedy koupil, prvni rozborka nesla jako po masle, ale s pomoci youtube jsem to nakonec rozebral /nesel mi ven kolik spouste,ale nakonec se povedlo i bez nasili :-) /. Stojinu jsem vymenil, zbran slozil. Zda se ze funguje a je malinko jemnejsi, zitra vyzkousim na strelnici.
Ted dotaz: Puvodni stojina mi pripadala ze kdyz byla zasunuta v domecku, vice prilehala. Tato nova je jakoby odklonena, i kdyz je zasunuta na doraz. Moc jsem nad tim nebadal, ale trochu mi to vrta hlavou. Pokud pomuze fotka, tak vecer vyfotim, ale trebas nekdo vi co myslim a vysvetli.
Predem diky,
H.

tom

Uživatelský avatar

Příspěvky: 843

Registrován: čtv 26.1.2006, 21:46

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10

Re: Uprava spouste - 2.3kg+kratky reset+hladky chod

Příspěvek od tom » stř 27.7.2011, 11:48

Odklon stojny je potřeba, bez něj by to nefungovalo.
Nikdy není tak blbě, aby nemohlo bejt hůř.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 440

Registrován: pát 04.3.2011, 21:13

Bydliště: Opava

Re: Uprava spouste - 2.3kg+kratky reset+hladky chod

Příspěvek od Fox4077 » stř 27.7.2011, 12:01

Taky jsem si tam šoupnul tu 2kg stojinu a měl jsem úplně stejný problém. Taky mi příjde, že je trochu odkloněná, tak jsem tam hned zkusil dát tu původní zpátky a jestli si to ještě pamatuju, tak odstávala taky. Mám ale takový vtíravý pocit, že než jsem tu původní stojinu vyndal, tak neodstávala. :? Rozhodně si ale myslím, že o nic nejde. Glock je po čertech dobře vymyšlený, a když tam má stojina prostor pro odstávání, tak ať klidně odstává. :) A ještě se dopustím rady pro Glock-panice. Taky jsem měl problém s kolíkem spouště, padlo i pár ran kladivem. :huh: Pak jsem zjistil, že je na kolíku osazení, takže stačí na něj jen tlačit a trochu kvedlat se spouští a jde to i bez kladiva. :wink:
Byť se mi dostane jíti roklí šeré smrti, nebudu se báti ničeho zlého. Neboť já budu ten nejhorší bastard, který v tom zatraceným údolí bude.
Jsem zlej, hnusnej a unavenej. Žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na 200 metrů.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 747

Registrován: sob 14.5.2011, 20:19

Zbraň: víc než 1 :-)

Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Uprava spouste - 2.3kg+kratky reset+hladky chod

Příspěvek od nettik » stř 27.7.2011, 12:16

tom: diky za uklidneni, naprazdno mi prave funguje, tak jsem si rikal ze to je asi v poradku.

Fox4077: ja tam zpatky puvodni nedaval, ale taky bych prisahal ze neodstavala kdyz jsem ji vyndaval :-)
jen pro upresneni: pri vyndavani koliku spouste (dil 28) jsem na youtube a (i v manualu zbrojire Glock) nasel zminku o jakemsi kvrdlani NE spousti, ale zachytem zaveru...prizvednout a tlacit dopredu(manual rika dozadu), on se vycentruje a pak jde kolik krasne ven. Fakt to zadny nasili nepotrebuje. Ale nez se povedl ten spravny grip, tak jsem byl rudej dobela a malem se zvedal pro kladivo :-)

KMK

Příspěvky: 56

Registrován: ned 11.7.2010, 20:35

Zbraň: několik Glocků

Re: Uprava spouste - 2.3kg+kratky reset+hladky chod

Příspěvek od KMK » stř 27.7.2011, 13:52

přesně tak, jelikož má ten čep spouště vybrání, musí se vystředit otvor záchytu závěru. Chce to torchu zalaborovat, ale pak to jde velmi pohodlně.
jinak u tuningových stojen různých výrobců je ten odklon stojny také více patrný.

Aspirant na exota
Aspirant na exota

Příspěvky: 355

Registrován: sob 30.7.2011, 16:25

Re: Uprava spouste - 2.3kg+kratky reset+hladky chod

Příspěvek od pgsp » pon 19.9.2011, 10:35

1) Krátký reset = (3.5lb = 1.588Kg) stojina Ghost Rocket - nutno ale dopilovat doraz!
2) Hladký chod = výše zmiňovanou stojinou plus přeleštění třecích ploch
3) 6lb pružina zápalníku což je 28N červená od Glocka, výsledek bude 2.5Kg. Na 2.3 se dostaneš zkrácením o 1.5 závitu.

Výpočet je jednoduchý, počítáš 28N = 2.8Kg děleno počtem závitů výše uvedené pružiny. Vyjde ti kolik má jeden závit.

Červená pružina má tuším 22 závitů, takže 28:22= 1.27N/1závit = 127g x 1.5 kterých odstřihneš = -190g

Výsledek bude 2.31kg :wink:

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Uprava spouste - 2.3kg+kratky reset+hladky chod

Příspěvek od cmk » pon 19.9.2011, 11:38

To jsem nevedel, ze tuhost pruziny je dana poctem zavitu... :-)

Kazdopadne - Ghost Rocketem nezmensujes RESET nybrz PROPAD, coz je jen pulka RESETU, navic cim mene strmejsi stojina, tim sice mensi odpor, ale tim delsi chod - ve finale je s tim Ghost Rocketem stejnej reset, jako u seriovy zbrane. Kdyby chtel nekdo levne Ghost Rocketa uz spilovanyho do spolehlivosti, mam jednoho v G17 a nesedi mi to - klidne prodam.

Prelesteni je v poradku.

Pruzina uderniku je to posledni, na to bych sahal. Ta uz totiz MA VLIV NA SPOLEHLIVOST - resp. nespolehlivost. Pouziti slabsi pruziny vede k mensi schopnosti dodat dost energie uderniku, aby odpalil cokoliv (prebijenky se zapalkama S&B obzvlaste maji problem).
Na misto toho bych dal silnejsi spoustovou pruzinu - kdyz uz.

Kazdopadne - snizenim poctu zavitu neklesa celkovy odpor pruziny, ale pokud se zkrati dostatecne, tak jen ten nastup odporu je zpocatku pozvolnejsi - ve finale se dostanes na stejny odpor.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Aspirant na exota
Aspirant na exota

Příspěvky: 355

Registrován: sob 30.7.2011, 16:25

Re: Uprava spouste - 2.3kg+kratky reset+hladky chod

Příspěvek od pgsp » pon 19.9.2011, 12:16

Na své G17 mám 4.5lb/2Kg stojinu, 4lb/19N Glockmister pružinu zápalníku ala standard Glock střibrná 24N skrácená o 4.5 závitu (odpaluje bez problému) plus o 2 závity zkrácenou pružinu blokace zápalníku a tím jsem dosáhl rovných 2kg :-)

V této chvíli plánuji tyto úpravy:
- 3.5lb/1.588kg Ghost rocket
- 4.8lb/24N pružinu zápalníku
- kompletní spoušť, ideal co má např. G26

S 3.5lb Ghostem eliminuji propad plus se standardní pružinou docílím 1.8kg.
Délku chodu zkrátím o 3-4 mm tak, že ohnu táhlo v místě kde je o něj zaháklá pružina spouště, s tím že budu muset kousek uříznout na jazýčkové pojistce tj. ten malinký hranolek.

Pružinu spouště Glockmister mám vyzkoušenou a ta pouze funguje se 4.8lb/24N od Glocka, tahle varianta mi nevyhovuje, pomalu se vrací do původní polohy.
Pokud jsem ji dal se 4.5lb/21N od Wolfa, tak se již spoušť nevrací a tím je vyřazená jazýčková pojistka spouště.

Tu stojinu bych si klidně od tebe vzal, ale musí to být 3.5lb/1.588Kg. Ne 4.5lb/2kg!!!


Ještě mě napadlo, že pokud by jsi použil 3.5lb/1588Kg stojinu s 6lb/28N červnou pružinou záplníku a pružinu spouště od GM nebo od Wolfa, tak se dostaneš taky na 2.3Kg. Nic méně délku chodu spouště by sis musel upravit na táhle. Co se týká resetu, tak Ghost Rocket, jak si psal, eliminace propadu což se zkrátí reset o více 1/2 tj 60% a si jako u tovární 5.5lb/2.5Kg.

Pokud porovnám reset s tovární 5.5lb/2.5Kg s 4.5lb/2Kg, tak u tovární je ten reset kratší!
Naposledy upravil(a) pgsp dne úte 20.9.2011, 0:02, celkem upraveno 2 x.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Uprava spouste - 2.3kg+kratky reset+hladky chod

Příspěvek od cmk » pon 19.9.2011, 15:37

Stojinu mam tuhle:
http://www.ghostinc.com/category/35_rocket/

Zbrousil jsem ji nejdriv "na chlup", ale to se tahlo propadavalo malo, podle me brzdilo udernik a 1 z 20ti naboju to nevystrelilo, tak jsem ji zbrousil o par dalsich desetinek a strili to spolehlive. Nova je za 850 - prenecham za 500, mas-li zajem.

Jinak moje konfigurace je tahle stojina plus silnejsi spoustova pruzina od GM.
Znat to je, ale sportovni special mi to z toho nedela :-) Ma to mit papirove 1.28, ale nema :-( - je fakt, ze jsem to dal nijak nelestil, neupravoval.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Aspirant na exota
Aspirant na exota

Příspěvky: 355

Registrován: sob 30.7.2011, 16:25

Re: Uprava spouste - 2.3kg+kratky reset+hladky chod

Příspěvek od pgsp » pon 19.9.2011, 23:31

Tebou udaná konfigurace tj. stojina G.R plus pružina spouště GM a máš origo. pružinu zápalníku 4.8lb/24N střibrná, tak si na 1.6-1.8Kg. Ony ty pružiny zápalníku od Glocka jsou taky co kus to originál, lítá to plus mínus :mrgreen:

Na 1.3Kg by jsi se dostal pokud by jsi tebou udanou konfiguraci užil se 4.5lb/21N pružinou zápalníku od Wolfa, ale nastane problém a to ten, že se ti už nebude vracet spoušť do původní polohy a tím vyřadíš jazýčkovou pojistku. Pak jedině o tento kus zkrátit chod spouště na táhle a zaříznout jaz. pojistku mno...Je to prostě něco za něco 8-)

Máš SZ na GR.

Příspěvky: 10

Registrován: ned 11.3.2012, 19:06

Zbraň: Glock 17 Gen 4

Re: Uprava spouste - 2.3kg+kratky reset+hladky chod

Příspěvek od Doom » stř 14.3.2012, 22:09

Dobrý den, měl bych na vás všechny tady dotaz :) Mám G17 Gen4 a jako asi každý se snažím taky o co nejkratší a jemný chod spouště. Zatím jsem tedy pořídil 2 kg stojinu a delší chod jsem zkrátil stavitelnou spouští GlockPro Trigger. Poleštil jsem ale i tak to není ono. Kdo si ze střelců po závodech zkusí mojí spoušť tak se mu to nelíbí a je to prej strašný :D Tak se vás chci zeptat co by jste mi ještě doporučily. Přečetl jsem si to tu všechno a někdo výměnu pružiny zápalníku odsuzuje a někdo schvaluje. Pak taky dát silnější pružinu na spoušť ještě možná. Radši se tu poptám než abych tu ladil a ladil a pak něco posr.. :) Díky za jakýkoliv rady :)

Zpět na „Tuning“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz