Uskladnění prachu


Přebíjení nábojů (postupy, rady), přebíjecí lisy a vše okolo

Příspěvky: 48

Registrován: ned 24.3.2013, 12:51

Bydliště: Kolín

Uskladnění prachu

Příspěvek od buki » čtv 24.10.2013, 20:25

Prosím vás, začínám přebíjet a dnes mi dovezli střelný prach Lovex S 020 v 5-ti litrovém kanystru. Objednal jsem si jen 1kg tak jsem myslel, že přivezou v originálním balení, ale prý to rozvážejí a tak to je v kanystru (1kg v 5l). Prosím do čeho můžu prach přesypat? Přeci to nebudu mít v tom kanystru. Dík

Aspirant na exota
Aspirant na exota

Příspěvky: 225

Registrován: stř 23.8.2006, 22:48

Zbraň: G17

Re: Uskladnění prachu

Příspěvek od draven » čtv 24.10.2013, 23:27

a proč ne, pro pána krále! já už si na to zvyknul, alespon nemusím mít jeden rezervní kanystr na prach, když ti přivezou novej. je dobrý, si tam napsat, co v něm je, abys to později třeba nelil do sekačky. ty plasty jsou naprosto normální, nicméně prumyslově vyráběný S020/011 ti přes zimu v puvodním stavu nevydrží ani v nábojích, když to nezalepíš. nevím, asi to absorbuje vlhkost a každá várka je jiná. na začátek dobrej prach, něco na něm uděláš, ale dnes bych s tím už netopil ani ve skleníku! kup si rovnou vectan, abych to neprotahoval v dalším článku!
remember, short bursts
glock - dobře drží v zatáčkách a pěknej čtyřhran

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Uskladnění prachu

Příspěvek od HV » pát 25.10.2013, 8:14

Já jsem si taky na uskladnění prachu koupil plastové kanystry na palivo. Je to super skladovací nádoba. Antistatická úprava, velký objem, těsný uzávěr. Co víc si přát? Důležité je ponechat prach uzavřený v nádobě a ne na pospas proměnlivé vzdušné vhkosti.
O té S020 by se dalo polemizovat. Snad to tak strašný nebude. Viděl jsem náboj vypraný v pračce a vystřelil bez znatelných změn. Já měl S020 uskladněnou přes 2 roky a nic se na něm nezměnilo, náboje s S020 mám přes 3 roky ve skříni a stále střílí jako za mlada. Až na proměnlivý výkon v rámci jedné šarže je to dobrý prach. Nyní upřednostňuji BA9. Je výkonově vyvážený. Nevýhodou je, že zůstávají po výstřelu zbytky nespáleného prachu ve zbrani a sype se ho trochu víc.
...zbraně, mám zbraně

Příspěvky: 48

Registrován: ned 24.3.2013, 12:51

Bydliště: Kolín

Re: Uskladnění prachu

Příspěvek od buki » sob 26.10.2013, 8:03

Mě právě jde o tu vzdušnou vlhkost. Určitě případné vlhkosti bude méně v nádobě, která pojme jen ten kg prachu, než ve velké i když je uzavřena.

Příspěvky: 265

Registrován: pon 28.5.2012, 14:59

Zbraň: HK P30S

Re: Uskladnění prachu

Příspěvek od nico » sob 26.10.2013, 8:21

Absolutne ano, ale relativne k mnozstvi prachu to muze byt stejny pomer. Nezalezi tedy na velikosti, ale spise na "naplnenosti" nadoby. Cim vice vzduchu v pomeru k objemu prachu, tim vice vzdusne vlhkosti, kterou tento muze absorbovat.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Uskladnění prachu

Příspěvek od HV » sob 26.10.2013, 15:58

Ono není dobré snažit se prach zcela vysušit. Standardně se prach uskladňuje v igelitovém pytli v papírovém sudu. Je to v zásadě to samé jako skladování v kanystru. Pokud ho přesypeš ve vytápěné místnosti a ne na severním pólu, zavřeš to a je to OK.
...zbraně, mám zbraně

Příspěvky: 48

Registrován: ned 24.3.2013, 12:51

Bydliště: Kolín

Re: Uskladnění prachu

Příspěvek od buki » sob 26.10.2013, 18:33

Přesně jak říkáte. I v tom igelitovém pytli je přece uzavřen tak, aby bylo v něm minimum
vzduchu - případné vlhkosti. O to mi jde. Proto potřebuji nádobu na 1kg prachu. A to mi ještě nikdo neporadil, jak takové množství uskladňujete pokud není originální balení.

Aspirant na exota
Aspirant na exota

Příspěvky: 225

Registrován: stř 23.8.2006, 22:48

Zbraň: G17

Re: Uskladnění prachu

Příspěvek od draven » stř 06.11.2013, 22:53

Já měl S020 uskladněnou přes 2 roky a nic se na něm nezměnilo, náboje s S020 mám přes 3 roky ve skříni a stále střílí jako za mlada. Až na proměnlivý výkon v rámci jedné šarže je to dobrý prach.
souhlasím s HV a vlastně i s dalšíma, moje zkušenost pramení právě z oblasti severního polu! nicméně je to jen prumyslově vyráběný prach a jako takový je dobrý a potřebuje "zvláštní" zacházení, stejně jako S011.
remember, short bursts
glock - dobře drží v zatáčkách a pěknej čtyřhran

Příspěvky: 48

Registrován: ned 24.3.2013, 12:51

Bydliště: Kolín

Re: Uskladnění prachu

Příspěvek od buki » pát 08.11.2013, 18:06

Draven: Zvláštní zacházení - mám si pod tím představit co? Začínám přebíjet a tato informace je pro mne nic neříkající. Prosím co tím básník myslel. Děkuji

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Uskladnění prachu

Příspěvek od Pařez » pát 08.11.2013, 18:38

Nejlepším místem pro uskladnění prachu bývala vždy prachárna :mrgreen:

Aspirant na exota
Aspirant na exota

Příspěvky: 225

Registrován: stř 23.8.2006, 22:48

Zbraň: G17

Re: Uskladnění prachu

Příspěvek od draven » pát 08.11.2013, 20:00

BUKI: mně taky ne, takže proto volím raději kvalitní prachy jako Vectan, dokonce jsem se vrátil k Accurate a napíšu to tu celé, abych se nemusel doplnovat: Accurate je jemný prach a má nejmenší odchylku v měrkách a naopak je nevhodný do mechaniky pro vysokoobjemové přebíjení s levným prachovačem, přesto mi NO.5 zustal v zásobě právě pro svoji schopnost užití v širokém spektru pistolových náboju a pro svuj slušný výkon. Je to dvousložkový prach obsahující nitroglycerin a z pohledu uživatelského nadstandardu je samozřejmě vhodný jen pro několik laborací, dovolím si přednostně z hlavy jmenovat FMJ 85grs 7,62x25, 158grs 357mag, 230grs 45ACP nebo LRN 225grs 45ACP, tam jsem neměl problém, že by něco dokonce nespálil a také 124/140grs 9x19. Např. u Tokareva jsem ale mezi českýmy prumysly nenalezl ekvivalent, který by se mu byt jen trochu přiblížil, respektive ke standardu továrního náboje, přestože to jsou jen další alternativy v rychlosti hoření a možných laboracích. Na skladování bude ideální, jak ti tady staří mazáci radí, když to dáš do menší nádoby tak, aby tam bylo minimum volného prostoru, vzdušné vlhkosti, a pak taky do sucha a tepla, né aby si po letošních mrazech sháněl delaborační kladivo!
remember, short bursts
glock - dobře drží v zatáčkách a pěknej čtyřhran

Příspěvky: 48

Registrován: ned 24.3.2013, 12:51

Bydliště: Kolín

Re: Uskladnění prachu

Příspěvek od buki » pát 08.11.2013, 21:04

Kladívko nepotřebuji, mám delaborační matrici. Jinak dík.

Zpět na „Přebíjení“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz